#DeleteFacebook i zamiast tego używaj tych aplikacji

Usuń ikonę Facebooka

Więc chcesz #DeleteFacebook? Dobrze dla ciebie. Szalenie gromadzone dane Facebooka pozostały niezauważone zbyt długo – i rzuciły światło na to, ile platform społecznościowych wie o tobie.

Ale odłączenie się od Facebooka może być trudne, jeśli polegasz na jego aplikacjach i funkcjach. Jak, u licha, masz pozostać w kontakcie ze znajomymi i rodziną bez Messengera? Lub pamiętaj o urodzinach wszystkich?

Na szczęście istnieją alternatywne aplikacje i funkcje, które są bezpieczniejsze, mniej zapchane sponsorowanymi treściami i, cóż, po prostu lepsze niż Facebook. Oto kilka aplikacji, które pomogą Ci rozpocząć czyszczenie konta na Facebooku.

Użyj Sygnału do wysyłania wiadomości i czatów grupowych

Signal to prosta, prywatna aplikacja do przesyłania wiadomości, która wykorzystuje szyfrowanie typu end-to-end w celu zapewnienia bezpieczeństwa wiadomości. Prosto zaprojektowany i otwarty program Signal pozwala wysyłać wiadomości i dzwonić do wszystkich osób w kontaktach bez opłat i jest dostępny w większości systemów operacyjnych. Co najważniejsze, aplikacja Signal jest wolna od reklam i nie śledzi cię. Kropka.

Otrzymuje nawet pieczęć aprobaty od Edwarda Snowdena!

Używam Signal codziennie. #notesforFBI (spoiler: oni już wiedzą) https://t.co/KNy0xppsN0

– Edward Snowden (@Snowden) 2 listopada 2015

Otrzymuj wiadomości z Feedly

Zamiast być bombardowanym przez wiadomości wstępnie posortowane przez Facebooka (a także Twitter i Google, jeśli o to chodzi), przejmij kontrolę nad tym, co czytasz w aplikacji Feedly. Subskrybuj wszystkie kanały, które cieszą się zainteresowaniem i sortuj je według własnego uznania.

Nie chcesz, aby algorytmy, czy to na Facebooku, Google, czy na Twitterze, dyktowały ci czytanie? Zdecydowanie polecam korzystanie z czytnika RSS, w którym możesz zasubskrybować prawie każdą treść, której chcesz, i nie mieć jakiegoś mrocznego władcy decydującego o tym, co widzisz. Korzystam z Feedly przez większość mojej lektury.

– (((Yair Rosenberg))) (@Yair_Rosenberg) 22 marca 2018 r

Eventbrite, aby zastąpić wydarzenia na Facebooku

Aby sprawdzić nadchodzące wydarzenia lub zorganizować własne, zajrzyj na Eventbrite, który działa podobnie do strony wydarzeń na Facebooku. Przeglądaj wydarzenia w Twojej okolicy (lub na całym świecie) lub, jeśli nic się nie dzieje, utwórz własne.

Letgo jest świetny do kupowania / sprzedawania rzeczy online

Jeśli chcesz znaleźć nową platformę do kupowania i sprzedawania swoich rzeczy online (bez konieczności uciekania się do pola minowego, jakim jest Craigslist), Letgo jest doskonałą alternatywą dla rynku Facebooka. Dostępne na iOS i Androida, możesz wystawić swój przedmiot na aukcję, negocjować z lokalnymi kupującymi i spotkać się z nimi w celu odebrania płatności.

Wypróbuj staroświecki kalendarz przypomnień o urodzinach

Bądźmy szczerzy; nie obchodzi Cię mniej niż połowa urodzin osób, z którymi „zaprzyjaźniasz się” na Facebooku. Wyczyść bałagan i zapisz tylko imiona i urodziny znajomych i rodziny, na których Ci zależy, w swoim kalendarzu lub aplikacji kalendarza.

Idąc dalej: nie bój się używać dezinformacji online

Facebook, Twitter, Google i wiele innych platform mediów społecznościowych prosi o podanie danych osobowych, które można wykorzystać do identyfikacji i ukierunkowania na Ciebie – czasami w celu uzyskania reklam, a czasem w celu uzyskania czegoś bardziej złowrogiego. Podczas rejestracji używaj innego adresu e-mail, aby korzystać z aplikacji takich jak te wymienione powyżej i dołącz inną nazwę do konta.

Simon Davies, założyciel Privacy International, powiedział ExpressVPN na początku tego miesiąca:

Na podstawowym poziomie używaj dezinformacji. Nigdy niczego nie rozdawaj. Nawet w sieciach społecznościowych nie podawaj swojej prawdziwej daty urodzenia, lokalizacji ani prawdziwego imienia i nazwiska.

Pamiętaj, że jeśli produkt, którego używasz, jest bezpłatny, to jesteś produktem! Utrudniaj dezinformację i baw się dobrze!

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me