Dane dystopijne: jak moja historia wyszukiwania kosztuje mnie moja praca

Jak mój dostawca usług internetowych kosztował mnie pracę.


Poniżej znajduje się część fikcyjnej serii poświęconej niebezpieczeństwom związanym z nadużywaniem prywatności w Internecie. ExpressVPN zagłębia się w mroczną, ale bardzo realistyczną przyszłość, w której dostawcy usług internetowych rutynowo sprzedają twoje prywatne dane oferentowi, który zaoferuje najwyższą cenę.

14 stycznia 2019 r .: Dzień wywiadu.

Byłem nerwowy; Od lat nie miałem rozmowy kwalifikacyjnej. „Mam nadzieję, że format nie zmienił się zbytnio” – pomyślałem, idąc korytarzem.

„Gdzie widzisz siebie za pięć lat.”
„Nauczanie chemii AP tutaj.”
„Witaj na pokładzie, synu!”

Tak, prawdopodobnie pójdzie coś takiego, pomyślałem, kiedy logowałem się w biurze dyrektora. Roanoke Collegiate Academy jest typową, dobrze wyposażoną, konserwatywną szkołą przygotowawczą. Prawdopodobnie nadal nazywają ludzi „synami”.

To nie do końca mój styl, ale potrzebowałem tej wypłaty. Od prawie 11 miesięcy poluję na pracę dydaktyczną bez żadnych tropów i zaczynam się rozpaczać.

Siedząc w poczekalni, mentalnie wykreśliłem wszystkie media społecznościowe, które wyszorowałem przed tym wywiadem. Facebook? Wypucowane. Instagram? Nieskazitelny. Świergot? Tak nieskazitelnie, że ledwo mogłem się rozpoznać.

“James! Wejdź. Świetnie cię poznać osobiście! Profesor Finch stał w drzwiach z wyciągniętą ręką.

„Również miło mi cię poznać,” powiedziałem z przekonaniem, gdy nieco mniej pewnie uścisnąłem jego rękę. Dlaczego położył zabawny nacisk na słowa „osobiście”, jakby spotkał mnie już w jakiś inny sposób?

„Proszę usiąść”.

„Jak możesz sobie wyobrazić, mamy tu wielu kandydatów na nauczycieli” – powiedział profesor Finch, siadając naprzeciwko mnie. „Zwykle nie zawracamy sobie głowy spotkaniem z kandydatami oznaczonymi przez nasz system, ale twoje CV jest na tyle imponujące, że chcieliśmy tylko wyjaśnić kilka rzeczy osobiście”.

„Zgłoszono?” Przełknąłem mocno, mając nadzieję, że nadal wyglądało na to, że się uśmiecham.

“Tak. Cóż, od razu do tego dojdę. Profesor Finch przysunął sobie papier na biurku. „W internetowym formularzu zgłoszeniowym zaznaczyłeś, że nie korzystałeś z narkotyków rekreacyjnych w ciągu ostatnich trzech lat”.

O Jezu.

“To jest poprawne.”

„Chcemy tylko upewnić się, że tak jest” – powiedział Finch, wpatrując się we mnie, jakby szukał prawdy. „Jest tu wiele wrażliwych młodych umysłów.”

Chryste, czy myślą, że idę do Walter White, laboratorium chemicznego?

„Czy istnieje powód, by nie ufać mojej aplikacji, Sir?” Dodałem „Sir”, aby okazać szacunek. Czy powinienem brzmieć na oburzonego? Czy to uczyniłoby mnie bardziej wiarygodnym, czy też straciłbym tę pracę??

Finch prawie się uśmiechnął. „Z biegiem lat stwierdziliśmy, że większość kandydatów mówi nam tylko to, co chcemy usłyszeć. Aby uniknąć nieprzyjemności, zaczęliśmy kupować dane od dostawców usług internetowych, aby dać nam… pełny obraz każdego kandydata ”.

Zamarzłem. Moja historia przeglądania stron internetowych. Czy ostatnio szukałem czegoś związanego z narkotykami? Jeśli tak, jestem pewien, że użyłem trybu incognito. Zawsze to robię. Nie zobaczą mojej historii, jeśli użyję trybu incognito, prawda? DOBRZE?

Wydawało się, że Finch wyczuwa mój wewnętrzny niepokój. „James, mamy powód, by sądzić, że masz niezwykłe zainteresowanie konopiami indyjskimi”.

Marihuana Medyczna. Cholera. W zeszły weekend przeprowadziłem dość obszerne badania nad leczeniem chwastów u pacjentów z rakiem. Zacząłem czytać o tym w CNN i po prostu poszedłem do internetowej dziury dla królików.

„Och, to!” Uderzyłem się w czoło, by uzyskać efekt. „Mam wujka, który przechodzi chemię, i pomyślał, że to będzie dobre dla jego apetytu, ale nie jest zbyt dobry z komputerami, więc go przejrzałem. Sam nie jestem zainteresowany narkotykami ”.

Finch milczał przez dziesięć sekund, zanim odwrócił jeden z papierów na biurku.

„Według naszych danych szukałeś 12 stycznia o 16:13 chemikalia marihuany.”

Gówno. „Cóż, jak powiedziałem, mój wujek chciał wiedzieć, więc”…

„Następnie przeszukałeś, jak zsyntetyzować THC.”

„Proszę pana, nie zamierzałem robić żadnych narkotyków, byłem po prostu ciekawy…”

„Jestem pewien, że wiesz, że medyczna marihuana jest nielegalna na terenie stanu Wirginia…”

Nie mogłem dłużej powstrzymywać mojego oburzenia. „Profesorze Finch, chęć poznania narkotyków nie czyni mnie przestępcą!” Mam na myśli, na miłość boską, jakiego rodzaju nauczyciela przedmiotów ścisłych nie interesują chemikalia, nawet nielegalne?

„Nie, James, to nie czyni cię kryminalistą”, Finch spojrzał w dół, a potem znów na mnie z grymasem.

„Ale niestety nie nadajesz się również do bycia nauczycielem w tej szkole. Nie kłamie.

Finch wstał, by otworzyć drzwi. Przez chwilę siedziałem bez słowa, w końcu zdając sobie sprawę, że to już koniec, zanim wszedłem do budynku. Wstałem i wyszedłem oszołomiony.

„Powodzenia w poszukiwaniu pracy” – powiedział Finch, zamykając za mną drzwi.

Tryb incognito NIE ukrywa twojej historii przeglądania Internetu przed twoim dostawcą. ExpressVPN ma. Użyj go, aby uchronić się przed niezbyt odległymi dystopiami takimi jak te.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map