Co to jest podpis elektroniczny i jak działa?

Ilustracja telefonu z

Jeśli niedawno podpisałeś nową umowę o pracę, sfinalizowałeś dzierżawę mieszkania lub potwierdziłeś pożyczkę online, istnieje prawdopodobieństwo, że korzystałeś z aplikacji do podpisu elektronicznego – lub mógłbyś skorzystać z jednej.

Korzystanie z umów na aplikacje podpisu elektronicznego wzrosło o 747% między 2012 a 2017 r. Wiele osób korzysta z programu.

Aplikacje podpisu elektronicznego są zabezpieczone technologią szyfrowania / deszyfrowania, które mogą potwierdzić zgodę obu stron i potwierdzić ważność umowy. Są praktycznie niemożliwe do odtworzenia lub sfałszowania, co czyni je znacznie bardziej wiarygodnymi niż tradycyjne umowy w formie papierowej.

Jak działają podpisy elektroniczne?

Aplikacja do podpisu elektronicznego usprawnia proces podpisywania miękkich kopii dokumentów. Użytkownicy zapisują swój podpis w aplikacji przy użyciu metod takich jak pisanie podpisu na urządzeniu z ekranem dotykowym lub przesyłanie pliku ze zdjęciem.

Aby podpisać dokument, użytkownik otwiera dokument i oznacza miejsca, w których wymagany jest podpis. Większość aplikacji pomoże Ci wysłać podpisany dokument pocztą e-mail.

Czy aplikacje podpisu elektronicznego są prawnie wiążące?

Wszystkie umowy elektroniczne mają taką samą moc prawną i taką samą moc jak umowy atramentowe. To dzięki Ustawie ESIGN, uchwalonej przez Kongres w czerwcu 2000 roku.

Jednym z najbardziej zagorzałych zwolenników ustawy ESIGN był senator Spencer Abraham, który nalegał na uchwalenie ustawy w 1999 r., Przekonany, że umożliwi rozwój firm internetowych. Zainteresowanie Ameryki gospodarką internetową wzrosło w tamtych czasach w gorączce, a wiele stanów przyjęło już własne wersje przepisów dotyczących handlu elektronicznego. Federalna ustawa ESIGN pomogła uznać legalność podpisów elektronicznych w handlu międzystanowym.

Chociaż od momentu uchwalenia tego aktu sędziowie konsekwentnie opowiadali się za umowami podpisanymi elektronicznie, ważne jest, aby wiedzieć, że należy przekonać ich o zamiarze zawarcia umowy. Ponadto, jeśli sędzia podejrzewa, że ​​dokument został zmieniony po podpisaniu z powodu złych zabezpieczeń lub niedostępnych dzienników kontroli, może uznać go za niedopuszczalny.

Więc następnym razem, gdy kupisz lub podpiszesz aplikację podpisu elektronicznego, upewnij się, że używa ona rygorystycznych standardów technicznych i cieszy się dobrą opinią.

7 aplikacji do podpisu elektronicznego do wypróbowania

DocuSign

DocuSign może pochwalić się ponad 200 000 użytkowników, co czyni go jedną z najpopularniejszych i najbardziej niezawodnych aplikacji do podpisów elektronicznych w użyciu. Jest łatwy w użyciu, a możliwość dostosowania jest kolejnym mocnym punktem, ponieważ oferuje kilka interfejsów API, które można zintegrować z istniejącym oprogramowaniem.

DocuSign używa silnego pakietu funkcji bezpieczeństwa do ochrony podpisanych umów i uzyskał szereg certyfikatów bezpieczeństwa na całym świecie. Standardowe plany zaczynają się od 25 USD miesięcznie, dostępny jest bezpłatny okres próbny.

HelloSign

HelloSign zawiera rozszerzenie przeglądarki Chrome, dzięki czemu można łatwo zamawiać i podpisywać dokumenty w locie. Ponadto natywne aplikacje dla systemów iOS i Android zwiększają komfort użytkowania. Możesz skorzystać z zapisanych podpisów dla wielu dokumentów lub przesłać zdjęcie swojego podpisu za pomocą telefonu.

Wbudowane pulpity nawigacyjne pomagają śledzić dokumenty, w tym dokumenty oczekujące na podpis. Możesz używać HelloSign za darmo dla maksymalnie trzech dokumentów miesięcznie, podczas gdy plan Pro oferuje nieograniczoną liczbę podpisów za jedyne 13 USD miesięcznie.

AdobeSign

AdobeSign to pakiet klasy korporacyjnej z dopasowaną ceną. Była to jedna z pierwszych firm programistycznych, która zapuściła się w tę przestrzeń, i wyznaczyła standardy dla innych aplikacji podpisu elektronicznego, które pojawiły się.

Umowy zawierane przy użyciu AdobeSign można podpisywać z dowolnej przeglądarki lub urządzenia mobilnego, bez konieczności logowania się na konto Adobe. Ponadto interfejs API Adobe oznacza, że ​​możesz przechowywać wcześniej używane podpisy w innych aplikacjach w pakiecie Adobe.

Adobe doskonale współpracuje z innymi narzędziami innych firm, takimi jak Salesforce, i przestrzega globalnych testów zgodności. Plany zaczynają się od 29,99 USD miesięcznie dla maksymalnie dziewięciu użytkowników. Bezpłatny okres próbny jest wliczony w cenę.

Docsketch

Docsketch oferuje szereg funkcji, w tym śledzenie dokumentów i uprzejme przypomnienia. Możesz również dołączyć spersonalizowane wiadomości i inne niestandardowe funkcje w zależności od wybranego planu.

Wbudowane raporty z audytu zapewniają zgodność z międzynarodowym prawem podpisu elektronicznego, a oprogramowanie jest dostarczane z bezpłatnym planem, który umożliwia rejestrację do trzech dokumentów miesięcznie. Zaawansowani użytkownicy mogą wybrać abonament nieograniczony, którego cena wynosi 15 USD miesięcznie. Obejmuje nieograniczone podpisywanie dokumentów i szablony, a także opcje zmiany kolorów, obrazów i stylów czcionek.

eSignLive

eSignLive ma na celu zapewnienie konkurencji AdobeSign w przestrzeni korporacyjnej. Oferuje najlepsze w swojej klasie funkcje bezpieczeństwa i cieszy się zaufaniem dużych firm, takich jak BMW i IBM.

Firmy mogą korzystać z eSignLive zarówno z serwerami lokalnymi (dla większego bezpieczeństwa), jak również z chmurowym rozwiązaniem dla pracowników zdalnych i umów stron trzecich. Jest dostępny zarówno na urządzeniach mobilnych, jak i stacjonarnych. Profesjonalne plany zaczynają się od 20 USD miesięcznie. Uwzględniono 30-dniowy bezpłatny okres próbny.

Signable

Signable jest wyjątkowy, ponieważ oferuje opcję płatności za użycie. Jest skierowany przede wszystkim na rynki europejskie. Łatwo integruje się z kilkoma platformami stron trzecich, takimi jak Zapier i oferuje obsługę wielu języków dla języka niemieckiego, hiszpańskiego, francuskiego, holenderskiego i portugalskiego, a także angielskiego.

Signable jest dostępny zarówno na iOS, jak i Androida, a także za pośrednictwem poczty elektronicznej. Opłata za korzystanie zaczyna się od 1 GBP za dokument, podczas gdy plany korporacyjne mogą wzrosnąć do 149 GBP miesięcznie.

Zegal

Zegal to internetowa kancelaria prawna, która oferuje usługę podpisu elektronicznego w ramach szerszego pakietu prawnego. Pulpit nawigacyjny przechowuje wszystkie dokumenty w trybie online i umożliwia pełną kontrolę nad wszystkim, co tworzysz, umożliwiając bezpieczną współpracę między autoryzowanymi stronami.

Zegal to usługa online dostępna za pośrednictwem dowolnej przeglądarki. Pierwsze pięć podpisów jest bezpłatne, a następnie subskrypcje zaczynają się od około 100 USD miesięcznie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map