Chroń teraz swoje aplikacje do przesyłania wiadomości za pomocą hasła

Ikony wiadomości z blokadą hasła na dymku.

Wcześniej pisaliśmy o tym, z których aplikacji do przesyłania wiadomości należy korzystać zamiast Facebook Messenger, WhatsApp i Snapchat. (Jeśli nie używasz zaszyfrowanej aplikacji do przesyłania wiadomości w 2019 r., Co w ogóle robisz?)

Aby zapewnić aplikacjom do przesyłania wiadomości dodatkową warstwę bezpieczeństwa fizycznego, skonfiguruj je za pomocą hasła lub blokady ekranu.

Dlaczego powinienem chronić moje aplikacje do przesyłania wiadomości za pomocą hasła??

Po pierwsze, ochrona hasłem całego urządzenia jest niezbędna. Zamiast używać odcisku palca do odblokowywania urządzenia, wybranie silnego hasła zapewnia znacznie większe bezpieczeństwo poufnych informacji w telefonie, od zdjęć po karty kredytowe. Odcisk palca może być wygodniejszy, ale tak naprawdę nie zwiększa bezpieczeństwa telefonu.

Jeśli kiedykolwiek znajdujesz się w sytuacji, gdy ktoś odblokował Twój telefon (na przykład podczas przekraczania granicy) lub gdy twój odblokowany telefon został skradziony lub w cudzych rękach, posiadając dodatkową warstwę bezpieczeństwa w celu ochrony twojego prywatnego wiadomości od wścibskich oczu zapewniłyby większy spokój ducha.

Aplikacje do przesyłania wiadomości, które umożliwiają ochronę hasłem

Sygnał, Telegram, i Viber na komputery stacjonarne mają hasło lub blokadę specyficzne dla aplikacji, które możesz włączyć. Są już w naszych dobrych książkach jako alternatywne aplikacje do przesyłania wiadomości, które obsługują również szyfrowanie E2E.

Domyślne aplikacje do przesyłania wiadomości na urządzeniach, zarówno iOS, jak i Android, nie mają dodatkowej ochrony hasłem, dlatego uważamy, aby nie pobierać aplikacji i dodatków innych firm, które zapewniają blokadę ekranu..

Chociaż WhatsApp ma ochronę hasłem, nadal zniechęcamy do korzystania z tej usługi komunikatora, nie tylko dlatego, że jest własnością Facebooka, ale także z powodu poważnych wątpliwości dotyczących ich bezpieczeństwa, które powstały po tym, jak kilku wyższych urzędników państwowych w wielu krajach zostało zaatakowanych i zhakowanych za pośrednictwem WhatsApp.

Sygnał (iOS, Android)

Aplikacje mobilne Signal mają funkcję blokady ekranu, która umożliwia odblokowanie za pomocą kodu PIN, hasła lub uwierzytelnienia biometrycznego (choć nie zalecamy tego drugiego). W chwili pisania ta funkcja nie jest obecnie dostępna w wersji na komputery.

iOS

 1. W Signal wybierz ikonę swojego profilu i przejdź do Prywatność
 2. Kran Blokada ekranu aby go włączyć i wybrać preferowany Limit czasu blokady ekranu (od jednej chwili do jednej godziny)
 3. Aby go wyłączyć, dotknij Blokada ekranu aby go wyłączyć, i wprowadź hasło, aby potwierdzić zmiany

Android

 1. W Signal wybierz ikonę swojego profilu i przejdź do Prywatność
 2. Kran Blokada ekranu żeby to włączyć
 3. Możesz ustawić blokadę na automatyczną lub ręczną
  • Automatyczny
   Iść do Ustawienia > Prywatność i wybierz preferowany Limit czasu aktywności blokady ekranu
  • podręcznik
   Przesuń palcem od góry ekranu w dół i wyszukaj Sygnał blokady w twoich powiadomieniach

Telegram (iOS, Android)

Telegram ma kody dostępu do swoich aplikacji od 2015 roku, ale jeszcze nie ma wbudowanego kodu dostępu do aplikacji komputerowej. Pamiętaj, że jeśli zapomnisz hasła, jedynym sposobem na powrót do aplikacji Telegram jest usunięcie i ponowne zainstalowanie, usuwając wszystkie tajne czaty.

iOS & Android

 1. Musieć Ustawienia > Prywatność i ochrona > Blokada hasłem
 2. Kran Włącz hasło i utwórz swój kod dostępu
 3. Możesz dostosować przedział czasu, aby włączyć automatyczną blokadę

Viber (komputer stacjonarny)

Możesz ustawić hasło dla Viber na komputerze. Jeśli jednak używasz go w telefonie, rozważ przejście na Sygnał lub Telegram, aby uzyskać bezpieczniejszą komunikację.

Pulpit

 1. otwarty Ustawienia > Prywatność & Bezpieczeństwo > Ustaw blokadę ekranu Viber
 2. Włączyć Blokada ekranu Viber i wpisz czterocyfrowy kod blokady
 3. Kliknij Zapisz zmiany
 4. Możesz także ustawić Automatyczna blokada włączyć po 1, 5, 15, 30 lub 60 minutach

Chcesz podnieść poziom bezpieczeństwa mobilnego? Przeczytaj więcej w naszym przewodnik dotyczący bezpieczeństwa mobilnego.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me