Chcesz handlować krypto? Oto 5 najlepszych giełd, w których możesz spróbować swoich sił

Bitcoin i dolar zsynchronizowane przez dwie okrągłe strzałki.


Aby kupić Bitcoin lub inne kryptowaluty, masz wiele opcji. Możesz iść do bankomatu Bitcoin, zaakceptować je jako płatności za swoje towary i usługi, kupić je peer-to-peer lub od domu maklerskiego. Najpopularniejszą opcją dla większości jest udanie się na giełdę kryptowalut. Nie wszystkie giełdy służą do kupowania bitcoinów w walutach fiducjarnych, takich jak dolar amerykański lub euro. Niektóre giełdy są przede wszystkim używane do wymiany Bitcoinów w obie strony na krótkoterminowe zyski. Jest to bardzo ryzykowne, ale podobnie jak hazard online, może być zabawnym i rozrywkowym sposobem na utratę pieniędzy.

Z setkami istniejących kryptowalut, które są właśnie dla Ciebie?

Wymiana kryptowalut to magnesy dla hakerów i oszustw. Około 1 miliarda USD zostało przelanych z wymiany kryptowalut w 2018 r., Więc trochę badań nad wymianami kryptowalut może być daleka, aby uniknąć korzystania z giełdy, która traci pieniądze (w końcu chcesz sam stracić pieniądze).

Co więcej, nie wszystkie giełdy są sobie równe. Wymiany różnią się funkcjami i monetami dostępnymi do handlu. Niektóre oferują marże i kontrakty futures, podczas gdy inne wymieniają setki niejasnych tokenów z niewielką kapitalizacją rynku. Inni mogą akceptować tylko garstkę popularnych walut fiducjarnych, takich jak dolary amerykańskie, lub handlować wyłącznie krypto.

Niektóre inne rzeczy, na które warto zwrócić uwagę, to średnie dzienne wolumeny: duża liczba transakcji emanuje zaufaniem do giełdy i wykazuje płynność. Procent funduszy w „zimnych portfelach” to kolejny czynnik – są to fundusze przechowywane offline, przez co trudniej je włamać.

Przyjrzyjmy się bliżej najlepszym giełdom kryptograficznym. Ale zanim zaczniesz handlować, zapoznaj się z lokalnymi przepisami podatkowymi swojego kraju. W wielu miejscach, takich jak USA lub Europa, każdy zakup lub sprzedaż Bitcoinów, nawet w stosunku do innej kryptowaluty, stanowi „zdarzenie podatkowe”, co oznacza, że ​​musisz je osobno zadeklarować i obliczyć podatki od zysków kapitałowych. W przypadku setek transakcji dziennie może to być bardzo trudne i kosztowne!

Wiele giełd kryptowalut działa poza jasnymi ramami regulacyjnymi. Podczas gdy giełdy w USA i Europie będą zgłaszać wszystkie Twoje działania lokalnym władzom podatkowym, platformy offshore mogą w dowolnym momencie stać w sprzeczności z prawem i zostać zamknięte, wraz z wszelkimi środkami, które tam zdeponowałeś.

1. Coinbase Pro

Coinbase, z siedzibą w San Francisco, jest dojrzałym graczem w przestrzeni kryptograficznej, działającym od 2012 roku. Jest świetny dla początkujących użytkowników, działa w ponad 100 krajach i akceptuje szereg walut fiducjarnych, w tym dolary amerykańskie.

W chwili pisania tego listu wymiana nigdy nie padła ofiarą próby włamania się – nie jest to żaden wyczyn, biorąc pod uwagę wyrafinowanie napadów kryptograficznych. W sierpniu opublikował post na blogu opisujący, w jaki sposób był w stanie odeprzeć wysoce zaawansowany atak.

Coinbase Pro przechowuje 98% swoich funduszy w zimnym portfelu, wymaga od wszystkich użytkowników uwierzytelnienia dwuskładnikowego przed każdą transakcją i chroni wszystkie wrażliwe dane za pomocą 256-bitowego szyfrowania AES. Nie trzeba dodawać, że traktuje bezpieczeństwo bardzo poważnie i wymaga od pracowników przeprowadzenia kontroli przeszłości kryminalnej.

Dodatkowym bonusem jest to, że wszystkie fundusze online są objęte ubezpieczeniem.

2. Kraken

Kolejna weterana giełdy kryptograficznej Kraken, która rozpoczęła działalność w 2011 roku. Rejestracja jest dość prosta, a giełda obsługuje płatności fiat w dolarach amerykańskich, dolarach kanadyjskich i euro. Został zaprojektowany z myślą o użytkownikach indywidualnych, jak i biznesowych, a łatwy proces wdrażania wprowadza Cię w sedno i sposób rozpoczęcia handlu kryptowalutami.

Użytkownicy szukający zaawansowanych opcji mogą korzystać z funkcji takich jak handel depozytami zabezpieczającymi i kontrakty futures.

Kraken przechowuje 95% swoich funduszy w zimnym portfelu, polega na uwierzytelnianiu dwuskładnikowym i ma aktywny program premiowy za błędy, aby wykryć wszelkie luki w zabezpieczeniach, których może przegapić zespół.

3. Binance

Binance rozpoczął działalność dopiero w 2018 roku, ale szybko stał się jedną z najpopularniejszych giełd kryptograficznych na świecie. Twierdzi, że przetwarza ponad 1,4 miliona transakcji na sekundę, a dzienny wolumen obrotu przekracza 1,2 miliarda USD. Binance, pierwotnie z siedzibą w Chinach, przeniósł działalność na Maltę, aby uniknąć presji regulacyjnej.

Ta wymiana obsługuje ponad sto altcoinów, w tym popularne, takie jak Ethereum, Ripple i EOS. Początkowo był to tylko giełda krypto-krypto, co oznacza, że ​​nie można było używać kryptowaluty do kupowania krypto, ale ostatnio dozwolone są płatności kartą kredytową.

Na początku tego roku Binance został zhakowany w wysokości 7 000 bitcoinów lub 40 milionów USD w ekwiwalencie fiat, ale wszyscy użytkownicy otrzymali rekompensatę z funduszu awaryjnego utworzonego przez giełdę, a dyrektor generalny zachował przejrzystość.

Pobiera stałą opłatę handlową w wysokości 0,1% od wszystkich transakcji, z 25% zniżką, jeśli handlujesz monetą Binance (BNB).

4. Bliźnięta

Gemini jest pomysłem bliźniaków Winkelvoss, najbardziej znanym z twierdzenia, że ​​pomysł Facebooka był ich pomysłem, a nie Marka Zuckerberga. Jednak wiedzą coś więcej o kryptografii i są gorliwymi zwolennikami większego włączenia jej do głównych kręgów finansowych.

Giełda niedawno przeszła kompleksowy audyt bezpieczeństwa przeprowadzony przez Deloitte i, zgodnie ze standardową praktyką kryptograficzną, postanawia przechowywać niewielką część swoich środków w gorącym portfelu online. Akceptuje dolary amerykańskie jako jedyną walutę fiducjarną i umożliwia handel Bitcoinami, Bitcoin Cash, Ether, Litecoin i Zcash.

5. Huobi

Założona w Chinach Huobi ma teraz swoją siedzibę w Singapurze i ma biura w Hongkongu, Korei Południowej, Japonii i Stanach Zjednoczonych. Obsługuje bitcoiny i szereg altcoinów, takich jak Ethereum, Ripple, Litecoin i inne. Użytkownicy mogą kupować kryptowaluty za pomocą kart debetowych i kredytowych, a giełda utrzymuje 20 000 rezerwowego funduszu Bitcoin na wypadek sytuacji kryzysowych, takich jak włamanie.

Oferuje dwie wersje: Huobi Pro to zaawansowana, przeznaczona do wielu opcji handlu kryptowalutami, natomiast Huobi jest przeznaczona dla początkujących i początkujących. Obsługa klienta za pośrednictwem czatu na żywo jest również dostępna 24/7.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map