Badanie potwierdza, że ​​mniej niż 20% zawsze czyta warunki usługi

Ilustracja niszczarki niszczącej warunki usługi dokumentu.


Jeśli często klikasz „Zgadzam się” w odniesieniu do warunków korzystania z usług (ToS) bez ich przeczytania, nie jesteś sam.

Nowe badanie przeprowadzone przez ExpressVPN pokazuje, że ponad 80% konsumentów nie zawsze czyta Warunki korzystania z usługi podczas tworzenia nowych kont na stronach internetowych.

Częściową winą może być skomplikowany język warunków, które często składają się z wielu stron w języku legalnym. Ale jest też ogólny brak zaufania, który firmy zrobią, jak twierdzą.

Wiele osób uważa, że ​​Warunki zmieniają się w mgnieniu oka, jeśli pasuje to do firmy. Jest niewątpliwie prawdą, że prawo do zmiany bez uprzedniego powiadomienia jest standardowym zastrzeżeniem w wielu Warunkach. Według ankiety ExpressVPN:

 • Mniej niż 35% konsumentów ufa markom w przestrzeganiu swoich Zasad.
 • Ponad 42% konsumentów uważa, że ​​marki często zmieniają Regulamin bez powiadamiania użytkownika.

Jeśli uważasz, że to, co dziś podpisujesz, może zmienić się jutro, prawdopodobnie nie będziesz miał sensu czytać warunków. Ponadto użytkownicy mogą mieć wrażenie, że nie mają dużego wyboru: często, jeśli nie wyrażasz zgody na warunki, nie otrzymujesz usługi.

Użytkownicy VPN znają się na zagrożeniach związanych z prywatnością

Co ciekawe, badanie pokazuje, że użytkownicy VPN mają dwa razy większe szanse na przeczytanie ToS w porównaniu z użytkownikami innymi niż VPN. Na tej samej linii użytkownicy VPN są ogólnie bardziej świadomi swojego bezpieczeństwa i prywatności.

 • Użytkownicy VPN prawie dwukrotnie częściej wyłączają mikrofon i kamerę w swoich inteligentnych urządzeniach domowych (w porównaniu z użytkownikami innymi niż VPN).
 • Więcej użytkowników VPN ma świadomość zdolności Facebooka do przewidywania ich orientacji seksualnej i przynależności do partii politycznych (w porównaniu do użytkowników spoza VPN).
 • 64% użytkowników VPN jest przekonanych o bezpieczeństwie swojego iPhone’a / iPada, w porównaniu do 49% użytkowników spoza VPN.
 • 63% użytkowników VPN jest przekonanych o bezpieczeństwie swojego telefonu lub tabletu z Androidem, w porównaniu z 52% użytkowników spoza VPN.
 • 37% użytkowników VPN jest przekonanych o bezpieczeństwie swojego routera, w porównaniu z zaledwie 21% zaufania użytkowników innych niż VPN.

„Większość konsumentów wciąż ma niską świadomość bezpieczeństwa danych i regularnie angażuje się w zachowania online, które zagrażają ich informacjom osobistym”, powiedział Harold Li, wiceprezes ExpressVPN. „Każdy, kto korzysta z Internetu, powinien podjąć środki w celu ochrony swojej prywatności i bezpieczeństwa, w tym takie podstawowe zasady, jak korzystanie z VPN w celu zabezpieczenia swojego połączenia, stosowanie uwierzytelniania dwuskładnikowego dla ważnych kont internetowych oraz sprawdzanie ustawień prywatności w mediach społecznościowych”.

Ameryka obejmuje technologię VPN

Przyszłość prywatności w USA wygląda obiecująco. Badanie pokazuje, że 30% Amerykanów twierdzi, że teraz używa VPN (w porównaniu z mniej niż 20% w podobnym badaniu z 2018 r.), A ponad połowa odpowiada, że ​​używa VPN, aby udaremnić hakerów. Połowa użytkowników VPN twierdzi również, że używa go do ochrony i zaufania podczas korzystania z publicznej sieci Wi-Fi. Tymczasem 42% korzysta z sieci VPN, aby zapobiec śledzeniu ich przez witryny (na podstawie adresu IP).

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map