8 aplikacji do ochrony Twojej prywatności w Internecie

Logo ośmiu aplikacji wymienionych w tym artykule.

Poruszanie się po polu minowym prywatności, które jest dzisiejszym Internetem, może być wyzwaniem.

Dzięki takim incydentom związanym z cyberbezpieczeństwem, takim jak hakowanie Equifax i bezczelne atakowanie przez Chiny amerykańskich firm, powinieneś pilniej niż kiedykolwiek wcześniej chronić swój cyfrowy ślad.

Nasze telefony i inne urządzenia osobiste przenoszą ogromną ilość danych. W niewłaściwych rękach dane te mogą prowadzić do kradzieży tożsamości, wymuszenia złośliwego oprogramowania i jeszcze bardziej obrzydliwych wyników.

Ale nie wszystko stracone. Poniższe zalecenia dotyczące aplikacji powinny pomóc ci lepiej spać w nocy, wiedząc, że Twoja prywatność jest chroniona.

1. Kaspersky Antivirus

Nie mamy zwyczaju instalowania aplikacji antywirusowej na naszych telefonach lub tabletach, ale może ona działać jako skuteczna pierwsza linia obrony przed potencjalnymi hakerami lub ingerującymi podmiotami.

Kaspersky działa w branży antywirusowej od kilku lat, a jego produkty są niezawodne. Działa w tle, stale skanując w poszukiwaniu nadchodzącego złośliwego oprogramowania lub innych zagrożeń.

Możesz go użyć do zlokalizowania urządzenia w przypadku jego zagubienia i umieszczenia kodów w określonych aplikacjach, aby uniemożliwić osobom fizycznym węszenie zawartości. Ponadto telefon można wyczyścić zdalnie, jeśli uważasz, że został naruszony.

Niektóre funkcje są dostępne tylko po uaktualnieniu do konta płatnego, ale jest ono warte gotówki.

Pobierz Kaspersky na Androida (niestety nie ma wersji iOS).

2. Telegram Messenger

Wiesz, że robisz coś dobrze, gdy hakerzy powołani przez stan próbują przytłoczyć twoje serwery atakiem DDoS (Distributed Denial of Service).

Telegram jest trochę kochany w przestrzeni bezpieczeństwa i prywatności. Chociaż szyfrowanie typu end-to-end jest uniwersalnym standardem wśród aplikacji do przesyłania wiadomości, faktem jest, że WhatsApp nigdy nie zdobędzie tego samego rodzaju pochwał dzięki swojej firmie macierzystej, Facebookowi i okropnej reputacji, jaką posiada w zakresie prywatności.

Telegram zapewnia tę samą funkcjonalność, co inne aplikacje do przesyłania wiadomości (w porządku, być może nie ma ładnych naklejek), a następnie zapewnia nieszyfrowane szyfrowanie i gwarantowaną prywatność.

Czego nie kochać?

Pobierz Telegram na Androida lub iOS.

3. DuckDuckGo

Google jest wart setki miliardów dolarów, głównie dlatego, że zawiera tak ogromną bazę danych. Śledzi każdy Twój ruch: jakie witryny klikasz, jakie rzeczy kupujesz online i skąd logujesz się do Internetu.

To jest trochę niewygodne. Czy naprawdę chcesz wyrzec się swoich osobistych nawyków przed lewiatanem?

Alternatywą ukierunkowaną na prywatność jest DuckDuckGo. Nie przechowuje żadnych danych użytkownika, adresów IP ani danych osobowych. I nie ma reklam. Co więcej, zmusza strony internetowe do korzystania z szyfrowanego połączenia w miarę możliwości.

Możesz pobrać przeglądarkę DuckDuckGo (jako alternatywę dla Chrome) lub po prostu przejść do jej strony w celu wyszukania zapytań.

Pobierz przeglądarkę DuckDuckGo na Androida lub iOS.

4. ExpressVPN

Niespodzianka! Wirtualna sieć prywatna (VPN) powinna być twoją aplikacją do szyfrowania całego ruchu internetowego przepływającego do i z urządzenia. Jest to konieczne, gdy weźmiesz pod uwagę, że możesz połączyć się ze słabo zabezpieczonymi sieciami Wi-Fi lub przejrzeć informacje finansowe za pośrednictwem niezabezpieczonych witryn.

Sieci VPN to doskonała metoda na pokrycie zasięgu cyfrowego i przeniesienie Twojej lokalizacji do różnych części świata w celu strumieniowego przesyłania danych sportowych i odblokowywania witryn z mediami strumieniowymi.

Pobierz ExpressVPN na Androida lub iOS.

5. 2ndLine

Jeśli jesteś samozatrudniony lub wolny strzelec, musisz nawiązać kontakty, ale tak naprawdę nie chcesz rozdawać osobistego numeru telefonu komórkowego. Jest to szczególnie denerwujące, gdy podajesz swój numer przedstawicielowi handlowemu, aby zostać zalanym kolejnymi połączeniami.

Druga linia daje alternatywny numer telefonu, który będzie używany do połączeń służbowych lub gdy chcesz zachować swój prywatny numer.

Pobierz 2nd Line na Androida.

6. ProtonMail

Google data mining nie ogranicza się tylko do wyszukiwania. Jeśli korzystasz z Gmaila, możesz mieć pewność, że algorytmy działają, tworząc profil metadanych, aby wyświetlać Ci bardziej ukierunkowane reklamy.

Jeśli nie jesteś fanem tej inwazji na prywatność, warto przejść na ProtonMail, znacznie bezpieczniejszą alternatywę dla Gmaila.

Podobnie jak Gmail, ProtonMail jest darmowy. Ale na tym kończą się podobieństwa. Nie potrzebujesz żadnych danych osobowych, aby się zarejestrować. Wszystkie wiadomości e-mail są szyfrowane od końca do końca, co oznacza, że ​​firma nie może odszyfrować treści wiadomości.

Ponadto ProtonMail jest zarejestrowany w Szwajcarii i dlatego musi działać w ramach rygorystycznych krajowych przepisów dotyczących prywatności.

Założony w 2013 r. Przez naukowców z CERN, ProtonMail oferuje e-maile chronione hasłem oraz opcję samozniszczenia. Jest to również oprogramowanie typu open source, więc każdy może kontrolować kod, jeśli chce.

Pobierz ProtonMail na Androida lub iOS.

7. LastPass

Zwykle używamy tego samego hasła we wszystkich aplikacjach i witrynach, do których uzyskujemy dostęp – jest to po prostu łatwiejsze. Ale ten nawyk sprawia, że ​​dzieli Cię tylko jeden hack od kataklizmu.

Dzięki LastPass możesz bezpiecznie przechowywać wszystkie swoje hasła w jednym miejscu. Możesz także zapisać inne punkty danych, takie jak informacje o prawie jazdy, numery ubezpieczenia społecznego, karty kredytowe i dane konta bankowego.

Działa również jako generator haseł, co oznacza, że ​​nie musisz często wymyślać nowych samodzielnie.

Pobierz LastPass na Androida lub iOS.

8. Wykidajło

Jesteśmy tak przyzwyczajeni do automatycznego przyznawania wszystkich uprawnień do aplikacji, że często zapominamy o tym, jak inwazyjne mogą być niektóre z nich.

Bouncer pomaga złagodzić ten potencjalny nadzór nad prywatnością: aplikacja może przełączać uprawnienia w Twoim imieniu, uniemożliwiając aplikacjom dostęp do większej ilości danych, niż potrzebują.

Załóżmy, że chcesz opublikować zdjęcie z wakacji na plaży, ale wyłączyłeś ustawienia aparatu w aplikacji Twitter. Bouncer pomoże ci uzyskać do niego dostęp, a następnie automatycznie wyłączy go po określonym czasie.

I możesz go używać w wielu aplikacjach.

Pobierz Bouncer na Androida.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me