7 razy Internet był wspaniale niedorzeczny

Internet jest głupi

Internet jest naprawdę bardzo głupim miejscem i tylko głupiec wędruje przez swoje mroczne brzegi bez ochrony.

Aby uczcić mój niezbyt setny post na blogu, pomyślałem, że fajnie byłoby zaprezentować niektóre z najgłupszych chwil w Internecie.

Internet zrujnuje Twoją ankietę online

Internet oferuje natychmiastowy dostęp do umysłów milionów ludzi z praktycznie każdej grupy demograficznej.

Czy jest więc lepsze miejsce na ankietę? To powinno być łatwe: zadaj pytanie w Internecie i czerp korzyści z kolektywnego sumienia planety. Więc zysk.

Ale nie. O nie, nie, nie. Tak się nie dzieje. W ogóle.

Internet nazywa łódź

W 2017 r. Brytyjska rada ds. Badań środowiska naturalnego (NERC) przeprowadziła ankietę internetową, aby znaleźć nazwę nowego statku polarnego o wartości 288 mln USD.

NERC prawdopodobnie oczekiwał wielkiego, rozsądnego nazwiska, takiego jak RRS Queen Elizabeth II lub RRS Stephen Fry. Głupcy!

Internet nie chciał być rozsądny i wspólnie postanowił, że łódź powinna nosić nazwę Boaty McBoatface.

Niestety, spoilsports w NERC zawładnął sondażem (to po co go mieć !?) i nazwał łódź RRS Sir David Attenborough.

Ale nie bój się! W hołdzie dla Boaty, który nigdy nie był, szwedzkie miasta Sztokholm i Göteborg nazwały nowy pociąg Trainy McTrainface.

Internet nazywa wieloryba

W ramach planu podnoszenia świadomości na temat wielorybów zagrożonych przez Japońską Agencję Rybołówstwa, Greenpeace przeprowadził sondaż online, aby wymienić wieloryba humbaka, który śledziliby za pomocą satelity.

Greenpeace przyjął do głosowania 30 nazwisk, wśród nich głównym był Pan Splashy Pants. Jakieś pomysły na dalsze wydarzenia? Zgadza się, internet się zdarzył.

Pan Splashy Pants zwrócił uwagę m.in. 4chan, BoingBoing, Reddit i Digg, a członkowie wyżej wymienionych stron gromadzili się, aby głosować.

Udział w głosie dla Mr. Splashy Pants szybko osiągnął 75% – w niecały dzień. Reddit tak się zainwestował, że nawet chwilowo zmienili swoje logo, by pokazać Mr. Splashy Pants.

Było jednak szczęśliwe zakończenie. Pomimo początkowej niechęci Greenpeace przyjęła nazwę (oglądasz NERC?). Dodatkowa reklama wystarczyła, by przekonać rząd Japonii do rezygnacji z planu polowania na wieloryby.

Internet głosował na 39-letniego mężczyznę, który poznał Taylor Swift

Kiedy konkurs radiowy w Bostonie był okazją do spotkania z Taylor Swift, 39-letni Charles Z postanowił spróbować.

Większość wpisów była, jak można sobie wyobrazić, uwielbiająca nastolatków. Zgadnij, kto chciał wygrać w Internecie?

39-letni mężczyzna wygrywa konkurs na spotkanie z Taylor Swift.

Powiedział Charles Z do magazynu GQ:

„W pewnym momencie w tabeli liderów było 50 szczęśliwych 13-letnich dziewcząt, potem w mojej łazience jest moje zdjęcie kaca”.

Internet nie dba o Limp Bizkit

W 2011 r. Obywatele Austin w Teksasie zagłosowali za zmianą nazwy Wydziału Odpadów Stałowych miasta Fred Durst Society of the Humanities and Arts.

Nazwa zebrała prawie 30 000 głosów, a nawet otrzymała błogosławieństwo Freda Dursta. Ale pomimo zwycięstwa w ankiecie miasto zdecydowało się na nie wygrywającą nazwę i zamiast tego zdecydowało się na Austin Resource Recovery. Booooooring.

Internet naprawdę uwielbia sałatki ziemniaczane

Nie chodzi tylko o wymawianie ankiet, w których internet będzie się gromadził.

Pewnego dnia Zack „Danger” Brown miał ochotę na sałatkę ziemniaczaną, więc założył Kickstarter, aby zebrać 10 $ potrzebne na składniki.

„Zasadniczo robię sałatkę ziemniaczaną” – wyjaśnił na stronie pozyskiwania funduszy. „Jeszcze nie zdecydowałem, jakiego rodzaju”. W części „Ryzyka i wyzwania” napisał: „Może nie być tak dobrze. To moja pierwsza sałatka ziemniaczana ”.

W jakiś sposób sałatka ziemniaczana Zacka stała się wirusowa i udało mu się zebrać ponad 55 000 $.

Całkowite szaleństwo.

Zack wykorzystał wszystkie dodatkowe pieniądze na zorganizowanie imprezy publicznej o nazwie PotatoStock w swoim rodzinnym mieście. Oczywiście na tym wydarzeniu zrobił dużo sałatek ziemniaczanych i przekazał pieniądze na cele charytatywne walczące z głodem w Ohio.

Dobra gra, Zack.

Internet nie przejmuje się tym, co według ciebie mówi hashtag

# Johnny5

Agencja PR Susan Boyle postanowiła urządzić imprezę z okazji swojego nowego albumu. Dość proste, pomyślałabyś: Susan. Album. Przyjęcie.

Zabawa zaczęła się, gdy agencja PR stworzyła niewinny hashtag na Twitterze do promocji:

#Susanalbumparty

I wtedy zauważył internet.

Podsumowując: Internet jest śmieszny

Co za podróż. 101 postów! Moim ulubionym był prawdopodobnie czas, gdy mój blog na spam został oznaczony przez Google jako spam. Lub kiedy znalazłem się na szczycie rankingu Google w kategorii „Lou Reed VPN”..

Tak naprawdę, kiedy po raz pierwszy przybyłem do ExpressVPN, myślałem, że VPN jest tym, w jaki sposób oglądałem iPlayera podczas wakacji. Ale teraz nie łączyłbym się z Internetem bez niego – to szaleństwo.

Czy masz jakieś opowieści o idiotyzmie internetowym? Jakieś crackery, których mi brakowało na liście? Bardzo chciałbym je usłyszeć, więc podziel się swoją historią w komentarzach poniżej!

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me