4 najlepiej zaszyfrowanych dostawców e-maili dla dodatkowego bezpieczeństwa

szyfrowane usługi e-mail

Gmail może być najpopularniejszą usługą e-mail na świecie, ale to nie znaczy, że jest najbezpieczniejsza. W rzeczywistości Google przyznaje, że regularnie czyta wiadomości użytkowników, aby lepiej wyświetlać im reklamy. Chociaż od tego czasu mówi się, że ta praktyka się skończyła, fakt, że Google mógł odczytać rzekomo bezpieczne wiadomości, wystarczy, aby wywołać obawy.

Na szczęście istnieją inne opcje poczty elektronicznej oprócz wielkiej trójki.

Co oznacza szyfrowanie w kontekście wiadomości e-mail?

Mówiąc o zaszyfrowanych wiadomościach e-mail, należy pamiętać, że nie każda usługa jest sobie równa: niektórzy dostawcy przechowują wiadomości e-mail w sposób, do którego nie można łatwo uzyskać dostępu, podczas gdy inni oferują autodestrukcyjne wiadomości, które wymażą twoje ślady.

Jednak zdecydowanie najbezpieczniejszym sposobem ukrywania zawartości wiadomości e-mail jest szyfrowanie ich za pomocą PGP, co zapewnia całkiem dobrą prywatność. Niektórzy dostawcy poczty e-mail również to ułatwiają, chociaż istnieją obawy dotyczące bezpieczeństwa związane z pozostawieniem klucza PGP na stronie internetowej.

Mimo to, gdy wysyłamy wiadomości od jednego odbiorcy do drugiego, metadane są zawsze pozostawione w tyle, a jeśli odbiorca korzysta z nieszyfrowanej usługi przesyłania wiadomości, usunie wszelkie zabezpieczenia prywatności, które Twoim zdaniem masz.

Ważne jest, aby wiedzieć, jak działa Twój dostawca poczty e-mail i jak obsługuje zewnętrzne usługi przesyłania wiadomości.

Wybór ExpressVPN dla bezpiecznych dostawców e-mail

Jeśli szukasz bardziej niezawodnego i bezpiecznego dostawcy poczty e-mail, sprawdź najlepsze oferty ExpressVPN. A ponieważ każda usługa ma bezpłatną wersję, możesz wypróbować je wszystkie, zanim zdecydujesz, która z nich będzie dla Ciebie odpowiednia.

1. ProtonMail

Opracowany w 2013 r. ProtonMail ma długą i renomowaną historię dostarczania użytkownikom legalnej zaszyfrowanej i anonimowej usługi przesyłania wiadomości.

ProtonMail z siedzibą w Szwajcarii jest obecnie prawdopodobnie najbardziej zaufanym dostawcą poczty e-mail. W przeciwieństwie do amerykańskich usług e-mail, takich jak Gmail i Outlook, które często zmuszone są do przekazywania poufnych dokumentów, ProtonMail nie ma takich zobowiązań i dlatego jest mądrzejszym wyborem dla osób, które mogą martwić się wysyłaniem potencjalnie wrażliwych dokumentów online.

Jako bezpieczna usługa przesyłania wiadomości nie ma sobie równych.

Cechy:

 • 100% open-source
 • Oferuje kompleksowe szyfrowanie, uwierzytelnianie dwuskładnikowe i wiadomości autodestrukcyjne
 • Dedykowane aplikacje mobilne na Androida i iOS
 • Umożliwia pliki o rozmiarach do 25 MB i bezpłatne miejsce na pocztę do 500 MB
 • Różne opcje cenowe, ale darmowa wersja może być wystarczająca dla większości

Dolna linia:

Jeśli dbasz o swoją prywatność (i zakładamy, że tak – przecież czytasz ten artykuł), to ProtonMail jest złotą standardową zaszyfrowaną platformą e-mail. Dzięki możliwości tworzenia autodestrukcyjnych wiadomości członkowie ProtonMail mogą wysyłać zaszyfrowane wiadomości do dowolnego odbiorcy, niezależnie od tego, z jakiej usługi e-mailowej korzystają.

Dzięki łatwemu w użyciu interfejsowi, niezawodnym protokołom szyfrowania i dedykowanym aplikacjom mobilnym jest to z pewnością najlepszy wybór.

* Dowiedz się więcej o ProtonMail.

2. CounterMail

Dzięki ponad 4000 różnych rodzajów kluczy szyfrujących PGP CounterMail jest siłą, z którą należy się liczyć. Sama usługa ma swoją siedzibę w Szwecji, co daje jej przewagę pod względem ochrony prywatności.

CounterMail wykorzystuje również szyfrowanie typu end-to-end i jest jednym z niewielu znanych dostawców poczty e-mail, który oferuje własną opcję bezpiecznego klucza USB, co czyni go doskonałym wyborem dla osób stale wysyłających bezpieczne wiadomości w podróży.

Cechy:

 • W pełni anonimowa usługa e-mail
 • Z siedzibą w Szwecji
 • Używa OpenPGP z 4096 różnymi kluczami szyfrującymi do ochrony wiadomości
 • Obejmuje obsługę systemów Linux, Mac, Android i iOS
 • Tygodniowy bezpłatny okres próbny, abonament zaczyna się od 6,33 USD miesięcznie

Dolna linia:

CounterMail, istna potęga protokołów szyfrujących, jest świetną usługą z silnym naciskiem na prywatność użytkowników. Sama strona może wyglądać jak coś z Windows 95, ale usługa jest najwyższej klasy.

Chociaż CounterMail oferuje tygodniowy bezpłatny okres próbny, abonament zaczyna się od około 6 USD miesięcznie – co czyni go najdroższą opcją e-mail na tej liście.

* Dowiedz się więcej o CounterMail.

3. Mailfence

Mailfence to kolejna usługa poczty e-mail, która została uruchomiona w wyniku rewizji Snowdena, i oferuje zaszyfrowane wiadomości z naciskiem na prywatność użytkowników. Korzystając z OpenPGP, ta usługa zapewnia, że ​​tylko nadawca i odbiorca mogą czytać wiadomości.

W przeciwieństwie do innych dostawców szyfrowanych wiadomości e-mail oferuje wiele innych funkcji, w tym podpisy cyfrowe, wbudowane kalendarze i inne.

Cechy:

 • Z siedzibą w Belgii
 • Wykorzystuje uwierzytelnianie dwuskładnikowe i automatycznie wykrywa i blokuje spam
 • Oferuje wysoce konfigurowalne ustawienia e-mail
 • Pozwala użytkownikom importować informacje z Outlooka i Gmaila
 • 10 MB limitu załączników z 500 MB wolnego miejsca

Mailfence

Dolna linia:

Mailfence to niezwykle potężna i wszechstronna platforma poczty elektronicznej, która przekazuje 15% swoich rocznych dochodów na rzecz Electronic Frontier Foundation. To powiedziawszy, darmowa wersja ogólnie oferuje więcej niż wystarczającą ilość miejsca i opcje dla większości użytkowników.

Niestety, Malifence nie oferuje żadnych dedykowanych aplikacji mobilnych od publikacji tego artykułu, co czyni go znacznie mniej praktycznym niż inne usługi na liście. Pozwala również użytkownikom wysyłać zaszyfrowane wiadomości do osób korzystających również z Mailfence lub OpenPGP, co sprawia, że ​​dla niektórych użytkowników jest on nieco mniej dostępny.

* Dowiedz się więcej o Mailfence.

4. Tutanota

Kolejna świetna usługa e-mailowa typu open source, Tutanota wykorzystuje kompleksowe szyfrowanie, aby zabezpieczyć korespondencję.

W przeciwieństwie do innych usług przesyłania wiadomości, automatycznie szyfruje wszystkie wiadomości przychodzące i wychodzące niezależnie od tego, z jakiej usługi e-mail korzysta odbiorca – świetna funkcja, jeśli piszesz kogoś poza znaną siecią. Jednak firma ma siedzibę w Niemczech, które mogą, ale nie muszą, podnieść kilka czerwonych flag.

Cechy:

 • Całkowicie open source i wykorzystuje szyfrowanie end-to-end do wszystkich wiadomości
 • Oferuje dedykowane aplikacje na iOS i Androida
 • Daje użytkownikom spoza Tutanota bezpieczny link do odczytu zaszyfrowanych wiadomości
 • Umożliwia do 1 GB bezpłatnego miejsca; nieograniczone przechowywanie kosztuje 1 euro miesięcznie

Tutanota

Dolna linia:

Z ponad dwoma milionami aktywnych użytkowników, Tutanota jest popularną usługą, z dedykowaną obserwacją. To powiedziawszy, usługa nie obsługuje obecnie szyfrowania PGP, co automatycznie niszczy kilka kołków.

Jako bezpłatna usługa bezpiecznych wiadomości z dedykowanymi aplikacjami i możliwością wysyłania bezpiecznych wiadomości do odbiorców spoza sieci Tutanota, jest godnym kandydatem.

* Dowiedz się więcej o Tutanota.

Nie zapomnij swojej sieci VPN!

Mamy nadzieję, że ta lista pomoże zawęzić wyszukiwanie. Każda opcja e-mail ma swoje zalety i wady, ale zawsze możesz zwiększyć prywatność, utrzymując VPN przez cały czas.

Jeśli korzystasz (lub korzystałeś) z któregokolwiek z dostawców poczty e-mail wymienionych powyżej, zostaw komentarz z własnymi opiniami poniżej.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me