Zhbllokoni KickassTorrents (KAT) në Australi në vitin 2020 [SIGURIA !!]

Kam marrë një lajm të keq për adhuruesit e Aussie të përrua. Gjykata Federale e Australisë ka renditur KickassTorrents si një site përrua të paligjshme dhe ka urdhëruar ISP-të që të bllokojnë atë.

Si pjesë e luftës globale kundër piraterisë, KickassTorrents është gjithashtu e ndaluar në MB dhe disa vende të tjera.

Pra, a do të thotë kjo përrua Aussie nuk mund të përdorë më KickassTorrents? Padyshim jo!

Mund të përdorni akoma KickassTorrents në Australi nëse përdorni një VPN.

Shtë në të vërtetë më e sigurt për tu përrua me një VPN edhe nëse burimi juaj i preferuar nuk është i bllokuar. VPN maskoni adresën tuaj IP, duke ju dhënë anonimitetin e plotë në internet. Ata gjithashtu kodoni trafikun tuaj të internetit, kështu që ISP-ja juaj dhe spiunët e tjerë nuk mund të shohin se çfarë bëni në internet.

Udhëzues i shpejtë: Zhbllokoni Torrentët e Kickass në Australi

  1. Regjistrohu për një VPN që lejon lidhje P2P. CyberGhostis zgjedhja jonë # 1 për KickassTorrents.
  2. Instaloni aplikacionin tuaj VPN dhe connect në një server në një vend ku Kickass është në dispozicion, siç janë SH.B.A. ose Kanada.
  3. Hapni klientin tuaj përrua, drejtohuni tek KickassTorrents dhe filloni të shkarkoni!

Pse keni nevojë për një VPN për të zhbllokuar KickassTorrents në Australi

VPN cilësore maskoni IP-në tuaj për ta bërë të duket sikur po hyn në Kickass nga një vend tjetër. Kjo do t’ju lejojë të anashkaloni ndalimin dhe hyr në KickassTorrents nga Australia.

VPN juaj gjithashtu do ekontrolloni trafikun tuaj në internet kështu që ISP-ja juaj dhe spiunët e tjerë nuk mund të qasen në aktivitetin tuaj të shfletimit. Askush nuk do ta dijë se jeni duke përrua, ose shikoni skedarët e shkarkuar. Do të mbrojë gjithashtu trafikun tuaj të rregullt nga hakerat dhe kriminelët e tjerë kibernetikë.

Kur përdorni klientë BitTorrent dhe të ngjashëm, përdoruesit e tjerë mund të shohin adresën tuaj IP. Hakerët e rrezikshëm dhe trollet e internetit mund ta përdorin këtë gjurmë tek ju, ose t’ju synojnë me sulme kibernetike. Me një VPN, askush nuk do ta shohë adresën tuaj të vërtetë IP.

Do t’ju duhet një VPN e besueshme që mbështet lidhjet P2P. Ofruesi juaj duhet të ketë një rrjet global i serverëve me shpejtësi të lartë, dhe ofroni plane me Bandwidth i pakufizuar.

Ju duhet të përdorni vetëm një VPN që mbron të dhënat tuaja me Kriptimi 256-bit, mban një politikë e rreptë e mos-logs, dhe ofron një ndërprerës automatik vrasës me aplikacionet e saj. 

VPN-të më të mira për zhbllokimin e KickassTorrents në Australi

VPN-të që ju rekomandojmë më poshtë të gjitha mbështesin lidhjet P2P. Ata perdorin siguria e shkallës ushtarake dhe të përdorin serverë me shpejtësi të lartë që mund të zhbllokojë KickassTorrents.

1. CyberGhost

Pajisjet CyberGhost

CyberGhost është i njohur për të shërbim me cilësi të lartë dhe lidhje të shpejta. Ajo gjithashtu operon serverat që janë optimizuar për torrenting. Këto janë vetëm disa nga arsyet që është zgjedhja jonë kryesore për zhbllokimin e KickassTorrents në Australi. 

Kur jeni duke përrua, CyberGhost do lidhen automatikisht me një nga serverët e tij më të mirë P2P. Dhe kur thjesht po shfletoni, do të keni zgjedhjen tuaj më të mirë 3,000 servera në 60 vende. Kjo do të thotë që ju gjithashtu do të shijoni qasje globale në site dhe shërbime me kufizime gjeo-kufitare si p.sh. Netflix SHBA.

CyberGhost përdor disa nga veçoritë më të fuqishme të sigurisë për të mbrojtur informacionin tuaj personal, përfshirë Kriptimi 256-bit dhe një ndërprerës automatik vrasës. Mban një të rreptë politika pa log, shumë.

Ka aplikacione për të gjitha platformat kryesore, dhe ju mundeni mbroni deri në shtatë pajisje në të njëjtën kohë.

Mund të provoni CyberGhost pa rrezik me një Gjykim falas 24-orësh dhe a Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh. Ka edhe prova falas deri në 7 ditë për përdoruesit Android, iOS dhe Windows.

Shikoni marrëveshjet CyberGhost

2. NordVPN

Pajisjet NordVPN

me lidhje me shpejtësi të lartë, të dhëna të pakufizuara, dhe karakteristika të fuqishme të sigurisë, NordVPN është një nga zgjidhjet më të mira për përrua.

Ju thjesht nuk mund të gaboni mbështetje e fortë P2P dhe zgjedhja juaj e 5000 server + në 60 vende!

Kur jeni duke përrua, NordVPN do automatikisht ristrukturoni lidhjen tuaj me serverin më të mirë të disponueshëm P2P për të mbajtur shkarkimet tuaja të shpejtë dhe të sigurt.

Atje jane aplikacione për të gjitha platformat, dhe ju mundeni lidhni deri në 6 pajisje njëkohësisht për të mbajtur të gjithë familjen tuaj të mbrojtur.

Provoni NordVPN pa rreziqe me një 30 ditë garanci për kthimin e parave për të parë se çfarë mund të bëjë për ju.

Shikoni ofertat NordVPN

3. ExpressVPN

Pajisjet ExpressVPN

ExpressVPN është një super e shpejtë VPN kjo e bën torrentimin të sigurt, anonim dhe të lehtë.

E saj mbron intimitetin tuaj me kriptimi i shkallës ushtarake, një të rreptë politika pa log, dhe një ndërprerës automatik vrasës

ExpressVPN funksionon mbi 3,000 servera në 94 vende.

Atje jane aplikacione për t’u përdorur lehtë për të gjitha pajisjet, dhe Mbështetje 24/7 e klientit përmes bisedës live nëse keni ndonjë pyetje. Nuk është çudi që përdoruesit e VPN po thonë gjëra të tilla të mira në lidhje me të! 

Si një përdorues i ExpressVPN, do të kënaqeni Bandwidth i pakufizuar për deri në tre nga pajisjet tuaja në të njëjtën kohë. Ju mund të përdorni tuaj 30 ditë garanci për kthimin e parave për të parë se çfarë mund të bëjë ExpressVPN, dhe ka gjithashtu prova falas deri në 7 ditë për përdoruesit Android, iOS dhe Windows. 

Shikoni ofertat ExpressVPN

4. VyprVPN

Pajisja VyprVPN

VyprVPN-së i shpejtë dhe i sigurt shërbimi përfshin Pajtueshmëria e P2P. Ajo ofron karakteristika të sigurisë më të lartë, të tilla si kriptimi i shkallës ushtarake dhe një Firewall natyror.

VyprVPN shkon në gjatësi të mëdha për të siguruar që lidhja juaj të jetë e sigurt dhe vendndodhja juaj të mos zbulohet. Në fakt, VPN ishte së fundmi të audituar në mënyrë të pavarur për të provuar protokollet e saj të sigurisë, dhe kaloi me ngjyra fluturuese!

Më e mira nga të gjitha, VyprVPN është jashtëzakonisht e lehtë për t’u përdorur dhe ofertat aplikacione për shumicën e pajisjeve. Shërbimi i VyprVPN po mahnit tifozët e P2P kudo! 

Kur regjistroheni me VyprVPN, jeni i mbuluar nga një 30 ditë garanci për kthimin e parave, kështu që ju mund ta provoni atë pa rrezik.

Shikoni marrëveshjet e VyprVPN

5. PrivateVPN

Pajisjet privateVPN

PrivateVPN operon më shumë se 80 serverë të optimizuar për P2P në 57+ vende. Ajo ofron siguri, shpejtësi, dhe çmimi konkurrues, shumë!

Me të saj Politika e regjistrimit të të dhënave ZERO, Mbrojtja e rrjedhjes IPv6 dhe a vrasin kaloni, nuk befason që PrivateVPN është një nga shërbimet më të besueshme në botë në VPN.

Ti mundesh mbrojnë deri në 6 pajisje, dhe ka aplikacione për të gjithë sistemet operative. Më e mira nga të gjitha, ju mund ta provoni PrivateVPN plotësisht pa rrezik falë saj 30 ditë garanci për kthimin e parave

Shikoni marrëveshjet privateVPN

përmbledhje

Qeveria Australiane nuk mund t’ju ndalojë të përdorni KickassTorrents kur mbroni veten me një VPN.

Një VPN me cilësi të lartë do zhbllokoni Kickass dhe shifroni të dhënat tuaja kështu që askush nuk mund të shohë atë që po bën në internet. Ajo gjithashtu do të maskoni IP-në tuaj kështu që trollet dhe sulmuesit nuk mund të synojnë lidhjen tuaj.

Ne ju rekomandojmë CyberGhost për shkak të lidhjeve të saj me shpejtësi të lartë, karakteristikave të fuqishme të sigurisë dhe serverëve të optimizuar P2P. Ju mund edhe ta provoni falas!

Leximi më tej

Dëshironi të mësoni më shumë rreth përroit të sigurt, anonim? Shikoni VPN-të e preferuara të ekspertëve tanë për përrua.

Nëse shfaqja juaj e preferuar nuk është e disponueshme në KickassTorrents, do ta gjeni në një tjetër nga 10 sitet më të njohura të Torrentit.

Preferoni të përdorni Pirate Bay? Këtu janë 5 VPN-të më të mira për t’u mbrojtur me të.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me