ZenMate VPN punon me Netflix SHBA – Ja Si | Përditësimi i vitit 2020

Nëse jeni duke shijuar ZenMate VPN për të aplikacione të thjeshta dhe të kuptueshme lehtë, jeni të interesuar të zbuloni nëse ky VPN miqësor për përdoruesit mund t’ju ndihmojë të shikoni gjithashtu shfaqjet dhe filmat tuaj të preferuar.

Epo, kemi lajme të mira dhe lajme të këqija. Lajmi i mirë është se disa nga serverët e SH.B.A. të ZenMate VPN me siguri mund të zhbllokojë Netflix SHBA. Lajmi i keq është se serverat në lokacione të tjera nuk funksionojnë.

Pra, ndërsa ju nuk do të jeni në gjendje të përdorni ZenMate VPN për të hyrë në Netflix në Kanada, Japoni, Francë, Brazil, ose MB, ju duhet të jeni në gjendje ta përdorni kapni përmbajtjen e fundit të Netflix në SHBA.

Si të përdorni ZenMate VPN për të parë Netflix SHBA: Udhëzues i shpejtë

  1. Zgjidhni një abonim ZenMate VPN.
  2. Shkarkoni klientin VPN në pajisjen tuaj.
  3. Hapni aplikacionin dhe zgjidhni një server me qendër në SHBA.
  4. Hyni në Netflix dhe filloni transmetimin.

Pse ZenMate VPN mund të zhbllokojë Netflix SHBA, por jo të tjerët?

Për të ruajtur gjeo-kufizimin e përmbajtjes së tij, Netflix përdor jashtëzakonisht softuer i fuqishëm anti-VPN.

Ky program trawls internetin për të identifikuar adresat IP të lidhura me serverët VPN. Netflix atëherë bën listën e zezë të atyre adresave IP për të parandaluar që VPN të zhbllokojnë përmbajtjen e tyre.

Shërbime VPN që kanë një numri i kufizuar i serverave shpesh mund të bëhen në listë të zezë mjaft shpejt. VPN më të mëdha dhe më të fuqishme me një numër më të madh të serverëve do t’ju japin më shumë mundësi për të zgjedhur dhe më shumë një shans për të gjetur një server të zhbllokuar që punon me Netflix.

Disa VPN përfshijnë gjithashtu program i fuqishëm anti-zbulues për të mbrojtur serverat e tyre dhe adresat IP nga identifikimi dhe lista e zezë nga Netflix.

Aktualisht, serverat amerikanë të ZenMate VPN duket se janë duke punuar me siguri për të zhbllokuar Netflix SHBA. Kjo mund të jetë për shkak se ZenMate VPN ka servera të shumëfishtë amerikanë me qendër në të gjithë vendin nga Bregu Lindor në Perëndim.

Suksesi i ZenMate VPN në zhbllokimin e Netflix SH.B.A. gjithashtu mund të vie nga fakti që vetëm kohët e fundit ka avancuar nga një sit i përfaqësuesit në një shërbim VPN. Ky status relativisht i ri mund të jetë duke e ndihmuar atë të fluturojë nën radar dhe shmangni zbulimin nga softveri anti-VPN i Netflix.

Ndërsa serverët amerikanë të ZenMate VPN janë raportuar si të besueshëm për zhbllokimin, ju mund ta gjeni atë lidhja shpejton më ngadalë se VPN-të e tjera. Edhe pse kjo nuk do t’ju pengojë të transmetoni, mund të nënkuptojë të provoni disa vonesat e buffering ose shkarkimit.

Whatfarë tjetër e bën ZenMate VPN e Madhe për Netflix SHBA?

  • Aplikacione jashtëzakonisht të lehta për t’u përdorur e bëjnë ZenMate VPN ideale për fillestarët që kërkojnë një mënyrë e thjeshtë dhe e shpejtë për të zhbllokuar Netflix SHBA.
  • Gjerësia e bandës së pakufizuar do të thotë që nuk do të përjetoni ndonjë goditje të shpejtë.
  • Ndërrimi falas i serverit do t’ju ndihmojë të gjeni serverin më të mirë për streaming Netflix – dhe të ndryshoni serverat nëse i juaji ndalon së punuari.

Përfitimet e tjera të ZenMate VPN

  • Kriptimi AES 256-bit, ndërprerës automatik vrasës, dhe Mbrojtja e rrjedhjes DNS ju lejojnë të shfletoni dhe rrjedhin në mënyrë të sigurt dhe private. Vlen të përmendet se vetëm ZenMate VPN Abonim përfundimtar paketa përfshin niveli më i lartë i sigurisë.
  • Connect deri në 5 pajisje njëkohësisht.
  • Supports të gjitha platformat dhe pajisjet kryesore.

Përfundimi dhe leximi i mëtutjeshëm

ZenMate VPN mund të mos jetë VPN më i shpejtë ose më i sigurt, por do t’ju lejojë të hyni në Netflix SH.B.A. nga kudo në botë. Shikoni se çfarë duhet të thonë përdoruesit tanë për të.

Nëse dëshironi të gjeni një VPN që mund të garantojë shpejtësi më të mira për transmetim, hidhini një sy listës sonë të VPN-ve më të mira që funksionojnë me Netflix.

Përndryshe, shikoni përvojat tona të VPN-ve më të mira në përgjithësi.

Shikoni Netflix me ZenMate VPN

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me