VyprVPN punon në Kinë, por vetëm nëse e bëni këtë


Kur bëhet fjalë për censurimin e internetit në të gjithë botën, asgjë nuk e tejkalon Firewall-in e Madh të Kinës. Nëse po planifikoni një udhëtim në Kinë, duhet të jeni të vetëdijshëm për këtë faqet e internetit dhe shërbimet si Google, Facebook, YouTube, dhe madje edhe Whatsapp janë bllokuar të gjitha. (Ju mund të shihni se cilat faqe të tjera të njohura janë të bllokuara, këtu) Kina bllokon këto faqe për të ushtruar kontroll mbi internetin dhe për të kufizuar lirinë e përdoruesve të internetit brenda vendit.

Në rregull për të anashkaluar këto kufizime dhe për të rifituar privatësinë tuaj përmes internetit në Kinë, do të duhet të përdorni një VPN. Kjo është mënyra më efektive për të hyrë në aplikacione si Facebook dhe Whatsapp ndërsa ndodheni në Kinë. Edhe pse shumë VPN luftojnë të punojnë pa përsosur në Kinë, VyprVPN nuk e ka atë problem. Më poshtë shpjegon se si të instaloni dhe përdorni VyprVPN për të siguruar që funksionon në mënyrë efektive pas mbërritjes tuaj në Kinë.

Si e tejkalon VyprVPN Firewall-in e Madh të Kinës?

Me kaq shumë VPN që përpiqen të punojnë në Kinë, si e bën atë VyprVPN? Duke përdorur atë teknologji unike e kameleonit, VyprVPN është në gjendje të mposhtë goditjen e internetit dhe bllokimin e VPN. Kameleoni i VyprVPN përdor protokollin e pandryshuar të OpenVPN 256-bit për kriptimin e tij, i cili maskon këtë trafik, kështu që Firewall nuk mund ta bllokojë atë.

Për më tepër, teknologjia e kameleonit të VyprVPN mposht me lehtësi bllokimin e VPN përmes inspektimi i thellë i paketave dhe tejkalon problemet e shpejtësisë si rezultat i goditjes në internet nga ISP-të.

Si të përdorni VyprVPN në Kinë

Në mënyrë që të përdorni VyprVPN në Kinë, duhet ta keni pajisur dhe pajisur me pajisjen tuaj përpara se të udhëtoni atje. Më poshtë janë hapat që duhet të ndërmerrni për të shijuar një përvojë pa probleme kur shkarkoni VyprVPN për t’u përdorur në Kinë. Vini re se duhet të keni tashmë të pajtuar në një plan Premium i cili është i vetmi plan me veçorinë e Kameleonit. Shkarkoni VyprVPN dhe filloni aplikacionin në pajisjen tuaj për të vazhduar.

1. Hapni Aplikacionin VyprVPN

2. Hyni në VyprVPN

Hyni në VyprVPN duke përdorur adresën tuaj të postës elektronike dhe fjalëkalimin.

3. Shkoni te Preferencat

Lundroni në krye të aplikacionit dhe nga Menyja VyprVPN, zgjidhni preferencat.

4. Gjeni skedën e protokolleve, Ndizni Protokollin e Kameleonit dhe preferencat e afërta

5. Lidhuni duke përdorur serverin më të shpejtë ose zgjidhni serverin duke përdorur simbolin e hartës në fund të djathtë.

Mos harroni të aktivizoni butonin “Switch kill” nëse keni nevojë për veçori përpara se të lidhni VyprVPN.

Shihni sa e thjeshtë ishte?

Klikoni këtu për të filluar me VyprVPN!

VyprVPN mbetet një nga VPN-të më të besueshme të disponueshme në treg jo vetëm sepse punon në Kinë, por edhe sepse vazhdon të evoluojë shërbimin e saj për t’iu përgjigjur kërcënimit gjithnjë të pranishëm të Firewall-it të Madh. Vini re se VyprVPN ofron vetëm një periudhë prove 3-ditore për të provuar shërbimet e tyre, por nëse hasni ndonjë sfidë çfarëdo qoftë, ata gjithashtu operojnë një mbështetje 24/7 të klientit.

Në përmbledhje, nëse po pyesni nëse VyprVPN funksionon në Kinë, vepron kështu. megjithatë funksionon vetëm nëse jeni pajtuar në planin Premium dhe aktivizoni protokollin e Chameleon në aplikacionin para se të udhëtoni për në Kinë.

Shikoni këto marrëveshje në VyprVPN!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map