VPN-të më të mira për TV Smart – Shpejtësia e shpejtë, Cheapmimi i lirë

Me aksesin e saj të mrekullueshëm në internet dhe mbështetjen për shërbimet e njohura të transmetimit, një TV i zgjuar është një shkurtore për të shijuar argëtimin tuaj të preferuar drejtpërdrejt nga shtrati juaj i qetë.

Jeta është vërtet e mirë – derisa të ngarkoni Netflix dhe ajo shfaqje që jeni duke pritur të shikojë është është askund për të gjetur.

Ndërsa TV të zgjuar lejojnë transmetim të lehtë në ekranin e madh, ato preken nga kufizimet gjeografike ashtu si çdo pajisje tjetër.

Për fat të mirë, ka një zgjidhje e lehtë ndaj këtij problemi – një VPN, ose një rrjet virtual privat.

Një VPN e qëndrueshme do t’ju ndihmojë të keni akses në gamën e plotë të përmbajtjes në shumë aplikacione transmetimi, me shtuar siguri dhe intimitet pergjate rruges. Në këtë artikull, do t’ju tregojmë pesë shërbimet më të mira VPN për tu çiftuar me TV-in tuaj të zgjuar, si dhe disa tregues të dobishëm se çfarë të kërkoni.

Para se të zhyten në detaje, këtu janë një përmbledhje e shpejtë në rast se dëshironi të filloni menjëherë.

Udhëzues i shpejtë: Marrja e një VPN për Smart Smart

 1. Zgjidhni një Shërbim premium VPN që funksionon në mënyrë të përsosur me TV tuaj të zgjuar. NordVPN është rekomandimi ynë # 1 – zbuloni pse më poshtë.
 2. Nëse TV juaj i zgjuar mbështet aplikacione VPN: Shkarko dhe instaloj softverin VPN nga ndërfaqja e TV tuaj inteligjent.
 3. Nëse TV juaj i zgjuar nuk i mbështet aplikacionet VPN: Vendosni VPN tuaj me ruterin tuaj të internetit, ose krijoni një lidhje virtuale të përbashkët nga kompjuteri juaj. Më shumë informacion mbi atë në artikull.
 4. Connect në një Server VPN në vendndodhjen tuaj të dëshiruar.
 5. Shijoni shfaqjet dhe filmat tuaj të preferuar nga kudo, pa kufizime gjeografike!

Pse keni nevojë për një VPN për Smart Smart

Kur bëhet fjalë për të hyrë në shërbimet më të mira të transmetimit në internet, ka një pengesë e madhe për shumicën e përdoruesve.

Geoblocks.

Platformat si Netflix dhe HBO SHKO të keni mjaft katalogë të ndryshëm, në varësi të rajonit – dhe disa janë shumë më të mirë se të tjerët. Pavarësisht nëse janë versionet më të fundit apo shfaqjet klasike, shpesh do të gjeni një titull që mungon në ofertën e Netflix të vendit tuaj, ndërsa është në dispozicion në shumë të tjerë. Frustruese, e drejtë?

Për më tepër, janë shumë prurje të tjera në dispozicion në vetëm një ose dy rajone. Për shembull, Hulu është ekskluzive për Sh.B.A dhe Japoni, dhe Shumëllojshmëria e kanaleve të BBC-së mund të shikohet vetëm nëse je brenda U.K.

Me pak fjalë, geoblocks mund të prishin planet tuaja vonë të mbrëmjes, mirë, të mos bëjnë asgjë dhe të pushojnë me disa përmbajtje cilësore. Kjo vlen për çdo pajisje që mbështet këto aplikacione të njohura të transmetimit – përfshirë TV të zgjuar.

Këtu mund të gjeni një VPN të besueshëm në shpëtim. Duke u lidhur me një server VPN në një vend të përshtatshëm dhe duke marrë një adresë të re IP, ju mund të “ndryshoni” vendndodhjen tuaj dixhitale në atë që ju lejon të merrni versionin më të mirë të shërbimit tuaj streaming. Në këtë mënyrë, ju fitoni qasje në shumë më tepër përmbajtje, dhe kurrë nuk duhet të humbisni seritë e fundit.

Vini re se si thamë i besueshëm? Kjo është për shkak prurjet më të njohura gjithashtu kanë filluar bllokimin e VPN-ve dhe mjete të tjera të ngjashme. Nëse jeni duke përdorur një përfaqësues ose VPN që nuk është i pajisur për të kaluar këto blloqe shtesë, shanset janë që shpejt të ekzekutoheni në çështje – pelqej gabim famëkeq i përfaqësuesit të Netflix:

Në fund të fundit? Ju duhet një shërbim VPN që është dëshmuar si një zgjedhje solide dhe e sigurt për transmetimin, së bashku me serverat dhe veçoritë për të garantuar qasje të shpejtë dhe të lehtë.

Me VPN-në e duhur nga ana juaj, do të jeni në gjendje të shikoni një bandë transmetimesh pa asnjë kufizim, duke përfshirë:

 • Netflix
 • Hulu
 • BBC
 • HBO SHKO
 • Video Kryeministri Amazon
 • Qielli

Dhe lista vazhdon.

Thënë kjo, ka disa fusha që VPN-ja juaj duhet të mbulojë për transmetim pa telashe – veçanërisht në TV-in tuaj të zgjuar. Le të shohim më nga afër.

Tofarë duhet të kërkoni në një VPN për Smart TV

Ashtu si shërbimet VPN, jo të gjithë TV zgjuar janë të njëjtë. Gjëja më e rëndësishme që duhet të dini – ndërsa disa modele të zgjuara të TV mbështesin aplikacionet VPN, shumë të tjera jo.

Për shembull, nëse TV juaj i zgjuar është i bazuar në sistemin operativ Android, mund ta bashkoni atë me aplikacionin Android VPN tuaj – Punë e kryer! Kjo zakonisht ndodh me modelet më të reja të Sony dhe Sharp.

Ne anen tjeter, shumë modele Samsung nuk kanë TV Android, kështu që nuk mund të instaloni thjesht një aplikacion VPN në ato dhe thirre një ditë.

Por edhe nëse nuk mund të konfiguroni një VPN direkt në TV tuaj inteligjent, ka mënyra të tjera për ta bërë atë të funksionojë – si të marrësh veten a Ruteri VPN.

Lidhja e TV tuaj të zgjuar me një ruter VPN është një mënyrë e sigurt për të marrë të gjitha përfitimet që ofron VPN, edhe në pajisjet që nuk kanë mbështetje VPN amtare. Ne nuk do ta mbulojmë tërë procesin këtu, por ju jeni të ftuar të kontrolloni udhëzuesi ynë i thelluar për instalimin e një ruteri VPN, ku ne ju ecim nëpër të gjitha hapat dhe detajet e rëndësishme.

Me gjithë këtë në mendje, le të shohim tiparet që ju nevojiten nga VPN tuaj për TV inteligjent:

 • Një park i madh serverash, kështu që gjithmonë keni mundësi për të hyrë në rrjedhat tuaja të preferuara dhe për të anashkaluar geoblocks. VPN-të më të mira ofrojnë mijëra servera të besueshëm në të gjithë botën, por ka përjashtime.
 • Shpejtësi të shpejtë për performancën e garantuar pa probleme buffering video ose lidhjes. Shikoni për një VPN që vazhdimisht shënon teste të shpejtësisë së lartë.
 • Karakteristika të dobishme për transmetim, kështu që gjithmonë mund të arrini përmbajtjen që ju nevojitet. Këto vijnë në shumë forma dhe madhësi – nga cilësimet e integruara automatike të serverit deri te veçoritë shtesë për pajisjet që nuk mbështesin VPN.
 • Aplikacione intuitive Android, të cilën mund ta instaloni lehtësisht në çdo TV të zgjuar me bazë Android.
 • Përputhshmëria me ruterat, në rast se TV juaj i zgjuar nuk punon me aplikacione VPN. Në rastin ideal, ju gjithashtu dëshironi që ofruesi juaj të ofrojë udhëzime të hollësishme dhe mbështetje të përkushtuar të klientit për ndihmë shtesë me konfigurimin.
 • Siguri e forte – edhe pse zakonisht nuk është një përparësi kryesore për TV të zgjuar, ju nevojitet kriptimi i plumbave dhe privatësia e garantuar. VPN-të më të mira për TV-in tuaj të zgjuar janë gjithashtu më të sigurtit në treg, me mbështetje për protokollin standard të industrisë OpenVPN dhe politikat e rrepta me shkrime zero – do të thotë që do të shijoni një transmetim të sigurt dhe privat.

Tani që ju i dini përfitimet e një VPN për TV tuaj të zgjuar (dhe atë që duhet të punojë pa përsosur), është koha për t’u njohur me shërbimet VPN që fituan pesë pikat më të mira në testet tona.

Këto janë VPN-të më të mira për Smart TV

1. NordVPN

Pajisjet NordVPN

 • Mbi 5.400 servera në 60 vende
 • Qasje e qetë në shërbimet më të njohura të transmetimit
 • VPN me qendër në Panama me një politikë të rreptë mos-prerëse
 • Lehtë për tu vendosur në Android TV dhe routers

NordVPN është një zgjedhje e shkëlqyeshme për çdo platformë, dhe TV të zgjuar nuk janë përjashtim.

Me këtë VPN, mund të qaseni lirshëm në çdo gjë në internet – përfshirë katalogët më të mirë të Netflix, BBC, HBO GO, dhe shumë më tepër. Me mijera serverë të shpejtë dhe pronarit Karakteristikë SmartPlay e bëjnë NordVPN një drejtues për transmetim të besueshëm, dhe një preferuar i përgjithshëm i turmës.

Aplikacioni Android instalohet lehtë në çdo model që funksionon TV Android. Ajo gjithashtu vjen me klasën më të mirë Kriptimi 256-bit dhe Mbështetje OpenVPN – kështu që historia juaj e shfletimit dhe përmbajtja e saj janë të sigurta dhe të fshehura.

Nëse keni nevojë për ndihmë për konfigurimin, NordVPN ofron përparime hap pas hapi për Android TV dhe Amazon Fire TV. Ju do të gjeni gjithashtu një shumëllojshmëri të mësime për ruterat – nga DD-WRT dhe domate tek ato virtuale me pfSense.

Për ndihmë në kohë reale, NordVPN siguron Mbështetje 24/7 e klientit me chat live. Ju madje mund të merrni një ekspert të përkushtuar për t’ju ndihmuar me konfigurimin e routerit tuaj – thjesht zgjidhni router kategori kur kontaktoni.

Në përgjithësi, NordVPN është i thjeshtë për t’u përdorur, plot veçori dhe është i thjeshtë për t’u instaluar me gjithë ndihmën shtesë. Mbulon gjithçka që ju nevojitet për TV tuaj të zgjuar me një çmim të shkëlqyeshëm, duke e fituar atë vendin e parë në listën tonë.

Garancia për kthimin e parave: 30 dite

2. ExpressVPN

Përfitimet e ExpressVPN

 • 3,000+ server VPN dhe 160 lokacione të disponueshme në 94 vende
 • Shpejtësi jashtëzakonisht të shpejtë dhe konsistente
 • Mos regjistroni asnjë prej të dhënave tuaja
 • Karakteristika shtesë për pajisjet e papajtueshme me VPN

Falë mbulimit të serverit të tij global dhe performancës së jashtëzakonshme, ExpressVPN është një VPN me vlerësim më të lartë për transmetim – dhe çdo gjë tjetër. Por a funksionon me TV të zgjuar?

absolutisht. Ju mund të instaloni aplikacion miqësor për përdoruesin Android nëse pajisja juaj e lejon atë, ose mund të zgjidhni një konfigurim të ruterit më të lehtë se mesatarja me ExpressVPN firmware me porosi. Edhe nëse ruteri juaj nuk mund ta trajtojë atë, një konfigurim tradicional është i mundur në shumë firma të tjera të njohura.

Ka edhe më shumë. MediaStreamer tipar siguron një shërbim i avancuar i përfaqësuesit për pajisjet pa mbështetje VPN amtare. Mund ta vendosni direkt nga faqja e internetit. Nëse nuk do të ndjeheni sikur rakordoni ruterin tuaj, prapë mund të pajisni TV-në tuaj inteligjente me fuqi shtesë të zhbllokimit për të kapur më të fundit në Netflix, Hulu, dhe me të gjitha rrjedhjet e tjera ExpressVPN funksionon me të.

Farëdo që të vendosni, ExpressVPN është mbështetje miqësore ndaj klientit është e gatshme t’ju udhëheqë në çdo hap të rrugës, 24 orë në ditë. Nga pyetjet themelore deri tek udhëzimet e përparuara të konfigurimit, ju jeni të mbuluar.

Për të gjitha ato që ofron, ExpressVPN padyshim që ia vlen çmimi. Ju nuk duhet të merrni fjalën tonë për të – shikoni se çfarë po thonë të tjerët në lidhje me këtë shërbim të lartë të raftit VPN!

Prove falas: I padisponueshem

Garancia për kthimin e parave: 30 dite

3. CyberGhost

 • Zgjidhni nga 3,600 serverë në të gjithë botën
 • Ndërfaqja miqësore për fillestarët me skedën e dedikuar për transmetim
 • Kriptimi i fortë 256-bit dhe prerjet zero
 • Ka aplikacione të shkëlqyera TV inteligjentë dhe udhëzues ruteri

Lidhja e TV tuaj të zgjuar me një VPN nuk është saktësisht detyrë e fillestarit, por CyberGhost e bën të lehtë.

Shtë edhe më mirë nëse modeli juaj mund të drejtojë një nga CyberGhost aplikacione të shkëlqyera, aktualisht në dispozicion për Android TV dhe të ndryshme Zjarri OS pajisje. Duke pasur hyrje të lehtë në mijëra servera dhe a profil i dedikuar i transmetimit, ky VPN mund t’ju ndihmojë të shikoni pothuajse çdo gjë në internet.

Edhe nëse aplikacionet VPN nuk janë një opsion për TV tuaj të zgjuar, mos u shqetësoni. CyberGhost mund të instalohet në shumë ruterë të ndryshëm, me mësime të dobishme për të filluar. Nëse nuk jeni të sigurt se çfarë po bëni, gjithmonë mund të arrini përkrahjen e klientit dhe të merrni ndihmë të drejtpërdrejtë në një seancë bisede.

Ndërsa CyberGhost nuk është aq i shpejtë sa NordVPN ose ExpressVPN, ai ende jep shpejtësi të mëdha për transmetim HD pa telashe. Për më shumë informacion mbi këtë ofrues të besueshëm VPN, kontrolloni vlerësimet nga ekspertët tanë dhe përdoruesit e vërtetë.

Prove falas: 24 ore

Garancia për kthimin e parave: 45 ditë (plane gjashtëmujore dhe më të larta); 14 ditë (plani mujor)

4. Surfshark

 • 800+ serverë në 50 vende
 • Punon me shumë shërbime streaming, përfshirë Netflix
 • Politikë e ngushtë e regjistrave zero për t’i mbajtur gjërat private
 • Lidhje të pakufizuara të njëkohshme

Surfshark mund të jetë një shërbim i ri në krahasim me të tjerët në listën tonë, por tashmë është vërtetuar si një VPN premium.

Një pjesë e kësaj është për shkak të shkathtësisë së saj – Surfshark funksionon shumë në çdo model të zgjuar të TV. Pavarësisht nëse është aplikacione të dedikuara ose konfigurimet e ruterit, ky VPN ofron gjithçka që ju nevojitet për transmetim të qetë dhe të sigurt.

Qasja në Netflix nuk është çështje me këtë VPN, dhe sigurisht që do të shijosh shumë prurje të tjera me gjeobllokim. Për sugjerimet e serverit dhe ndihmën me konfigurimin, mund të mbështeteni në mbështetje e përgjegjshme 24/7 për t’ju ndihmuar.

Ju gjithashtu mund të përdorni Surfshark në sa më shumë pajisje që dëshironi, në të njëjtën kohë – vetëm një nga përfitimet e shkëlqyera të një ofruesi të ri VPN. Ne dyshojmë se kjo veçori e mrekullueshme nuk do të jetë përherë e përgjithmonë, kështu që shfrytëzoni sa të mundeni!

Surfshark është një tjetër zgjedhje e shkëlqyeshme për TV të zgjuar – veçanërisht për përdoruesit me një buxhet. Nëse doni të mësoni më shumë rreth këtij VPN të re, por mbresëlënëse, hidhni një vështrim rishikimet më të fundit të përdoruesit.

Prove falas: I padisponueshem

Garancia për kthimin e parave: 30 dite

5. PrivateVPN

pajisje privatevpn

 • Serverë të besueshëm streaming në 60 vende
 • Infrastruktura e shërbimit brenda
 • Ofron aplikacione të zgjuara të TV dhe mbështetje të ruterit
 • Karakteristikë e Ndihmës nga distanca për konfigurimin e lehtë

Me pak më shumë se 100 serverë, PrivateVPN mund të mos duket si zgjidhja ideale për transmetimin në TV tuaj të zgjuar. Por siç e përmendëm edhe më parë, ekzistojnë përjashtime – dhe ky VPN është njëri prej tyre.

PrivateVPN sigurisht i kalon blloqet e Netflix. Ajo gjithashtu punon me Hulu dhe BBC. Rezultate mbresëlënëse për një VPN me një listë të serverëve kompakt.

Por ja çfarë e vendos me të vërtetë PrivateVPN para shumë të tjerëve – ky ofrues i mban serverët dhe harduerët e tij shumë afër. Aspektet thelbësore mirëmbahen nga Suedia, ku bazohet shërbimi. Kjo rezulton në një VPN i qëndrueshëm me një rekord të fortë për besueshmërinë.

Nëse bazohet në TV tuaj të zgjuar android ose Amazon Zjarri OS, çiftimi i tij me PrivateVPN është aq i thjeshtë sa instalimi i aplikacionit. Për modelet e tjera, mund të vendosni një ruter VPN me ndihmën e udhëzues të hollësishëm. mbështetje e shkëlqyer e klientit gjithashtu do t’ju ndihmojë me konfigurimin e plotë – gjithçka që duhet të bëni është të kërkoni.

Në përgjithësi, PrivateVPN është një zgjedhje e shkëlqyeshme për TV-në tuaj të zgjuar nëse nuk keni parasysh më pak serverë. Jo 100% i sigurt për këtë shërbim? Ndoshta disa komente nga përdoruesit e vërtetë do t’ju ndihmojë të vendosni.

Prove falas: 7 ditë (duhet të ndihmoni me email)

Garancia për kthimin e parave: 30 dite

përfundim

Instalimi i një VPN në një TV të zgjuar mund të jetë ose një detyrë një minutëshe ose një sfidë – por me një nga VPN-të tona të rekomanduara, ju mund t’i lehtësoni gjërat vetë. vetëm ndizni atë, akordoni dhe shijoni transmetim të sigurt pa asnjë bllok në rrugën tuaj Gëzuar binging!

Provoni tani NordVPN

Leximi më tej

Gjuetia për një marrëveshje të madhe në VPN tuaj të ardhshme? Merre tani me kuponat tanë ekskluzivë të VPN!

Të reja për VPN? Mësoni bazat dhe filloni me udhëzuesi ynë i thelluar i VPN.

Vëmendje tifozët Apple! Transmetoni gjithçka që dëshironi VPN-të më të mira për Apple TV.

Artikulli ynë i thelluar në VPN të Netflix do t’ju ndihmojë të gjeni shërbimet më të mira për rrjedhën popullore. Ne gjithashtu do t’ju them se cilat duhet të shmangni.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me