VPN-të më të mira për të parë Disney + Kudo në 2020


A keni shikuar të gjithë filmat tuaj të preferuar Disney, Pixar, Marvel dhe Star Wars zhduken nga Netflix?

Lajmi i mirë është se të gjitha këto klasike dhe lëshime të reja tani janë në Disney Plus.

Lajmi i keq është se Disney + aktualisht është i disponueshëm vetëm në SH.B.A., Kanada, Hollandë, Australi, Zelandën e Re dhe Porto Riko.

Ka plane për të shtrirë shërbimin në disa vende evropiane dhe të Amerikës Latine, por nuk do të jetë për një kohë ende.

Për tani, Disney Plus geoblocks përmbajtjen e saj në të gjitha ato gjashtë vendet.

Nëse nuk doni të prisni, ose nëse nuk ka asnjë datë lëshimi për vendin tuaj, unë kam përgjigjen.

Një VPN mund të zhbllokojë Disney Plus për ju – pavarësisht se ku jeni në botë.

Pasi testova mbi 15 nga VPN-të më të mira, e gjeta tre VPN kryesore për zhbllokimin dhe transmetimin e Disney+. 

Unë e kam testuar secilën për shpejtësinë, besueshmërinë, përballueshmërinë dhe sigurinë, në mënyrë që të siguroheni që ata do t’ju ndihmojnë hapni një botë krejt të re të përmbajtjes Disney Plus.

Udhëzues i shpejtë – Si të regjistroheni për Disney Plus

 1. Zgjidhni një VPN me serverë në cilindo nga gjashtë vendet ku Disney + është i disponueshëm. NordVPN është e preferuara ime sepse është VPN më e mirë për transmetim dhe siguri.
 2. Shkarkoni aplikacionin VPN për pajisjen tuaj të zgjedhur.
 3. Lidhuni me një server në SH.B.A., Kanada, Hollandë, Australi, Zelanda e Re ose Porto Riko. Unë rekomandoj që të zgjidhni vendin më të afërt në vendndodhjen tuaj të vërtetë për të garantuar shpejtësinë më të mirë.
 4. Drejtohuni tek faqja e internetit e Disney +, zgjidhni një pajtim dhe kënaquni!

Pse keni nevojë për një VPN për të parë Disney Plus

Disney + është një shërbim relativisht i ri streaming. Ende po negocion kontratat e licencimit për vende të ndryshme.

Derisa të bien dakord për kontratat, Disney + nuk mund të transmetojë tek shikuesit në vendet jashtë SH.B.A., Kanada, Hollanda, Australia dhe Zelanda e Re.

Për të mos lejuar cilindo tjetër të akordohet, Disney Plus duhet të bllokojë përmbajtjen e tij.

Blloqet gjeografike përdorin adresën tuaj IP për të zbuluar vendndodhjen tuaj. Nëse adresa juaj e IP tregon se jeni në një vend ku Disney + nuk është i disponueshëm, qasja juaj është e bllokuar.

Një VPN ju ndihmon të anashkaloni kufizimet gjeografike përdorim gjeo-spoofing. Riprodhon trafikun tuaj përmes një prej serverave të tij në mënyrë që adresa IP e serverit VPN maskon adresën tuaj IP.

E vetmja gjë që duhet të bësh është lidheni me një server VPN në një nga gjashtë vendet ku Disney Plus është i disponueshëm. Kjo bën që shërbimet e transmetimit të mendojnë se aty ku je dhe Disney+ zhbllokon të gjithë përmbajtjen e saj.

Tofarë duhet të kërkoni në një VPN për Disney Plus

për fat të keq, jo çdo VPN mund të anashkalojë gjeo-kufizimet e Disney Plus.

Ju duhet një VPN premium me shkëlqyeshëm aftësitë e zhbllokimit, shpejtësitë e shpejta, pajtueshmërinë e mirë dhe sigurinë e ujit.

seriozitet

Për të zhbllokuar me siguri Disney +, VPN juaj ka nevojë për një pjesë të madhe, rrjeti i serverëve të azhurnuar vazhdimisht. 

Faqet transmetuese si Disney Plus shpesh përdorin detektorë proxy ose VPN për të mos lejuar që të vendosni nga një vend tjetër. Vetëm VPN-të më të mira me rrjetet më të mëdha janë në gjendje të azhurnojnë serverët e tyre aq shpejt sa të tejkalojnë masat anti-VPN.

Sigurohu qe ti zgjidhni një VPN që ka serverë në të paktën një nga vendet ku Disney + është në dispozicion: SHBA, Kanada, Hollandë, Australi dhe Zelanda e Re.

Sa më shumë serverë një VPN ka në secilin vend, aq më e besueshme është në zhbllokimin e Disney+.

shpejtësi

Ju duhet një lidhje super e shpejtë për të transmetuar Disney Plus pa asnjë buffering ose vonesë.

Disa nga VPN më të vogla ose të lira kanë serverë të kufizuar ose shpejtësi të zvogëluar qëllimisht. Ata ngadalësojnë lidhjen tuaj në mënyrë që të mos mund të transmetoni me sukses.

Sigurohu qe ti zgjidhni një VPN që ofron shpejtësi të shpejtë që mund të vazhdojnë me rutinat tuaja të transmetimit. 

Të gjitha të miat tre rekomandimet kryesore t’ju japin shpejtësi të shpejtë që të mundeni shijoni Disney + pa tampon.

pajtueshmëri

Disney + ka aplikacione për konzollat ​​e lojërave, TV të zgjuar dhe pajisjet mobile, si dhe janë në dispozicion në shfletuesin.

Për të shfrytëzuar sa më shumë pajtimin tuaj, VPN juaj duhet të jetë në përputhje me sa më shumë pajisje të jetë e mundur. Kujdesuni për pajtueshmërinë e routerit në mënyrë që të mund të përdorni VPN tuaj për të transmetuar Disney Plus në TV tuaj zgjuar ose tastierën e lojërave.

VPN-të më të mira lejojnë gjithashtu lidhje të shumta të njëkohshme.

Disney Plus mund të transmetohet në katër pajisje njëkohësisht. Nëse VPN juaj përputhet me atë, ju mundeni instaloni atë dhe transmetoni në çdo mënyrë që ju pëlqen– ose jepni dhuratën e Disney + për miqtë dhe familjen tuaj pa ndonjë kosto shtesë.

siguri

VPN-të mund të bëjnë shumë më tepër sesa anashkalojnë geoblocks. Kur një VPN rishikon trafikun tuaj, ai gjithashtu enkripton lidhjen tuaj.

Kriptimi i të dhënave tuaja është i dobishëm në disa mënyra. së pari, Askush nuk mund të të spiunojë apo të të ndjekë në internet ndërsa jeni i lidhur me VPN tuaj. Kjo përfshin faqet e mediave sociale dhe gjurmuesit e reklamave, si dhe palë të treta më me qëllim të keq si hakerat.

Ajo gjithashtu parandalon ofruesin e shërbimit tuaj të internetit (ISP) të monitorojë aktivitetin tuaj në internet. 

Nëse jeni me një ISP që ngadalëson shpejtësinë tuaj ndërsa bëni streaming, një VPN mund të ndihmojë. Nëse ISP-ja juaj nuk mund të shohë se çfarë po bëni, nuk mund t’ju ngadalësojë. 

3 VPN më të mira për shikimin e Disney Plus

1. NordVPN

NordVPN

NordVPN është gjithmonë zgjedhja ime e parë për transmetim. Rrjeti i saj i madh global i 5.200 server + në 59 vende e bën atë fantastike në duke anashkaluar blloqet gjeografike. 

Ka 1,500 server + në SH.B.A., 360+ në Kanada, 270+ në Hollandë, 250+ në Australi dhe 40+ në Zelandën e Re. Kjo është më se e mjaftueshme për të ju garantoj se gjithmonë mund të zhbllokoni Disney Plus.

Teknologjia SmartPlay DNS do të thotë se mund të besojë gjithashtu zhbllokoni faqet e tjera kryesore të transmetimit si Netflix, HBO GO, iPlayer në BBC, Hulu, dhe më shumë.

Rrjeti i madh i NordVPN do të thotë shpejtësi të shpejtë. Transmetimi i Disney + është i shpejtë dhe i lehtë pa asnjë rregullues.

Serverë të hutuar bllokoni ISP-në tuaj nga monitorimi i përdorimit tuaj VPN kështu që nuk mund të pengojë shpejtësinë tuaj.

Karakteristikat e tjera të sigurisë përfshijnë kriptimin AES të shkallës ushtarake 256-bit, një ndërprerës vrasës, mbrojtje nga rrjedhja DNS dhe një politikë të rreptë të mos-logs. Të gjitha këto karakteristika të përparuara punojnë së bashku për të garantuar atë informacioni juaj privat asnjëherë nuk rrjedh, ruhet ose shitet dhe aktiviteti juaj në internet mbetet anonim.

Ka madje një reklamues dhe bllokues të malware mirësjellje e novatorit të NordVPN Teknologjia CyberSec. Kjo veçori nuk lejon hyrje të faqeve me qëllim të keq në pajisjet e tua, mbajtja e adware, ransomware dhe përmbajtje të tjera të dëmshme në gji.

NordVPN ju lejon gjashtë lidhje të njëkohshme, kështu që ju mund të përfitoni më shumë nga pajtimi juaj Disney Plus. Alsoshtë gjithashtu i pajtueshëm me të gjitha platformat dhe pajisjet kryesore.

Mos harroni vetëm fjalën time për të, megjithëse – tonë rishikim NordVPN me gjatësi të plotë pajtohet me mua! Ju madje mund të provoni shërbimin për veten tuaj me të një 30 ditë garanci për kthimin e parave.

 • 5,200+ serverë globalë, përfshirë pesë vende të përputhshme me Disney Plus
 • SmartPlay DNS për zhbllokim të besueshëm
 • Shpejtësi super të shpejtë
 • Kriptimi i shkallës ushtarake dhe veçoritë e sigurisë CyberSec
 • Politika pa log
 • Gjashtë lidhje të njëkohshme
 • 30 ditë garanci për kthimin e parave
 • 24/7 mbështetje chat live
 • Punon me: Disney +, Netflix, Hulu, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video, HBO GO, SKY GO
 • Kombinohet me: Windows, macOS, Android, iOS, Linux, Chrome, Firefox, ruter

Stream Disney Plus Me NordVPN!

2. ExpressVPN

Pajisjet ExpressVPN

Ne kohët e fundit testuan VPN-të më të larta për të gjetur sa më shpejtë. ExpressVPN doli mbi të gjitha.

Mund t’ju kushtojë pak më shumë në muaj sesa shërbimet e tjera, por është zgjedhja e duhur nëse vlerësoni shpejtësinë e rrufeve. 

ExpressVPN ka një mbresëlënëse 3,000+ servera në 160 vende në të gjithë botën. Këto përfshijnë 28 vende në SH.B.A., 6 në Australi, 5 në Kanada, 5 në Hollandë dhe 1 në Zelandën e Re – ju keni mjaft mundësi për zhbllokimin e Disney+.

Edhe une isha ne gjendje përdorni ExpressVPN për të zhbllokuar të gjitha shërbimet e tjera të transmetimit Kam testuar, përfshirë Netflix dhe Amazon Prime Video.

ExpressVPN garanton privatësinë dhe anonimitetin tuaj me disa tipare të sigurisë së klasit botëror. Kriptimi i shkallës ushtarake plotëson një ndërprerës vrasjeje dhe mbrojtjen e rrjedhjes së DNS dhe IPv6 parandaloni ekspozimin e adresës tuaj IP.

Qendrat e serverëve të saj gjithashtu përdorin Teknologjia e TrustedServer për të fshirë të gjithë serverët sa herë që fiken. Shtoni në një politikë e rreptë e mos-logs dhe mund të jeni i sigurt ExpressVPN nuk regjistrohet kurrë ose i kalon të dhënat tuaja.

Mund të instaloni dhe përdorni ExpressVPN deri në pesë pajisje në të njëjtën kohë. Compatibleshtë në përputhje me të gjithë shfletuesit dhe platformat që kam provuar.

tonë rishikim gjithëpërfshirës i ExpressVPN ju tregon gjithçka tjetër që duhet të dini. Ose mund ta krijoni vetë mendjen kur ta provoni një 30 ditë garanci për kthimin e parave.

 • 5,700 serverë në 90 vende, përfshirë SH.B.A., Kanada, Hollandë, Australi dhe Zelandën e Re
 • Strehim pa buffer me shpejtësinë më të shpejtë të çdo VPN
 • Kriptimi AES me 256-bit
 • Teknologji e besuarServer
 • Politika zero-logs
 • Pesë lidhje të njëkohshme
 • 30 ditë garanci për kthimin e parave
 • 24/7 chat live në dispozicion
 • Punon me: Disney +, Netflix, Amazon Prime Video, Hulu, HBO GO, iPlayer në BBC, Sling TV
 • Kombinohet me: Windows, macOS, iOS, Android, Linux, Chromebook, ruter

Stream Disney Plus Me ExpressVPN!

3. CyberGhost

Pajisjet CyberGhost

Nëse jeni i ri për VPN dhe dëshironi një mënyrë e shpejtë dhe e thjeshtë për të transmetuar Disney Plus, zgjidhni CyberGhost.

CyberGhost e bën transmetimin të thjeshtë me serverë të optimizuar të transmetimit. Eachdo server është etiketuar me shërbimin e transmetimit që është më i miri në zhbllokimin.

Gjatë provave të mia, unë kam qenë në gjendje të zhbllokoni Disney + dhe disa site të tjera të mëdha të transmetimit si Netflix, dhe Hulu.

Aftësitë e shkëlqyera të zhbllokimit të CyberGhost vijnë nga rrjeti i saj i madh i 5.700+ serverë në 90 vende. Ka mbi 1.000 serverë në SH.B.A., më shumë se 200 në Kanada, më shumë se 70 në Hollandë, mbi 100 në Australi dhe 10 në Zelandën e Re.

Kjo është 1.380+ serverë të përputhshëm Disney Plus për të zgjedhur!

Shpejtësitë janë më shumë se sa të shpejta për transmetim pa buffer, dhe unë isha në gjendje të siguroja një lidhje të shpejtë dhe të besueshme në të gjithë serverët që testova.

Të gjithë serverët e CyberGhost vijnë reklama dhe softuer bllokues të malware që ju mbron kundër shkeljeve të cyber dhe popup të bezdisshëm.

Informacioni juaj mbetet i sigurt dhe anonim me kriptim të shkallës ushtarake që askush nuk mund ta godasë. Një ndërprerës automatik i vrasjes dhe një politikë e rreptë e mos-logave janë shtesë karakteristikat e sigurisë që CyberGhost zbaton për të mbajtur të sigurta të dhënat tuaja dhe aktivitetin në internet nga sytë prying.

Mund të përdorni CyberGhost deri në shtatë pajisje nën një licencë. Ajo gjithashtu ofron një pajtueshmëri të shkëlqyeshme, duke e bërë atë një shoqërues të shkëlqyeshëm për pajtimin tuaj Disney +.

Më e mira nga të gjitha, CyberGhost ju jep mundësinë ta provoni pa rrezik një garanci prej 45 ditësh për kthimin e parave. Kjo është mjaft kohë për të provuar të gjitha tiparet e saj të përparuara.

Lexoni tonë rishikim i plotë i CyberGost për të zbuluar nëse ia vlen.

 • 5,700 servera në 89 vende, përfshirë 1.380 + serverë të përputhshëm me Disney Plus
 • Rrëmbyes të optimizuar
 • Shpejtësi të shpejtë
 • Kriptimi i shkallës ushtarake me bllokues të reklamave dhe malware
 • Politika e mos-prerjeve
 • Shtatë lidhje të njëkohshme
 • Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh
 • Mbështetje chat live
 • Punon me: Disney +, Netflix, Hulu, HBO GO, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video, SKY GO
 • Kombinohet me: Windows, macOS, iOS, Android, Linux, Chrome, Raspberry Pi, ruterat

Stream Disney Plus Me CyberGhost!

FAQs

A më lejon një VPN të shikoj Disney Plus pa abonim?

jo. Do të duhet akoma të blini një pajtim te Disney Plus për të transmetuar shërbimin, duke përdorur një VPN thjesht ju ndihmon të zhbllokoni shërbimin në zonat që nuk janë të disponueshme. Shihni Udhëzuesin e Shpejtë në fillim të këtij artikulli mësoni se si mund të regjistroheni në Disney Plus nga kudo.

Do të përdor një VPN ngadalëson shpejtësinë e internetit?

Përdorimi i çdo VPN do të ngadalësojë shpejtësinë e lidhjes në një farë mase, por me një VPN premium si ato në listën time nuk do të vini re shumë ndikim.

Një ofrues premium si NordVPN ofron mbulim të gjerë të serverëve. Ka mbi 5,200 serverë dhe nuk ka shpejtësi të mbyt, kështu që shanset tuaja për t’u marrë me bllokime gjatë kohës së pikut janë minimale. Në këtë mënyrë nuk do të merreni me kohë buffering dhe ngarkese të ngadalta. Ju mund të transmetoni Netflix, Disney Plus dhe shërbime të tjera të njohura me shpejtësi rrufeje.

A është e paligjshme të përdorësh një VPN për të hyrë në Disney Plus në vendet e tjera?

Për sa kohë që keni një abonim aktiv, të paguar në Disney Plus, është plotësisht e ligjshme ta përdorni atë me një VPN. Sidoqoftë, është e rëndësishme të kontrolloni ligjet individuale të VPN për vendin tuaj përpara se të shkarkoni ose përdorni një VPN. Ju mund të lexoni artikullin tonë A janë ligjore VPN? Ku janë të paligjshëm ?, nëse doni të mësoni më shumë.

Në përfundim

Disney + mund të vijë përfundimisht në vendin tuaj, por pse të presim?

Me një VPN të mirë, si NordVPN, ju mund të zhbllokoni Disney Plus dhe transmetoni të gjitha filmat dhe shfaqjet tuaja të preferuara menjëherë – me pa tampon dhe pa stres.

Përdorni më të fundit Kuponi NordVPN dhe madje mund të shijosh para nga rekomandimi im i lartë i transmetimit.

Dëshironi të shkoni me një nga rekomandimet e mia të tjera? Ne kemi më së shumti marrëveshjet e fundit VPN dhe kodet kupon edhe për ata.

Po kërkoni më shumë opsione streaming për Zelandën e Re? Ne do t’ju them si të merrni një IP të Zelandës së Re kudo.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map