VPN-të më të mira për Streaming Stan në vitin 2020

Ndërsa mjaft e re në skenë, Stan ka qenë duke bërë një emër mjaft të vetë si një kanal transmetimi që ofron një ekuilibër të përsosur midis shijeve autentike australiane dhe shfaqjeve të njohura nga e gjithë bota. Stan ka arritur një popullaritet të madh në Australi, por, për fat të keq, Stan është në dispozicion vetëm brenda kufijve të Australisë.

Sigurisht, mund të hyni në faqe të ndryshme të transmetimit ndërsa ndodhen jashtë shtetit, por nuk do të mund të merrni atë rregullimin javor të Wolf Creek kudo tjetër, por në Stan. Nëse nuk mund të mbijetoni pa Stan në jetën tuaj, është e mundur të mashtroni faqen në besimin se jeni në Australi edhe nëse nuk jeni.

VPN – ose Rrjetet Virtuale Private – mund të krijojnë një adresë IP të rreme që e bën atë të duket sikur jeni në Australi edhe nëse po shkallëzoni male në Peru. Një VPN u jep përdoruesve një fshehtësi të fshehtësisë duke koduar të dhënat që udhëtojnë drejt dhe nga pajisjet e tyre. VPN gjithashtu fshehin adresën tuaj të vërtetë IP dhe japin një vendndodhje false, duke anashkaluar blloqet gjeografike si ato të përdorura nga Stan.

Ekzistojnë fjalë për fjalë qindra shërbime VPN atje që ofrojnë siguri në shfletuesit e internetit dhe duke u mundësuar atyre të fshehin vendndodhjen e tyre dhe të dhëna të tjera nga sytë e çmendur. Disa VPN janë më të shtrenjta se të tjerët, por zakonisht merrni atë që paguani.

ExpressVPN është i njohur për shpejtësinë dhe efikasitetin, si dhe për një bollëk të serverëve të vendosur në të gjithë botën. Kjo është një mënyrë e besueshme për të hyrë në Stan nga përtej kufijve të Australisë dhe, megjithëse e shtrenjtë, nëse planifikoni të bëni shumë transmetime, ia vlen investimi.

Një tjetër VPN shumë e rekomanduar për të hyrë në Stan është PureVPN pasi shfrytëzon tunelimin e ndarë për të shpërndarë një adresë IP Australiane për përdoruesit e saj ndërsa maskon vendndodhjet e tyre të vërteta. PureVPN është i arritshëm dhe i drejtpërdrejtë, por prapë ofron shumë aftësi për tu përshtatur me specifikimet individuale, duke siguruar që siguria juaj të jetë me plumb.

NordVPN është pretendent në çdo situatë VPN me shpejtësi të lartë dhe disa nga kriptimet më komplekse që ju mbrojnë nga çdo kërcënim virtual i imagjinueshëm. NordVPN nuk mban asnjë regjistër të përdorimit tuaj dhe ju ofron një ndërprerës automatik të vrasjes i cili ju mundëson të zgjidhni aplikacionet që dëshironi të mbyllni sa më shpejt që lidhja juaj të dështojë. Ndërfaqja ftuese gjithashtu e bën të lehtë për fillestarët të lundrojnë.

Me torrentimin anonim si një nga karakteristikat e tij, IPVanish ofron një shërbim të besueshëm për hyrjen në Stan. Të gjithë serverët e përdorur nga IPVanish janë gjithashtu në pronësi të tyre, duke rezultuar në siguri shtesë për klientët e tyre. Ndërsa nuk është aq i shpejtë sa ExpressVPN ose NordVPN, IPVanish është i gjithanshëm, i pajtueshëm me një gamë platformash dhe ju lejon të lidheni deri në pesë pajisje njëkohësisht dhe vjen në thelb më të lirë se disa nga rivalët e saj.

Një tjetër mundësi me çmim ekonomik është SaferVPN i cili mund të kalojë nëpër kanale gjeo-të kufizuara me efikasitet të madh duke ruajtur një ndërfaqe të arritshme. Serverat e tyre në Australi mund t’ju lejojnë hyrjen në Stan nga kudo që të jeni.

Trust.Zona është një pretendent tjetër kur bëhet fjalë për të hyrë në Stan në Australi. Edhe pse Australia propozoi një projekt-ligj për të bllokuar VPN, Trust.Zone siguroi klientët e tyre në një deklaratë që ata nuk mund të bllokohen plotësisht për shkak të kriptimit të tyre. Pra, nëse nuk mund të jeni duke vizituar Australinë për një kohë, por ende dëshironi një VPN të mbështetur, Trust.Zona është një opsion i mirë.

Në fund të fundit, zgjedhja juaj e VPN do të varet nga sa shpesh dhe sa kohë dëshironi të shpenzoni transmetimin nga Stan, kohëzgjatjen e udhëtimit tuaj përtej kufijve të Australisë dhe sasinë që jeni të gatshëm të paguani për një shërbim të besueshëm, në mënyrë që të mund të mbani të azhurnuar me episodet më të fundit të shfaqjeve tuaja të preferuara Aussie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me