VPN-të më të mira për New York City – më e sigurta dhe më e shpejta në vitin 2020

Shumica prej nesh përdor një VPN për të kaluar adresën tonë IP në atë të një vendi tjetër. Streaming geoblocks dhe filtra si ato në Netflix dhe HBO janë ndërtuar për të vënë re vendndodhjen e vendit tuaj, jo qytetin tuaj

Mund të hyni në Netflix USA me një adresë IP nga çdo shtet ose qytet në SH.B.A., por jo një adresë IP nga Toronto. Në përputhje me rrethanat, shumica e aplikacioneve VPN janë ndërtuar për të bërë më të lehtë kalimin midis vendeve. Nëse dëshironi zgjidhni një server të vendosur në një qytet të caktuar, duhet të gërmoni pak në cilësimet e aplikacionit VPN

Por ka shumë arsye pse ju mund të dëshironi një adresë IP nga New York City, ose një server afër në New York State. Nëse jeni në New York, një server sa më afër që të jetë e mundur do t’ju japë ecuria më e lartë e mundshme e shpejtësisë ndërsa ju mban ende të mbrojtur. Një adresë IP e Nju Jorkut gjithashtu do t’ju lejojë të përdorni universitetin tuaj ose portalin qeveritar ose të bëni kërkime SEO për klientët tuaj në New York.

Cilado qoftë arsyet tuaja, VPN më e mirë për New York City do të ofrojë një zgjedhje të serverë të shpejtë dhe të qëndrueshëm në New York. Këto janë ato që ju rekomandojmë.

Lista e shpejtë: VPN-të më të mira për New York City

 1. NordVPN– VPN me vlerësimin më të mirë ofron një kombinim kryesor të sigurisë, shpejtësisë dhe një rrjeti të madh të serverëve.
 2. ExpressVPN– ExpressVPN është veçanërisht i njohur për besueshmërinë e tij në zhbllokimin e geoblocks në Netflix dhe faqet e tjera të transmetimit..
 3. CyberGhost VPN– Për një shërbim premium me një çmim konkurrues, CyberGhost është një zgjedhje ideale.
 4. HMA VPN– HideMyAss! ka rrjetin më të madh të serverëve privatë në të gjithë botën, me mundësi në New York, në të gjithë SH.B.A.-në dhe në 190 vende të botës.
 5. PrivateVPN– Një nga ofruesit më të themeluar VPN ende ofron një kombinim konkurrues të teknologjisë së sigurisë së shpejtë dhe të azhurnuar.

Whatfarë duhet të kërkosh në një VPN për New York

Pavarësisht nëse jeni në New York dhe doni një lidhje të shpejtë, ose keni nevojë për një adresë IP nga New York City, VPN-të më të mira do të ofrojnë një përzgjedhje të serverëve që janë sa më afër jush të jetë e mundur.

Një nga kontrollet më të zakonshme në lidhje me VPN është se ato ndonjëherë mund të ngadalësojnë shpejtësinë e lidhjes suaj. Sa më i afërt të jetë serveri, aq më shpejtë do të jetë lidhja juaj.

Për më tepër, ofruesit premium VPN do rifreskoni dhe rinovoni serverat e tyre më të njohur më shpesh. Pse është e rëndësishme? mirë, serverat e rinj kanë më pak të ngjarë të zbulohen dhe bllokohen, veçanërisht nga faqet streaming.

Ne krye te kesaj, serverat e ngatërruar – të cilat e bëjnë trafikun VPN të duket si trafik normal dhe janë opsioni më i mirë për zhbllokimin e blloqeve të rrjedhës – zakonisht gjenden në vende të njohura si New York City. 

Pavarësisht nëse jeni në New York dhe dëshironi shpejtësinë dhe sigurinë e një serveri më të afërt, ose keni nevojë për një adresë IP të Nju Jorkut, këto janë karakteristikat që duhet të kërkoni.

Karakteristikat për të parë në një VPN:

 • Shumë opsione të serverëve në të gjithë botën. Më shumë serverë nënkuptojnë më shumë opsione të adresave IP dhe një lidhje më të shpejtë dhe më private.  
 • Një ndërprerës vrasës. Një tipar i domosdoshëm që siguron identitetin tuaj të vërtetë të mbetet i fshehur edhe nëse lidhja juaj VPN është rënë.
 • Aplikacione ndër-platformë. Një VPN e mirë do të ofrojë aplikime vendase që do të funksionojnë pa probleme në të gjitha pajisjet tuaja. 
 • Politika e privatësisë transparente. Ju duhet të keni të qartë se çfarë informacioni për ju është mbledhur. Edhe me mire: një politikë pa log do të thotë që ofruesi nuk mbledh ndonjë informacion.

5 VPN-të më të mira për New York

1. NordVPN

Pajisjet NordVPN

Serverët në New York – 271

NordVPN është një nga ofruesit më të mirë të VPN në treg – dhe një nga ne ofruesit me vlera më të larta. Reputacioni është i merituar. NordVPN jep shpejtësia, siguria dhe përvoja e përdoruesit.

NordVPN ka një rrjet të madh serverash me vendndodhjet e serverëve në 60+ vende botëror. Serverat azhurnohen shpesh që do të thotë se janë më pak të ngjarë të bllokohen nga faqet streaming që përdorin geoblocks si Netflix. Serverat e bezdisshëm janë gjithashtu të disponueshëm. Për këto arsye, ndër të tjera, NordVPN është një nga zgjedhjet më të mira për transmetuesit.

Aplikimet janë miqësore për përdoruesit dhe e bëjnë më të lehtë zgjedhjen e serverit të saktë dhe qytetin, me të cilin jeni lidhur. Shtë e thjeshtë të kalosh në New York City – ose ndonjë qytet tjetër në Shtetet e Bashkuara – në aplikacionet e lëvizshme dhe të desktopit.

Ajo ofron Karakteristikat premium të sigurisë përfshirë kriptimin e sigurt dhe a tipar i shifrimit të dyfishtë. Nëse jeni një përdorues i përparuar, mundeni konfiguroni cilësimet dhe veçoritë tuaja për tu përshtatur me nevojat tuaja. Nëse preferoni të thjesht klikoni dhe lidheni, profil automatik i lidhjes do të zgjedhë konfigurimi më i sigurt dhe i shpejtë për ju

Nëse dëshironi ta shfrytëzoni atë për një provë përpara se të regjistroheni për një abonim më të gjatë, mund të përfitoni nga 30 ditë garanci për kthimin e parave.

Gjërat më të mira në lidhje me NordVPN

 • Më shumë se 5000 servera në 60+ vende
 • Serverë të hutuar
 • Kriptimi i shkallës ushtarake 2048-bit
 • Vrasin kaloni
 • 24 orë mbështetje live chat
 • Punon me shfletuesin Tor
 • Asnjë politikë shkrimesh

NordVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, HBO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video dhe Sling TV.

Mbështet Torrenting:

 • Po, serverë specialiteti P2P të disponueshëm.

NordVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Compatibleshtë gjithashtu i pajtueshëm me ruterat.

Merrni NordVPN Tani!

2. ExpressVPN

Përfitimet e ExpressVPN

Serverat në New York – 2 lokacione të serverëve (dhjetëra serverë)

ExpressVPN është një zgjedhje popullore për transmetuesit dhe shkarkuesit për shkak të saj serverë të shpejtë. Në fakt, ExpressVPN shpesh kryeson testet tona të shpejtësisë në shtëpi.

ExpressVPN nuk lëshon saktë numrat e serverit ose adresën IP por ai ka të paktën 2 lokacione serverash në New York City, që do të thotë dhjetëra adresa IP të Nju Jorkut. Ky diskrecion mund të jetë një avantazh sepse më pak i njohur për një server VPN aq më e vështirë është bllokimi i tyre. 

përdoruesit nxjerr në pah besueshmërinë e tij në zhbllokimin e blloqeve të rrjedhës çdo herë – madje edhe ato mjaft të ndërlikuara si Netflix dhe HBO.

ExpressVPN gjithashtu ofron një 30-ditor, pa pyetje, garanci për kthimin e parave për përdoruesit e rinj që të mund ta provoni përpara se të regjistroheni për një pajtim më të gjatë.

Gjërat më të mira në lidhje me ExpressVPN:

 • Shpejtësia e lidhjes së shpejtë
 • Aplikacione të lëmuara dhe miqësore për përdoruesit
 • Vrasin kaloni
 • Asnjë politikë shkrimesh
 • 24 orë mbështetje live chat

ExpressVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, dhe iPlayer të BBC.

Mbështet Torrenting:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

ExpressVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Ajo gjithashtu ofron një aplikacion për t’u përdorur me disa ruterë.

Merrni ExpressVPN Tani!

3. CyberGhost VPN

Pajisjet CyberGhost

Serverat në New York: 150

Nëse dëshironi një VPN që ofron gjërat themelore në siguria dhe përdorshmëria me një çmim të përballueshëm, CyberGhost VPN është një zgjedhje e mirë. Ajo ofron aplikacione vendase për Android, iOS, Mac, Windows, Linux dhe më shumë.

Nëse ndërroni pajisje shpesh ose dëshironi mbrojtje për të gjithë familjen tuaj, CyberGhost është një marrëveshje e madhe. Ti mundesh mbroni deri në shtatë pajisje me vetëm një pajtim.

CyberGhost ka një rrjet mbresëlënës të serverave, me më shumë se 6,000+ server në 90+ vende. Ka më shumë se 650 server në Shtetet e Bashkuara dhe 150 serverë në New York. Kjo do të thotë që ju do të keni një lidhje të shpejtë dhe të sigurt. Shtë e thjeshtë të kalosh në New York City ose në ndonjë qytet tjetër, në aplikacionin CyberGhost. 

garancia për kthimin e parave është gjithashtu bujare. Ju keni një plot 45 dite të kërkoni një rimbursim nëse shërbimi nuk është për ju. Ju gjithashtu mund të provojeni falas për 24 orë.

Gjërat më të mira në lidhje me CyberGhost VPN:

 • Abonime të përballueshme
 • Shtatë pajisje të mbuluara me një pajtim
 • Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh
 • Gjykim falas 24-orësh
 • Kriptimi i AES

CyberGhost mund të zhbllokojë:

 • Profili i përkushtuar i transmetimit me serverë të optimizuar për: Netflix, iPlayer BBC, Sky Go, Hulu, Comedy Central, Eurosport, ESPN, dhe të tjerët.

Mbështet Torrenting:

 • Po; profili i dedikuar tregon vendet dhe numrin e përdoruesve.

CyberGhost punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, Amazon Fire Stick, Android TV, Linux dhe Chrome.

Merrni CyberGost Tani!

4. HMA VPN

pajisja hidemyass

Serverat në New York – 118

Me vendndodhjet e serverëve në 190 vende, HMA mbulon pothuajse të gjithë botën me rrjetin e saj të serverëve. Ajo ka deri tani rrjeti më i madh i serverëve nga të gjitha VPN premium.

Kjo do të thotë një lidhje e shpejtë nëse jeni në New York, dhe një lidhje e shpejtë sa herë dhe kudo që udhëtoni. Për këtë arsye, është shpesh ofruesi i zgjedhjes për përdoruesit që duan të lidhen me një vend të errët. 

Aplikimet HMA vijnë 3 profile të parafabrikuara në mënyrë unike. Mënyra e Lirisë ju lidh me vendi më i afërt me lirinë e fjalës. Mënyra e vendndodhjes ju lejon zgjidhni vendndodhjen e saktë ju doni të lidheni me. Regjimi i menjëhershëm do t’ju lidhë me Serveri më i afërt, më i shpejtë dhe më i sigurt.

Për t’u lidhur me New York City, zgjidhni Mode Vendndodhja, më pas zgjidhni një server në New York

HMA mban disa shkrime, por është e saj politika e privatësisë thotë se informacioni përdoret thjesht për të përmirësuar shërbimin dhe asnjë informacion në lidhje me sjelljen tuaj në internet nuk është regjistruar. Përdoruesit e rinj mund të përfitojnë nga një 30 ditë garanci për kthimin e parave.

Gjërat më të mira për HMA

 • Profilet unike dhe intuitive
 • Rrjet i madh serverash me 350+ vendndodhje
 • Kriptimi i fortë i AES me 256-bit

Merrni HMA VPN Tani!

5. PrivateVPN

Pajisjet privateVPN

Serverat në New York – 5

PrivateVPN është një nga VPN-të më të vendosura në treg, dhe gëzon një reputacion të shkëlqyeshëm për privatësinë dhe teknologjinë e përparuar të sigurisë..

Ndërsa PrivateVPN nuk ka zgjedhjen më të madhe të serverëve në këtë listë, është një zgjedhje unike sepse serverët e saj janë private dhe menaxhohet nga vetë PrivateVPN. Shumica e serverëve të tjerë VPN transferojnë burimet e ruajtjes së serverave të tyre individualë. Në teori, kjo do të thotë që PrivateVPN është një nga opsionet më të sigurta per privacy-vetëdijshëm. Përveç kësaj, PrivateVPN nuk mban asnjë regjistër fare.

PrivateVPN ofron një Garancia e kthimit të parave 30-ditore kështu që ju mund të regjistroheni me paqe mendore për të parë nëse shërbimi funksionon për ju. 

Gjërat më të mira në lidhje me PrivateVPN:

 • Serverë të menaxhuar në mënyrë private
 • Kriptimi i sigurt
 • Asnjë politikë shkrimesh

PrivateVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Hotstar, Amazon Prime Video dhe iPlayer i BBC.

Mbështet Torrenting:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P; lista e serverëve të optimizuar P2P të disponueshëm përmes aplikacionit.

PrivateVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android dhe iOS.

Merrni PrivateVPN Tani!

përfundim

Zakonisht, VPN-të përdoren për të ndryshuar vendet e vendit, por ka shumë avantazhe për zgjedhjen e një serveri në një qytet të caktuar nëse e dini se si ta bëni atë në aplikacionin VPN. VPN më e mirë për New York City do të ofrojë një zgjedhja e serverave në New York dhe ju lejon të ndërroni me lehtësi qytete në desktop dhe aplikacionet celular.

Dëshironi të kurseni para në VPN tuaj? Ne krenohemi që të ndjekim kodet më të mira të zbritjes dhe kuponit për ofruesit kryesorë të VPN.

Merrni NordVPN Tani!

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me