Unlocator nuk funksionon me Netflix? ’Farë duhet të bëni

Ju keni dëgjuar për lëshimin më të fundit emocionues të Netflix, të regjistruar në llogarinë tuaj, por nuk mund ta gjeni shfaqjen që dëshironi kudo. Të hutuar dhe të irrituar, e kupton se nuk është në dispozicion në vendin tënd.

Ky është një problem i zakonshëm, pasi Netflix kufizon disa përmbajtje në rajone të ndryshme, të tilla si SH.B.A. dhe MB. Në një praktikë të quajtur “geoblocking”, shikuesve ndërkombëtarë iu mohohet qasja, bazuar në vendndodhjen e tyre.

Geoblocking Netflix është një çështje e madhe nëse jetoni në një vend me ligje të rrepta të transmetimit dhe censurës. Ose, ju mund të vizitoni një vend të huaj dhe të zbuloni se shfaqjet tuaja të preferuara janë bllokuar atje. 

Ekziston një zgjidhje e thjeshtë. Një VPN është mjeti i përsosur për të marrë rreth geoblocks nga kudo në botë. Megjithatë, Netflix bllokon shumicën e VPN-ve keni nevojë për një që specializohet në anashkalimin e geoblocks. Do të duhet gjithashtu shpejtësi të shpejtë lidhjeje dhe karakteristika të forta sigurie.

Unlocator kombinon teknologjinë DNS dhe VPN për t’ju ofruar super transmetim i shpejtë dhe qasje e pakufizuar në internet – përfshirë Netflix.

Instaloni Unlocator dhe kurrë nuk duhet të shqetësoheni për të humbur një shfaqje përsëri.

Si të përdorim Unlocator për të hyrë në përmbajtjen Netflix nga kudo tjetër

Unlocator ju ndihmon të hyrni në përmbajtjen Netflix nga çdo rajon, përfshirë SH.B.A., Mbretërinë e Bashkuar dhe çdo vend tjetër. Vetëm ndiqni këto hapa dhe do të lidheni brenda disa minutash.

 1. Regjistrohu për Unlocator, instaloni programin dhe vendosni adresën tuaj DNS (vendosni udhëzues të dhënë).
 2. Përdorni ose DNS ose VPN për të fshehur adresën tuaj IP.
 3. Nëse përdorni VPN, lidheni me një server në vend me përmbajtjen Netflix që dëshironi, të tilla si Mbretëria e Bashkuar ose SH.B.A..
 4. Hyni në llogarinë tuaj Netflix.
 5. Uluni mbrapa, pushoni dhe shijoni shfaqjet tuaja të preferuara!

Filloni të shikoni Tani!

Pse të zgjidhni Unlocator për të zhbllokuar Netflix?

Netflix po lufton vazhdimisht kundër VPN për t’i ndaluar ata të anashkalojnë geoblocks. Ato janë shumë efektive, duke synuar VPN-të me adresë ose serverë të kufizuar IP, dhe kufizojnë hyrjen e tyre në sit.

Unlocator mund ta zgjidhë këtë problem duke kombinuar teknologjinë VPN dhe DNS në vendosjen e tyre Hybrid.

Karakteristika e tyre Smart DNS maskon adresën tuaj të vërtetë IP dhe ju bën të dukeni sikur jeni në vende të shumta menjëherë. Në të njëjtën kohë, duke përdorur shërbimin e tyre VPN, ju mund të transferoni adresën tuaj IP në një vend të veçantë.

Këto mjete së bashku ju ofrojnë qasje në përmbajtjen e bllokuar nga çdo vend, ndërsa ende shikoni përmbajtjen lokale të internetit në vendin tuaj. Netflix nuk do të jetë në gjendje të tregojë ndryshimin, dhe ju merrni më të mirën nga të dy botët.

Shpejtësia është kryesore për të shikuar Netflix

Qasja në përmbajtje të kufizuar Netflix është vetëm një pjesë e betejës. Pasi të lidheni, duhet të siguroheni që lidhja juaj të jetë mjaft e shpejtë për transmetimin. Për të shijuar sa më shumë Netflix, VPN juaj duhet të plotësojë kërkesat e shpejtësisë:

 • Video me cilësi standarde – 480p – shpejtësi 3 Mbps
 • Video me definicion të lartë – 720p – 5 Mbp
 • Ultra HD – 1080p – 25 Mbps

Një VPN shton shumë shtresa të kriptimit në të dhëna, shpesh duke ngadalësuar lidhjen tuaj. Për këtë arsye, shumica e VPN-ve luftojnë për të arritur shpejtësinë e nevojshme për të transmetuar video me cilësi të lartë.

megjithatë, Unlocator ndan transmetimin tuaj nga shfletimi juaj i rregullt. Ju mund të përdorni Smart DNS për transmetim dhe VPN për përdorim të rregullt të internetit. Ose, ndryshoni atë, në varësi të nevojave tuaja.

Filloni të shikoni Tani!

Përfitimet e shumta të përdorimit të bllokuesit 

Përparësitë e përdorimit të Unlocator shkojnë shumë larg duke transmetuar Netflix. Krahas shpejtësive të mëdha dhe aksesit të pakufizuar, ka shumë arsye për të instaluar softuerin në pajisjet tuaja.

 • Siguri më e mirë – Unlocator ju bën anonim në internet dhe fsheh vendndodhjen tuaj.
 • Siguria e kombinuar e një VPN dhe komoditeti i një DNS.
 • Aplikacione miqësore për përdoruesit në të gjitha pajisjet kryesore dhe sistemet e funksionimit, përfshirë disa tastierë lojrash.
 • Instalim i lehtë dhe mbështetje e shkëlqyeshme e klientit.
 • Gjykim falas 7 ditor.
 • 30 ditë garanci për kthimin e parave.

E kombinuar me paketa të shkëlqyera abonimi, Unlocator është një zgjedhje e shkëlqyeshme për të hyrë në Netflix në çdo rajon.

Provoni Unlocator falas tani!

Leximi më tej

Nëse nuk jeni ende të sigurt nëse Unlocator ofron gjithçka që ju nevojitet, shikoni në # 1 tonë të vlerësuarat NordVPN.

Shikoni cilat ofrues të VPN na mahnitën në Vmimet VPN për vitin 2020.

Të interesuar për më shumë sesa thjesht transmetim i sigurt? Shikoni rekomandimet tona të ekspertëve për më të mirë VPNS pa log.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me