Të pabindurit është në Netflix! Ja se si ta shikoni atë në vitin 2020


Tifozët e Hip Hop do të jenë të kënaqur ta dinë këtë Të pabindurit është tani duke transmetuar në Netflix. Sidoqoftë, aktualisht është në dispozicion vetëm në Netflix UK dhe Netflix Japan. Kjo do të thotë se nëse jeni jashtë Britanisë së Madhe ose Japoni, The Defiant Ones nuk do të paraqitet në katalogun tuaj Netflix.

Netflix vendos gjeo-kufizime në përmbajtjen e tij, do të thotë që ajo që mund të shikosh varet nga vendndodhja juaj.

Disa shfaqje dhe filma do të jenë të disponueshëm në një rajon dhe nuk do të jenë në dispozicion në të tjerët, siç është rasti me The Defiant Ones. Kjo shpesh mund të çojë në zhgënjim. Ju paguani abonimin tuaj Netflix çdo muaj, megjithatë nuk mund të shikoni shfaqjen televizive që keni pritur.

Mos kini frikë nga fansat e Dr Dre, ka një mënyrë që të mundeni merrni hyrje në Netflix MB dhe Japoni nga kudo në botë, kështu që ju mund të shijoni mini-seritë e vlerësuara në mënyrë kritike.

Me një VPN të ngurtë, mund të kapërceni shpejt geoblocks e Netflix dhe mirë qasje në përmbajtje nga e gjithë bota, pa marrë parasysh se ku je.

megjithatë, jo të gjithë VPN-të janë krijuar të barabarta. Ju do të duhet zgjidhni një VPN që mund të anashkalojë me siguri geoblocks të përparuar të Netflix dhe softwar të zbulimit VPNe, si dhe të keni shpejtësi të shpejtë dhe siguri të fortë për të siguruar një transmetim të sigurt dhe të qetë.

Ky artikull do t’ju tregojë si të përdorni një VPN për të transmetuar të pabindurit në Netflix, dhe ju jap rekomandimet tona kryesore për shërbimet më të mira për t’u përdorur.

Udhëzues i shpejtë: Si të shikoni të pabindurit në Netflix

Me një VPN të klasit të lartë, nuk do të keni problem të hyrni në katalogët e plotë të Netflix Japonia ose Britania e Madhe (dhe katalogë të tjerë rajonal).

Ndiqni këto hapa të shpejtë dhe të thjeshtë dhe brenda pak minutash do të shijoni shfaqjet tuaja të preferuara.

 1. Zgjidhni një VPN kryesore. Ne rekomandojme NordVPNfalë aftësisë së tij për të kapërcyer në mënyrë të besueshme gjeo-kufizimet, shpejtësitë e saj të shpejta dhe veçoritë e fuqishme të sigurisë.
 2. Regjistrohu te NordVPN dhe shkarkoni softverin NordVPN mbi pajisjet që përdorni për të hyrë në Netflix.
 3. Përdorni NordVPN në lidheni me një server në Japoni ose MB.
 4. Lidhu me Netflix Japan ose Netflix UK, hyni në llogarinë tuaj ose regjistrohuni, dhe qetësohuni me On The Defiant Ones.

Filloni të transmetoni tani ata që janë defiçentë!

Pse keni nevojë për një VPN për të parë të pabindurit

Përmbajtja që është në dispozicion për ju përmes Netflix varet nga vendndodhja juaj. Për shkak të çështjeve të të drejtave të autorit, përmbajtja që është në dispozicion në një vend, nuk do të jetë e disponueshme në një tjetër.

Netflix duhet të paguajë për licencimin për një film apo shfaqje televizive të veçantë për secilin vend ku ai transmetohet, dhe shpesh do të transmetojë vetëm disa përmbajtje, aty ku pritet të jetë popullor.

prandaj, Netflix ka krijuar softuer të sofistikuar për të parandaluar përdorimin e proxies ose VPN për të anashkaluar kufizimet e tyre gjeografike.

Nëse jeni jashtë Britanisë së Madhe ose Japoni dhe doni të shikoni The Defiant Ones, do të duhet të merrni Netflix për të besuar se jeni në një nga këto vende.

Një VPN ju mundëson ta bëni këtë maskimin e adresës tuaj të vërtetë IP dhe duke ju lejuar juve lidheni me një server në Japoni ose MB. Kjo e bën të duket sikur po transmeton nga një prej këtyre vendeve.

Jo të gjithë VPN-të mund të marrin blloqet e bllokimit të geobeve dhe të VPN të Netflix, edhe nëse jeni duke u lidhur me një server në vendin e duhur.

Me disa VPN, ju mund të paraqiteni me këtë mesazh gabimi kur përpiqeni të transmetoni Të Defiant Ones: “Po, diçka shkoi keq … Gabim në rrjedhë.”

Ju gjithashtu do të informoheni se është zbuluar një proxy ose zhbllokues, që do të thotë se juaji VPN tani është bllokuar dhe IP adresa që keni përdorur është në listë të zezë.

VPN kryesore, si NordVPN, mund t’ju ​​ndihmojë të anashkaloni të dy geoblocks të Netflix-it dhe softuerin e zbulimit VPN me lehtësi. Kur përdorni një VPN me një rrjet të madh serverash që vazhdojnë të shtojnë adresa të reja IP, do të keni një shans më të mirë për ta bërë VPN tuaj të padukshme.

Nuk është vetëm sasia e serverit që është e rëndësishme, por edhe lloji i serverit. VPN të ngurta shpesh do të kenë serverat e ngatërruar, që maskon faktin që të dhënat tuaja janë koduar nga një VPN.

Prandaj, Netflix nuk është në gjendje të tregojë ndryshimin midis të dhënave të përditshme dhe të dhënave tuaja të koduara, duke ju lejuar juve kaloj programin e tyre bllokues.

Kjo nuk është e gjitha që një VPN mund të bëjë

VPN Premium, si NordVPN, janë të mira për më shumë sesa të kapërcejnë kufizimet gjeografike të Netflix.

Investoni në një VPN të mirë dhe të gjitha aktivitetin tuaj online – nëse është duke transmetuar, lojër, shkarkuar, ose duke kërkuar – do të jenë të sigurta dhe të dhënat tuaja mbahen private, edhe kur përdorni rrjete publike të pasigurta wi-fi.

Një VPN do të shifrojë të dhënat tuaja personale dhe vendndodhjen, ju mbrojnë nga hakerat dhe malware, si dhe parandaloni hyrjen e të dhënave tuaja.

Për më tepër, ju mund të bllokoni ato reklama irrituese që shfaqin ndërprerjen e shfletimit dhe transmetimit.

Përveç kësaj, shumë VPN kanë serverë të dedikuar për transmetim, përrua dhe P2P, në mënyrë që të mund të përfitoni sa më shumë nga koha juaj në internet.

Me një VPN, ju mund të shijoni përmbajtje të pakufizuar nga e gjithë bota, duke ditur që të dhënat tuaja mbahen të sigurta dhe privatësia juaj mbrohet.

3 VPN-të më të mira për shikimin e të dëmtuarve

Shikoni rekomandimet tona kryesore të VPN-ve për t’u përdorur për të transmetuar të pabindurit në Netflix:

1. NordVPN

Pajisjet NordVPN

NordVPN është rekomandimi ynë kryesor për një VPN që të përdorë për të parë Të mashtruarit në Netflix.

Sigurimi vlera të shkëlqyera gjithëpërfshirëse, me karakteristika dhe performancë që pak të tjerët mund t’i mposhtin, NordVPN siguron transmetim pa tela dhe të sigurt.

Me mbi 140 servera me shpejtësi të lartë në Japoni dhe mbi 800 në Mbretërinë e Bashkuar, NordVPN është ideal për ngarkim të shpejtë dhe transmetim të The Defiant Ones.

Për më tepër, falë cilësimeve të SmartPlay DNS, NordVPN siguron automatikisht hyrje dhe shpejtësi të shpejtë kur lidheni me Netflix.

Intimiteti juaj sigurohet kur transmetohet, si NordVPN siguron kriptim të shkallës ushtarake.

Karakteristikat shtesë të sigurisë përfshijnë mbështetje për OpenVPN, një të rreptë politika pa log, dy ndërprerës të ndryshëm vrasjes, dhe CyberSec suite për mbrojtje ekstra malware dhe bllokimin e reklamave.

Edhe pse nuk mund të përdoret për të paguar me PayPal, përdoruesit e NordVPN e përshëndesin atë për të qenë VPN përfundimtar me shumë qëllime.

Mund të provoni NordVPN pa rrezikshmëri në gjashtë pajisje njëkohësisht me një garanci 30-ditore për kthimin e parave.

NordVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, HBO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video dhe Sling TV.

Mbështet përrua:

 • Po, serverë specialiteti P2P të disponueshëm.

NordVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Compatibleshtë gjithashtu i pajtueshëm me ruterat.

Transmetoni të pabindurit me NordVPN!

2. ExpressVPN

Pajisjet ExpressVPN

Nëse jeni duke kërkuar shpejtësi të shpejtë për transmetim të sigurt dhe të pandërprerë, atëherë ExpressVPN është ndoshta VPN për ju.

VPN më e shpejtë që kemi testuar, ExpressVPN ka servera me shpejtësi të lartë si në Mbretërinë e Bashkuar ashtu edhe në Japoni, që e bën atë një zgjedhje të shkëlqyeshme për transmetimin e të pabindurve në Netflix.

Karakteristikë MediaStreamer është një përfitim tjetër i përdorimit të ExpressVPN për t’u lidhur me Netflix. Kjo ju lejon të transmetoni përmbajtjen Netflix në platformat që nuk mbështesin VPN, përfshirë tastierat tuaja të lojërave, Smart TV, Apple TV dhe Amazon Fire TV Stick.

Shpejtësia nuk vjen në kurriz të sigurisë. ExpressVPN përdor protokolle të fuqishme të kriptimit, duke përfshirë Kriptimi 256-bit dhe Mbështetje OpenVPN në të gjitha platformat. Karakteristikat shtesë të sigurisë përfshijnë aplikacione të provës për rrjedhje, një ndërprerës vrasës dhe një politikë me shkrime zero.

Me shpejtësi të lartë dhe karakteristika të shkëlqyera, ExpressVPN është padyshim një zgjedhje popullore edhe me më të kërkuarit e përdoruesve.

ExpressVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, dhe iPlayer të BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

ExpressVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Ajo gjithashtu ofron një aplikacion për t’u përdorur me disa ruterë.

Transmetoni një defiant me ExpressVPN!

3. CyberGhost

Pajisjet CyberGhost

E thjeshtë për t’u përdorur, dhe e thjeshtë për t’u lundruar, CyberGhost është një zgjedhje e shkëlqyer e VPN nëse nuk keni shumë përvojë të VPN.

Me një rrjet mbresëlënës prej 3,900 serverësh në të gjithë globin, duke përfshirë mbi 300 lokacione në MB dhe mbi 30 në Japoni, nuk do të keni asnjë problem transmetimi Të defiantit në Netflix.

Ky VPN i qëndrueshëm mund të mos ketë shpejtësinë e ExpressVPN ose NordVPN, por do të jeni lidhet automatikisht me serverin më të shpejtë kur lidhesh me Netflix në mënyrë që ju të mund të rrjedhë pa vonesë ose buffering.

CyberGhost jo vetëm që kapërcen me siguri geoblocks, por gjithashtu siguron siguri të fuqishme, me kriptim të ngurtë, mbrojtje nga rrjedhjet dhe prerjet zero.

Bëni veten të njohur me të gjitha tiparet e CyberGhost me bujarët Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh.

Shikoni vlerësimet reale të përdoruesit të CyberGhost për më shumë informacion.

CyberGhost mund të zhbllokojë:

 • Profili i përkushtuar i transmetimit me serverë të optimizuar për: Netflix, iPlayer BBC, Sky Go, Hulu, Comedy Central, Eurosport, ESPN, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

 • Po; profili i dedikuar tregon vendet dhe numrin e përdoruesve.

CyberGhost punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, Amazon Fire Stick, Android TV, Linux dhe Chrome.

Transmetoni të pabindurit me CyberGhost!

Përmbledhje dhe lexim i mëtejshëm

Nëse doni të transmetoni përmbajtjen Netflix nga e gjithë bota, a VPN do t’ju lejojë të tejkaloni kufizimet gjeo-gjeografike.

gjithashtu, një VPN do t’i ruajë të dhënat tuaja dhe intimitetin të mbrojtura, në të gjithë aktivitetin tuaj në internet, jo vetëm transmetim. Kjo është arsyeja pse ne ju rekomandojmë të përdorni një VPN sa herë që shkoni në internet.

Ne rekomandojmëNordVPN për shikimin e të pabindurve në Netflix.

Një rrjet i gjerë i serverëve me shpejtësi të lartë, aftësia për të anashkaluar në mënyrë të besueshme geoblocks, dhe karakteristika të fuqishme të sigurisë, e bëjnë atë një VPN të shkëlqyeshëm për transmetimin në Netflix dhe shumë më tepër.

Shikoni më shumë nga rekomandimet tona VPN në artikullin tonë mbi VPN-të më të mira për Netflix.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map