Stream Foxtel GO Online nga Kudo në 2020 | Hack i shpejtë i sigurt


Ndërsa Foxtel GO është një shtesë e shkëlqyeshme e pajtimit tuaj Foxtel që ju lejon të shikoni të gjithë përmbajtjen tuaj të preferuar ndërsa jeni në lëvizje, nëse doni të udhëtoni jashtë Australisë, do të vini të paqartë.

Foxtel geoblocks bllokon të gjithë përmbajtjen e tij të transmetimit për shikuesit që nuk janë në Australi.

Nëse largoheni nga vendi, nuk do të keni mundësi të përdorni Foxtel GO fare, edhe nëse ende jeni duke paguar pajtimin tuaj.

Kjo mund të jetë mjaft e bezdisshme, por ka diçka që mund të bësh. Ti mundesh shikoni Foxtel GO nga kudo në botë me ndihmën e një VPN.

Udhëzues i shpejtë: Si të shikoni Foxtel GO nga kudo

 1. Zgjidhni një VPN me shpejtësi dhe serverë të mirë në Australi. NordVPN është shërbimi ynë i preferuar për transmetimin e Foxtel GO.
 2. Shkarkoni dhe instaloni aplikacioni VPN për pajisjen që përdorni për transmetim.
 3. Lidhu me një server në Australi.
 4. Hyni në Foxtel GO duke përdorur ID tuaj Foxtel dhe filloni të shikoni!

Shikoni Foxtel SHKO Tani!

Pse keni nevojë për një VPN për të parë Foxtel GO

Meqenëse Foxtel transmeton një numër kanalesh të ndryshme, duhet të paguajë një licencë transmetimi për atë përmbajtje. Këto licenca mbulojnë vetëm shikuesit brenda Australisë.

Sapo të udhëtoni jashtë vendit, do ta gjeni atë e gjithë përmbajtja Foxtel GO është e bllokuar.

Foxtel mund të tregojë se ku bazoheni në adresën tuaj IP. Nëse mund ta prishni adresën tuaj IP për ta bërë të duket sikur jeni në Australi, mundeni mashtrim Foxtel GO në zhbllokimin e vetë.

Mënyra për ta bërë këtë është me një VPN.

Një VPN funksionon duke devijuar të gjithë trafikun tuaj në internet përmes një prej serverave të vet. Kur lidheni me Foxtel GO përmes një serveri VPN në Australi, adresa juaj IP është e fshehur – shërbimi i transmetimit sheh vetëm adresën IP të shoqëruar me VPN.

Sigurisht, ju do të duhet të zgjidhni një VPN që ka shumë serverë në Australi për ta bërë këtë punë hack. Do të dëshironi gjithashtu një VPN me shpejtësi të shpejtë, kështu që shikimi juaj nuk ndërpritet nga periudha të gjata buffering.

Kjo nuk është e gjitha që një VPN mund të bëjë

Australia aktualisht është renditur si ‘Vendi nën mbikëqyrje’ nga Reporterët pa Kufij.

Australia është pjesë e Aleancës 5/9/14 Eyes – vendet që dihet se spiunojnë civilë. Qeveria është kritikuar gjithashtu për listat e zezë të faqeve, heqjen e përmbajtjes dhe vendosjen e filtrave të detyrueshëm të faqes në internet.

E vetmja mënyrë për të shfletoni internetin në mënyrë private dhe anonime në Australi, ose kudo në botë, është të përdorësh një VPN.

Kur një VPN rishikon trafikun tuaj, të dhënat kalojnë përmes një tuneli të koduar. Kjo do të thotë se Askush nuk mund të ju spiunojë ose të monitorojë sjelljen tuaj në internet.

Edhe nëse një palë e tretë – siç është një agjenci qeveritare – përgjon trafikun tuaj, ata nuk do të jenë në gjendje ta deshifrojnë atë.

Kompanitë e reklamimit dhe ofruesi i shërbimit tuaj të internetit janë në mënyrë të ngjashme pengoi që të të gjurmonin në të gjithë rrjetin.

Një VPN gjithashtu ju ndihmon zhbllokoni çdo përmbajtje që është censuruar nga qeveria, në të njëjtën mënyrë mund t’ju ndihmojë të zhbllokoni Foxtel GO.

5 VPN më të mira për shikimin e Foxtel GO

1. NordVPN

NordVPN nuk është vetëm VPN-ja jonë e preferuar për transmetim, por është edhe VPN me vlerësimin më të lartë nga përdoruesit e vërtetë të VPN.

Teknologji SmartPlay automatikisht ju lidh me serverin më të mirë për transmetim. Shërbimi gjithashtu ka 240+ serverë në Australi, kështu që nuk do të keni asnjë problem të zhbllokoni Foxtel GO.

Nëse shqetësoheni për privatësinë tuaj në internet kur ktheheni në shtëpi, NordVPN ju ka mbuluar. Kriptimi i shkallës ushtarake, mbrojtja e dyfishtë e VPN, mbrojtja e rrjedhjeve DNS dhe dy ndërprerëset e vrasjeve do të mbrojë të dhënat tuaja. Programi CyberSec do bllokoni malware dhe reklama.

Shfrytëzoni sa më shumë veçoritë e shumë pajisjeve të Foxtel me deri në 6 lidhje të njëkohshme. Provoni NordVPN tani me një 30 ditë garanci për kthimin e parave.

NordVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, HBO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video dhe Sling TV.

Mbështet përrua:

 • Po, serverë specialiteti P2P të disponueshëm.

NordVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Compatibleshtë gjithashtu i pajtueshëm me ruterat.

Shikoni Foxtel GO me NordVPN!

2. ExpressVPN

Pajisjet ExpressVPN

Një lidhje e shpejtë është thelbësore për transmetimin e pandërprerë dhe nuk do të gjeni një VPN më shpejt se ExpressVPN. Nëse jeni të gatshëm të paguani pak më shumë për pajtimin tuaj, do të shpërbleheni me VPN më të shpejtë që ne kemi testuar.

ExpressVPN gjithashtu ka gjashtë lokacione të ndryshme serverash në Australi.

Si dhe shpejtësinë e rrufeve dhe serverët Australianë, ExpressVPN ofron një varg karakteristikash të sigurisë së shkallës ushtarake. Këto përfshijnë tunele të ndara, një ndërprerës vrasës, enkriptim AES 256-bit, dhe mbrojtje të rrjedhjeve DNS dhe IPv6.

Ju mund të mbroni deri pesë pajisje të ndryshme nën një profil ExpressVPN. Shikoni se çfarë menduesit e vërtetë mendojnë për këtë shërbim të shpejtë ose provoni atë vetë me një 30 ditë garanci për kthimin e parave.

ExpressVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, dhe iPlayer të BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

ExpressVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Ajo gjithashtu ofron një aplikacion për t’u përdorur me disa ruterë.

Shikoni Foxtel GO me ExpressVPN!

3. CyberGhost

Pajisjet CyberGhost

CyberGhost ka 75+ serverë në tre qytete të ndryshme në Australi, kështu që ju do të jeni në gjendje të transmetoni Foxtel GO pa asnjë problem. Profilet e përkushtuara të transmetimit lidheni ju me një server të optimizuar në rrjedhë vetëm me një klik.

CyberGhost shpesh vlerësohet shumë për veçoritë e tij të sigurisë. Kriptimi 256-bit dhe një ndërprerës automatik vrasës mbron të dhënat tuaja ndërsa është i integruar programi anti-malware bllokon reklamat, malware dhe gjurmuesit.

Mund të përdorni CyberGhost në shtatë pajisje njëkohësisht – shikoni nëse ju pëlqen më parë, me një provë 24-orëshe falas dhe një të madhe Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh.

CyberGhost mund të zhbllokojë:

 • Profili i përkushtuar i transmetimit me serverë të optimizuar për: Netflix, iPlayer BBC, Sky Go, Hulu, Comedy Central, Eurosport, ESPN, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

 • Po, profili i dedikuar tregon vendet dhe numrin e përdoruesve.

CyberGhost punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, Amazon Fire Stick, Android TV, Linux dhe Chrome.

Shikoni Foxtel GO me CyberGhost!

4. Surfshark

Pajisjet e sipërfaqes

Po kërkoni një mënyrë miqësore me buxhetin për të parë Foxtel Go kur jeni larg shtëpisë? Surfshark mund të jetë i vogël por recensentët tanë thonë se është a i besueshëm dhe i përballueshëm shërbim për transmetim.

Surfshark ju lejon qasje në 5 lokacione serverash në të gjithë Australinë. I zgjuari Lidhu shpejtë funksioni automatikisht do t’ju lidhë me serverin më të shpejtë për transmetimin e Foxtel GO. Ju gjithashtu do të merrni lidhje të pakufizuara të pajisjes nën një profil.

Karakteristikat e sigurisë së Surfshark janë po aq të zgjuara. Mënyra e kamuflimit është krijuar posaçërisht për duke anashkaluar firewalls dhe zhbllokuar përmbajtjen e censuruar ndërsa programi CleanWeb ju mbron nga malware, reklama, ndjekja dhe phishing.

Shikoni nëse ky shërbim është i duhuri për ju me një provë falas të Surfshark apo një 30 ditë garanci për kthimin e parave.

Surfshark mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, CBS, ESPN, Amazon Prime Video, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

Surfshark punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, FireTV, Linux, Chrome dhe Firefox.

Shikoni Foxtel GO me Surfshark!

5. PrivateVPN

Pajisjet PrivateVPN

Ndonjëherë thjesht duam të transmetojmë shfaqjet tona të preferuara dhe të mbrojmë pajisjet tona pa u shqetësuar për teknologjinë e komplikuar prapa skenave. Nëse ju pëlqen t’i mbani gjërat e thjeshta, PrivateVPN duhet t’ju përshtatet bukur.

PrivateVPN siguron profile të dedikuara për transmetim për lidhje të shpejtë dhe të lehtë. Ju dhe pjesa tjetër e familjes tuaj mund të transmetoni Foxtel GO kurdo që të dëshironi gjashtë lidhje të njëkohshme.

Të gjitha cilësimet e sigurisë PrivateVPN vijnë si default në të gjitha lidhjet, përfshirë kriptimin në shkallë ushtarake dhe mbrojtjen e rrjedhjes DNS dhe IPv6.

Ju mund të lexoni se çfarë mendojnë klientët PrivateVPN për shërbimin ose ta provoni tani me një provë falas 7-ditore ose 30 ditë garanci për kthimin e parave.

PrivateVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Hotstar, Amazon Prime Video dhe iPlayer i BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P; lista e serverëve të optimizuar P2P të disponueshëm përmes aplikacionit.

PrivateVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android dhe iOS.

Shikoni Foxtel GO me PrivateVPN!

Përmbledhje dhe lexim i mëtejshëm

Ju nuk duhet të pengoheni të hyni në një shërbim për të cilin keni paguar, vetëm sepse udhëtoni. Gjeni një VPN të shpejtë, të besueshëm me serverë në Australi – si NordVPN – dhe do të jeni në gjendje të regjistroheni në llogarinë tuaj Foxtel GO nga kudo në botë.

Tani që e dini se mund të transmetoni gjithçka që ju pëlqen me një VPN, pse të mos shihni udhëzuesin tonë për zhbllokimin e Netflix të SH.B.A. gjithashtu?

Nëse ju pëlqen tingulli i rekomandimit tonë të lartë VPN, na lejoni të ju bëjmë një sekret të vogël: mund të merrni një zbritje NordVPN këtu…

P.S. Ju nuk duhet të keni besim në ato që duhet të themi për NordVPN, ju e dini. U konstatua se ishte VPN më e mirë edhe sipas përdoruesve të Reddit.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map