Steins; Gate është në Netflix! Ja se si mund ta shikoni në vitin 2020


Serialet e mirënjohura anime Steins; Gate tani është në dispozicion në Netflix. Sidoqoftë, është aktualisht disponohet vetëm në Netflix UK dhe Netflix Japan. Ne do t’ju tregojmë si të rrjedhë Steins; Porta, pa marrë parasysh se ku jeni në kohë apo hapësirë.

Për shkak të licencimit dhe çështjeve të së drejtës së autorit, Netflix vendos gjeo-kufizime në përmbajtjen e tij. Kjo do të thotë që përmbajtja që është në dispozicion në një vend nuk do të jetë e disponueshme në një tjetër.

Nëse doni të hyni në Steins; Gate në Netflix UK ose Netflix Japan, mund ta bëni këtë vetëm me një Adresa IP e Mbretërisë së Bashkuar ose Japoneze.

Ne e dimë se kjo është zhgënjyese, por nuk duhet të jetë. Ekziston një mënyrë me të vërtetë e thjeshtë për të kaluar këto gjeo-kufizime dhe kjo është duke përdorur një VPN premium.

Me një VPN të fortë mund të lidheni me një server në Mbretërinë e Bashkuar ose Japoni (dhe shumë vendndodhje të tjera nëpër botë) për t’ju dhënë adresën IP Japoneze ose Mbretërinë e Bashkuar që ju nevojitet për të transmetuar Steins; Gate.

Sidoqoftë, jo të gjithë VPN-të i takojnë sfidës së tejkalimit të softuerit të përparuar të geobllokimit të Netflix.

Ky artikull do t’ju tregojë si të përdorni një VPN për të transmetuar Steins; Porta në Netflix dhe ju jap rekomandimet tona për VPN-të më të mira për t’u përdorur.

Udhëzues i shpejtë: Si të shikojmë Steins; Porta në Netflix

Ndiqni këto hapa të thjeshtë dhe do të transmetoni Steins; Porta në minuta:

 1. Zgjidhni një VPN të fortë. Ne ju rekomandojmë NordVPN pasi kombinon një rrjet mbresëlënës të serverëve me shpejtësi të lartë me siguri të fortë.
 2. Shkarkoni dhe instaloni programin VPN në pajisjet tuaja.
 3. Përdorni VPN-në tuaj për t’u lidhur me një server në Japoni ose MB.
 4. Drejtohuni tek Netflix UK ose Netflix Japan dhe filloni të transmetoni Steins; Gate.

Filloni Streaming Steins; Portë Tani!

Pse keni nevojë për një VPN për të parë Steins; Gate

Për shkak të çështjeve të të drejtave të autorit dhe licencimit, çdo Netflix rajonal ka katalogë të ndryshëm të filmave dhe shfaqjeve. Netflix vendos gjeo-kufizime në përmbajtjen e tij që do të thotë se ajo që mund të shikosh varet nga vendi ku je.

Përdor Netflix softuer i sofistikuar i zbulimit VPN për të identifikuar përdorimin e VPN dhe bllokoni VPN-të nga anashkalimi i kufizimeve të saj gjeo-kufizuese.

Shumë VPN nuk janë në gjendje të kalojnë gelolocks dhe teknologjinë anti-VPN të Netflix. Nëse përpiqeni të shikoni Steins; Gate duke përdorur një nga këto VPN, ka të ngjarë të merrni gabimin e proxy Netflix dhe më pas të zbuloni se VPN juaj është bllokuar. Në të vërtetë zhgënjyese.

Sidoqoftë, duke përdorur një premium VPN, do të keni mundësi kaloni geoblloget e Netflix me lehtësi.

VPN me më të vlerësuarat, si NordVPN, kanë rrjete mbresëlënëse globale të serverave me mijëra adresa IP të azhurnuara rregullisht. Sa më shumë adresa IP të ketë një VPN, aq më pak të ngjarë do të zbulohen nga softveri anti-VPN i Netflix.

Për më tepër, VPN me cilësi funksionojnë serverat e ngatërruar, të cilat fshehin faktin se të dhënat tuaja janë koduar nga një VPN.

Nëse lidheni me Netflix për të parë Steins; Porta përmes një serveri të ngatërruar, shërbimi i transmetimit do të jetë në pamundësi për të bërë dallimin midis të dhënave tuaja të koduara dhe të dhënave të përditshme.

Kjo nuk është e gjitha që një VPN mund të bëjë

Një VPN i nivelit të parë mund të bëjë shumë më tepër sesa të kapërcejë kufizimet gjeo-materiale për përmbajtjen.

Kur përdorni një VPN premium, tuaj adresa e vërtetë e IP-së është e maskuar dhe e jotja trafiku i internetit është i koduar. Kjo e bën tuajin aktiviteti në internet anonim, që parandalon ofruesin e shërbimit tuaj të internetit (ISP), tregtarët dhe sytë e tjerë të prishur që t’ju përcjellin.

Edhe kur jeni i lidhur me wi-fi publike, një VPN do të shifrojë të dhënat tuaja dhe do t’i mbajë ato private. Kjo është e rëndësishme si ajo mban informacionin tuaj të ndjeshëm nga duart e hakerave.

Për më tepër, duke zgjedhur një VPN me një politikë e rreptë e mos-logs nuk do të duhet të shqetësoheni nëse informacioni juaj u kalon ose u shitet palëve të treta, pasi VPN juaj nuk ka ruajtur asnjë.

Me një VPN me performancë të lartë, mundeni gëzojnë përmbajtje të pakufizuar nga e gjithë bota, i sigurt në dijeninë që privatësia juaj mbrohet.

3 VPN-të më të mira për shikimin e Steins; Gate

Këto janë tre rekomandimet tona kryesore për VPN për shikimin e Steins; Gate on Netflix:

1. NordVPN

Një VPN shumë e mirë përreth, NordVPN ju ofron një kombinim të shkëlqyeshëm të shpejtësisë dhe sigurisë për shfletimin e sigurt, pa telashe të Steins; Gate.

Me një aftësi të provuar për të kapërcyer geoblocks, dhe një rrjet mbresëlënës të serverëve global duke përfshirë më shumë sesa 800 serverë me shpejtësi të lartë në Mbretërinë e Bashkuar dhe pothuajse 150 në Japoni, nuk do të keni asnjë problem të lidheni me Netflix duke përdorur NordVPN.

Intimiteti juaj në internet është i rëndësishëm për NordVPN dhe ai siguron karakteristika të jashtëzakonshme të sigurisë për ta mbajtur atë të paprekur.

Me NordVPN ju merrni një kriptim të fuqishëm, një politikë pa shkrime, aplikacione pa rrjedhje dhe dy çelsa të ndryshme vrasjeje për masë të mirë. Plus ka Suite CyberSec, e cila siguron mbrojtje adblocking dhe ekstra të keqdashësve.

Përdoruesit e NordVPN janë tifozë të mëdhenj të VPN. Ti mundesh provoni NordVPN për veten tuaj pa rrezik në gjashtë pajisje të njëkohshme me garancinë e kthimit të parave prej 30 ditësh.

Gati për tu pajtuar? Kurseni para me kodin tonë kupon ekskluziv.

NordVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, HBO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video dhe Sling TV.

Mbështet përrua:

 • Po, serverë specialiteti P2P të disponueshëm.

NordVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Compatibleshtë gjithashtu i pajtueshëm me ruterat.

Stream Steins; Porta me NordVPN!

2. ExpressVPN

Pajisjet ExpressVPN

ExpressVPN është VPN më e shpejtë në treg. me serverë të shpejtë të rrufeve në Japoni dhe në Mbretërinë e Bashkuar, ExpressVPN ju premton një rrjedhë të qetë të Steins; Gate.

Falë saj tipar inovativ MediaStreamer, mund të lidheni me Netflix në Mbretërinë e Bashkuar ose Japoni përmes platformave që zakonisht nuk mbështesin VPN, të tilla si Smart TV tuaj ose konzollat ​​e lojërave.

Ndërsa ExpressVPN është më e shtrenjtë se VPN-të e tjera në këtë listë, ajo ofron vlerë të shkëlqyeshme për para.

i saj tiparet e sigurisë janë po aq mbresëlënëse sa shpejtësia e saj. Me ExpressVPN, do të merrni enkriptim të shkallës ushtarake, një ndërprerës vrasës dhe një politikë mos-regjistri.

Për më tepër, është e saj Teknologjia TrusterServer e bën të pamundur që të dhënat të ruhen në server edhe pas një reboot.

Përdoruesit e ExpressVPN lavdërojnë sigurinë e saj të fortë dhe shpejtësinë e shpejtë.

Ti mundesh provojeni për veten tuaj me garancinë e tij 30-ditore për kthimin e parave. Nëse jeni gati të regjistroheni, pse të mos përdorni kodin tonë kupon për të kursyer para në pajtimin tuaj?

ExpressVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, dhe iPlayer të BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

ExpressVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Ajo gjithashtu ofron një aplikacion për t’u përdorur me disa ruterë.

Stream Steins; Porta me ExpressVPN!

3. CyberGhost

Pajisjet CyberGhost

Streaming Steins; Porta me CyberGhost nuk do të jetë problem – ajo ofron gati 500 servera në Japoni në Mbretërinë e Bashkuar të kombinuara.

Ju nuk do të duhet të merreni me bezdisshëm vonesë ose buffering pasi lidheni automatikisht me serverin më të shpejtë kur hyni në Netflix ose ndonjë shërbim tjetër streaming.

Ky VPN i lehtë për t’u përdorur gjithashtu ka të gjitha tiparet e nevojshme të sigurisë të nevojshëm për shfletim të sigurt, duke përfshirë kriptimin e fortë, një politikë të rreptë të mos-logs, një ndërprerës të vrasjeve dhe aplikacionet e provës për rrjedhje.

CyberGhost mund të mos arrijë shpejtësinë e NordVPN ose ExpressVPN, por sigurisht që është mjaft i shpejtë për transmetim të qetë dhe pa telashe.

Përdoruesit janë të kënaqur me VPN dhe ju mund të shihni pse nga duke e provuar atë me garancinë e tij bujare 45-ditore për kthimin e parave.

CyberGhost mund të zhbllokojë:

 • Profili i përkushtuar i transmetimit me serverë të optimizuar për: Netflix, iPlayer BBC, Sky Go, Hulu, Comedy Central, Eurosport, ESPN, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

 • Po; profili i dedikuar tregon vendet dhe numrin e përdoruesve.

CyberGhost punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, Amazon Fire Stick, Android TV, Linux dhe Chrome.

Stream Steins; Porta me CyberGhost!

Përmbledhje dhe lexim i mëtejshëm

Nëse dëshironi të qaseni në përmbajtjen Netflix jashtë rajonit tuaj, përdorimi i një VPN premium është mënyra për të shkuar. Një VPN do t’ju lejojë të lidheni me një server në Japoni ose në Mbretërinë e Bashkuar, duke ju dhënë adresën IP që ju nevojitet për të kapërcyer geoblocks e Netflix dhe për të parë Steins; Gate.

A VPN gjithashtu do të mbrojë privatësinë tuaj në internet, duke kriptuar të dhënat tuaja për të mos lejuar që ato të kapen nga hakerat, edhe kur përdorni rrjete publike të pasigurta wi-fi.

ne ju rekomandojmë të përdorni një VPN jo vetëm për transmetim, por sa herë që shkoni në internet.

NordVPNi rekomandimin tonë # 1 të VPN për të parë Steins; Gate dhe për të gjithë aktivitetin tuaj tjetër në internet. Ajo ka një rrjet mbresëlënës të serverëve me shpejtësi të lartë në Japoni dhe MB, si dhe karakteristika të jashtëzakonshme të sigurisë.

Mësoni më shumë rreth përdorimit të NordVPN me Netflix.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map