Si të Zhbllokoni WhatsApp në Kinë: EASY 3 Minute Guide!

Mund të zhbllokoni WhatsApp në Kinë? Po, patjetër që mundeni!

Edhe pse qeveria kineze ka bllokuar WhatsApp që nga shtatori 2017, është akoma e mundur të merrni aplikacionin të punojë pa probleme në Kinë me një VPN.

Për të zhbllokuar WhatsApp në Kinë, nuk ju duhet thjesht një VPN për të ndryshuar adresën tuaj IP. Ju me të vërtetë keni nevojë për një VPN shumë të kriptuar dhe të besueshme që mund të depërtojë në firewall-in e Kinës dhe Inspektimin e Paketave të Deep (DPI).

Le të jemi të qartë, jo të gjithë VPN-të mund të anashkalojnë Firewall-in e Madh të Kinës (dhe përfundimisht jo ato të lira). Kjo është arsyeja pse kemi bërë hulumtime të gjera dhe krijuam një listë të VPN-ve më të mira që mund të zhbllokojnë 100% të WhatsApp në Kinë.

VPN-të më të mira për të zhbllokuar WhatsApp në Kinë

1. ExpressVPN

shprehin imazhin e shitësit

 • Kriptimi i plumbave dhe shpejtësia e shpejtë
 • Pa llogari dhe garanci 30-ditore për kthimin e parave
 • 3000+ serverë dhe karakteristika të jashtëzakonshme

Award-fitues ExpressVPN është një zgjedhje e caktuar për zhbllokimin e WhatsApp në Kinë. Bazuar në Ishujt e Virgjër Britanik miqësor ndaj intimitetit, ExpressVPN dominon arenën VPN me aftësinë e saj për të anashkaluar pa probleme filtrat më të ashpër (madje edhe në Kinë) me shpejtësi super të shpejtë dhe me masat më të përparuara të sigurisë përreth. Kjo është arsyeja pse është zgjedhja ime # 1 për zhbllokimin e WhatsApp në Kinë.

Të dashur nga miliona përdorues, ExpressVPN provoi veten duke mos mbajtur fare shkrime, edhe kur një nga serverët e tij u kap nga qeveria turke. Përveç kësaj, ajo ka një rrjet masiv të serverëve përfshirë serverë në vende rreth Kinës si Hong Kongu, Japonia, Koreja e Jugut, Tajvani, Pakistani, India dhe Vietnami.

ExpressVPN është e blinduar me të Kriptimi i klasit botëror dhe i ngarkuar me karakteristika të përparuara të sigurisë që mund të marrë rreth madje edhe geoblloqet më të vështira.

Ai përdor bllokim në serverat e tij për të maskuar kodin VPN si trafik normal në internet, gjë që e bën të padukshëm për sytë prishës dhe më e rëndësishmja, Ofruesi juaj i Shërbimit të Internetit (ISP). Kjo do të thotë që askush nuk e di se ju jeni duke përdorur edhe një VPN, kurrë pa mend hyrjen në WhatsApp.

Ajo ka të sajin zotëroni DNS në çdo server, që do të thotë se ExpressVPN trajton kërkesat tuaja DNS, në vend se një ofrues i palës së tretë. kjo ju mbron nga ndonjë rrjedhje e DNS të cilat mund të zbulojnë se në cilat faqe po mundoheni të përdorni. ExpressVPN gjithashtu ju mbron nga rrjedhjet e webRTC, i cili mund të zbulojë aksidentalisht adresën tuaj IP në ISP-në tuaj.

ExpressVPN është jashtëzakonisht i thjeshtë për t’u instaluar në pajisjet tuaja, dhe mund ta përdorni përsëri pesë pajisje njëkohësisht. Nëse po përdorni një iPhone, është mirë shkarkoni atë jashtë Kinës. Nga ana tjetër, nëse keni nevojë për ndonjë ndihmë, menjëherë mund të kontaktoni ekipin e tyre mbështetës përmes bisedës live; ato janë në dispozicion 24/7.

Nëse ExpressVPN është shumë i kushtueshëm për ju, ju mund të merrni më të mirën e tyre 30 ditë garanci për kthimin e parave.

ExpressVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, dhe iPlayer të BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

ExpressVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Ajo gjithashtu ofron një aplikacion për t’u përdorur me disa ruterë.

Filloni të përdorni WhatsApp me ExpressVPN

2. NordVPN

nordvpn

 • Mbi 100 serverë që rrethojnë Kinën
 • 30 ditë garanci për kthimin e parave
 • Gjashtë lidhje të njëkohshme

Të luash zgjuar është ajo që NordVPN ka te gjitha Edhe pse kompania me bazë në Panamá nuk ka serverë brenda vetë Kinës, nuk do të thotë që nuk mund të zhbllokojë WhatsApp në Kinë. NordVPN ka më shumë se 100 server në rajonet fqinje përfshirë Hong Kongun, Japoninë, Korenë e Jugut, Tajvanin, Pakistanin, Indinë dhe Vietnamin.

Në këtë mënyrë, jo vetëm që NordVPN është në gjendje të shmangë sistemin e ndjekjes së qeverisë, por edhe atë jep një performancë të qëndrueshme me shpejtësi më të lartë.

Cfare ka me shume, NordVPN ofron serverat e ngatërruar, të cilat janë të dedikuara për të anashkaluar kufizimet e Kinës.

Me shkrime zero, encryption të shkallës ushtarake dhe tipare kryesore si Double VPN, ndërprerës vrasës, mbrojtje nga rrjedhja DNS dhe mbrojtje automatike publike WiFi, zhbllokim dhe përdorim i WhatsApp në Kinë është një inovacion.

Ju gjithashtu merrni 24/7 mbështetje të klientit. Ju gjithashtu mund të shihni se çfarë përdoruesit thonë për NordVPN, dhe nëse akoma nuk ju pëlqen, ju mund t’i merrni paratë tuaja brenda 30 ditësh.

NordVPN mund të zhbllokohet:

 • Netflix, HBO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video dhe Sling TV.

Mbështet përrua:

 • Po, serverë specialiteti P2P të disponueshëm.

NordVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Compatibleshtë gjithashtu i pajtueshëm me ruterat.

Filloni të përdorni WhatsApp Me NordVPN

3. Surfshark

Pajisjet e sipërfaqes

 • Mënyra e shifrimit dhe kamuflimit të nivelit të lartë
 • Ndërprerës automatik vrasës
 • Lidhje të pakufizuara të njëkohshme

Surfshark ka mbi 1041 serverë në të gjithë botën, përfshirë vendndodhjet përreth Kinës si psh Hong Kong dhe Singapor.

i saj modaliteti i kamuflimit me kriptim të shkallës ushtarake fsheh VPN, si dhe të gjithë trafikun tuaj nga ISP-ja juaj, në mënyrë që të jeni plotësisht i padukshëm.

Përdor gjithashtu një Tipar MultiHop e cila ju lejon të lidheni me shumë vende menjëherë, kështu që është edhe më e vështirë të gjurmoni vendndodhjen tuaj të vërtetë. Ky nivel maskimi e bën shumë të lehtë për të zhbllokuar WhatsApp nga brenda Kinës, dhe është vetëm një arsye pse është kaq popullor tek përdoruesit.

Surfshark-së Mbrojtja e rrjedhjes DNS dhe IP, krahas saj ndërprerës automatik vrasës, ndalon vendndodhjen tuaj ose trafikun në internet duke u zbuluar, duke ju garantuar anonimitetin dhe sigurinë ndërsa mesazheni miqtë tuaj.

Ekziston edhe një politikë e rreptë e mos-logs kështu që nuk do të duhet të shqetësoheni për ndonjë nga të dhënat tuaja personale ose aktivitetin në internet që ruhen.

Ju madje mund të lidhni Surfshark në një numri i pakufizuar i pajisjeve tuaja për të përdorur WhatsApp kudo që të jeni.

Surfshark mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Amazon Prime Video, iPlayer i BBC, HBO GO, ITV Hub, dhe më shumë.

Mbështet përrua:

 • Po, lejohet torrentimi dhe ndarja në P2P.

Surfshark punon në këto pajisje:

 • Chrome, Firefox, macOS, iOS, Anrdoid, Linux, Windows dhe Fire TV.

Filloni të përdorni WhatsApp me Surfshark

4. PrivateVPN

 • Serverë në 56 vende, përfshirë Hong Kongun, Japoninë, Korenë e Jugut, Vietnamin dhe Indinë
 • Asnjë regjistër nuk mbahet
 • Mund të anashkalojë Firewall-in e Madh të Kinës me protokollin L2TP

Mund të mos jetë një ofrues i famshëm VPN, por me bazë suedeze PrivateVPN definitivisht ka atë që duhet për të zhbllokuar WhatsApp në Kinë.

Përdor një kriptim 2048-bit me 256-AES (niveli më i lartë i enkriptimit) për të anashkaluar çdo kufizim kokëfortë. Përveç kësaj, mbështeten protokolle të shumta sigurie, duke përfshirë OpenVPN, PPTP, L2TP, IKev2 dhe IPSec. Sidoqoftë, L2TP është më e rekomanduara kur në Kinë. Lexoni dëshmitë tona të përdoruesit këtu.

Me çdo abonim PrivateVPN me të cilin mund të lidheni gjashtë pajisje njëkohësisht, plus atë ofron aplikacione të dedikuara për shumicën e sistemeve kryesore operative. Me fjalë të tjera, pavarësisht nëse jeni duke e përdorur atë në telefonin tuaj (iOS ose Android) ose kompjuterin tuaj (Windows, Mac, ose Linux), me siguri do të gjeni një mënyrë të thjeshtë për të siguruar të gjitha pajisjet tuaja dhe veçanërisht kur përdorni në WhatsApp në kompjuterin tuaj. telefon.

PrivateVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Hotstar, Amazon Prime Video dhe iPlayer i BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P; një listë e serverëve të optimizuar P2P të disponueshëm përmes aplikacionit.

PrivateVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android dhe iOS.

Filloni të përdorni WhatsApp me PrivateVPN

5. VyprVPN

 • 700 servera dhe deri në 5 lidhje të njëkohshme
 • Teknologjia e kameleonit për të gjitha pajisjet (përveç iOS).
 • Mund ta blini në Kinë

Një nga gjërat më të mira rreth VyprVPN është përkushtimi i tyre për ofrimin e një shërbimi të qëndrueshëm dhe të sigurt VPN edhe në vende të njohura gjeo-bllokuara si Kina.

Teknologjia e tyre e njohur Chameleon scrambles protokollin OpenVPN, gjë që e bën të vështirë zbulimin. Kjo do të thotë që ju mund të lehtë zhbllokoni WhatsApp në Kinë pa një shqetësim.

Ndërsa Chameleon nuk punon në pajisjet iOS, përdoruesit mund të përdorin gjithashtu IKEv2, i cili funksionon gjithashtu. Pra, kjo do të thotë që nuk do të keni problem të lidheni me WhatsApp.

VyprVPN gjithashtu dallohet duke zotëruar dhe ekzekutuar serverat e tyre DNS. Me fjalë të tjera, ata nuk mbështeten tek palët e treta, kështu që ata maksimizuar nivelet e sigurisë dhe mbani të dhënat tuaja të trafikut brenda serverave të tyre. Ata gjithashtu kanë rreth 700 servera në vende të afërta me Kinën si Hong Kongu, Japonia, Koreja e Jugut, Tajvani, Pakistani, India, Singapori, Tajlanda dhe Vietnami

Për më tepër, ju nuk do të jeni vetëm ndërsa përdorni VyprVPN në Kinë, VyprVPN ka një ekip shumë të përgjegjshëm për mbështetjen e bisedës live që është në dispozicion 24/7.

Vetëm sigurohuni që të kontrolloni përvoja e përdoruesve me VyprVPN.

VyperVPN mund të zhbllokojë: 

 • Netflix, Hulu, iPlayer në BBC.

Mbështet përrua: 

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

VyperVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, Routers, Android TV, QNAP, Blackphone, Anonabox.

Filloni të përdorni WhatsApp me VyprVPN

6. Besimi.Zona

pajisjet e zonës së besimit

 • Mbi 150 serverë në 31 vende, përfshirë Hong Kongun, Indinë dhe Singaporin
 • Aplikacione miqësore për përdoruesit për iOS dhe Android midis sistemeve të tjera operative
 • Mund të anashkalojë murin mbrojtës të Kinës duke përdorur portin 443

Trust.Zone ekipi vazhdimisht tweaks shërbimin e tyre posaçërisht për duke anashkaluar murin mbrojtës të Kinës përmes porteve 443, 33, ose 22.

Trust.Zone ka miqësore për përdoruesit dhe aplikacione të thjeshta për t’u instaluar si për pajisjet iOS ashtu edhe për Android duke e lehtësuar përdorimin e WhatsApp. Edhe nëse do ta përdorni në më shumë se një pajisje, Trust.Zone ju jep tre lidhje të njëkohshme për pajtim.

I shqetësuar për privatësinë? Epo, jo, sepse Trust.Zonë ka një politikë shumë e rreptë e mos-prerjeve për të siguruar anonimitetin e plotë të identitetit tuaj në internet. Ju mund të shikoni më shumë detaje në lidhje me shërbimin dhe rishikimet e përdoruesve të tij këtu.

Filloni të përdorni WhatsApp Me Trust.Zonë

Shtë e rëndësishme të përdorni një VPN në Kinë

Kina nuk do të heqë dorë nga mbikëqyrja e saj në internet. Përkundrazi, qeveria kineze vazhdon të shtrëngojë zhurmën edhe më shumë rreth të drejtës së secilit për privatësinë dhe lirinë në internet. Firewall i Madh i Kinës jo vetëm që bllokon aplikacionet e mesazheve si WhatsApp, por edhe platformat e mediave sociale (Facebook, YouTube, Dropbox etj) dhe mijëra faqe në internet.

Per kete arsye, përdorimi i një VPN në Kinë është i rëndësishëm – nëse jo thelbësore – për të ruajtur privatësinë dhe lirinë tuaj në internet. Ju nuk mund të përdorni vetëm ndonjë uebfaqe ose shërbim të kufizuar në Kinë (provoni uebfaqen tuaj të preferuar këtu), por gjithashtu mund të siguroheni që informacioni juaj personal të jetë i sigurt dhe i mbrojtur nga çdo kërcënim në internet. Rekomandimi im # 1 është ExpressVPN.

sepse ka VPN të panumërta në treg sot dhe shumë ofrues premium VPN janë mjaft të kushtueshëm, gjithmonë mund të rrëmbeni më të mirët Marrëveshjet dhe kuponat e VPN.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me