Si të zhbllokoni Spotify në shkollë ose kudo tjetër – Easy Hack 2020


Frshtë zhgënjyese të paguani për një pajtim Spotify, vetëm për të zbuluar se hyrja juaj është e bllokuar për shkak të kufizimeve gjeo. Në disa rajone, Spotify nuk është as i arritshëm fare.

Edhe në vendin tuaj, mund të gjeni që Spotify është bllokuar në shkollën tuaj lokale ose në vendin e punës.

Lajmi i mirë është se si mundeni hyr në Spotify kudo që të jesh. Një VPN është zgjidhja e përsosjes për udhëtarët dhe për vendasit që duan të përdorin tiparet e plota të ofruara nga Spotify.

Duke përdorurNordVPNose VPN të tjera me shpejtësi të lartë, do të jeni në gjendje të dëgjoni muzikën tuaj të preferuar nga kudo në botë.

VPN funksionojnë duke maskuar adresën tuaj IP, në mënyrë që të mund të anashkaloni kufizimet gjeo-gjeografike. VPN-të janë një mënyrë e thjeshtë dhe e sigurt për të shmangur blloqet e përmbajtjes.

Në seksionin më poshtë, ne do t’ju tregojmë saktësisht se si mund të përdorni një VPN për të zhbllokuar Spotify në shkollë ose kudo tjetër!

Si të dëgjoni: Udhëzues i shpejtë

 1. Zgjidhni një VPN me serverë me qendër në Shtetet e Bashkuara – NordVPN është rekomandimi ynë kryesor për zhbllokimin e Spotify, në mënyrë që të dëgjoni ato që dëshironi, kur dëshironi.
 2. Shkarkoni VPN sipas dëshirës tuaj dhe instaloni programin në pajisjen tuaj.
 3. Lidhu me një Server me qendër në SHBA.
 4. Aktivizoni aplikacionin tuaj Spotify dhe regjistrohuni. Tani mundeni filloni të transmetoni muzikën tuaj të preferuar!

Filloni transmetimin me NordVPN!

Pse keni nevojë për një VPN për të zhbllokuar Spotify

Në nivelin lokal, mund të zbuloni se shkolla juaj ose vendi i punës bllokojnë hyrjen në Spotify. Udhëtarët gjithashtu mund të zbulojnë se Spotify është bllokuar në vendin e tyre të destinacionit.

Përdoruesit me qendër në SHBA kanë qasje të plotë në katalogun muzikor të Spotify, siç bëjnë përdoruesit në shumicën e vendeve perëndimore. Nëse jetoni ose udhëtoni jashtë Shteteve të Bashkuara ose Evropës, mund të përdorni një VPN për të hyrë në shërbimin e Spotify dhe të gjitha karakteristikat e tij. E tëra çfarë ju duhet të bëni është të lidheni me një server VPN në një vend me qasje Spotify. Spotify aktualisht është në dispozicion në vendet e listuara këtu.

Spotify mund të bllokojë aksesin për përdoruesit në vende ose rajone të veçanta. Kjo mund të jetë për shkak të çështjeve me të drejtat e pronësisë intelektuale ose ligjin për të drejtat e autorit.

Platforma e Spotify bllokon përdoruesit në këto vende duke identifikuar se cilat adresa IP ndodhen brenda kufijve gjeografikë të kombit. Kur një adresë IP në një vend ku Spotify është bllokuar përpiqet të lidhet me shërbimin, qasja e tyre do të refuzohet. nga duke maskuar adresën tuaj IP me një VPN, ju mund t’i shmangni këto kufizime pavarësisht nga vendndodhja juaj.

Një VPN me cilësi të lartë do të bëjë më shumë sesa thjesht t’ju lejojë të anashkaloni kufizimet gjeografike. Ai gjithashtu do të ofrojë kriptim të fuqishëm për të ruajtur privatësinë tuaj në internet dhe mbajini të dhënat tuaja personale nga hakerat dhe palët e treta.

Ne rekomandojme zgjedhja e një VPN me bandë të pakufizuar në mënyrë që të keni përvojën më të lartë të transmetimit me cilësi më të lartë pa probleme buffering ose ngarkimi.

Sigurohuni që përdorni vetëm një VPN me karakteristika të forta sigurie. Këto janë rekomandimet tona kryesore të VPN për zhbllokimin e Spotify.

përfundim

Duke zgjedhur një VPN me shpejtësi të lartë, të sigurt, do të jeni në gjendje të anashkaloni kufizimet e gjeografisë dhe të hyrni në Spotify pa marrë parasysh se ku jeni në botë.

Nuk jam i sigurt se cili VPN dëshiron të zgjedhësh për transmetimin e muzikës nga Spotify? Ne ju rekomandojmë të zgjidhni NordVPN për bandë të pakufizuar, enkriptim të fuqishëm dhe hyrje në serverët amerikanë.

Siguruesi i Rendit Vlerësimi ynë i Përdoruesit
Zgjedhja e redaktorit 5.0 / 5
Lexoni Shqyrtimin
Zbulo me shume Fillo >> Vizitoni sitin
2 4.9 / 5
Lexoni Shqyrtimin
Zbulo me shume Fillo >> Vizitoni sitin
3 4.8 / 5
Lexoni Shqyrtimin
Zbulo me shume Fillo >> Vizitoni sitin
4 4.8 / 5
Lexoni Shqyrtimin
Zbulo me shume Fillo >> Vizitoni sitin
5 4.7 / 5
Lexoni Shqyrtimin
Zbulo me shume Fillo >> Vizitoni sitin

Leximi më tej

Dëshironi të kurseni para në pajtimin tuaj të ardhshëm VPN? Gjeni oferta ekskluzive, kuponë dhe marrëveshje VPN në këtë faqe.

Të interesuar të mësoni më shumë rreth pse duhet të përdorni një VPN? Ne kemi krijuar një udhëzues VPN me të gjitha bazat.

Po kërkoni shërbime falas për transmetim? Shikoni listën tonë të opsioneve falas të transmetimit që nuk kërkojnë pajtim.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map