Si të zhbllokoni kthesën nëse jetoni në Rusi ose bllokoheni

Në prill 2018, kur Rusia bllokoi shërbimin e mesazheve, Telegram, ndalimi i tij në mbarë vendin i adresave IP të lidhura rezultoi që platforma e transmetimit të drejtpërdrejtë, Twitch, të bllokohet gjithashtu në të gjithë vendin.

Nëse jeni një përdorues i Twitch me qendër në Rusi, nuk ka nevojë për panik. Blloku mund të jetë shpejt dhe lehtësisht anashkalohet me përdorimin e një VPN të mirë.

Një VPN do t’ju lejojë të maskoni adresën tuaj IP, drejtimin e trafikut tuaj përmes një serveri të zhbllokuar në një vend tjetër për të merrni rreth geoblocking. VPN-të më të mira gjithashtu shifroni të dhënat tuaja në të njëjtën kohë, kështu që nuk do të duhet të shqetësoheni për monitorimin ose gjurmimin.

Përdorimi i një VPN në këtë mënyrë është po aq i dobishëm për përdoruesit Twitch jashtë Rusisë që janë bllokuar nga shërbimi.

Mos harroni pse, Rusia gjithashtu bën listën e zezë në shumë VPN dhe proxy serverë që mund të përdoren për të parë përmbajtjen e bllokuar. Kjo është arsyeja pse ne kemi bashkuar këtë listë të VPN të besueshme që funksionojnë në Rusi, si dhe si t’i përdorni ato për të hyrë në Twitch.

Si të zhbllokoni Twitch në Rusi: Udhëzues i shpejtë

  1. Zgjidhni një VPN që funksionon në Rusi dhe kjo ka shumë serverë të vendosur aty pranë, por jo brenda, vendi. ExpressVPNe zgjedhja jonë kryesore.
  2. Zgjidhni planin tuaj dhe shkarkoni aplikacionin tuaj VPN.
  3. Lidhuni me serverin tuaj më të afërt që nuk është në Rusi për shpejtësinë më të shpejtë të transmetimit.
  4. Lëshoj Twitch dhe filloni transmetimin!

Pse keni nevojë për një VPN për Twitch në Rusi

Në vitin 2018, Shërbimi Federal i Sigurisë i Rusisë kërkoi qasje në komunikimet e përdoruesve në shërbimin popullor të mesazheve të çastit, Telegram. Kur Telegram refuzoi të deshifrojë informacionet e përdoruesve të tij, qeveria ruse lëshoi ​​një urdhër gjykate për të ndaluar shërbimin.

Meqenëse Telegram mbështetet në platformat dhe shërbimet cloud të Google dhe Google, blloku mbarëkombëtar i Telegramit u arrit nga ndalimi i mbi 20 milion adresave IP të shoqëruara me të dy kompanitë.

Një efekt anësor për të ardhur keq për ndalimet mbarëkombëtare ishte bllokimi i disa vendeve të tjera të lidhur me Amazon dhe Google. Krahas aplikacioneve të mesazheve dhe faqeve të shitjes me pakicë, Twitch u kap në ndalim. Meqenëse Twitch përdor shërbime cloud të Amazon, ishte ashtu bllokohet automatikisht për të gjithë përdoruesit rusë.

Ndërsa VPN-të janë fantastike në marrja rreth censurës, përdorimi i një VPN në Rusi nuk është saktësisht i thjeshtë. Në 2017 qeveria ruse filloi lëshimin ndalime të përhapura në VPN vetë në përpjekje për të zbatuar ligjet e tyre të rënda të censurës.

për fat të mirë, ka akoma VPN të punës në dispozicion që deri më tani kanë shmangur bllokimin rus. Këto mund të përdoren për të anashkalojë censurën ruse dhe qasje në Twitch lehtë dhe të sigurt.

Kur zgjidhni VPN-në më të mirë për të hyrë në Twitch në Rusi, duhet të merrni parasysh vendndodhja e serverit dhe siguri.

VPN që ju zgjidhni do të duhet të keni një numër i mirë i serverëve për të garantuar shpejtësi të shpejtë të nevojshme për transmetimin në Twitch. Këta serverë duhet të gjenden jashtë Rusisë anashkaloni çdo bllok por mjaft afër për të mos penguar shpejtësinë e lidhjes suaj.

A shumë e sigurt VPN është gjithashtu jetike për duke mbrojtur veten nga mbikëqyrja e qeverisë. Shërbimi juaj i zgjedhur duhet të ofrojë niveli më i lartë i kriptimit dhe a vrasin kaloni me Mbrojtja e rrjedhjes DNSmbajini të sigurta të dhënat tuaja në rast të një lidhjeje të rënë.

Alsoshtë gjithashtu një ide e mirë për të përdorni një ofrues të huaj pasi ofruesit rusë janë të prekshëm infiltrimi ose konfiskimi i qeverisë. Zgjedhin për një VPN të regjistruar në një vend me ligje të shkëlqyera të intimitetit dhe që ka një politikë e rreptë pa log për t’u siguruar që informacioni juaj nuk po ruhet ose shitet.

VPN-të më të mira për zhbllokimin e kthesës në Rusi

1. ExpressVPN

Pajisjet ExpressVPN

Kur testuam VPN-të më të shpejta në dispozicion, Express VPN doli në krye. 3,000+ servera në 160 vende në të gjithë botën ju garantojnë shpejtësi rrufeje duhet të jetosh transmetim në Twitch.

ExpressVPN operon a politikë mos-prerjet dhe eshte me seli në Ishujt e Virgjër Britanikë kështu që nuk i nënshtrohet asnjë ligji për ruajtjen e të dhënave. Kriptimi AES me 256-bit, Mbrojtje rrjedhje DNS / IPv6, një vrasin kaloni, dhe a tipar i ndarjes së bonusit të gjithë punojnë shumë për të mbajtur të dhënat tuaja të sigurta.

Provoni ExpressVPN tani me një garanci për 30 ditë kthim parash ose lexoni vlerësimet tona të ndezura të përdoruesve.

Zhbllokoni Twitch me ExpressVPN

2. NordVPN

Pajisjet NordVPN

Nëse e doni transmetimin në Twitch nëpër të gjitha pajisjet tuaja, NordVPN është një zgjedhje e shkëlqyeshme. Shërbimi lejon lidhjen e deri në 6 pajisje të ndryshme nën një llogari.

5,200+ serverë61 shtete dhe Bandwidth i pakufizuar e bëjnë NordVPN të shkëlqyeshëm për transmetim. Vendndodhjet përfshijnë gjysma e të gjitha vendeve në kufi me Rusinë, duke garantuar një lidhje me shpejtësi të lartë.

Si dhe kriptimi i shkallës ushtarake, një ndërprerës automatik vrasës, Mbrojtja e rrjedhjes DNS, dhe a politikë e rreptë e mos-logs, NordVPN ofron Reklamimi CyberSec dhe bllokimi i malware dhe a dyfish VPN të të jap një shtresa shtesë e mbrojtjes.

A 30 ditë garanci për kthimin e parave e lehtëson gjykimin e VPN të përshkruar nga recensentët tanë si “Vlera më e mirë për paratë tuaja.”

Zhbllokoni Twitch me NordVPN

3. CyberGhost

CyberGhost VPN

Nëse jeni fillestar që kërkoni një VPN që është i lehtë për t’u përdorur, do të gjeni modelin intuitiv të CyberGhost i drejtpërdrejtë dhe i thjeshtë sipas përdoruesve tanë. Profilet e para-konfiguruara nxirrni të gjitha supozimet nga zgjedhja e serverit më të mirë për transmetimin Twitch.

3,700 + serverë60 shtete ju japin shpejtësi të mira për transmetimin dhe CyberGhost kujdeset për privatësinë tuaj me të kriptimi i shkallës ushtarake, një ndërprerës automatik vrasës, një politikë e rreptë e mos-logs, dhe shtesë Serverët NoSpy.

Ti mundesh lidhni deri në 7 pajisje tani me një 30 ditë garanci për kthimin e parave për plane të shkurtra ose a Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh për plane më të gjata.

Zhbllokoni Twitch me CyberGhost

4. Mburoja e pikave të nxehta

pajisjet e mburojës së pikave të nxehtaBandwidth i pakufizuar dhe 2,500+ serverë në të gjithë botën e bëjnë Hotspot Shield një VPN veçanërisht të mirë për transmetim. Më e mira nga të gjitha, Hotspot Shield Protokolli Catapult Hydra është jashtëzakonisht e vështirë për tu zbuluar, duke e bërë atë perfekt për të anashkaluar censurën.

Mbrojtje nga malware dhe phishing do t’ju mbajë të sigurt gjatë kohës që transmetoni, dhe Hotspot Shield politikë mos-prerjet do të sigurohet që të dhënat tuaja të qëndrojnë private.

Ti mundesh lidhni deri në 5 pajisje njëkohësisht dhe shërbimi është i lehtë për tu vendosur me një Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh. Mësoni më shumë rreth Hotspot Shield me komentet tona të përdoruesit.

Zhbllokoni Twitch me Hotspot Shield

5. VyprVPN

pajisje vyprvpn

Një VPN relativisht e re në treg, VyprVPN ende dallon për të Protokolli unik i kameleonit. Protokolli është i bazuar në OpenVPN dhe është krijuar për të anashkaluar censurën e rreptë kineze në mënyrë që ajo punon veçanërisht mirë në Rusi.

Kriptimi AES 256-bit dhe një ndërprerës automatik vrasës do t’ju ndihmojë të shfletoni mirë, ndërsa malware është bllokuar nga VPN Firewall natyror. Shërbimi gjithashtu garanton intimitet të plotë të të dhënave përmes tij “Asnjë politikë e palëve të treta”.

Edhe pse një nga opsionet më të shtrenjta, VyprVPN ka një versioni i përshtatur rus i faqes së saj të internetit dhe rivalizon më shumë VPN të krijuara mirë me të shpejtësi rrufeje. Shikoni se çfarë duhet të thonë përdoruesit tanë për këtë të porsaardhur.

Zhbllokoni Twitch me VyprVPN

Stream Twitch Online në Rusi me një VPN

Twitch mund të mos jetë ndaluar qëllimisht nga qeveria ruse, por nuk duket se do të zhbllokohet në çdo kohë së shpejti. Deri sa të jetë, një VPN e besueshme është mënyra e vetme për të hyrë në mënyrë të sigurt dhe të sigurt Twitch në Rusi.

Dëshironi të mësoni më shumë rreth anashkalimit të censurës ruse? Shikoni listën tonë të VPNS më të mirë për Rusinë.

Keni probleme për të shkarkuar VPN-në tuaj? Mësoni si të anashkaloni blloqet VPN me lehtësi.

I shqetësuar për sigurinë? Mësoni si ta bëni VPN tuaj të padukshme.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me