Si të Transmetoni Sporza.be, Canvas & RTV TANI Jashtë jashtë Belgjikës

Për disa nga TV sportet më të mira belge, keni nevojë për Sporza.be dhe Canvas, nga rrjeti Flemish VRT. Sporza ofron të dy live dhe kap kapitalin mbarëbotëror të sporteve, së bashku me komentet e brendshëm si Revista Europa League.

ndërkohë, Canvas ka mbulim të drejtpërdrejtë të Europa League Futbolli krahas shfaqjeve popullore si Terzake dhe De Afspraak.

Mund të arrini përmbajtje transmetimi në faqet e internetit të të dy rrjeteve. Edhe më lehtë, të dy Sporza dhe Canvas janë në dispozicion në platformën transmetuese VRT NU (Tani), i cili gjithashtu përfshin Ketnet, NWS, dhe më shumë.

Sidoqoftë, përmbajtja nga rrjetet VRT është gjeobllokuar në shumicën e rajoneve. Pra, nëse ju jeni një Belgjik që udhëton jashtë vendit apo thjesht një tifoz i mbulimit të shkëlqyeshëm sportiv në gjuhën holandeze, softveri për zbulimin e vendndodhjes do t’ju bllokojë nga transmetimet Sporza nëse përpiqeni të shihni jashtë Belgjikës.

Një rrjet virtual virtual (VPN) do t’i anashkalojë këto blloqe, duke ju mundësuar të shikoni të gjithë VRT TANI, përfshirë të dy Sporza dhe Canvas, nga kudo në botë.

Këtu keni gjithçka që duhet të dini për të filluar.

Si të shikoni Sporza.be dhe Canvas: Udhëzues i shpejtë

Me këto hapa të thjeshtë dhe një VPN me cilësi të lartë, ju mund të zhbllokoni prurjet VRT NU me lehtësi.

 1. Zgjidhni një ofrues VPN me serverë belgë. Ne rekomandojme NordVPNdhe shërbimet e tjera të listuara më poshtë.
 2. Shkarkoni dhe instaloni aplikacionin VPN, pastaj kyçuni.
 3. Zgjidh një server të vendosur në Belgjikë.
 4. Regjistrohuni / futeni në shërbimin VRT NU. (Do të duhet të siguroni një kod postar belg, por ato janë të lehta për t’u gjetur në internet.)
 5. Klikoni mbi kanalet e lira (Kanalet) dhe zgjidhni Sporza (ose kanavacë).
 6. Zgjidhni ngjarjen, ndeshjen ose tregoni që dëshironi të shihni.
 7. Përndryshe, klikoni Jetoj kijken për rrjedhat e drejta të veprimit që ndodhin tani!

Filloni të shikoni Tani

Pse keni nevojë për një VPN për të parë Sporza.be dhe Canvas

Faqet e internetit të Geoblocked identifikojnë vendndodhjen tuaj duke lexuar adresën tuaj IP. A VPN mund të mashtrojë faqen duke ju dhënë një adresë të re IP që korrespondon me serverin që ju zgjidhni, duke maskuar vendndodhjen tuaj të vërtetë në proces.

Pra, një rrjet privat virtual (VPN) është mënyra më e lehtë për të hyrë në lojtar VRT NU, por do t’ju duhet një ofrues me serverë të vendosur në Belgjikë.

Dhe nëse zgjidhni një VPN më të vlerësuar, fitimi i aksesit në TV Kryeministri Sportiv Belgjik do të jetë vetëm fillimi. Shërbimi gjithashtu zhbllokoni shërbime të bllokuara shumë si rrjedhë si Netflix amerikan dhe iPlayer BBC.

Për më tepër, Aplikacioni VPN do të forcojë sigurinë tuaj në internet, duke mbajtur aktivitetin tuaj të shfletimit dhe të dhënat në internet të mbrojtura nga ISP-të, mbledhësit e të dhënave nga palë të treta dhe mbikëqyrja e qeverisë.

mbrojtja e intimitetit është perfekte nëse udhëtoni ose duhet të përdorni wi-fi publike.

Për transmetimin e drejtpërdrejtë të sporteve, do të duhet të qëndroni larg nga shumica e shërbimeve VPN falas dhe ultra të lira për shkak të shpejtësisë dhe kufizimeve të përdorimit të tyre. Shikoni për një shërbim me bandë të pakufizuar, një rrjet të qëndrueshëm dhe lidhje të shpejta rrufe.

VPN-të më të mira për Sporza.be dhe Canvas

Këta ofrues ofrojnë shërbime të shpejta, të besueshme që janë të shkëlqyeshme për të parë sport live, dhe të gjithë kanë serverë të aftë për të zhbllokuar VRT NU.

1. NordVPN

Pajisjet NordVPN

Zgjedhja jonë kryesore e VPN-së në përgjithësi për dy vjet me radhë, NordVPN ka serverë me shpejtësi të lartë që janë ideale për të zhbllokimin e prurjeve dhe faqeve të internetit në 60+ vende, përfshirë SHBA dhe MB.

Ky rrjet masiv i VPN përfshin 56 servera në Belgjikë, duke e bërë atë të shkëlqyeshëm duke transmetuar Sporza dhe Canvas në deri në 6 pajisje në të njëjtën kohë.

Siguria udhëheqëse e industrisë është një pikë e madhe shitje për NordVPN. Opsionet e protokollit përfshijnë OpenVPN dhe IKEv2, kriptimi i të dhënave është aq i fortë sa merr, dhe një politikë e rreptë e mos-prerjeve siguron që aktiviteti juaj në internet nuk mund të gjurmohet kurrë prapa teje.

NordVPN gjithashtu hyn me një çmim çuditërisht të përballueshëm, veçanërisht për planet afatgjata. Pa të meta të vërteta, NordVPN është ofruesi i përsosur për transmetimin e përmbajtjes belge.

Garancia për kthimin e parave:

 • 30 dite

NordVPN mund të zhbllokohet:

 • Netflix, HBO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video dhe Sling TV.

Mbështet përrua:

 • Po, serverë specialiteti P2P të disponueshëm.

NordVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Compatibleshtë gjithashtu i pajtueshëm me ruterat.

Shikojeni me NordVPN

2. ExpressVPN

Përfitimet e ExpressVPN

ExpressVPN është një tjetër mundësi ideale e transmetimit Sporza, duke ofruar shpejtësia më e shpejtë e lidhjes për të gjithë ofruesit që kemi testuar. Ai mbështet shkëmbimin e skedarëve P2P, dhe është e thjeshtë për tu vendosur dhe përdorur brenda disa minutash.

Serverët belgë të ExpressVPN ofrojnë të gjitha tiparet më të mira të shërbimit, me një zgjedhje protokollesh dhe të përmirësuar opsione sigurie si VPN e dyfishtë, së bashku me një tipar i bllokimit të rrjetit që ju mbron nëse lidhja e serverit bie papritur.

ExpressVPN gjithashtu ka një politikë “logs zero”, duke ju dhënë paqen e mendjes për anonimitetin e vërtetë të internetit. Mbështetja e klientit është e thjeshtë për t’u arritur dhe shpejt për t’u përgjigjur.

Dobësitë e vetme në këtë VPN të shkëlqyeshme janë që ju vetëm mund të mbroni 5 pajisje për llogari, dhe planet kushtojnë pak më shumë sesa shërbimet e tjera me shumë vlera.

Garancia për kthimin e parave:

 • 30 dite

ExpressVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, dhe iPlayer të BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

ExpressVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Ajo gjithashtu ofron një aplikacion për t’u përdorur me disa ruterë.

Shikoni me ExpressVPN

3. CyberGhost

pajisje të shumëfishta cyberghost

CyberGhost është një zgjedhje tjetër e shkëlqyeshme për zhbllokimin e një game të platformave streaming në të gjithë globin. 2000 serverat e saj kanë shpejtësi të besueshme të lidhjes, dhe ndërfaqja e rindërtuar e bën atë super e thjeshtë për të zgjedhur një vendndodhje dhe filloni të shikoni Sporza.

CyberGhost ka 40 serverë në Bruksel për t’ju dhënë mundësinë e përdorimit të VRT NU. Ky VPN gjithashtu ju jep një lidhje bonus krahasuar me shumicën e shërbimeve më të larta VPN – mund të ekzekutoni aplikacionet deri në 7 pajisje njëkohësisht.

Cyberghost mund të përdoret gjithashtu për përrua, dhe kriptimi AES-256 siguron që të dhënat tuaja janë të sigurta dhe të sigurta dhe identiteti juaj është i fshehur ndërsa shkarkoni.

Ajo është ngjitur në radhët ngadalë, por CyberGhost tani është një nga VPN-të më të mira në botë bazuar në vlerësimet e ekspertëve dhe përdoruesve. Karakteristika shtesë përfshirë një vrasin çelsin dhe mbrojtjen e rrjedhjes DNS / IP tregojnë se ky ofrues e merr seriozisht privatësinë tuaj.

Garancia për kthimin e parave:

 • 30 dite

CyberGhost mund të zhbllokojë:

 • Profili i përkushtuar i transmetimit me serverë të optimizuar për: Netflix, iPlayer BBC, Sky Go, Hulu, Comedy Central, Eurosport, ESPN, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

 • Po; profili i dedikuar tregon vendet dhe numrin e përdoruesve.

CyberGhost punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, Amazon Fire Stick, Android TV, Linux dhe Chrome.

Shikoni me CyberGhost

4. PrivateVPN

pajisje privatevpn

PrivateVPN ka vlerësime jashtëzakonisht pozitive të përdoruesve për të shpejtësia dhe besueshmëria, dhe ofron shumë serverë në Bruksel.

Ofruesi nuk mban regjistrat e të dhënave të përdoruesit, dhe një pajtim lejon 6 lidhje të njëkohshme. Opsionet e protokolleve përfshijnë OpenVPN, IKEv2 dhe IPSec, me kriptim AES-256 për të mbajtur informacionin tuaj personal të sigurt nga hakerat.

Mund të përdoret gjithashtu për përrua, dhe çdo pajtim ju jep të drejtë ndihmë për vendosjen në distancë nëse keni ndonjë shqetësim për instalimin dhe konfigurimin e aplikacioneve më vete.

Nëse jeni duke kërkuar një VPN miqësore me buxhetin për një pajtim të shkurtër, Marrëveshja 3-mujore e PrivateVPN mund të jetë zgjidhja ideale për ju.

Garancia për kthimin e parave:

 • 30 dite

PrivateVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Hotstar, Amazon Prime Video dhe iPlayer i BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P; lista e serverëve të optimizuar P2P të disponueshëm përmes aplikacionit.

PrivateVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android dhe iOS.

Shikoni me PrivateVPN

përmbledhje

Midis Sporza.be, Canvas, and Ketnet, VRT TANI është burim perfekt për mbulimin e sporteve evropiane me perspektivë flamaneze, së bashku me disa nga programet më të mira televizive në gjuhën holandeze në botë.

Shtë e thjeshtë të regjistrohesh për shërbimin e transmetimit të VRT me ofruesin e duhur VPN, kështu që nuk ka asgjë për të të ndaluar të akordosh sot për azhurnimet më të fundit të futbollit, tenisit, çiklizmit dhe më shumë.

Përfitoni nga provat falas dhe garancitë për kthimin e parave për të parë se cilat nga shërbimet tona të rekomanduara VPN funksionojnë më mirë për ju. Për tu siguruar që ju merrni vlerën më të mirë të mundshme për paratë tuaja, kontrolloni rregullisht faqen tonë të VPN Insajderit!

Merrni NordVPN Tani!

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me