Si të Transmetoni Showdo Shfaqje në KIJK Jashtë Hollandës


A po vdes të shikosh TV tënd të preferuar Hollandë kanale si SBS6, Net5 dhe Veronica, ose merrni një perspektivë të re për lajmet Hollandeze me Hart van Nederland? Atëherë ju duhet qasje e plotë në platformën transmetuese KIJK!

për fat të keq, KIJK përdor teknologjinë e gjeolokimit për të bllokuar pjesën më të madhe të përmbajtjes së saj për shikuesit jashtë Holandës. Disa episodet e kaluara janë në dispozicion për të transmetuar kudo, por shfaqjet më të mira dhe më të reja mund të shihen vetëm brenda vendit.

Ky është një lajm i keq për udhëtarët dhe emigrantët Hollandezë, së bashku me tifozët e TV të shkëlqyeshëm holandezë kudo. Nëse nuk keni një IP të Hollandës, jeni duke humbur – nëse nuk përdorni një VPN për të anashkaluar geoblocking e KIJK!

VPN me cilësi të lartë kanë serverë Hollandezë që zhbllokimin e prurjeve të KIJK nga kudo në botë, duke ju lejuar qasje të pakufizuar në tërë bibliotekën e rrjetit online.

Ne do t’ju tregojmë se si është bërë, dhe gjithashtu do t’ju japim disa këshilla për gjetjen e një VPN që siguron transmetim të qetë pa telashe. Thjesht ndiqni udhëzuesin tonë të shpejtë, dhe do të jesh transmetimi i çdo shfaqjeje që dëshironi në KIJK në asnjë kohë fare, pavarësisht se ku je.

Si të shikoni KIJK Kudo: Udhëzues i shpejtë

Duhet vetëm katër hapa të thjeshtë për të zhbllokuar KIJK.

 1. Zgjidhni një VPN me serverë në Hollandë – NordVPNështë zgjedhja jonë # 1 për qasje të lehtë dhe cilësi të shkëlqyeshme të transmetimit!
 2. Shkarkoni dhe filloni VPN-në tuaj. Ndiqni udhëzimet e ofruesit për t’u ngritur.
 3. Lidhu me një server në Hollandë.
 4. Ju keni mbaruar të gjithë – lundroni në faqen e internetit të KIJK dhe kënaquni!

Filloni të shikoni TANI!

Pse keni nevojë për një VPN për të parë KIJK

KIJK geoblocks shumë prej rrjedhave të saj jashtë Hollandës. Pra, nëse jetoni ose udhëtoni përtej kufijve të vendit, do t’ju duhet një VPN për të parë se si nusja e fundit reagon ndaj zgjedhjeve të ditës së dasmës së të fejuarit të saj në Als de Bruid van Huis Is ose transmetoni shfaqjet tuaja të tjera të preferuara holandeze.

Duke krijuar një lidhje të sigurt, të koduar midis pajisjes tuaj dhe një server Hollandez, VPN juaj e bën atë të duket sikur po hyni në KIJK nga brenda Hollandës. Ju gjithashtu do të jeni në gjendje zhbllokoni shërbime gjeo-të kufizuara si Netflix dhe madje edhe stacionet televizive lokale.

Për më tepër, VPN juaj do mbrojeni lidhjen tuaj kundër sulmeve me qëllim të keq dhe mbani të sigurta dhe anonime informacionin tuaj personal. As agjentët e qeverisë dhe as ISP-ja juaj nuk do të kenë ide se çfarë po bëni në internet.

Për përvojën më të mirë të KIJK, do t’ju duhet një VPN që funksionon servera me shpejtësi të lartë në Hollandë dhe ju jep Bandwidth i pakufizuar. Nuk ka asgjë më të keqe se lidhja juaj duke u shuar përgjysmë përmes një episodi të ri të Dokter Tinus!

Shtë gjithashtu mirë të përdorni një VPN që ju lejon të përdorni lidhni shumë pajisje në të njëjtën kohë, kështu që e gjithë familja mund të shikojë shfaqjet e tyre të preferuara pa luftuar në një ekran.

Për të siguruar të dhënat tuaja dhe për të mbrojtur anonimitetin tuaj në internet, kërkoni një VPN me karakteristika të sigurisë së lartë Kriptimi 256-bit, një të rreptë politika pa log, dhe një ndërprerës automatik vrasës.

VPN-të më të mira për shikimin e KIJK

1. NordVPN

Pajisjet NordVPN

NordVPN kombinon shpejtësi të lartë, bandë të pakufizuar, dhe siguria më e lartë për t’ju sjellë përvojën më të butë të transmetimit KIJK. Me mbi 5,000 servera për të zgjedhur në 62 vende, përfshirë 291 në Hollandë, nuk do të mbaroni kurrë nga vendet virtuale.

Me teknologjinë e tij unike SmartPlay, NordVPN e bën streaming çdo përmbajtje të bllokuar jashtëzakonisht të lehtë. VPN është në gjendje të zbuloni serverin që ju duhet për të anashkaluar geoblock po përballesh, dhe bëje çelsin automatikisht.

Gjatë testimit, ne u përpoqëm të vëzhgonim KIJK nga një server amerikan, dhe fituam qasjen pa probleme, pa pasur nevojë të zgjedhim me dorë një vendndodhje të re në Hollandë – SmartPlay bëri të gjithë punën për ne!

NordVPN gjithashtu mbron informacionin tuaj personal me kriptimin e shkallës ushtarake, një politikë të rreptë të mos-logs dhe një ndërprerës automatik vrasës. Në fakt, në të vërtetë enkripton të dhënat tuaja dy herë duke përdorur një protokoll Double VPN.

Shërbimi mbresëlënës i gjithanshëm ka fituar përshtypjet e shkëlqyera të klientëve NordVPN, dhe mund ta provoni pa rrezik me një 30 ditë garanci për kthimin e parave.

NordVPN mund të zhbllokohet:

 • Netflix, HBO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video dhe Sling TV.

Mbështet përrua:

 • Po, serverë specialiteti P2P të disponueshëm.

NordVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Compatibleshtë gjithashtu i pajtueshëm me ruterat.

Shikoni me NordVPN Tani!

2. ExpressVPN

Përfitimet e ExpressVPN

ExpressVPN është VPN më e shpejtë në treg, dhe vërtet tregon kur po transmetoni përmbajtje KIJK! me Bandwidth i pakufizuar, ju mund të thoni lamtumirë për të mbetur dhe buffering dhe përshëndetje për maratonat MasterChef Holland.

Ju mund të zgjidhni nga mbi 3000 servera në 94 vende, përfshirë serverat në Amsterdam, Roterdam dhe Hagë. ExpressVPN nuk është vetëm e shkëlqyeshme për transmetim, megjithëse. Karakteristikat më të mira të sigurisë nënkuptojnë se të dhënat tuaja do të jenë gjithnjë të sigurta.

ExpressVPN ofron të jashtëzakonshme Mbështetje 24/7 e klientit përmes bisedës në internet nëse keni ndonjë problem (megjithëse dyshojmë seriozisht që do të keni) si dhe a Garanci 30-ditore, pa pyetje, për kthimin e parave dhe a Gjykim falas 7 ditor për aplikacionet Android dhe iOS.

Për të mësuar më shumë rreth asaj që mund të bëjë kjo VPN e rrufetë, shikoni se çfarë përdoruesit e vërtetë duhet të thonë për ExpressVPN.

ExpressVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, dhe iPlayer të BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

ExpressVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Ajo gjithashtu ofron një aplikacion për t’u përdorur me disa ruterë.

Shikoni me ExpressVPN Tani!

3. CyberGhost

pajisje të shumëfishta cyberghost

CyberGhost është një zgjedhje e lartë për transmetimin e KIJK nga kudo në botë. i saj vazhdimisht shpejtësi të shpejtë dhe Bandwidth i pakufizuar siguroni shikim pa tel.

Në fakt, ndërfaqja miqësore për përdoruesit e CyberGhost përfshin një profil i paracaktuar i transmetimit për të optimizuar shikimin tuaj në vetëm disa klikime! Me CyberGhost, ju mund të zgjidhni nga mbi 6,000 servera në 90+ vende, përfshirë 110 serverë me shpejtësi të lartë në Hollandë.

Cyberghost-së karakteristika të sigurisë së lartë do ta mbajnë lidhjen tuaj private, dhe mund ta provoni pa rrezik me një zemërgjerë Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh, me gjykime falas deri në 7 ditë për Android, iOS dhe Windows.

CyberGhost mund të zhbllokojë:

 • Profili i përkushtuar i transmetimit me serverë të optimizuar për: Netflix, iPlayer BBC, Sky Go, Hulu, Comedy Central, Eurosport, ESPN, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

 • Po; profili i dedikuar tregon vendet dhe numrin e përdoruesve.

CyberGhost punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, Amazon Fire Stick, Android TV, Linux dhe Chrome.

Shikoni me CyberGhost Tani!

përmbledhje

Nëse jeni jashtë Hollandës dhe nuk mund të prisni të kapni të gjitha të preferuarat tuaja KIJK, një VPN do t’ju lejojë të anashkaloni geoblocking dhe transmetoni shfaqjet që doni. Nuk ka mënyrë më të lehtë për të hyrë në përmbajtje nga e gjithë bota në mënyrë të sigurt dhe anonime.

Nëse jeni i ri për VPN-të, ne kemi një udhëzues gjithëpërfshirës vetëm për ju, duke përfshirë jo vetëm atë që bëjnë VPN-të, por edhe mënyrën se si ata e bëjnë atë. Shtë një lexim i shkëlqyeshëm për këdo që shqetësohet për privatësinë në internet.

Dhe ne kemi diçka tjetër edhe më të mirë për ju – një koleksion i marrëveshjet më të mira aktualisht të disponueshme në VPN të lartë, azhurnuar rregullisht nga mirat tona të gjuetisë së pazareve!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map