Si të transmetohet hotstar nga kudo në vitin 2020


Nuk mund të transmetoni përmbajtjen tuaj të preferuar indiane sepse Hotstar është i bllokuar në zonën tuaj? Unë do t’ju tregoj se si mund të merrni rreth kësaj dhe lumë Hotstar nga kudo në botë. Është e lehtë-gjithçka që ju nevojitet është VPN e duhur!

Nëse ju jeni një tifoz Bollywood, tifoz i kriketit të ngordhur, ose një mërgimtar indian që kërkon të marrë pjesë në shfaqjet tuaja të preferuara nga shtëpia, Hotstar ka përmbajtjen që dëshironi të shikoni. Por kjo platformë e shkëlqyeshme nuk është e lehtë për të parë të gjithë.

Përdor hotstar geoblloqe të rrepta për t’ju ndaluar të transmetoni nëse nuk jetoni në Indi, SH.B.A., Mbretërinë e Bashkuar ose Kanada. VPN ju ndihmojnë sigurohuni të sigurt rreth këtyre gjeo-kufizimeve kështu që ju mund të filloni transmetimin.

Rekomandimi im i lartë i VPN është ExpressVPN sepse më dha shpejtësia më e shpejtë dhe performanca më e mirë gjatë provave të mia me Hotstar.

Një VPN ju lehtëson të shijoni katalogun e plotë të Hotstar–Përfshirja e 60,000 orëve të shfaqjeve televizive, 2,000+ filma indianë, dhe transmetime live të të gjitha ekipeve të preferuara sportive indiane në veprim. Ai merr vetëm disa hapa të thjeshtë.

Si të shikoni hotstar nga kudo – Udhëzues i shpejtë

Ju mund të shikoni Hotstar nga kudo në botë në vetëm tre hapa të thjeshtë.

 1. Zgjidhni një VPN me shpejtësi të lartë dhe të dhëna të pakufizuara. ExpressVPN është zgjedhja ime kryesore për Hotstar.
 2. Lidhuni me një server në Indi, SH.B.A., Britani e Madhe ose Kanada.
 3. Drejtohuni tek Hotstar, regjistrohuni dhe kënaquni!

Filloni transmetimin Tani!

VPN më të mira për Hotstar – Udhëzues i shpejtë

 1. ExpressVPN ju jep shpejtësi të zjarrtë në mënyrë që të mund të transmetoheni me cilësi të lartë pa vonesa në buffering.
 2. NordVPN krenohet me sigurinë hermetike dhe një rrjet të madh serverash, që do të thotë se gjithmonë mund të gjeni lidhje të besueshme.
 3. Cyberghost ka një dizajn miqësor për përdoruesit që e bën të lehtë fillimin e transmetimit brenda sekondave.

Pse keni nevojë për një VPN për të parë Hotstar

Ashtu si Netflix dhe Hulu, Hotstar përdor adresën IP të pajisjes tuaj për të gjetur vendndodhjen tuaj. Nëse po përpiqeni të rrjedhë Hotstar nga jashtë Indisë, SH.B.A., Mbretëria e Bashkuar ose Kanada, ky mesazh gabimi ju përshëndet:

Oh, ne nuk mund të luajmë për shkak të kufizimeve gjeografike. Ableaktivizoni VPN nëse është aktivizuar rastësisht.

hotstarerror

Mënyra më e lehtë dhe më e sigurt për të anashkaluar geoblocks është përdorimi i një VPN. Me një VPN, e lidhni pajisjen tuaj me një server të largët në vendndodhjen e zgjedhjes suaj. kjo maskon adresën tuaj IP për ta bërë të duket sikur je duke hyrë në internet nga një vend tjetër.

shikoni Hotstar nga kudo në botë, gjithçka që duhet të bëni është të lidheni me një server me shpejtësi të lartë në Indi, Kanada, MB, ose SH.B.A. dhe ju jeni gati të shkoni!

Në fakt, kur përdorni një VPN, mundeni zhbllokuar çdo përmbajtje të bllokuar ju pëlqen, përfshirë Netflix, Hulu, dhe HBO.

VPN gjithashtu shifroni të dhënat tuaja, mbrojtja e informacionit tuaj personal nga kërcënimet në internet si hakerat dhe spiunët. Të dhënat tuaja janë praktikisht të palexueshme, kështu askush nuk mund të shohë atë që po shikon në internet, përfshirë ofruesin e shërbimit tuaj të internetit (ISP) dhe organet qeveritare të censurës.

Zgjedhja e VPN e duhur është thelbësore për të qasje të sigurt, të shpejtë dhe anonime në internet. Kur zgjidhni një VPN për Hotstar, shikoni për ofruesit që ofrojnë Bandwidth i pakufizuar dhe servera me shpejtësi të lartë në Indi, Britani të Madhe, SH.B.A. dhe Kanada –në fund të fundit, nuk ka asgjë më të keqe se sa të ulesh në heshtje ndërsa rryma jote tampon!

Hotstar përdor teknologjinë anti-VPN për të krahasuar adresën tuaj IP me një listë të serverëve të njohur VPN, dhe nëse gjen një ndeshje, nuk do të mund të shikoni rrjedhën tuaj. Për fat të mirë, ka disa VPN premium që mund të anashkalojnë blloqet VPN duke rifreskuar rregullisht IP-të e serverëve të tyre për të shmangur zbulimin.

VPN juaj gjithashtu duhet të ofrojë aplikacione për të gjitha pajisjet tuaja. Nëse po kërkoni të mbani tërë argëtimin e familjes, shikoni për shërbimet që ofrojnë lidhje të shumta të njëkohshme, shumë.

Për sa i përket sigurisë dhe intimitetit tuaj në internet, VPN juaj duhet të ofrojë encryption i fortë dhe një politikë e rreptë e mos-logs. Gjithashtu, shikoni për një shërbim që ofron një ndërprerës automatik vrasës për të parandaluar largimin e të dhënave të pambrojtur nga rrjeti juaj në një rast të rrallë që lidhja juaj VPN dështon.

VPN-të më të mira për shikimin e Hotstar-it

1. ExpressVPN

Pajisjet ExpressVPN

ExpressVPN është VPN më e shpejtë që kam testuar –dhe kjo tregon vërtet kur po transmeton Hotstar!

Serverët e saj me shpejtësi të lartë janë optimizuar për transmetim të shpejtë, kështu që të mundeni i them lamtumirën buffering kur po shihni maratonën tuaj Musakaan.

VPN ka mbaruar 3,000 servera në 160 vende, përfshirë serverët me shpejtësi të lartë në të gjitha vendet që mund të hyjnë në Hotstar. Ju merrni një bandë të pakufizuar me bandVPN, që do të thotë që ju nuk do t’i mbaroni të dhënat e drejta në mes të një episodi.

Karakteristikë MediaStreamer e lehtëson lidhjen me ExpressVPN edhe në platformat që normalisht nuk do të mbështesin një VPN. Përfitoni nga kjo për të transmetoni Hotstar në TV tuaj të zgjuar ose tastierën e lojrave.

ExpressVPN nuk është thjesht e shkëlqyeshme për transmetim. i saj tiparet më të mira të sigurisë ruaj të dhënat tuaja private për të siguruar që të jeni gjithmonë anonim në internet.

VPN siguron trafikun tuaj me të Kriptimi AES me 256-bit dhe OpenVPN. Ndërprerësi automatik i vrasjes dhe mbrojtja e rrjedhjes DNS sigurojnë asnjë nga të dhënat tuaja nuk është zbuluar kurrë, edhe nëse lidhja juaj papritmas bie.

ExpressVPN plotësisht mbështet lidhjet P2P, kështu që ju mund të torrentoni me siguri në çdo server në rrjetin e tij.

Me tipar tunelizimi i ndarë, ju mund të rregulloni cilat aplikacione dhe pajisje lidhen me VPN, ndërsa trafiku juaj tjetër kalon në lidhjen tuaj lokale të internetit. Kjo do të thotë që mundeni hyrni në përmbajtje lokale dhe të huaj në një pajisje pa pasur nevojë të aktivizoni dhe çaktivizoni VPN-në tuaj.

Të gjitha planet e ExpressVPN vijnë një garanci 30-ditore për kthimin e parave, kështu që mund ta provoni pa rrezik, pa bërë pyetje. Mbështetja e bisedës live është në dispozicion 24/7 për ndihmë në çdo kohë.

Për të mësuar më shumë rreth asaj që mund të bëjë kjo VPN e rrufetë, shikoni në tonë rishikimi i ekspertëve të ExpressVPN.

Karakteristikat kryesore të ExpressVPN

 • Mbi 3,000 servera në 164 vende në të gjithë botën
 • Kriptimi AES 256-bit, ndërprerës automatik vrasës
 • Tipar i ndarjes së tunelit
 • Politika e mos-prerjeve
 • 30 ditë garanci për kthimin e parave
 • Pesë lidhje të njëkohshme
 • Punon me: Hotstar, Netflix, Amazon Prime Video, Hulu, HBO GO, Showtime, YouTube, ESPN
 • Kombinohet me: Windows, macOS, Android, iOS, Linux, Android TV, Chrome, Firefox, disa ruterë

Shikoni Hotstar me ExpressVPN Tani!

2. NordVPN

Pajisjet NordVPN

NordVPN kombinon shpejtësi të lartë, bandë të pakufizuar, dhe tiparet më të larta të sigurisë për t’ju sjellë përvojën më të butë të transmetimit të Hotstar.

Përditëson rregullisht 5,200+ serverë për të siguruar që munden anashkalojë kufizimet gjeografike dhe blloqet VPN. Plus, me vendndodhje virtuale në 59 vende (përfshirë Indinë, SH.B.A., Mbretërinë e Bashkuar dhe Kanada), serverat e mbushur me njerëz nuk janë problem edhe gjatë kohës së trafikut të lartë.

NordVPN-së Teknologji SmartPlay e bën të lehtë transmetimin e Hotstar pa marrë parasysh atë pajisje që po përdorni. Ajo vepron si një shërbim i integruar Smart DNS në të gjitha pajisjet tuaja, duke ju ndihmuar të përdorni geoblloqe të vështira pa pasur nevojë të ndryshoni ndonjë nga cilësimet tuaja.

Hotstar nuk është e vetmja platformë e transmetimit që zhbllokon NordVPN. Mund të hyjë në një mbresëlënëse 400+ platforma transmetimi, përfshirë Netflix, Hulu dhe iPlayer të BBC-së.

NordVPN mbron informacionin tuaj personal dhe anonimitetin në internet me kriptimi i shkallës ushtarake, një politikë e rreptë pa log dhe një ndërprerës automatik vrasës.

Këto veçori janë të mjaftueshme për të siguruar tuajin të dhënat janë të sigurta për të spiunuar sytë, hakerat dhe përhapjet e cyber në çdo kohë. Sidoqoftë, nëse doni edhe më shumë anonimitet, mund të përdorni edhe NordVPN për të lidheni me Tor me specialitetin Onion mbi serverat VPN.

Ju gjithashtu mund të përrua me siguri në serverët e specialitetit P2P të NordVPN.

Suite e saj CyberSec mbron pajisjet tuaja nga bllokimi i reklamave të shfaqura, malware dhe përmbajtje të tjera të bezdisshme ose të dëmshme nga pajisjet tuaja.

Nëse keni ndonjë problem në hyrjen në Hotstar, mund t’i drejtoheni përgjegjësit të NordVPN 24/7 mbështetje chat live per ndihme.

Provojeni pa rrezik një garanci 30-ditore për kthimin e parave. Ju keni mjaft kohë për të provuar të gjitha tiparet e saj të përparuara.

Mësoni më shumë rreth NordVPN në tonë rishikim i thelluar.

Karakteristikat kryesore të NordVPN

 • 5,200+ serverë globalë në 59 vende
 • SmartPlay për të hyrë në përmbajtje të bllokuar
 • Kriptimi i shkallës ushtarake, ndërroni vrasësin
 • Suite CyberSec për të bllokuar malware
 • Politika zero-logs
 • 30 ditë garanci për kthimin e parave
 • Lejohen gjashtë lidhje pajisjesh
 • Punon me: Hotstar, iPlayer të BBC, Netflix, HBO GO, Hulu, Showtime, Amazon Prime Video, Sky TV, Kodi
 • Pajtueshme me: Windows, macOS, Android, iOS, Android TV, Linux, Chrome, Firefox, Raspberry Pi, ruterat

Shikoni Hotstar Me NordVPN Tani!

3. CyberGhost

pajisje të shumëfishta cyberghost

CyberGhost është një tjetër zgjedhje e shkëlqyeshme për Hotstar, falë saj lidhje të shpejtë, të besueshme dhe bandë të pakufizuar.

Ajo performoi mirë në provat e mia me Hotstar me rrjetin e saj të madh 5,500+ serverë në më shumë se 90 vende, përfshirë dhjetëra serverë në Indi, SH.B.A., dhe Kanada që mund të hyjnë në Hotstar.

Një forcë tjetër e këtij VPN është edhe ajo dizajn miqësor për përdoruesit. CyberGost është super e lehtë për t’u përdorur, edhe nëse nuk keni shumë përvojë me VPN.

Me një klik të vetëm, CyberGhost maskon adresën tuaj IP, kështu që ju mund të filloni menjëherë transmetimin Hotstar. Punon edhe me të tjerë platforma të njohura të transmetimit si Netflix dhe BBC iPlayer.

CyberGhost ju mban të sigurt gjatë kohës që transmetoni dhe shfletoni në internet. Mbron anonimitetin tuaj me encryption fuqishëm, mbrojtje rrjedhje, dhe një çelës automatik vrasës. Kurrë nuk duhet të shqetësoheni për informacionin tuaj privat që do të dalë në publik.

politikë e rreptë e shkrimeve zero siguron që shkrimet tuaja të shfletimit të mos qëndrojnë kurrë në server për këdo që të ketë qasje.

Karakteristikat e forta të sigurisë së VPN e bëjnë atë të përsosur përrua anonime. Cyberghost-së serverat e dedikuar P2P ofrojnë lidhje të shpejtë dhe siguri hermetike.

Nëse ju pëlqen sesi tingëllon e gjithë kjo, mund ta provoni CyberGhost me të Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh. Kjo periudhë e gjatë është mjaft kohë për të provuar drejtimin e shërbimit. Dhe miqësore mbështetje chat live mund t’u përgjigjet të gjitha pyetjeve tuaja.

Shikoni tonë rishikim gjithëpërfshirës i ekspertëve për të mësuar më shumë rreth asaj që CyberGhost ka për të ofruar.

Karakteristikat kryesore të CyberGhost

 • Mbi 5,500 serverë në 90 vende
 • Kriptimi 256-bit, ndërprerës automatik vrasës
 • Politika pa log
 • Mbështet aktivitetin e P2P
 • Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh
 • Shtatë lidhje të njëkohshme lejohen
 • Punon me: Hotstar, Netflix, iPlayer të BBC-së, HBO GO, Hulu, Showtime, DAZN, Crunchyroll, Disney+
 • Pajtueshme me: Android, iOS, Windows, macOS, Amazon Fire TV Stick, Android TV, Linux, Chrome, disa rutera

Shikoni Hotstar Me CyberGjest Tani!

FAQs

A mund ta shkarkoni programin Hotstar për celular, nëse jetoni në SH.B.A.?

Aplikacioni Hotstar është në dispozicion në Dyqani i Aplikacioneve Amazon, Apple App Store dhe Google PlayStore. Ju mund ta shkarkoni aplikacionin pa pasur nevojë të ndryshoni rajonin tuaj, si shërbimi është në dispozicion në SH.B.A. me një abonim premium.

Akoma do t’ju duhet një ofrues premium si ExpressVPN, për të hyrë në të gjithë përmbajtjen e Hotstar megjithëse. ajo ka numrat e serverit dhe veçoritë e sigurisë për t’ju siguruar qasje të vazhdueshme në Hotstar dhe shërbime të tjera të rrjedhës me kabllo të bllokuar.

A do të funksionojë një VPN për të gjitha pajisjet e mia të pajtueshme me Hotstar?

shitësit në këtë listë vijnë të gjithë me një udhëzues të dobishëm për pajtueshmërinë, në këtë mënyrë ju mundeni kontrolloni për të siguruar që pajisja juaj të jetë në përputhje me të dyja Hotstar dhe VPN. Ju gjithashtu duhet të kushtoni vëmendje se sa pajisje mund të lidheni me një llogari. Për shembull, nëse keni gjashtë pajisje, sigurohuni që VPN juaj t’i mbulojë të gjitha ato në një pajtim.

Lexoni në VPN më të mira për pajisje dhe lidhje të shumta, për të gjetur VPN që ofrojnë lidhje të shumta të njëkohshme në një larmi pajisjesh.

Pse nuk është Hotstar falas në SH.B.A.?

Shkurtimisht, shpërndarjen e përmbajtjes dhe ligjet e të drejtave të autorit janë arsyeja kryesore. Me një VPN të fortë mund të anashkaloni geoblocking dhe shikoni të gjithë përmbajtjen falas në Indi, duke hyrë në një server në atë rajon.

Mbani në mend, do t’ju duhet akoma një pajtim për përmbajtjen premium. Planet amerikane të Hotstar janë në të vërtetë mjaft të përballueshme, kështu që ia vlen të merrni abonimin premium nëse doni shfaqje dhe filma nga India.

Në fund të fundit

Nëse jeni duke udhëtuar ose jetoni në një zonë që nuk mund të hyni në Hotstar, ju ende duhet një mënyrë për të kapur të gjitha shfaqjet dhe filmat tuaj të preferuar indian. Një VPN është mënyra më e lehtë dhe më e sigurt për të marrë hyrjen që ju nevojitet.

VPN e duhur ju ndihmon zhbllokuar përmbajtjen geoblocked dhe censuruar nga e gjithë bota në mënyrë të sigurt dhe anonime, ndërsa duke mbrojtur aktivitetin dhe të dhënat tuaja në internet nga hakerat dhe sulmuesit kibernetikë.

Rekomandoj ExpressVPN për të hyrë në përmbajtjen Hotstar. Ajo ofron shpejtësitë më të shpejta të disponueshme me karakteristika të përparuara të sigurisë për t’ju mbrojtur ndërsa jeni në internet.

Para se të vendoseni për maratonën tuaj në Hotstar, shikoni koleksionin tonë të marrëveshjet më të mira aktualisht të disponueshme për këto VPN më të mira.

A doni të mësoni më shumë rreth VPN për përmbajtjen transmetuese? Lexoni artikullin tonë në si të anashkaloni blloqet VPN.

Për të mësuar se si të hyni në përmbajtje të tjera transmetuese nga India, shikoni VPN-të më të mira për Indinë.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map