Si të Stream The Great Britanike Piqem Online Online FALAS në vitin 2020

A ka ndonjë gjë më të mirë se sa të shikosh pjekësit më të mirë në Britani të Madhe të mblidhen për të garuar për titullin e Baker Amatorit më të Mirë në Mbretërinë e Bashkuar? A keni pritur me padurim aktin e dyfishtë të Noel Fielding dhe Sandi Toksvig? A jeni gati të bërtisni në televizion kur gjyqtarët Paul Hollywood dhe Prue Leith dërgojnë paketimin tuaj të preferuar?

Mirësevini në sezonin e 10-të të The Great British British Bake Off në Channel 4.

për fat të keq, Të katër përmbajtjet janë geoblocked jashtë MB. Shërbimet e kabllove në Irlandë, Belgjikë dhe Zvicër përfshijnë Kanalin 4, por nëse jeni kudo tjetër, do t’ju duhet një IP në Mbretërinë e Bashkuar adresa për të parë GBBO. Dhe një VPN është mënyra më e sigurt, më e lehtë për të marrë një të tillë.

Lajm i mirë nëse keni Netflix brenda SH.B.A.: platforma e transmetimit është duke azhurnuar episodin në kohë reale. Platforma e transmetimit fitoi të gjitha të drejtat e SHBA për shfaqjen, që do të thotë se episodet nuk do të transmetohen më në kohë reale në PBS. Sidoqoftë (dhe më shumë lajme të mira) Netflix ka ndryshuar formatin dhe do të postojë episodet e reja posa të transmetojnë në Mbretërinë e Bashkuar. Kjo do të thotë që ju mund të bisedoni me miqtë në forume dhe grupet tuaja të preferuara GBBO dhe të shmangni spoilerët se kush shkon në shtëpi dhe kush merr titullin e lakmuar të Star Baker. Platforma streaming gjithashtu ka disa geoblocking rreptë jashtë SH.B.A. kështu që ju në fund të fundit do të keni ende nevojë për të transmetuar Great British Bake Off përmes një VPN nëse keni ndërmend të përdorni një llogari Netflix kur jeni larg shtëpisë.

Pra, nëse jeni një banor i Mbretërisë së Bashkuar jashtë vendit, një pajtimtar me qendër në SHBA, Netflix që është jashtë vendit, ose thjesht dashuroni konkurset e kuzhinës të klasit botëror, nëse keni nevojë për rregullimin tuaj të pjekjes, një VPN është përgjigjja juaj. Këtu keni gjithçka që duhet të dini për të parë javët e fundit të tensionit të Bake Off kudo që të jeni.

Si të Shikojnë Pjekjet e Mëdha Britanike: Udhëzues i shpejtë

Vetëm ndiqni këtë udhëzues të thjeshtë, hap pas hapi dhe do të zhyteni në sytë e atyre biskotave të mahnitshme në asnjë kohë!

 1. Regjistrohu me një ofrues VPN që mund të përdorë shërbimet e transmetimit në Mbretërinë e Bashkuar. NordVPN është një ndërprerës i klasës botërore me shpejtësi të shkëlqyera për transmetimin. (Shihni Këshillën tonë Pro më poshtë për të marrë shërbimin falas!)
 2. Shkarkoni aplikacionin VPN në pajisjen tuaj. Nisni aplikacionin, regjistrohuni dhe zgjidhni një server të vendosur në Mbretërinë e Bashkuar
 3. Shkoni në faqen e internetit të Kanalit 4 ose shkarkoni aplikacionin Të Gjithë 4 për pajisjen tuaj.
 4. Hyni / regjistrohuni. Do të duhet të siguroni një adresë emaili. Pasi të regjistroheni, do të jeni në gjendje të transmetoni të gjitha shfaqjet e Kanalit 4, si dhe kapni të gjithë serinë e GBBO kështu që ju jeni gati për përfundimin dramatik!

Të katër janë gjithashtu në dispozicion përmes ofruesve si Sky Go, kështu që nëse tashmë keni një abonim në një shërbim që përfshin të gjitha 4, thjesht përdorni serverin tuaj VPN me bazë në Mbretërinë e Bashkuar për t’u kyçur.

Këshillë Pro: VPN-të tona të rekomanduara ofrojnë prova falas, kështu që nëse e rregulloni kohën e duhur, mund ta transmetoni këtë sezon GBBO plotësisht FALAS! VPN-të vijnë gjithashtu me garanci për kthimin e parave, kështu që nëse preferoni të përhapni shikimin tuaj, prapëseprapë mund të shikoni falas duke anuluar shërbimin brenda 30 ditëve nga regjistrimi.

Filloni të shikoni Tani!

Pse keni nevojë për një VPN për të parë Britanikun e Madh

Humori i kafshuar i hostes së re Sandi Toksvig ka fituar fansat e saj në të gjithë botën, por Kanali 4 nuk mund të transmetojë GBBO jashtë MB. Transmetuesit duhet të vendosin bravë rajonalë në përmbajtjen e tyre për të shmangur problemet në shkeljen e rregullave të licencimit.

Një rrjet privat virtual (VPN) është një mënyrë e shkëlqyeshme për të anashkaluar kufizimet gjeo-materiale në përmbajtjen në internet, si ai ndryshon IP-në për tu përputhur me vendndodhjen e serverit që ke zgjedhur. Një VPN me cilësi të lartë me adresat IP të Mbretërisë së Bashkuar do të zhbllokojë të gjithë lojtarët 4, dhe gjithashtu do të ofrojë veçori të intimitetit për ta bërë tërë përvojën tuaj në internet.

VPN-të maskojnë identitetin tuaj dhe sigurojnë të dhënat tuaja në internet, duke i mbajtur informacionet tuaja personale të sigurta nga hakerat dhe veprimtarinë tuaj të fshehur nga ISP-ja, vjelësit e të dhënave të palëve të treta dhe spiunët e qeverisë.

Geoblocks në Mbretërinë e Bashkuar janë veçanërisht të vështira për të kaluar, ne kemi testuar VPN-të tona të rekomanduara për t’u siguruar që nuk do të keni asnjë problem të hyrni në të gjitha 4 dhe ju mund të transmetoni pa tel GBBO në HD.

VPN-të më të mira për të shikuar britanikët e mëdhenj britanikë

1. NordVPN

nordvpndevices_optimized

NordVPN është zgjedhja jonë e Redaktorit për të parë shfaqjet e Channel 4 nga kudo. Me shpejtësi të lidhjes vazhdimisht të lartë, është e shkëlqyeshme për transmetim dhe merr pikë ekstra për t’ju dhënë qasje globale të përmbajtjes me një çmim të përballueshëm.

Si dhe 4 të gjitha, Zhbllokon NordVPN shumë nga shërbimet më të kufizuara në botë, përfshirë Netflix dhe Hulu i SHBA. Ka 5000 server + në të gjithë globin dhe qindra në MB. Shumë prej tyre janë optimizuar për transmetim, dhe rrjeti gjithashtu mbështet ndarjen e P2P.

Shërbimi i NordVPN përqendrohet në sigurinë kryesore të industrisë, me një ndërprerës automatik të vrasjes, pa regjistrime të të dhënave dhe mbrojtje nga rrjedhja e DNS. Sipas përdoruesve, ky është një nga VPN-të shumë më të mira në treg, dhe lejon atë 6 lidhje pajisje menjëherë.

Garancia për kthimin e parave:

 • 30 dite

NordVPN mund të zhbllokohet:

 • Netflix, HBO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video dhe Sling TV.

Mbështet përrua:

 • Po, serverë specialiteti P2P të disponueshëm.

NordVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Compatibleshtë gjithashtu i pajtueshëm me ruterat.

Shikoni me NordVPN Tani!

2. ExpressVPN

ExpressVPN është ideal nëse po kërkoni shpejtësi optimale nga një VPN, pasi rregullisht kryeson listën tonë kur bëhet fjalë për energji të papërpunuar për transmetim.

Tregtia është se është pak më e shtrenjtë se zgjedhjet tona të tjera më të mira, por kur të shihni që torta po ngrihet me ngjyra të gjalla, HD, do të pranoni që ExpressVPN ofron vlerë të mirë për paratë tuaja.

Në fakt, shpejtësia e ExpressVPN është aq mbresëlënëse sa vështirë se keni ditur që keni një aplikacion VPN, edhe kur jeni duke përdorur shumë pajisje menjëherë (një abonim ju lejon të përdorni deri në 3 pajisje).

Tipar i Bllokimit të Rrjetit do t’ju mbajë të mbrojtur nëse lidhja bie, dhe një nga ekipet më të mira të shërbimit ndaj klientit në biznes është në gatishmëri 24/7 vetëm në rast se keni ndonjë problem.

Garancia për kthimin e parave:

 • 30 dite

ExpressVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, dhe iPlayer të BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

ExpressVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Ajo gjithashtu ofron një aplikacion për t’u përdorur me disa ruterë.

Shikoni me ExpressVPN Tani!

3. CyberGhost

pajisje të shumëfishta cyberghost

Nëse jeni pas një kombinim i shpejtësive të ngurta dhe vlerës për paratë tuaja, mos kërkoni më larg se CyberGhost. Ofruesi me bazë rumune ka mbrojtje për rrjedhje DNS dhe IP, së bashku me serverat që mund të transmetojnë videot e Channel 4 në cilësi të lartë.

Një tjetër VPN me rezultate të larta bazuar në të dy kritikat e përdoruesve dhe testimin tonë të gjerë, CyberGhost ka aplikacione për pothuajse çdo pajisje, dhe ju mund të lidhni deri në 7 pajisje njëkohësisht për llogari.

Alsoshtë gjithashtu e personalizueshme, me opsione të shumta protokollesh dhe mbi 5,000 serverë në vendet kryesore. Kombinimi i saj i përballueshmërisë dhe besueshmërisë e bëjnë CyberGhost një zgjedhje ideale për GBBO.

Garancia për kthimin e parave:

 • 45 ditë

CyberGhost mund të zhbllokojë:

 • Profili i përkushtuar i transmetimit me serverë të optimizuar për: Netflix, iPlayer BBC, Sky Go, Hulu, Comedy Central, Eurosport, ESPN, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

 • Po; profili i dedikuar tregon vendet dhe numrin e përdoruesve.

CyberGhost punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, Amazon Fire Stick, Android TV, Linux dhe Chrome.

Shikoni me CyberGhost Tani!

përmbledhje

Akoma mund të shikosh Pjekja e Madhe Britanike nga jashtë MB në Kanalin 4 ose përmes Netflix – për sa kohë që ju drejtoni lidhjen tuaj të internetit përmes një VPN të mirë.

Pasi të lidheni me një server në Mbretërinë e Bashkuar, do ta gjeni Të katër platformat streaming thjesht për t’u përdorur nga kudo për FALAS. Nëse doni të shihni përmes Netflix, thjesht lidheni me një server në SH.B.A. Procesi i regjistrimit është gjithashtu i shpejtë dhe pa dhimbje.

VPN-të më të mira zhbllokojnë një gamë të madhe të përmbajtjes në internet nga Britania e Madhe dhe më gjerë, ndërsa ofroni siguri të shkëlqyeshme në internet dhe mbrojtje të intimitetit me çmime të përballueshme. Si e bëjnë ata? Gëzuar ju pyeti! Shikoni udhëzuesin tonë të plotë për të gjitha detajet interesante.

Filloni gjyqin tuaj falas NordVPN Tani

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me