Si të Stream IPL Cricket Live FALAS nga kudo në 2020

Premier League Vivo Indian League (IPL) është ende relativisht e re, por ajo tashmë ofron kriket më të mira Njëzet20 në planet, duke shfaqur disa nga yjet më të mëdhenj në lojë.

Sezoni i vitit 2019 do të fillojë në 23 Mars, me Mumbai Indianët dhe Chennai Super Kings të ngjarë të luftojnë atë për një fitore rekord të ligës së katërt. ndeshjet janë të shkurtra dhe intensive, kështu që IPL është e përshtatur për TV.

Fatkeqësisht, nëse jeni jashtë Indisë dhe Britanisë së Madhe, geoblocks mund të ju ndalojnë hyrjen në transmetimet më të mira live të ndeshjeve IPL. Lajmi i mirë është se ekziston një mënyrë e thjeshtë rreth atyre blloqeve!

Me një VPN me cilësi të lartë, ju do të jeni në gjendje të mashtroni transmetuesit të mendojnë se ju po shihni nga rajonet e tyre të shtëpisë. Gjeo-kufizimet do të zhduken dhe ju do të keni mundësi të shikoni Premier League League nga kudo në botë.

Ne do t’ju tregojmë se si funksionon, dhe gjithashtu do t’ju ndihmojmë të zgjidhni një VPN që siguron transmetim të qetë dhe vjedhje me kalimin e blloqeve VPN të përdorura nga rrjete si Sky.

Si të shikoni Vivo IPL Live Online: Udhëzues të shpejtë

Dy transmetuesit më të mirë të ndeshjeve IPL janë Hotstar-India dhe rrjeti Sky i Mbretërisë së Bashkuar. Ndiqni këta udhëzues për të provuar të dy rrjedhat e drejtpërdrejta.

Transmetimi i IPL me Hotstar-India

Hotstar * është një kanal premium streaming, i siguruar nga Rrjeti Star India.

 1. Zgjidh një Ofruesi VPN me serverë në Indi. Ne kemi renditur tre zgjedhje super të besueshme më poshtë – NordVPN është zgjedhja jonë kryesore.
 2. Shkarkoni aplikacionin VPN, regjistrohuni dhe zgjidhni një vendndodhje të serverit indian.
 3. Regjistrohu për Hotstar në www.hotstar.com. Ju do të duhet një llogari premium për të hyrë në çdo shfaqje, por mbulimi i drejtpërdrejtë dhe i riprodhimit të ndeshjeve IPL është i disponueshëm FALAS.
 4. Përcaktoni dhe shikoni për veten tuaj se sa tërheqëse mund të jetë kriket T20!

* Për më shumë informacion mbi shikimin e Hotstar me një VPN, shihni arkivin tonë të blogut.

Streaming IPL në Sky

Ju do të keni nevojë për një TV në Mbretërinë e Bashkuar ose abonim Sky Go * me bazë në Mbretërinë e Bashkuar për të transmetuar IPL në Sky. Nëse keni një të tillë, kjo është një mënyrë e shkëlqyeshme për të parë ndeshjet më të mira të kriket T20 dhe mjaft mbulim të sporteve të tjera live.

 1. Zgjidh një VPN premium që mund të anashkalojë geoblocks të Sky. (Vetëm disa VPN e bëjnë këtë vazhdimisht. NordVPN dhe dy opsionet e tjera më poshtë nuk do t’ju lejojnë.)
 2. Regjistrohu dhe fillo aplikacionin VPN. Zgjidhni një vendndodhje të serverit britanik.
 3. Shkarkoni dhe regjistrohuni tek Aplikacioni Sky Go me detajet e hyrjes në TV tuaj në Mbretërinë e Bashkuar ose në Sky.
 4. Shijoni të gjitha ndeshjet më të mira të IPL!

* Për të mësuar më shumë rreth bllokimit të VPN të Sky Go dhe si ta mësoni, shihni udhëzuesin tonë për të parë sportet në Sky Go.

Pse keni nevojë për një VPN për të parë IPL në internet

Shërbime si Hotstar janë perfekte për të shikuar kriket live, FALAS, por nëse nuk keni një adresë indiane IP, do të detyroheni të përdorni versionin lokal të rajonit tuaj të faqes së internetit të Hotstar. Dhe kjo do të thotë do të bllokoheni nga transmetimi i IPL.

VPN funksionojnë duke ju caktuar një adresë IP të re bazuar në vendndodhjen e serverit që keni zgjedhur. Për të parë Hotstar, thjesht duhet të lidheni me një server në Indi. Me një klik të thjeshtë ose dy, ju do të kanë të njëjtën qasje si dikush që shikon nga Mumbai!

Hyrja në Sky Sports është edhe më e ashpër, sepse Sky shfaq agresivisht për VPN dhe do të bllokojë hyrjen tuaj nëse VPN juaj është zbuluar. VPN-të e lartë përdorin metoda të përparuara të obfuskimit për të mashtruar bllokuesit VPN – është versioni dixhital i një topi googly.

Më e mira nga të gjitha, the të njëjtat VPN që ju japin qasje të qetë në Hotstar-India dhe Sky Go do zhbllokoni gjithashtu një sërë shërbimesh të tjera të njohura, si US Netflix, Hulu dhe iPlayer i BBC-së.

Një VPN solid është gjithashtu mjeti më i mirë për të mbrojtur privatësinë tuaj në internet dhe siguroni lidhjen tuaj kundër spiunimit dhe hakmarrjes. Aktiviteti juaj do të fshihet nga ISP-ja juaj dhe nga çdo palë tjetër e keqe, pasi të gjitha të dhënat e dërguara në dhe nga pajisja juaj janë të koduara plotësisht.

Kini kujdes, megjithatë, që të gjitha VPN-të ngadalësojnë lidhjen tuaj të paktën pak për shkak të procesit të kriptimit. Kjo është arsyeja pse ne rekomandojnë vetëm VPN me rrjete me shpejtësi të lartë për transmetim.

VPN-të më të mira për shikimin e IPL në internet

1. NordVPN

tonë më të vlerësuarat VPN ka 15 serverë indian me shpejtësi të lartë për të zgjedhur, së bashku me qindra në Mbretërinë e Bashkuar. SmartPlay mënyra automatikisht ju lidh me serverin më të mirë për të transmetuar IPL, dhe shumë serverë janë optimizuar për aktivitetet P2P gjithashtu.

NordVPN është më e njohur për të siguri të ngurta, me kriptim të shkallës ushtarake dhe një gamë protokolesh dhe veçori të përparuara. Ofruesi nuk mban regjistrat e të dhënave të përdoruesit dhe aplikacionet për të gjitha pajisjet kryesore përfshijnë një ndërrues vrasës dhe qasje në të 5,000 servera në të gjithë botën.

A CyberSec funksion automatikisht bllokon faqet e internetit të dyshimta për t’ju mbrojtur nga malware dhe gjithashtu shpëton nga reklamat e bezdisshme. NordVPN është një VPN e vërtetë me të gjitha qëllimet, kështu që nuk është për t’u habitur që është një hit i madh me përdoruesit në të gjithë botën.

Garanci për kthimin e parave:

 • 30 dite

NordVPN mund të zhbllokohet:

 • Netflix, HBO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video dhe Sling TV.

Mbështet përrua:

 • Po, serverë specialiteti P2P të disponueshëm.

NordVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Compatibleshtë gjithashtu i pajtueshëm me ruterat.

Shikojeni me NordVPN

2. ExpressVPN

Përfitimet e ExpressVPN

ExpressVPN është një shërbim i fuqishëm me shpejtësia më e mirë e lidhjes në tregun premium VPN, duke e bërë atë një zgjedhje kryesore për transmetim. Mbështetja 24/7 e bisedës live mund të jetë më e mira edhe në biznes.

Dhe e gjithë kjo shpejtësi nuk vjen me koston e sigurisë më të ulët, ose. Kriptimi AES-256 dhe një mori protokolesh VPN mbani të fshehura vendndodhjen dhe aktivitetin tuaj, dhe një politikë pa logs garanton anonimitetin tuaj.

Serverat në Chennai dhe Mumbai janë perfekte për Hotstar, dhe një numër vendndodhjesh të serverëve në Mbretërinë e Bashkuar do t’ju lidhin me Sky Go. Zgjedhja e vendndodhjes së serverit që ju nevojitet është e lehtë falë ExpressVPN ndërfaqe intuitive.

Garanci për kthimin e parave:

 • 30 dite

ExpressVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, dhe iPlayer të BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

ExpressVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Ajo gjithashtu ofron një aplikacion për t’u përdorur me disa ruterë.

Shikoni me ExpressVPN

3. CyberGhost

pajisje të shumëfishta cyberghost

CyberGhost është një tjetër ofrues me rezultate të larta në provat e përdoruesve dhe ekspertëve tanë, me 20 servera në Indi dhe 3000 më shumë në të gjithë botën, përfshirë vendet kryesore në Mbretërinë e Bashkuar, SH.B.A., dhe Australi. Me zbritje të mëdha për planet afatgjata, është një opsion miqësor për buxhetin gjithashtu.

Aplikimet automatikisht do të bllokojnë gjurmuesit, reklamat dhe faqet e internetit të dyshimta, dhe ndërfaqja ultra e thjeshtë, vizuale është ideale për fillestarët VPN. Thjesht zgjidhni Zhbllokoni Streaming modaliteti për t’u lidhur me transmetimet IPL me disa klikime.

Cyberghost-së Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh përputhet me periudhën më të gjatë të rimbursimit midis të gjitha VPN premium. Shërbimi ka të gjitha tiparet që prisni nga një ofrues i lartë, të tilla si mbrojtja e rrjedhjes DNS dhe IP, një ndërprerës automatik vrasjeje dhe një politikë e rreptë e mos-logjikës.

Garanci për kthimin e parave:

 • 30 ditë në plane të shkurtra; 45 ditë në plane 6-mujore ose më gjatë

CyberGhost mund të zhbllokojë:

 • Profili i përkushtuar i transmetimit me serverë të optimizuar për: Netflix, iPlayer BBC, Sky Go, Hulu, Comedy Central, Eurosport, ESPN, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

 • Po; profili i dedikuar tregon vendet dhe numrin e përdoruesve.

CyberGhost punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, Amazon Fire Stick, Android TV, Linux dhe Chrome.

Shikoni me CyberGhost

përmbledhje

Premier League Vivo Indian League ka qenë e mbushur me veprim që nga ndeshja e parë 12 vjet më parë, kështu që asnjë tifoz i vërtetë i kriketit nuk duhet të jetë pa qasje në mbulimin e ndeshjeve live. Me VPN të duhur, shikimi nga çdo vend në të gjithë botën është i lirë dhe i thjeshtë.

Liga është rikuperuar plotësisht nga një skandal i ndreqjes së spotit në 2013, dhe ka çdo arsye për të besuar sezoni i ri do të jetë më i miri që kemi parë deri tani Dhe duke folur për transferimin e IPL 12 në Afrikën e Jugut ose Dubai, kjo mund të jetë e juaja shansi i fundit për të parë IPL në formën e saj më të pastër.

Nëse keni probleme të vendosni se cili VPN është më i miri për ju, mbani mend se të gjithë ofruesit që ju kemi rekomanduar ofrojnë garanci për kthimin e parave, kështu që nuk rrezikoni asgjë duke provuar ato. Ne gjithashtu kemi një udhëzues të fillestarit për të zgjedhur VPN tuaj me këshilla shumë më të dobishme!

Merrni tani NordVPN!

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me