Si të Stream House of Cards Sezoni 6 2018-2019 nga Kudo

Më në fund, është koha për të mësuar se çfarë bëhet nga ngritja e pamëshirshme e pushtetit të Kongresmenit Frank Underwood dhe gruas së tij, Claire. A do të qëndrojë Claire në krye apo do të bjerë në turp si burri i saj?

Seriali i hitit House of Cards kthehet në Netflix në nëntor për sezonin e 6-të dhe të fundit, por në shumë vende, nëse doni të vazhdoni me dramën, do t’ju duhet një VPN.

Shfaqja dhe kasti i saj kanë fituar çmime të shumta Emmy dhe Golden Globes gjatë një periudhe pesë-vjeçare. Sidoqoftë, Shtëpia e Kartave ishte përkohësisht u ndërprenë pasi u ngritën akuza serioze për sjellje të keqe kundër yllit Kevin Spacey.

Spacey u pushua më pas, dhe puna për një sezon të 6-të të rregulluar filloi në fillim të vitit 2018. Whatfarë ndodh tani? A do ta falë Claire Frank apo të përqëndrohet në kapjen e saj për një fuqi më të madhe? Netflix do të zbulojë përgjigjet në a sezoni mahnitës i fundit.

Sidoqoftë, për shkak të kufizimeve të licencimit, sezoni i ri nuk do të transmetohet në të gjitha rajonet e Netflix. Vendet përfshirë Izraelin, Gjermaninë, Portugalinë, Korenë e Jugut, Egjiptin dhe Italinë nuk do të kenë qasje në episodet e reja për muaj, të paktën.

Por gjithçka nuk është e humbur! Nëse jeni në një rajon ku House of Cards Sezoni 6 nuk do të transmetohet, ju ende mund të vazhdoni me Underwoods të uritur nga pushteti. Gjithçka që ju nevojitet është një VPN që mund të anashkalojnë geoblloqet gjithnjë e më të ashpra të Netflix.

Lista e VPN që mund ta bëjnë atë rritet më e shkurtër gjatë gjithë kohës, por kemi gjetur pesë që janë përfundimisht në detyrë.

Si të shikoni Shtëpinë e Kartave Sezoni 6 në 3 hapa të thjeshtë

 1. Zgjidhni një VPN me serverë në një vend ku do të shfaqen episodet e reja të House of Cards. Ne ju rekomandojmë ose serverë amerikanë ose britanikë. NordVPNka më shumë nga ato sesa çdo VPN tjetër e lartë, por do të përfshijmë edhe disa opsione më poshtë.
 2. Lidhu me serverin tënd të zgjedhur për tu dukur sikur je në atë vend.
 3. Hyni në Netflix dhe kënaquni.

Filloni të shikoni Tani!

Zgjedhja e një VPN për Netflix – dhe pse ju duhet një VPN

Një VPN është mënyra e përsosur për të krijoni një lidhje të sigurt, private në internet dhe qasje në përmbajtje gjeo-të kufizuar si Netflix. Por me shumë VPN në treg, si e dini se cilat janë më të mirat për të shikuar House of Cards Sezoni 6?

Para së gjithash, për të transmetuar Shtëpinë e Kartave Sezoni 6 në një rajon ku ai nuk është i disponueshëm, ju duhet një VPN që mund të anashkalojë geoblocks. Këto janë blloqe që përdorin rrjetet dhe shërbimet streaming t’ju ndalojë të shikoni përmbajtjen e tyre jashtë rajoneve të veçanta.

Në teori, të gjitha VPN duhet të anashkalojnë blloqet sepse ato zëvendësojnë adresën tuaj IP me një që përputhet me vendndodhjen e serverit që ju zgjidhni. Në realitet, shumica e tyre bien shkurt.

Netflix gjen vazhdimisht mënyra të reja të njohjes kur dikush është duke përdorur një VPN, dhe bllokuar lidhjen. Ju pra duhet një VPN që jo vetëm që shkatërron vendndodhjen tuaj, por edhe mban ritmin me teknologjinë më të fundit të shfaqjes së VPN-së.

Për të hyrë në Shtëpinë e Kartave Sezoni 6, a VPN me shumë serverë amerikanë dhe një aftësi e provuar për të arritur Netflix është ideale.

shpejtësia e lidhjes suaj është gjithashtu e rëndësishme, pasi ajo ndikon në përvojën tuaj të shikimit. Shpejtësitë e lidhjes më të shpejtë zvogëlojnë rrezikun e ndërprerjes ose ndërprerjeve të tjera ndërsa ju po mbani frymën tuaj për të parë se çfarë ndodh më pas.

Privatësia dhe siguria janë aspektet kryesore të marrin në konsideratë kur zgjidhni një VPN. Gjithmonë zgjedh një VPN që ofron nivelet më të larta të kriptimit së bashku me protokollet e forta të tunelizimit dhe një politikë të rreptë mos-prerëse.

Këto masa të sigurisë ndihmojnë për t’i mbajtur të dhënat tuaja të sigurta dhe shikimin tuaj privat, ndërsa duke mbrojtur pajisjet tuaja nga hakerat, malware dhe viruset.

Kostoja është gjithmonë shqetësuese, por duke zgjedhur një VPN që ofron një gjykim falas ose një garanci për kthimin e parave, ju mund të shikoni pa para të rrezikuara. Për të përdorur një provë falas, regjistrohuni me VPN-në tuaj të zgjedhur, shikoni Shtëpinë e Kartave dhe anuloni planin tuaj para përfundimit të gjykimit.

Nëse prova juaj falas nuk është e mjaftueshme për të mbuluar tërë sezonin, atëherë mund të provoni një VPN që ofron një garanci për kthimin e parave. Përsëri, vetëm sigurohuni që të anuloni pajtimin tuaj dhe të kërkoni rimbursimin tuaj para përfundimit të periudhës së garancisë.

Pasi të keni përvojë të gjitha avantazhet e të pasurit një VPN me cilësi të lartë, megjithatë, ekziston një shans i mirë që do të dëshironi të vazhdoni abonimin tuaj si ju eksploroni një botë me transmetime të reja dhe mundësi të sigurta për surfim.

5 VPN kryesore për shikimin e Shtëpisë së Kartave Sezoni 6

1. NordVPN

Pajisjet NordVPN

 • mbi 5,000 servera në 62 vende, përfshirë mbi 1.900 në Shtetet e Bashkuara
 • Bandwidth i pakufizuar dhe shkarkime me shpejtësi të madhe
 • Kriptimi AES 2048-bit me Protokolet PPTP dhe OpenVPN
 • Kriptimi i dyfishtë, ndërrimi i vrasjeve, qepë mbi VPN dhe një politikë e rreptë e mos-prerjeve

NordVPN u themelua në vitin 2012 dhe vepron në Panama. Kjo e vë atë përtej mundësive të vendeve me 14 sy, përmirësimi i sigurisë së rrjetit të tij dhe të dhënave tuaja.

NordVPN njihet nga përdoruesit e saj të shumtë të lumtur për sigurinë e tij të patejkalueshme dhe rrjetin e gjerë të serverëve. Do të përfitoni gjithashtu serverat e ngatërruar që e bëjnë më të vështirë për softverin e shqyrtimit të dalloni të dhënat tuaja të koduara nga trafiku jo i VPN.

30 ditë garanci për kthimin e parave

NordVPN mund të zhbllokohet:

 • Netflix, HBO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video dhe Sling TV.

Mbështet përrua:

 • Po, serverë specialiteti P2P të disponueshëm.

NordVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Compatibleshtë gjithashtu i pajtueshëm me ruterat.

Shikoni me NordVPN Tani!

2. CyberGhost

pajisje të shumëfishta cyberghost

 • Pothuajse 5.700 servera në 90 vende, përfshirë edhe më shumë 500 në Shtetet e Bashkuara
 • Trafiku dhe gjerësia e pakufizuar e brezit së bashku me shpejtësi të qëndrueshme
 • Kriptimi 256-bit AES me protokolle amtare PPTP, OpenVPN dhe L2TP / IPSec
 • Mbrojtja e rrjedhjeve DNS, politika e mos prerjes, dhe ndërrimi i vrasjeve

CyberGhost u themelua në vitin 2011 në Rumani dhe ndërthur inxhinierinë gjermane me një përkushtim ndaj intimitetit.

Ajo ofron një të besueshme, shërbim të sigurt dhe anonim që rekomandohet shumë nga shumë përdorues, të cilët gjithashtu theksojnë lidhjet e tij të shpejta dhe gamën e serverëve si pika kyçe të shitjes.

CyberGhost fyen përdoruesit a Gjykim falas 7 ditor në iOS dhe Android, provë 1-ditore falas në Windows, dhe Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh në të gjitha platformat.

CyberGhost mund të zhbllokojë:

 • Profili i përkushtuar i transmetimit me serverë të optimizuar për: Netflix, iPlayer BBC, Sky Go, Hulu, Comedy Central, Eurosport, ESPN, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

 • Po; profili i dedikuar tregon vendet dhe numrin e përdoruesve.

CyberGhost punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, Amazon Fire Stick, Android TV, Linux dhe Chrome.

Shikoni me CyberGhost Tani!

3. ExpressVPN

Pajisjet ExpressVPN

 • 2,000 serverë, përfshirë serverat e ngatërruar, nëpër 148 vende, përfshirë më shumë se 30 vende brenda SH.B.A.
 • Bandwidth i pakufizuar dhe shkarkime me disa nga shpejtësi më të shpejtë në dispozicion
 • Kriptimi 256-bitësh AES me PPTP, L2TP / IPSec, OpenVPN dhe shumë protokolle të tjera
 • Mbrojtje rrjedhje DNS / IPv6, vrasës ndërprerës, politikë e rreptë e mos-prerjeve, dhe tunele të ndara

ExpressVPN njihet gjerësisht si një avokat për lirinë dhe privatësinë e internetit. Shumë komente pozitive gjithashtu theksojnë atë karakteristika të shkëlqyera, shpejtësi të shkëlqyera dhe shërbim të jashtëzakonshëm ndaj klientit si arsye për të zgjedhur këtë VPN.

E themeluar në vitin 2009, ExpressVPN është me qendër në Ishujt e Virgjër Britanikë, duke e vendosur atë jashtë juridiksionit të vendeve me pesë sy. Nëse dëshironi të provoni pa rrezik rreziku ExpressVPN, ja një 30 ditë garanci për kthimin e parave për të gjitha pajtimet.

ExpressVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, dhe iPlayer të BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

ExpressVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Ajo gjithashtu ofron një aplikacion për t’u përdorur me disa ruterë.

Shikoni me ExpressVPN Tani!

4. PrivateVPN

pajisje privatevpn

 • 100 servera në 56 vende, përfshirë 10 lokacione serverash në SH.B.A.
 • Kriptimi 2048-bit me protokolet PPTP, IPSec, IKEv2, L2PT dhe OpenVPN
 • Shpejtësi të qëndrueshme me bandë të pakufizuar dhe shkarkime
 • Regjistruar në Suedi me një politikë të rreptë mos-prerje

PrivateVPN ofron shërbim të shpejtë, të pandërprerë me lidhje të qëndrueshme. Ofruesi me qendër në Suedi është një zgjedhje e lartë për shkak të tij angazhimi për sigurinë dhe privatësinë, si dhe karakteristikat e tij të përgjithshme dhe përdorshmërinë.

Pavarësisht se kemi një rrjet shumë më të vogël sesa tre kryesorët tanë, PrivateVPN zhbllokon Netflix pa dështuar. Provoni PrivateVPN Gjykim falas 7 ditor ose përfitoni nga 30 ditë garanci për kthimin e parave.

PrivateVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Hotstar, Amazon Prime Video dhe iPlayer i BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P; lista e serverëve të optimizuar P2P të disponueshëm përmes aplikacionit.

PrivateVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android dhe iOS.

Shikoni me PrivateVPN Tani!

5. IPVanish

Pajisjet ipVanish

 • 1,000+ serverë në 60 vende, përfshirë mbi 500 në SH.B.A.
 • Kriptimi 256-bitësh AES dhe Prokura në internet SOCKS5
 • Protokollet IKEv2, L2TP / IPSec dhe OpenVPN
 • Mbrojtja e rrjedhjes DNS, ndërprerës automatik vrasës dhe politikë pa prerje
 • Trafiku dhe gjerësia e pakufizuar e brezit, si dhe ndërrimi i pakufizuar i serverëve

IPVanish ofron një menu konfigurimi që ju lejon të ndryshoni lehtësisht protokollet e lidhjes. Aplikacionet e tij intuitive dhe qasja e përkushtuar ndaj intimitetit dhe sigurisë janë pikat kryesore të shërbimit për përdoruesit e tij të shumtë të lumtur.

Të njëjtat aplikacione bëjnë gjetja dhe lidhja me një server amerikan aq i thjeshtë sa disa klikime. Për të provuar IPVanish, mund të blini një pajtim dhe më pas ta ktheni duke përdorur Garanci 7-ditore e kthimit të parave.

IPVanish mund të zhbllokojë:

 •  Netflix, iPlayer i BBC.

Mbështet përrua:

 • po.

IPVanish punon në këto pajisje: 

 • Windows, macOS, iOS, Android, FireTV, Windows Phone, Linux, Chromebook, Routers.

Shikoni me IPVanish Tani!

përmbledhje

Nëse prisni shumë muaj të gjatë për të mësuar fatin e dinastisë Claire Underwood tani kontrollon, atëherë duhet të jeni në gjendje të shikoni sezonin e ri të House of Cards nga çdo vend në botë.

Së bashku me të ju jap qasje të pakufizuar në Shtëpinë e Kartave Sezoni 6, VPN e duhur hap një univers të ri në internet, më të sigurt dhe më të sigurt për ty. Për të mësuar më shumë rreth të gjitha avantazhet e një VPN, lexoni Udhëzuesin tonë gjithëpërfshirës për VPN për fillestarët.

Dhe nëse doni të eksploroni opsione të tjera të shkëlqyera VPN për të hyrë në Netflix ose ndonjë qëllim tjetër, Shqyrtimet tona në Top 10 VPN do të japin të gjitha informacionet që ju nevojiten.

Provoni NordVPN pa rrezik sot!

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me