Si të shkarkoni PUBG LITE nga kudo në botë në vitin 2020

Mund të jetë zhgënjyese të udhëtoni në një vend të ri vetëm për të zbuluar se nuk mund të shkarkoni lojën tuaj të preferuar atje. Ky është realiteti me të cilin përballen shumë lojtarë të PUBG LITE. Për fat të mirë, kjo çështje mund të zgjidhet me përdorimin e një VPN. 

Një VPN maskon adresën tuaj IP duke ju lidhur me një server të sigurt në një vendndodhje tjetër gjeografike. Kjo ju lejon të hyr në përmbajtje gjeo-të kufizuar, përfshirë PUBG LITE.

Në pjesët më poshtë, do t’ju tregojmë si të përdorni një VPN për të shkarkuar PUBG LITE nga kudo në botë.

Udhëzues i shpejtë – Si të shkarkoni PUBG LITE nga kudo në botë!

 1. Zgjidhni VPN sipas zgjedhjes tuaj. Ne ju rekomandojmë të përdorni NordVPN. Shkarkoni NordVPN në pajisjen tuaj pasi të regjistroheni për shërbimin.
 2. Pasi të keni shkarkuar VPN-në tuaj, lidheni me serverin e dëshiruar. Zgjidhni një server në një vend ku PUBG LITE është në dispozicion, të tilla si Shtetet e Bashkuara.
 3. Rinisni Dyqanin Google Luaj në pajisjen tuaj.
  Tani, mund të shkarkoni dhe luani PUBG LITE nga kudo në botë!

Filloni të luani me NordVPN!

Si ju ndihmon një VPN të Shkarkoni LETEN PUBG nga kudo tjetër

Regiondo rajon ka versionin e vet të Dyqanit Google Play të disponueshëm në pajisjet Android. Versioni i dyqanit që shihni si përdorues Android varet nga adresa juaj e IP. Në disa rajone, lojëra dhe aplikacione të tjera mund të mos jenë të disponueshme.

Ky problem mund të anashkalohet lehtësisht me përdorimin e një VPN me cilësi të lartë. VPN ju lejojnë të ndryshoni adresën tuaj IP në mënyrë që të duket se po hyni në Dyqanin Google Luaj nga një vend tjetër. Kjo ju mundëson të shkarkoni përmbajtje që nuk do të mund të hidhnit ndryshe.

VPN gjithashtu ofrojnë një mori mbrojtjesh të tjera të rëndësishme. Për shembull, kriptimi i siguruar nga VPN parandalon që palët e treta t’ju përcjellin në internet. Nëse nuk jeni duke përdorur një VPN, një lojtar tjetër ose një palë e tretë mund të hyni në adresën tuaj IP nga PUBG LITE dhe ta përdorni atë për të provuar dhe hackuar pajisjen tuaj ose t’ju dërgojë malware.

Udhëzues i detajuar – Si të shkarkoni PUBG LITE nga kudo në botë

PUBG LITE është në dispozicion vetëm përmes Google Play Store për pajisjet Android. Në disa vende, loja nuk është në dispozicion në dyqan për shkak të problemeve të licencimit.

Lajmi i mirë është se mundeni përdorni një VPN për të maskuar adresën IP të pajisjes tuaj dhe për të hyrë në Dyqanin Google Luaj për një rajon ku PUBG LITE është i arritshëm. Lexoni për udhëzuesin tonë hap pas hapi:

1. Zgjidhni një VPN me cilësi të lartë

Hapi i parë është zgjedhja e një VPN. Ne rekomandojmë NordVPN për shkak të kodimit të saj më të lartë dhe linjës së pakufizuar. Ajo gjithashtu ofron lidhje të shumta të njëkohshme, gjë që e bën atë një zgjedhje ideale për lojtarë.

2. Instaloni VPN në pajisjen tuaj

Pasi të keni zgjedhur një VPN, hapi tjetër është ta shkarkoni dhe instaloni atë në pajisjen tuaj. Me NordVPN, kjo është aq e thjeshtë sa të vizitoni faqen në internet, zgjedhjen e planit që dëshironi dhe futjen e informacionit tuaj të pagesës.

Planet e Pagesës NordVPN

3. Lidhu me një server

Hapi tjetër është që të lidheni me një server. Sigurohuni që ju zgjidhni një server në një vend ose rajon ku PUBG LITE është në dispozicion. Ne ju rekomandojmë të zgjidhni Shtetet e Bashkuara.

Ti mundesh zgjidhni një server duke vizituar panelin e majtë në NordVPN dhe duke zgjedhur një vend. Ju gjithashtu mund të zgjidhni nga rajone të ndryshme të disponueshme brenda secilit vend.

Lidhja me serverin do të ndryshojë adresën tuaj IP, e cila mashtron Dyqanin Google Luaj duke menduar se pajisja juaj është e vendosur diku tjetër. Ky proces ju lejon të shkarkoni PUBG LITE nga kudo në botë.

4. Rinisni Dyqanin Google Play

Hapi i fundit është të rindizni Dyqanin Google Play:

 1. Vizitoni opsionin Cilësimet në pajisjen tuaj Android. Pasi të klikoni në “Cilësimet”, klikoni “Aplikimet“.
 2. Shiko për “shkarkuarat”Renditni dhe gjeni aplikacionin Google Store Store.
 3. Së pari, zgjidhni “Të dhëna të qarta“.
 4. Tani, zgjidhni “Ndalimi i forcës“.
 5. Hapni përsëri aplikacionin Google Play Store.
 6. Tani do të keni mundësi të shkarkoni PUBG LITE nga çdo vend i botës.

VPN më e mirë për Shkarkim dhe Playing PUBG LITE

NordVPN

Kur bëhet fjalë për lojrat, NordVPN nuk është i dyti për asnjë. NordVPN u siguron përdoruesve encryption fund të lartë, bandë të pakufizuar, dhe lidhje të shumta të njëkohshme.

Kriptimi i NordVPN do ta mbajë pajisjen tuaj të mbrojtur nga palët e treta, hakerat dhe madje edhe sulmet e DDoS.

Vonesa dhe vonesa janë probleme të tjera të rëndësishme me të cilat përballen lojtarët shpesh. NordVPN shmang këto probleme me ofertën e tij të pakufizuar të brezit, e cila krijon një përvojë të lojrave të qetë, të këndshme.

Ti mundesh përdorni NordVPN në deri në gjashtë pajisje në të njëjtën kohë. Kjo ju lejon të mbani pajisjet tuaja të mbrojtura ndërsa lejoni miqtë dhe familjen tuaj të bashkohen me argëtimin në PUBG LITE.

Filloni lojrat me NordVPN!

Përmbledhje dhe lexim i mëtejshëm

Nëse jeni në një vend që nuk ofron PUBG LITE përmes Dyqanit të tij në Google Play, mos u shqetësoni. Mund të hyni në PUBG LITE me ndihmën e një VPN.

Ne ju rekomandojmë të zgjidhni NordVPN, për shkak të kriptimit të saj të fortë, listës së saj të gjerë të serverave dhe bandës së tij të pakufizuar. Bandwidth i pakufizuar është thelbësor, pasi eleminon problemet e lojrave në internet si vonesa dhe vonesa e dobët.

Të udhëtosh në një vend ku PUBG LITE nuk është i disponueshëm? Shkarkoni NordVPN dhe kthehuni te lojrat.

Leximi më tej

Të interesuar të mësoni më shumë rreth pse NordVPN konsiderohet VPN më e mirë në treg? Shikoni këtu rishikimin tonë të NordVPN.

Cilat VPN janë më të mirat për lojrat? Shikoni listën që kemi krijuar këtu.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me