Si të shkarkoni dhe instaloni CyberGhost në 7 hapa të thjeshtë


CyberGhost është një VPN me bazë Rumune që arriti të krijojë një vend të qëndrueshëm për veten mes bashkëmoshatarëve të saj nga sigurimi i një prej klientëve të softverit më të zhvilluar dhe më të larmishëm përmes një grupi të planeve të çmimeve të përballueshme dhe duke paraqitur të gjitha mjetet e nevojshme që një përdorues VPN po kërkon për të vendosur një lidhje VPN shumë të sigurt dhe anonime në internet.

Ne do t’ju përshkojmë një mësim hap pas hapi për të shkarkuar dhe instaluar me sukses versionin më të fundit të CyberGhost në sistemin tuaj.

Si të instaloni CyberGhost në Windows

1. Krijoni një llogari

Ju duhet të krijoni një llogari dhe regjistrohuni për një plan pajtimi para se të shkarkoni dhe instaloni CyberGhost në sistemin tuaj. Krijimi i një llogarie nuk mund të jetë më e lehtë, thjesht plotësoni fushat specifike me një emër përdoruesi dhe një fjalëkalim.

Pasi të keni mbaruar, do të drejtoheni në një faqe tjetër që ju siguron një kod PUK. Ju ose mund të shtypni ose shkarkoni këto informacione që janë të nevojshme për të rikuperuar llogarinë tuaj në rast se harroni fjalekalimin tuaj.

2. Zgjidhni planin tuaj

Tani që keni krijuar llogarinë tuaj CyberGhost, shkoni te “icingmimi” për të zgjedhur planin më të mirë që i përshtatet nevojave tuaja. Të gjitha planet janë gjithëpërfshirëse me aplikacione, 7 lidhje të njëkohshme dhe qasje në të gjithë serverët. Ju gjithashtu merrni një provë 7-ditore falas për pajisjet celulare dhe një garanci të kthimit të parave prej 45 ditësh.

planet e faturimit të cyberghost 250919

3. Shkarkoni CyberGhost

Tani jeni gati për të shkarkuar dhe instaluar CyberGhost në sistemin tuaj. Shkoni te “Aplikacionet” dhe szgjidhni platformën që dëshironi të shkarkoni CyberGhost në (psh: Windows), dhe pastaj kliko në “Shkarkim”. Shkarkimi do të fillojë automatikisht. Ju mund të nxitet nga zjarri juaj, prandaj sigurohuni që të lejoni që aplikacioni të shkarkohet në sistemin tuaj.

4. Instaloni dhe ekzekutoni skedarin

Pasi të përfundojë shkarkimi, klikoni në skedar për ta ekzekutuar atë ose shkoni në dosjen e destinacionit për të ekzekutuar skedarin. Në rast se të pyeteni përsëri, klikoni me të djathtën dhe zgjidhni “Run si administrator”. Procesi i instalimit do të zgjasë vetëm disa momente.

5. Siguroni kredencialet tuaja

Ekzistojnë dy mënyra për të shkuar nga atje pasi instalimi të ketë mbaruar. Ju mund të filloni të përdorni CyberGhost me provën 7-ditore falas ose të aktivizoni pajtimin tuaj të paguar. Le të themi që dëshironi të lidheni me CyberGhost si një përdorues me pagesë, në këtë rast ydo t’ju kërkohet të siguroni kredencialet tuaja (emrin e përdoruesit dhe fjalëkalimin), dhe pastaj kliko “OK” siç tregohet më poshtë:

6. Zgjidhni profilin tuaj

Sapo keni hyrë në klientin tuaj CyberGhost. Ekzistojnë 6 profile të ndryshme: Shfletoni në mënyrë anonime, Zhbllokoni Streaming, Mbroni rrjetin, Torrentin në mënyrë anonime, Zhbllokoni faqet e internetit themelore dhe zgjidhni serverin tim. Eprofili ach vjen me grupin e vet të cilësimeve të para-konfiguruara të optimizuara për një skenar specifik. Për shembull, nëse doni të zhbllokoni faqet e internetit të kufizuara të transmetimit të tilla si Netflix, Hulu ose Youtube, mund të zgjidhni profilin “Zhbllokoni Streaming” dhe më pas zgjidhni shërbimin që dëshironi të përdorni. (Psh: Hulu).

Si parazgjedhje, CyberGhost automatikisht lidhet me serverin më të mirë dhe më të shpejtë bazuar në zgjedhjen e profilit tuaj. Sidoqoftë, gjithmonë mundesh zgjidhni serverin që preferoni duke u lidhur nga një listë e gjatë e serverëve nga skedari “Advanced VPN” siç tregohet më poshtë:

7. Konfiguroni cilësimet tuaja

Nëse dëshironi të aktivizoni veçori të tilla si Switch switch, mbrojtje nga rrjedhja DNS, ose të specifikoni një grup aplikacionesh për tu mbrojtur nga CyberGhost VPN, mund të drejtohuni tek menuja “Cilësimet” dhe më pas shkulni klientin tuaj nga skedat në të majtë. Për shembull, “Mbrojtja e aplikacionit” ju ndihmon të krijoni një profil specifik për disa aplikacione sipas dëshirës tuaj, i cili automatikisht do të mbrohet nga CyberGhost në të ardhmen.

Siç mund ta shihni, CyberGhost ka një nga klientët më të gjithanshëm dhe ndërveprues të softuerit VPN, megjithatë, dobësi është që ju do të duhet të shkëputni dhe rilidheni sa herë që dëshironi të ndërroni profilet dhe veçoritë që çojnë në vonesa minimale ose ngrirje në aplikacion . Mësoni më shumë rreth CyberGhost dhe kontrolloni mendimet e lexuesve tanë për shërbimin në shqyrtimin tonë të hollësishëm këtu.

Ju lutemi merrni një minutë dhe shkruani një përmbledhje në lidhje me përvojën tuaj për të filluar me CyberGhost.

Shkruaj një rishikim në Titullin 0 nga 120 karaktere të CyberGhost VPN

Ju lutemi shkruani një koment për titull.

Titulli nuk duhet të jetë më i gjatë se 120 karaktere

(Ju lutemi përdorni të paktën 2 fjalë në titullin tuaj)

Cili është mendimi juaj për CyberGhost VPN? 0 nga minimumi 200 karaktere

Ju lutemi shkruani një koment.

Shqyrtimi juaj duhet të jetë i gjatë të paktën 200 karaktere. Shtimi i detajeve me të vërtetë i ndihmon njerëzit të kuptojnë se çfarë ju pëlqen apo dononi't në lidhje me këtë VPN.

Pikët tuaja:

Ju lutemi vlerësoni VPN.

Dërgoni rishikim Everydo përmbledhje kontrollohet personalisht nga ekipi ynë. Nëse e zbulojmë se është e vërtetë, do ta postojmë brenda 48 orëve.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map