Si të Shikoni UFC 229: Conor McGregor v Khabib nga Kudo

Conor McGregor iu hoq titulli i tij i lehtë në mes të vitit 2018 për shkak të pasivitetit, por ai ka një shans që menjëherë të rimarrë rripin kundër Khabib Nurmagomedov kur takohen në 6 tetor.

Askush nuk e di nëse “Famshëm” do të dalë fitimtar kundër një prej luftëtarëve më të mirë në MMA kur të ndeshen në ngjarjen kryesore në UFC 229, por bota do të vëzhgojë.

Epo, bota do të përpiqet të shikojë, sidoqoftë. Fatkeqësisht, ndërprerjet rajonale dhe kufizimet e tjera gjeo-kufizuese do t’i ndalojnë tifozët e UFC në shumë vende të shikojnë betejën epike pa një VPN.

Duke përdorur një të besueshëm VPN është larg, mënyra më e lehtë, më e sigurt për të parë luftën në territoret ku transmetimi është i bllokuar. Këtu keni gjithçka që duhet të dini për të parë UFC 229 nga kudo.

Si të shikoni McGregor vs Khabib Online: Udhëzues i shpejtë

Ne kemi përgatitur udhëzues për disa mënyra për të parë UFC 229 më 6/7 tetor me një VPN.

Transmetimi direkt nga Uebfaqja e UFC:

UFC-229

Ju mund të transmetoni luftën që transmetohet direkt nga UFC-ja në HD me një VPN.

 1. Regjistrohu për një VPN që mund të zhbllokojë prurjet UFC. Ne kemi dhënë rekomandime më poshtë, përfshirë # 1 ExpressVPN.
 2. Shkarkoni dhe instaloni aplikacionin VPN.
 3. Zgjidh një Vendndodhja e serverit në SH.B.A..
 4. Navigoni në faqen e internetit të UFC TV (ufc.tv/events) dhe paguani për luftën. (Ju mund të përdorni PayPal për të bërë blerjen.)
 5. Akordoni në 6 Tetor 2018, ora 10:00 p.m. EDT US (UTC –4: 00) për të parë nëse McGregor mund të rimarrë titullin!

Shikoni Luftimin me ExpressVPN

Shikoni drejtpërdrejt me Sling TV:

Sling TV është një alternativë e shkëlqyeshme për uebfaqen UFC dhe mund të arrihet me një numër VPN.

 1. Zgjidh një ofrues VPN dhe regjistrohu. (Bëni të gjitha VPN)  ExpressVPN është zgjedhja jonë numër një; shiko më poshtë për rekomandime shtesë.)
 2. Shkarkoni dhe hapni aplikacionin VPN.
 3. Zgjidh një vendndodhja e serverit në SH.B.A..
 4. Nëse nuk keni një kartë krediti amerikane, shkoni te MyGiftCardSupply.com dhe blini një kartë dhuratë të TV Sling.
 5. Navigoni në faqen e internetit të Sling TV për të riblerur kartën tuaj të dhuratës dhe / ose regjistrohuni.
 6. Shkoni te sling.com/account për të blerë ngjarjen e pagimit për shikim (PPV) McGregor vs Khabib.
 7. Mblidhni miqtë tuaj dhe shikojeni luftën më 6 tetor 2018, ora 10:00 pasnesave. EDT amerikane (UTC –4: 00)!

Shikoni Luftimin me ExpressVPN

Për një rrymë në gjuhën spanjolle, ekzistojnë dy mundësi:

 1. Ndiqni udhëzuesin e parë më lart, por hyrni në faqen e internetit të UFC në Spanjisht (us.ufcespanol.com/) për të blerë luftën. Do të merrni një transmetim live me Titra Spanjisht.
 2. Blerje luftën në Fox Deportes. Rrjeti ofrohet në fuboTV shërbim streaming, i cili ofron një Gjykim falas 7 ditor (Ngjarjet PPV nuk janë falas). Dërgimet e Fox janë gjithashtu në dispozicion përmes DirectTV, por do t’ju duhet një AT&Numri i llogarisë së ofruesit T për t’u regjistruar.

Pse keni nevojë për një VPN për të parë UFC 229: McGregor vs Khabib

VPN-të e mira ju lejojnë hyrjen në luftime të kufizuara gjeografike UFC nga çdo vend, dhe shumë më tepër. Shërbimet më të mira zhbllokojnë një gamë të faqeve të internetit dhe shërbimeve online duke e ndërprerë IP-në tuaj në përputhje me vendet ku ato janë bazuar, ndërsa fsheh faktin që po përdorni një VPN.

Me fjalë të tjera, një server amerikan do t’ju japë një adresë IP amerikane, ndërsa një në Londër do t’ju japë një IP britanik. VPN-të e larta përmbysin tërë procesin me kriptim të fortë, që do të thotë se ata gjithashtu funksionojnë si të dobishëm mjete për privatësinë në internet për shfletim të sigurt, anonim.

Për UFC 229, kërkoni një ofrues me serverë me shpejtësi të lartë në SH.B.A.. VPN gjithashtu duhet të jetë në gjendje të anashkalojë sistemet e zbulimit VPN – për fat të keq, shumica VPN falas dhe ultra të lira do të bllokohen. Opsionet më poshtë do të ju marrin të gjitha për të parë luftën me lehtësi.

VPN më të mira për të shikuar McGregor vs Nurmagomedov

Ne i kemi testuar këto VPN plotësisht për t’u siguruar që ata do t’ju lejojnë të shikoni UFC 229 në HD.

1. ExpressVPN

Përfitimet e ExpressVPN

ExpressVPN është më e njohur për të shpejtësi të shkëlqyera lidhjeje dhe aftësia për të anashkalojë geoblocks të vështira në një gamë të platformave të ndryshme streaming.

Në mënyrë të vazhdueshme kryeson listën si VPN premium më e shpejtë në treg, dhe është shumë e vlerësuar për transmetimin nga shumica e përdoruesve. Siguria trajtohet pa probleme, me zgjedhjen tuaj të protokolleve përfshirë OpenVPN, L2TP-IPsec, SSTP dhe PPTP.

Nëse jeni të gatshëm të paguani pak më shumë për një nga më të mirët në biznes, nuk do të zhgënjeheni nga ExpressVPN.

Garancia për kthimin e parave: 30 dite
Prove falas: Gjyq 7-ditor vetëm për iO dhe Android

Shikoni me ExpressVPN

2. NordVPN

Pajisjet NordVPN

NordVPN gjithashtu ka atë që duhet për të transmetuar UFC 229 në cilësi të lartë, dhe është të mbushura me karakteristika për t’ju mbrojtur në internet. Së bashku me kodimin standard 256-bit, ai ofron aftësi të dyfishtë VPN, një ndërprerës vrasës, një politikë të rreptë pa log dhe një ndarje anonime P2P.

Me një Ndërfaqja e butë e përdoruesit dhe 5000 lokacione të serverit për të zgjedhur nga e gjithë bota, NordVPN është një opsion i shkëlqyeshëm nëse po kërkoni një VPN të gjithanshëm për gjithçka që bëni në internet.

Garancia për kthimin e parave: 30 dite

Shikojeni me NordVPN

 3. Cyberghost

pajisje të shumëfishta cyberghost

Me mbi një dekadë përvojë dhe 500 servera në të gjithë SHBA – shumë të optimizuar për transmetim – CyberGhost është një zgjedhje e shkëlqyeshme për transmetimin e përmbajtjes nga e gjithë bota. Ju merrni deri në 7 lidhje të njëkohshme me një llogari dhe aplikacione amtare për pajisjet celulare.

Të dhënat tuaja do të mbrohen nga enkriptimi AES-256, duke siguruar që aktiviteti juaj të mbetet i fshehur në mënyrë të sigurt nga kushdo që kërkon ta gjurmojë ose monitorojë. CyberGhost gjithashtu nuk mban regjistrat e të dhënave, kështu që është e lehtë të shihet pse kaq shumë përdorues besojnë dhe e duan atë.

Garancia për kthimin e parave: 45 ditë
Prove falas: Gjyq 7-ditor në Android dhe iOS; provë e disponueshme për Windows

Shikoni me CyberGhost

4. PrivateVPN

pajisje privatevpn

PrivateVPN është një zgjedhje e vlefshme për transmetim dhe është në dispozicion me një çmim të përballueshëm pa marrë parasysh se cili plan ju zgjidhni. Një tjetër ofrues me shumë vlera, PrivateVPN ka shpejtësi të mëdha dhe një tërësi protokolesh për të zgjedhur.

Kriptimi AES-256 mban të dhënat tuaja të sigurta dhe rrjetin Serverët amerikanë janë idealë për të parë UFC 229. PrivateVPN në fakt zhbllokon shumë shërbime, duke përfshirë iPlayer BBC dhe Netflix të SHBA, kështu që është mirë nëse dëshironi të keni më shumë përmbajtje në internet.

Garancia për kthimin e parave: 30 dite
Prove falas: Po – rregulloni atë duke kontaktuar mbështetjen e klientit

Shikoni me PrivateVPN

5. IPVanish

Pajisjet ipVanish

Me një përzierje të mirë të serverëve në SH.B.A. dhe mbi 40,000 adresa IP në të gjithë botën, IPVanish është i shkëlqyeshëm për të parë sporte live. VPN lejon 10 lidhje të njëkohshme me një llogari dhe nuk mban regjistrat e të dhënave të përdoruesit.

IPVanish është më e lirë se shumica e ofruesve të listës sonë, por kjo nuk do të thotë se ofron një shërbim inferior. Vendndodhja e kompanisë në SHBA është shqetësuese nëse privatësia është përparësia juaj kryesore, por VPN mund të përdoret për të përrua me trafik të pakufizuar P2P dhe përdor encryption 256-bit.

Garancia për kthimin e parave: 7 dite
Prove falas: Në dispozicion vetëm për iOS

Shikojeni me IPVanish

përmbledhje

Ngjarja kryesore në Fight Night 229 është një betejë që çdo tifoz MMA ka pritur, me ish-kampion përballë një mbajtësi aktual të rripit i cili është aq i ashpër sa çdo luftëtar që garon sot.

McGregor gjithmonë do të ketë fuqi ylli, por Nurmagomedov është një kundërshtar i rrezikshëm, me aftësi të pakrahasueshme të mundjes dhe një rekord i pamposhtur. Nuk është çudi që ngjarja ka të ngjarë të arrijë të paktën 2.5 milion blerje për shikimin e pagave.

Nëse doni të jeni një nga ata tifozët që ulëritës, nuk ka asnjë arsye të duhet të humbisni një Luftim të Vitit për shkak të kufizimeve gjeo-gjeografike. Me VPN të duhur, do të brohorisni drejt, së bashku me pjesën tjetër të botës.

Si mbështetës të lirisë së internetit, ne dëshirojmë që përfitimet e VPN-ve të jenë të arritshme për të gjithë. Ne vazhdimisht pastrojmë uebin për të gjetur ofertat më të mira të disponueshme në VPN të lartë kështu që ju mund të kurseni paratë tuaja për të paguar për luftën!

Shikoni Luftimin me ExpressVPN

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me