Si të shikoni TVPlayer nga kudo | Hack i Shpejtë i Shkurtër


TVPlayer është një shërbim TV falas me bazë në internet që përmban kanale të njohura si psh BBC, ITV, Channel 4, edhe me shume. Fatkeqësisht, ju mund të hyni në përmbajtjen e tij vetëm nëse jeni me vend në Mbretërinë e Bashkuar.

Nëse nuk jeni të vendosur në Mbretërinë e Bashkuar, geoblocks do t’ju pengojnë të përdorni të gjitha përmbajtjet e shkëlqyera në TVPlayer. Mos kini frikë, megjithatë, si një VPN mund t’ju ndihmojë të anashkaloni kufizimet gjeo-gjeografike në mënyrë që të mund të shikoni TVPlayer kudo që të jeni.

Në këtë artikull, ne do t’ju rekomandojmë VPN-të më të mira për transmetimin e TVPlayer. Do të shijoni në asnjë kohë kanalet televizive britanike të nivelit të lartë.

Udhëzues i shpejtë: Si të shikoni TVPlayer nga kudo tjetër

 1. Zgjidhni një VPN me serverë në Mbretërinë e Bashkuar. Ne ju rekomandojmë NordVPN si zgjedhjen tonë numër një!
 2. Regjistrohu për VPN dhe shkarkoni programin e tij.
 3. Lidhni serverin tuaj me vendin përkatës (Mbretëria e Bashkuar për TVPlayer).
 4. Shkoni te TVPlayer, regjistrohuni për një llogari dhe kënaquni!

Filloni të transmetoni TVPlayer Tani!

Pse keni nevojë për një VPN për të parë TVPlayer

Shumë shërbime transmetimi përdorin geoblocks. Geoblocking kufizon përmbajtjen në internet në një vendndodhje specifike gjeografike, që do të thotë që nuk jeni në gjendje ta përdorni atë nga kudo tjetër.

për fat të mirë, VPN ju ndihmojnë të anashkaloni përmbajtjen e bllokuar duke ju lidhur me një server të largët dhe duke maskuar adresën tuaj IP. Kjo e bën të duket sikur po hyr në përmbajtjen nga një vend tjetër nga ai në të cilin je në të vërtetë.

A premium VPN do t’ju lejojë të lidheni me një server në Mbretërinë e Bashkuar dhe të përdorni TVPlayer, pa marrë parasysh se ku je. Do të rrisë gjithashtu sigurinë dhe anonimitetin tuaj gjatë kohës në internet.

Kjo nuk është e gjitha që një VPN mund të bëjë

VPN janë fantastike për t’ju lejuar të shikoni përmbajtje pa kufizime gjeografike në rrugën tuaj – por kjo nuk është gjithçka që ata mund të bëjnë.

VPN me cilësi e bëjnë aktivitetin tuaj online më të sigurt nga duke koduar trafikun tuaj.

Ata gjithashtu mbroni të dhënat tuaja dhe ndaloni palët e treta të monitorojnë sjelljen tuaj në internet dhe gjurmimi i shfletimit tuaj të përditshëm në internet.

Me veçori të sigurisë si Kriptimi 256-bit, një politikë pa log dhe një ndërprerës automatik vrasës, mund të shfletoni në internet duke u ndjerë më të sigurt për sigurinë tuaj.

Ka raste kur disa ofrues të shërbimit të Internetit (ISP) hedhin bandwidth nëse zbulojnë ndonjë aktivitet që është i dendur nga të dhënat, siç është transmetimi.

A VPN fsheh veprimtarinë tuaj të transmetimit nga ISP-ja juaj. Kjo parandalon goditjen dhe sigurohet që të merrni shpejtësinë e lidhjes për të cilën po paguani.

VPN të nivelit të lartë shkojnë një hap më tej të integruar kundër malware dhe sisteme adware. Këto ju mbrojnë nga kërcënimet në internet si hacking, phishing dhe spyware.

5 VPN më të mira për shikimin e TVPlayer

1. NordVPN

Me më shumë se 5,800 servera në 6o vende – përfshirë 817 vetëm në Mbretërinë e Bashkuar – NordVPN është zgjedhja jonë numër një për shikim TVPlayer pa asnjë kufizim.

Perdorimi i Teknologji SmartPlay do të thotë që ju mund të shikoni përmbajtje në TVPlayer pa konfigurim manual.

Shpërblimet e tjera përfshijnë një veçori VPN e dyfishtë që kodon dy herë trafikun tuaj, një politika e mos-logs dhe një ndërprerës automatik vrasës.

NordVPN ofron një shërbim fleksibël me një numër planet e ndryshme të pajtimeve. Kjo do të thotë që ju mund të zgjidhni një pajtim që ju përshtatet, të sigurt në njohjen që secila vjen me një bandë të pakufizuar.

NordVPN ofron një 30 ditë garanci për kthimin e parave. Kurseni para në pajtimin tuaj me kodin tonë kupon.

NordVPN mund të zhbllokojë: 

 • Netflix, HBO, HULU, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video, Sling TV dhe TVPlayer.

Mbështet përrua:

 • Po, serverë specialiteti P2P të disponueshëm.

NordVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Alsoshtë gjithashtu i pajtueshëm me ruterin.

Shikoni TVPlayer me NordVPN

2. ExpressVPN

ExpressVPN

ExpressVPN është një tjetër mundësi fantastike për shikimin e TVPlayer pa asnjë kufizim. Ka më shumë se 3,000 servera u përhapën në 160+ vende – përfshirë në Mbretërinë e Bashkuar.

Intimiteti juaj është i rëndësishëm dhe, për fat të mirë, ExpressVPN përmban kriptim të nivelit të lartë për t’ju mbajtur të sigurt në internet.

Aty eshte nje ndërprerës i integruar i vrasjes, si dhe tunelim i ndarë, mbrojtje nga rrjedhja IPv6, dhe mbrojtje e rrjedhjes DNS. Një përfitim tjetër është aftësia për tu kyçur 5 pajisje njëkohësisht.

ExpressVPN shkëlqen kur bëhet fjalë për shpejtësinë. Ai minimizon ngadalësimet kur lidhet me serverat dhe siguron disa nga shpejtësitë më të mira të lidhjeve të disponueshme në tregun VPN.

ExpressVPN siguron një 30 ditë garanci për kthimin e parave, do të thotë që mund ta provoni shërbimin pa asnjë angazhim. Gati për tu pajtuar? Kurseni para me kodin tonë të kuponit.

ExpressVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, iPlayer BBC dhe TVPlayer.

Mbështet përrua

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

ExpressVPN punon në këto pajisje

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome, Firefox. Ofron gjithashtu një aplikacion për ruterë të caktuar.

Shikoni TVPlayer me ExpressVPN

3. CyberGhost

Pajisjet CyberGhost

CyberGost është 100% i personalizueshëm, do të thotë që ju mund ta përshtatni atë me nevojat tuaja VPN. Një listë masive e opsioneve të serverit (4,200+ serverë dhe 60+ vende), si dhe aftësinë për të pasur 7 lidhje të njëkohshme, bëjeni një zgjedhje të shkëlqyeshme.

Në krye të opsioneve të shkëlqyera të transmetimit, CyberGhost përmban siguri të nivelit të lartë. Përdoruesit mund të presin Mbrojtja e rrjedhjes DNS dhe IP, një politikë e rreptë e mos-logs, 256-bit encryption AES, dhe një ndërprerës automatik vrasës.

CyberGhost vjen me një ndërfaqe e lehtë për t’u përdorur, duke e bërë atë një mundësi të mirë nëse jeni i ri në botën e VPN-ve.

Me të gjitha këto karakteristika, është e lehtë të kuptoni pse CyberGhost është kaq i popullarizuar tek përdoruesit.

CyberGhost ofron një zemërgjerë Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh. Ju mund të kurseni para në pajtimin tuaj me kodin kupon.

CyberGhost mund të zhbllokojë:

 • Profili i përkushtuar i transmetimit me serverë të optimizuar për: Netflix, iPlayer BBC, Sky Go, Hulu, Comedy Central, Eurosport, ESPN, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

 • Profili i dedikuar Yesl tregon vendet dhe një numër përdoruesish.

CyberGhost punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, Amazon Fire Stick, Android TV, Linux dhe Chrome.

Shikoni TVPlayer me CyberGhost

4. Surfshark

Surfshark

Surfshark ka një rrjet të 800+ serverë në 50+ vende, pavarësisht se është relativisht i ri në tregun VPN. Pavarësisht se nga po nisni, mund të prisni një shërbim të shpejtë me Surfshark.

Të gjithë serverët e tij janë P2P miqësore, dhe përdoruesit mund të presin një Rrjedhje private për mbrojtjen e DNS në secilin server, një politikë të rreptë pa log dhe një ndërprerës automatik vrasjeje.

Surfshark gjithashtu ka një veçori të quajtur CleanWeb, i cili siguron teknologjia e bllokimit të reklamave. Në përgjithësi, shërbimi ofron karakteristika të larta sigurie.

Ju mund të gëzoni një 30 ditë garanci për kthimin e parave me Surfshark. Gati për tu pajtuar? Pse të mos kursejmë para me kodin tonë të kuponit?

Surshark mund të zhbllokojë: 

 • Netflix, Hulu, CBS, ESPN, Amazon Prime Video, dhe të tjera.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

Surfshark punon në këto pajisje: 

Windows, macOS, Android, iOS, FireTV, Linux, Chrome dhe Firefox.

Shikoni TVPlayer me Surfshark

5. PrivateVPN

Pajisjet PrivateVPN

Faturuar si “VPN me rritje më të shpejtë në botë”, PrivateVPN ju mbron ndërsa shfletoni dhe transmetoni.

Një kompani relativisht e re, PrivateVPN operon vetë të gjithë serverët e saj. Kjo ndihmon për t’u siguruar përdoruesve një nivel të lartë sigurie.

PrivateVPN mbrohet nga Kriptimi 2048-bit, e cila është më e sigurta në llojin e saj. Si rezultat, ju mund të rrjedhë Përmbajtja HD, shfletoni në internet, dhe shkarkoni përmbajtje me shpejtësi të shpejtë. E gjithë kjo e bën PrivateVPN një zgjedhje popullore me përdoruesit.

Ekziston gjithashtu një mbështetje e plotë nga ekipi i teknologjisë në shtëpi dhe 100 servera në 60 shtete të ndryshme.

PrivateVPN ofron një 30 ditë garanci për kthimin e parave kështu që mund ta provoni vetë, pa rrezik.

PrivateVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Hotstar, Amazon Prime Video dhe iPlayer i BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P; lista e serverëve të optimizuar P2P të disponueshëm përmes aplikacionit.

PrivateVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOs, Android dhe iOS.

Shikoni TVPlayer në PrivateVPN

Përmbledhje dhe lexim i mëtejshëm

VPN-të tona të rekomanduara ju lejojnë të shikoni TVPlayer pa ndonjë kufizim gjeografik në rrugën tuaj, do të thotë që ju mund të shijoni përmbajtje të shkëlqyeshme nga kanalet televizive të njohura siç është BBC.

Të gjithë VPN-të e listuara këtu janë më shumë se të afta për të bërë punën e tyre, por numri ynë një zgjedhje është NordVPN. Me shpejtësinë dhe performancën e saj të shkëlqyeshme, shikimi i TVPlayer do të jetë një fllad.

Mësoni më shumë rreth VPN me këto artikuj:

5 VPN më të mira për pajisje dhe lidhje të shumta

Si të bëni një bllokim VPN VPN të pazbulueshëm dhe anashkalueshëm

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map