Si të shikoni TV Sling Jashtë SH.B.A. (& Paguaj me PayPal!)

Sling TV përdor geoblocks për të kufizuar hyrjen nga jashtë SH.B.A.-së dhe vetëm pranon kartat e kreditit amerikan në një përpjekje për të kufizuar veten e tyre tek përdoruesit amerikanë. Por ne do t’ju tregojmë si të paguani për Sling TV kudo, pa një kartë krediti amerikane!

vetëm kombinoni një VPN të fuqishme me serverët në SH.B.A. dhe një llogari Paypal.

Duke përdorur këtë metodë, mund të hyni në Sling TV kudo, pa parë atë mesazh gabimi të frikësuar …

NA VJEN KEQ.

TV me kodrina është VETM E DH AVNIshme N THE SHBA.

FALEMINDERIT PËR INTERESIMIN TUAJ.

Udhëzues i shpejtë: Si të shikoni TV me hobe nga kudo

 1. Zgjidhni një VPN me shumë serverë me shpejtësi të lartë në SH.B.A. Rekomandojmë ExpressVPN VPN me vlerësim të përgjithshëm.
 2. Shkarkoni dhe instaloni VPN.
 3. Lidhu me një server kudo në Shtetet e Bashkuara.
 4. Hyni në Sling TV dhe zgjedhni kanalin tuaj të preferuar.

ExpressVPN

Udhëzues i shpejtë: Regjistrohuni në Sling TV me Paypal

 1. Duke përdorur VPN-në tuaj, lidheni me një server në SH.B.A..
 2. Bashkohu ose regjistrohu në llogarinë tuaj Paypal.
 3. Shkoni te Dyqani i Kartave të Dhuratave Paypal në SHBA.
 4. Klikoni ‘Kategoritë ‘ dhe ‘Arts & Entertainment ‘
 5. Zgjidhni TV Sling dhe blini një kartë dhurate. Do të dërgohet tek adresën tuaj të emailit Paypal. 
 6. Vizitoni TV Sling.
 7. Shkoni në fund dhe klikoni “Shlyerni Kartën e Dhuratës”.
 8. Ndiqni udhëzimet për të krijuar llogarinë tuaj dhe të riblerni kartën tuaj të dhuratave.
 9. Zgjidhni kanalin tuaj të preferuar dhe filloni të shikoni!

ExpressVPN

Pse keni nevojë për një VPN për të parë TV Sling

Sling TV përdor një teknologji të fuqishme të quajtur geoblocking për të parandaluar përdoruesit në vendet e tjera të hyjnë në përmbajtjen e tij. Nëse largoheni nga SH.B.A. për punë ose pushime, kjo do t’ju ndikojë akoma.

Për të hyrë në TV Sling jashtë SH.B.A., përdorni një VPN për të mashtruar TV Sling duke menduar se je diku në vend.

Një VPN përdor kriptimi i shkallës ushtarake dhe një bibliotekë globale e serverëve të sigurt për të fshehur vendndodhjen tuaj të vërtetë, duke maskuar adresën tuaj IP. Ju mundeni atëherë ‘Zhvendosni vendndodhjen tuaj, duke u lidhur me internetin përmes një prej serverëve të VPN në një vend tjetër.

Në këtë rast, ju lidheni me një server VPN në çdo qytet të SH.B.A.. Geoblocks TV Sling do të besojnë se ju jeni në New York, Seattle, Houston, ose kudo tjetër që ju zgjidhni, dhe t’ju japin qasje në kanalin e faqes.

Sidoqoftë, ka një kapje. Sling TV pranon vetëm kartat e kreditit në SHBA si pagesa për pajtime. Nëse doni të paguani për TV Sling jashtë SH.B.A.-së dhe nuk keni një kartë krediti amerikane, ekziston një mashtrim tjetër që duhet të përdorni.

Në këtë rast, ju mundeni paguani për Sling TV me Paypal.

ExpressVPN

Si të paguani për TV Sling Jashtë SH.B.A. (me Paypal)

Ju gjithashtu do të duhet të gjeni një mënyrë përreth Kërkesa e kartës së kreditit amerikan të Sling TV. Mos u shqetëso – ne kemi marrë edhe zgjidhjen sekrete edhe për këtë problem.

Me Dyqanin e Kartave të Dhuratave të PayPal, mundeni blini kartat e dhuratave të TV Sling që ju shpengoni në faqen e internetit. Kodi i kartës së dhuratës dërgohet direkt në emailin tuaj, kështu që të mundeni e përdorin atë për të konfiguruar llogarinë tuaj të TV Sling të vendosur brenda disa minutash. Nëse e përdorni këtë zbrazetë, nuk do të keni nevojë për një kartë krediti amerikane për të hapur një llogari të TV Sling.

Mos harroni të përdorni VPN-në tuaj kur të përdorni Paypal dhe të aplikoni kodin e kartës tuaj të dhuratave në Sling TV! Nëse adresa juaj e IP është jashtë SH.B.A., ju do të jeni akoma bllokuar nga qasja në kanalet televizive Sling, madje edhe me një kartë dhuratë.

Ndiqni udhëzimet në Udhëzuesin tonë të Shpejtë më lart për të përdorur këtë metodë pa ndonjë gabim.

ExpressVPN

Kjo nuk është e gjitha që një VPN mund të bëjë

Sling TV nuk është e vetmja platformë transmetuese që kufizon mundësinë e përdorimit të përdoruesve bazuar në vendndodhjen. Euebfaqja shumë e madhe në botë përdor një formë gjeo-kufizimesh. 

Me një VPN, ju i anashkaloni këto duke u lidhur me siguroni serverat në të gjithë botën, duke fshehur vendndodhjen tuaj dhe duke i mbajtur të fshehta të dhënat tuaja. Kjo ju lejon gjithashtu anashkalojë censurimin dhe mbikëqyrjen e qeverisë, së bashku me një mori përfitimesh të tjera.

Duke koduar të dhënat tuaja, një VPN ju mban të sigurt nga malware, mashtrime, kërcënime, sulme DDoS dhe reklama intruzive. Ju mund të shijoni internetin me paqen e mendjes që vjen nga të qenurit plotësisht i fshehur, anonim dhe i pakalueshëm ndërsa jeni online. 

Përfitimi më befasues i një VPN? Një i mirë do në të vërtetë bëni internetin tuaj më të shpejtë. Shumë njerëz do t’ju tregojnë se një VPN ngadalëson lidhjen tuaj, sepse ato përdorin disa nga gjerësia e bandës tuaj. Por kjo është e vërtetë vetëm për VPN të lira, të dizajnuara keq.

Duke fshehur aktivitetin tuaj në internet, një VPN ju mbron nga goditja e bandës: ngadalësimi i qëllimshëm i internetit tuaj nga ISP-ja juaj. Pavarësisht sa shpesh jeni shkarkoni, transmetoni ose luani lojëra në internet, do të shijoni shpejtësi të shpejtë dhe të qëndrueshme të lidhjes. 

Për të mësuar më shumë rreth përfitimeve të shumta të një VPN, lexoni udhëzuesin tonë të plotë për fillestarët. Përndryshe, përfitoni nga Garanci 30-ditore e kthimit të parave të ExpressVPN për të parë veten.

ExpressVPN

4 VPN-të më të mira për TV Sling

1. ExpressVPN

Pajisjet ExpressVPN

Dihet shumë për të qenë VPN premium më i shpejtë në treg, ExpressVPN jeton deri në emrin e saj.

Sidoqoftë, ky ofrues gjithashtu kupton që shpejtësia nuk është gjithçka – ai gjithashtu vlerëson intimitetin e përdoruesve dhe e mbron atë me kriptim të fortë. Lidhja është e thjeshtë dhe merr vetëm disa klikime! Përdoruesit e ExpressVPN betohen për besueshmërinë dhe shpejtësinë e tij. Shihni veten me ExpressVPN garanci pa para, 30 ditë pa kthim të rrezikut.

ExpressVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, dhe iPlayer të BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

ExpressVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Ajo gjithashtu ofron një aplikacion për t’u përdorur me disa ruterë.

Shikoni TV Sling Me ExpressVPN!

2. Surfshark

Surfshark

Një tjetër VPN e shkëlqyeshme e përputhshme me Sling TV, Surfshark ka mbi 800 serverë me shpejtësi të lartë për të zgjedhur nga e gjithë bota, secili me një adresë IP të koduar mirë për mbrojtjen tuaj. Më e vogël se VPN-të e tjera të listuara këtu, është në gjendje të shkojë të pazbuluar nga geoblocks të Sling TV.

Ju mund të zbuloni pse lexuesit tanë e duan këtë VPN për shpejtësinë e saj, dhe vlerën e mahnitshme, me një 30 ditë garanci për kthimin e parave. 

Surfshark mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, CBS, ESPN, Amazon Prime Video, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

Surfshark punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, FireTV, Linux, Chrome dhe Firefox.

Shikoni TV Sling Me Surfshark!

3. CyberGhost

Pajisjet CyberGhost

Ashtu si dy VPN-të tona më të mira, CyberGhost ofron një larmi vendndodhjesh serverash për të zgjedhur në mbi 90 vende, përfshirë 1000+ serverë në SH.B.A. vetëm. E përkryer për t’u lidhur me Sling TV. Dhe nëse jeni të gatshëm ta shtrini pajtimin tuaj deri në 3 vjet, ky ofrues ofron një nga planet më të lira të disponueshme nga një VPN premium.

Gjeni pse renditet në vendin e tretë nga mbi 300 VPN duke u regjistruar te Bujari i CyberGhost Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh.

CyberGhost mund të zhbllokojë:

 • Profili i përkushtuar i transmetimit me serverë të optimizuar për: Netflix, iPlayer BBC, Sky Go, Hulu, Comedy Central, Eurosport, ESPN, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

 • Po, profili i dedikuar tregon vendet dhe numrin e përdoruesve.

CyberGhost punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, Amazon Fire Stick, Android TV, Linux dhe Chrome.

Shikoni TV Sling Me CyberGhost!

4.NordVPN

NordVPN ofron internet të shpejtë dhe të sigurt, me mbështetje solide 24/7 të klientit. Plus, është jashtëzakonisht e lehtë për t’u shkarkuar, instaluar dhe përdorur. Ndërfaqja miqësore për përdoruesit e NordVPN e bën të lehtë zgjedhjen e një serveri VPN në Shtetet e Bashkuara për ata që janë të interesuar të shikojnë TV Sling.

Nuk është çudi që ky është VPN më i njohur në botë! Provoni atë për tuajin, pa rrezik, me një 30 ditë garanci për kthimin e parave.

NordVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, HBO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video dhe Sling TV.

Mbështet përrua:

 • Po, serverë specialiteti P2P të disponueshëm.

NordVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Compatibleshtë gjithashtu i pajtueshëm me ruterat.

Shikoni ofertat NordVPN

përmbledhje

Tani që e dini se si të shikoni Sling TV nga kudo tjetër pa një kartë krediti amerikane, është koha të uleni dhe të filloni të transmetoni! Mos harroni, çelësat janë për të përdorni një VPN me cilësi të lartë dhe blini kartat e dhuratave të TV Sling në PayPal.

E gjithë kjo që mbetet për të bërë është të zgjidhni VPN-në e duhur për ju. Për fat të mirë, shumica e VPN-ve më të mira ofrojnë një gjykim falas ose një garanci për kthimin e parave, kështu që ju mund t’i provoni ato pa rrezik. Më e mira nga të gjitha, ne kemi bërë disa detyra shtesë shtëpiake për t’ju kursyer para: Shikoni marrëveshjet e mahnitshme të brendshëm që kemi gjetur në VPN të lartë sot!

Shikoni TV Sling Me ExpressVPN!

Leximi më tej

Netflix SH.B.A. gjithashtu kufizon qasjen në SH.B.A. dhe mund të ketë geoblocks më të ashpër në internet. Për të hyrë në Netflix në SHBA jashtë vendit, ju duhet një nga 4 VPN-të tona më të fuqishme.

A është kjo hera juaj e parë që përdorni një VPN? Nëse po, lexoni 8 këshillat tona për zgjedhjen e më të mirës.

Kur e dini se cili VPN është i duhuri për ju, shikoni ofertat më të mira dhe ofertat për kupon në dispozicion.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me