Si të shikoni TV Quest nga Kudo tjetër në vitin 2020


Nëse jeni nga Britania e Madhe, me siguri përdorni Quest TV për disa nga shfaqjet dhe ngjarjet tuaja të preferuara sportive. Sidoqoftë, nëse udhëtoni ose lëvizni jashtë vendit, mund të gjeni që nuk mund të lidheni me Quest TV. Kjo është për shkak se TV Quest punon vetëm në Mbretërinë e Bashkuar. Quest TV gjurmon adresën tuaj IP për të përcaktuar vendndodhjen tuaj, dhe nëse nuk jeni jashtë MB, bllokon lidhjen tuaj. Kjo njihet si geoblocking.

Një VPN i besueshëm ju lejon të merrni geoblocks të shkuara, kështu që të mundeni shikoni Quest TV nga kudo. E bën këtë duke maskuar adresën tuaj të vërtetë IP dhe duke ju caktuar një adresë IP në MB duke u lidhur me një server atje.

Kam testuar shumë VPN premium për të gjetur opsionet më të mira për të shikuar TV Quest nga kudo bazuar në shpejtësinë, besueshmërinë, sigurinë dhe lehtësinë e përdorimit. Lexoni për zgjedhjet e mia më të mira në 5.

Udhëzues i shpejtë: Si të shikoni TV Kërkimin nga kudo

 1. Zgjidhni një VPN që ka serverat në MB. Unë rekomandoj NordVPN për karakteristikat, shpejtësinë dhe besueshmërinë e tij.
 2. Shkarkoni dhe instaloni VPN-ja juaj në pajisjet që do të përdorni për të parë Quest TV.
 3. Nisni VPN dhe lidheni me një server në Mbretërinë e Bashkuar ose Irlandë.
 4. Vizitoni faqen e internetit të Quest TV dhe filloni të shikoni!

Shikoni TV Kërkimin Tani!

Pse keni nevojë për një VPN për të parë TV Quest

Duke përdorur një VPN, ju mund të anashkaloni gjeo-kufizimet dhe të mashtroni Quest TV duke menduar se po shikoni lokalisht duke maskuar adresën tuaj të vërtetë IP. Në vend që t’ju lidheni me serverin tuaj të ISP-së, një VPN ju lidh në një lokacion virtual. Për të hyrë në TV Quest do t’ju duhet të lidheni me një server në Mbretërinë e Bashkuar.

disa Shërbimet e transmetimit përpiqen të identifikojnë kur po përdoren VPN dhe t’i bllokojnë ato. Unë nuk kam dëgjuar për ndonjë VPN që nuk punojnë me Quest TV, por kjo mund të ndryshojë. Prandaj, kur zgjidhni një VPN, unë rekomandoj të përmbaheni shërbimeve të provuara dhe të vërteta me shumë serverë, aftësi të ngurta kriptimi dhe mirëmbajtje të rregullt për të azhurnuar adresat IP.

Kjo nuk është e gjitha që një VPN mund të bëjë

Zhbllokimi i TV Quest në mënyrë që të mund ta shikoni atë nga kudo është një arsye e shkëlqyeshme për të përdorur një VPN. Por kjo është vetëm një pjesë e asaj që mund të bëjë një VPN.

Një VPN gjithashtu mund të zhbllokojë shërbime të tjera të kufizuara gjeo-kufizuese si Netflix, Hulu dhe Amazon Prime TV. Ai gjithashtu mund të mbrojë privatësinë tuaj në internet dhe të ruajë informacionin tuaj të ndjeshëm.

Për shkak se një VPN fsheh adresën tuaj të vërtetë IP, ai mbron identitetin tuaj në internet. VPN-të përdorin gjithashtu encryption të shkallës ushtarake në shifroni të dhënat tuaja kështu që aktiviteti juaj në internet është anonim. Kështu që ISP-ja, reklamuesit dhe hakerat e mundshëm nuk mund t’ju ndjekin në internet dhe të shohin aktivitetin tuaj. Kjo rrit sigurinë kur jeni i lidhur nga shtëpia dhe është veçanërisht e rëndësishme nëse përdorni shërbime publike wi-fi në vende si restorante dhe kafene.

Ti mundesh qëndroni të lidhur me një server në Mbretërinë e Bashkuar kur kryeni aktivitete të tjera në internet, dhe do të jeni gati për të parë Quest TV në çdo kohë. Por ju gjithashtu mund të lidheni me një server më afër vendndodhjes tuaj aktuale dhe kthehuni përsëri në Mbretërinë e Bashkuar sa herë që dëshironi.

5 VPN më të mira për shikimin e TV Quest

1. NordVPN

Për transmetimin e TV Quest ose përmbajtje tjetër që është bllokuar jashtë MB, rekomandimi im kryesor është NordVPN. Ka më shumë sesa 500 servera në MB vetëm. NordVPN gjithashtu siguron vazhdimisht shpejtësi të shpejtë kështu që ju mund të rrjedhë pa buffering dhe a SmartPlay DNS vendosja që mund t’ju lidhë me serverin më të shpejtë në Mbretërinë e Bashkuar.

Kjo VPN epror mirëmban 6.000 serverë në 60 vende. Do të keni mundësi shmangni geoblocks në të gjithë botën, dhe të ndjehen të sigurt me siguria më e lartë karakteristika si kriptimi 256-bit, një VPN i dyfishtë, cilësimet DNS me porosi dhe mbështetja për OpenVPN. Ka një të rreptë politika pa log, dhe përfshin suitein CyberSec për t’ju mbrojtur nga  malware, pop-ups dhe uebfaqe të dyshimta. Nëse keni pyetje ose ngecni, ndihma është gjithmonë në dispozicion me të Mbështetje 24/7.

Mund ta provoni NordVPN deri në gjashtë pajisje, me një 30 ditë garanci për kthimin e parave. Me të gjitha tiparet është e lehtë të kuptosh pse është zgjedhja ime # 1 dhe VPN më e popullarizuar në botë.

NordVPN mund të zhbllokojë:

 • ABC, Netflix, HBO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video dhe Sling TV.

Mbështet përrua:

 • Po, janë në dispozicion servera të veçantë P2P

NordVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Compatibleshtë gjithashtu i pajtueshëm me ruterat.

Shikoni TV Quest me NordVPN!

2. ExpressVPN

Pajisjet ExpressVPN

ExpressVPN ka mbaruar 3000 servera në 160 vende u përhapën në 94 vende. Për TV Quest ka mbulim i shkëlqyeshëm në MB.

Express VPN është një nga VPN-të më të shpejta E kam testuar. Serverët e saj në Mbretërinë e Bashkuar kanë shpejtësi të qëndrueshme mbi 100 Mbps, që është më shumë se sa për të transmetuar video nga Quest TV. Ai gjithashtu përmban testin e vet të shpejtësisë, kështu që ju mund të kontrolloni për të zbuluar se sa e mirë është lidhja juaj para se të transmetoni.

Shpejtësia nuk është e vetmja gjë që ofron Express VPN. Ka veçori unike si ndarje-tunneling e cila ju lejon të zgjidhni cilat faqe dhe aplikacione kalojnë përmes VPN dhe cilat do të kalojnë përmes internetit të rregullt (të pakriptuar). Një tipar tjetër unik për ExpressVPN është MediaStreamer. Në mënyrë tipike, pajisjet si Amazon Fire Stick dhe Apple TV nuk mbështeten nga VPN, por MediaStreamer ju lejon të transmetoni përmbajtje në këto pajisje dhe shumë tastierë lojrash.

ExpressVPN gjithashtu ofron mjaft karakteristika të sigurisë dhe intimitetit si mbrojtja e rrjedhjeve DNS, kriptimi i shkallës ushtarake, mbështetja për OpenVPN dhe një politikë e rreptë e mos-logs.

Përdoruesit e duan besueshmërinë dhe shpejtësinë e ExpressVPN. Nëse nuk i doni shumë, mund t’i merrni paratë tuaja falë një Garanci 30-ditore.

ExpressVPN mund të zhbllokojë:

 • ABC, Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, dhe iPlayer të BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

ExpressVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Ajo gjithashtu ofron një aplikacion për t’u përdorur me disa ruterë.

Shikoni TV Quest me ExpressVPN!

3. CyberGhost

Pajisjet CyberGhost

Cyberghost ka mbi 6000 serverë në 90+ vende, me më shumë se 400 servera në MB, të përhapur në 3 lokacione. Kjo ndihmon CyberGhost të justifikojë pretendimin e tij se është “shërbimi i rekomanduar VPN për qytetarët në Mbretërinë e Bashkuar”.

Ajo gjithashtu ka një të fortë angazhimi për privatësinë, dhe shpejtësi të shkëlqyera të shkarkimit. CyberGhost premton të ndihmojë përdoruesit brenda Mbretërisë së Bashkuar të kapërcejnë atë që e quan “aparati i mbikëqyrjes së stilit totalitar” që tani është ligji në Britani. Por gjithashtu lejon që përdoruesit jashtë vendit të mbeten të sigurt dhe privatë të lidhur me shtëpinë e tyre.

Ndërsa nuk është aq i shpejtë sa ExpressVPN ose NordVPN, Cyberghost është akoma mjaft i shpejtë për transmetim.

Të gjithë serverët britanikë të CyberGhost janë gjithashtu P2P optimizuar, duke e bërë atë një zgjedhje të mirë për përrua dhe shërbime të tjera për ndarjen e skedarëve.

E mbushur me intimitet dhe karakteristika të sigurisë si një ndërprerës vrasës i dyfishtë, bllokues të adware dhe malware, një politikë pa log dhe encryptions 256-bit, është e lehtë të shihet pse lexuesit tanë e duan këtë shërbim.

Mund ta provoni CyberGhost falas për 24 orë, dhe madje ktheni paratë tuaja brenda 45 ditëve, nëse nuk jeni të kënaqur.

CyberGhost mund të zhbllokojë:

 • Profili i përkushtuar i transmetimit me serverë të optimizuar për: Netflix, iPlayer BBC, Sky Go, Hulu, Comedy Central, Eurosport, ESPN, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

 • Po; profili i dedikuar tregon vendet dhe numrin e përdoruesve.

CyberGhost punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, Amazon Fire Stick, Android TV, Linux dhe Chrome.

Shikoni TV Quest me CyberGhost!

4. Surfshark

Surfshark

Një nga VPN-të më pak të shtrenjta që kam testuar, Surfshark mund të marrë rreth geoblock Quest TV dhe geoblocks të shumë shërbimeve të tjera të transmetimit.

me 1,040 serverë në mbi 60 vende, është një VPN që po fiton popullaritet ndërsa rritet.

Edhe pse është e re, dhe jo aq shpejt sa disa VPN të tjera që unë kam testuar, ajo ende vjen me shumë veçoritë e sigurisë dhe intimitetit përfshirë një vrasin çelsin, kriptimin në shkallë ushtarake dhe një politikë pa log – megjithëse bën hyrjen tuaj dhe informacionin bazë të faturimit.

Surfshark gjithashtu ka një veçori Whitelister që ju lejon të përcaktoni se cilat aplikacione dhe site mund të anashkalojnë VPN dhe një veçori të CleanWeb për t’ju mbrojtur kundër malware, gjurmuesve, pop-ups dhe përpjekjeve të phishing. Me të gjitha këto tipare, mund të shihni pse është hit me lexuesit tanë.

Surfshark ka nivele të ndryshme çmimesh dhe të gjitha pajtimet mbrohen nga a 30 ditë garanci për kthimin e parave.

Surfshark mund të zhbllokojë:

 • ABC, Netflix, CBS, ESPN, Amazon Prime Video, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

Surfshark punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, FireTV, Linux, Chrome dhe Firefox.

Shikoni TV Quest me Surfshark!

5. PrivateVPN

Pajisjet PrivateVPN

Kjo është një tjetër i vogël por në rritje VPN. Watching Kërkimi TV nuk do të ketë asnjë problem, edhe pse PrivateVPN ka vetëm disa serverë në MB. Këto sigurojnë shpejtësi më shumë se të përshtatshme, por ekziston një rrezik i vogël i mbipopullimit.

Mund të transmetoni Quest TV në deri në 6 pajisje që përdorin të njëjtën llogari PrivateVPN. Kriptimi i shkallës ushtarake, një politikë pa shkrime, ndërrimi i vrasjeve dhe mbrojtja e rrjedhjes DNS ju mbajnë të sigurt në të gjitha ato pajisje. Dhe Garanci 30-ditore, e kthimit të parave do t’ju lejojë të provoni VPN për veten tuaj.

Pasi ta keni bërë këtë, do të shihni pse kaq shumë njerëz e kanë të lehtë për t’u përdorur dhe ia vlen çmimi i tij.

PrivateVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Hotstar, Amazon Prime Video dhe iPlayer i BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P; lista e serverëve të optimizuar të P2P të disponueshëm përmes aplikacionit.

PrivateVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android dhe iOS.

Shikoni TV Quest me PrivateVPN!

përfundim

Nëse jeni nga Britania e Madhe, atëherë Quest TV është ndoshta një pjesë e jetës tuaj që nuk doni të hiqni dorë. Dhe pse duhet? Gjithçka që ju nevojitet është një shërbim i mirë VPN të zhbllokosh kanalin kur je jashtë shtetit. Rekomandimet që kam bërë janë disa nga më të mirat, veçanërisht NordVPN.

Një VPN është gjithashtu një mënyrë efektive për të mbrojtur sigurinë dhe privatësinë tuaj në internet. Ju do të gjeni se siguria e zgjeruar përmirëson përvojën tuaj të përgjithshme të shfletimit. Duke shmangur geoblocks në transmetuesit e njohur si Quest TV, ende mund të shikoni shfaqjet tuaja të preferuara nga kudo.

Leximi më tej

 • Dëshironi të ndani skedarë? Shikoni postimin tonë në faqet më të mira të Torrentit.
 • Nëse udhëtoni nëpër Evropë, VPN-të tona më të mira për Evropën janë një lexim i dobishëm.
 • Nëse përdorni NordVPN dhe Netfix mësoni se si të zhbllokoni Netflix me NordVPN këtu.
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map