Si të shikoni TV M1 dhe M2 Online LIVE Kudo [Përditësoni 2020]

Transmetuesi publik Magyar Televízió (ose MTV) është i dashur nga shumë hungarezë si në vendlindje ashtu edhe jashtë saj. Dy kanalet e saj më të njohura – M1 dhe M2 – kanë siguruar prej kohësh disa nga TV më të mirë hungarezë për shikuesit e të gjitha moshave dhe interesave.

Që kur u rihap në 2015, M1 ka qenë kanali më i gjithanshëm i lajmeve në Hungari, i cili raporton për çështjet aktuale dhe informon shikuesit 24 orë në ditë. M2 ofron programe “edutainment” për një audiencë të re gjatë ditës, duke kaluar natën në një kanal të orientuar nga të rinjtë që përmban muzikë, koncerte dhe më shumë.

Me përmbajtjen e cilësisë që ata ofrojnë, nuk është për t’u habitur që M1 dhe M2 kanë shikuesit besnikë hungarezë në shumë cep të botës. megjithatë, nëse doni të shikoni MTV live në internet ndërsa ndodhet jashtë, do t’ju duhet ndihmë. Një VPN mund ta sigurojë atë. Gjeni si më poshtë!

Lajmi i mirë

Të dy M1 dhe M2 mund të gjenden lehtësisht në internet në transmetime zyrtare që janë absolutisht falas.

Nëse jeni në Evropë, ka një shans të mirë që ju do të jeni në gjendje t’i shikoni ato pa shumë sherr. Anëtarësimi i MTV në Unionin Evropian të Transmetimeve e bën atë mjaft të dobët me të drejtat e autorit / shpërndarjes në Evropë, dhe ndërsa nuk ka një listë zyrtare që detajon se ku janë të disponueshme prurjet, ka të ngjarë t’i gjesh me një gjykim dhe gabim të vogël.

Nëse e gjen veten sidoqoftë, jashtë Evropës, ka të ngjarë të keni disa probleme.

Lajmi i keq

Mërgimtarët dhe udhëtarët hungarezë jashtë Evropës do të duhet të punojnë pak më shumë për të marrë rrjedhën M1 dhe M2. Për shembull, nëse jeni në Shtetet e Bashkuara, Brazili ose Australi, do të merrni një mesazh “na vjen keq” në lojtarin tuaj në vend të transmetimit të drejtpërdrejtë.

Në fakt, edhe nëse po përdorni hyrjet nga Evropa, nuk do të merrni të gjithë përmbajtjen që është në dispozicion në Hungari. Për shembull:

  • Në M1, versionet ndërkombëtare të lajmeve transmetohen herë pas here (d.m.th. lajme në anglisht ose gjermanisht në vend të hungarishtit)
  • Ka disa geoblocks në disa programe M2 për shkak të licencimit ekskluziv për Hungarinë

Zgjidhja – Përdorni një VPN

Për të marrë përvojën e plotë të MTV nga jashtë, ju do të keni nevojë për një rrjet virtual privat, ose VPN. Kjo do t’ju lejojë të ndryshoni vendndodhjen e pajisjes tuaj duke zgjedhur një rrjet të gjerë të serverëve lokalë në Hungari.

Një VPN gjithashtu do t’ju ruajë nga kërcënimet që përgjojnë në internet, duke siguruar që shfletimi juaj në internet është private, anonime dhe të mbrojtura në çdo kohë. Nëse nuk jeni të ri në rrjetet private virtuale, lexoni shpejt përmes udhëzimit të fillestarit tonë për të kuptuar shpejt pasojat dhe efektet e kësaj teknologjie të dobishme.

VPN-të më të mira për transmetimin në TV kanë serverë me gjerësi të pakufizuar, shpejtësi të shpejtë dhe shumëllojshmëri në vendet e mbështetura dhe pajisjet e mbështetura. Ju do të keni nevojë për një ofrues të besueshëm dhe të provuar VPN për të shikuar TV hungarez jashtë vendit, kështu që ne kemi kopjuar kremin e të korrave për ju:

Siguruesi i Rendit Vlerësimi ynë i Përdoruesit
Zgjedhja e redaktorit 5.0 / 5
Lexoni Shqyrtimin
Zbulo me shume Fillo >> Vizitoni sitin
2 4.9 / 5
Lexoni Shqyrtimin
Zbulo me shume Fillo >> Vizitoni sitin
3 4.8 / 5
Lexoni Shqyrtimin
Zbulo me shume Fillo >> Vizitoni sitin
4 4.8 / 5
Lexoni Shqyrtimin
Zbulo me shume Fillo >> Vizitoni sitin
5 4.7 / 5
Lexoni Shqyrtimin
Zbulo me shume Fillo >> Vizitoni sitin

Shikoni TV M1 dhe M2 Kudo me një VPN

Tani që keni zgjedhur VPN-in tuaj dhe e keni shkarkuar dhe instaluar atë, do të duhet zgjidhni një server hungarez. Me një ofrues të mirë duhet të keni shumë mundësi, por çdo server i vendosur në Hungari duhet të funksionojë.

Pasi ta konfiguroni, thjesht shkoni në rrjedhën e drejtpërdrejtë të M1 ose M2 dhe filloni të shikoni! Shtë po aq e thjeshtë sa ajo. Mos harroni se të dy kanalet kanë biblioteka të kërkuara gjithashtu, kështu që ju të mund të gjeni në shfaqjet e kaluara në çdo kohë.

Për ta përmbledhur, këtu është një udhëzues hap pas hapi për të parë TV M1 dhe M2 jashtë Hungarisë:

  1. Nisni VPN-në tuaj.
  2. Zgjidhni një server hungarez.
  3. Shkoni në rrjedhën tuaj jetësore të zgjedhjes – M1 ose M2.
  4. Shijoni TV tuaj hungarez sikur të ishit në Hungari!

Fjalët përfundimtare

Me pak ndihmë nga një VPN, mund të transmetoni TV M1 dhe M2 drejtpërdrejt dhe në internet pavarësisht nga vendndodhja juaj. Një rrjet virtual privat do të sigurojë që ju mund të shikoni këto kanale në mënyrën se si ishin menduar të shikohen, pa asnjë kufizim gjeografik duke marrë rrugën.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me