Si të shikoni të rriturit duke notuar kudo në internet në vitin 2020!

Ju ndjeheni si të kapeni me Babin Amerikan ose sezonin e ri të Rick dhe Morty. Por kur përpiqeni të shihni Adult Swim, gjithçka që merrni është:

“Blocked. Na vjen keq, duhet të ketë një lloj kufizimi në përmbajtjen që po transmetojmë këtu. “

Zhgënjyese, nuk është ashtu?

Adult Swim geoblocks pjesën më të madhe të përmbajtjes së saj për shikuesit jashtë SH.B.A..

Për të parë shfaqjet tuaja të preferuara për të rritur Adult nga kudo tjetër, ju duhet të mashtroni faqen në të menduarit se jeni në Shtetet e Bashkuara.

Një VPN ju jep një adresë IP të SH.B.A. në mënyrë që të mundeni shikoni Adult Swim në internet nga kudo.

Në këtë udhëzues, unë do t’ju tregoj se si të përdorni një VPN për të anashkaluar geoblocks të Adult Swim. Unë gjithashtu rekomandoj tre VPN më të mira për transmetim. Lexoni më tej për të mësuar më shumë.

 

Udhëzues i shpejtë – Si të shikoni të rriturit online për të rritur nga kudo 

 1. Zgjidhni një VPN me serverë në SH.B.A.. NordVPN ka 1,500+ serverë amerikanë për të zgjedhur dhe është i shkëlqyeshëm për transmetim.
 2. Shkarkoni dhe instaloni aplikacionin VPN për pajisjen tuaj.
 3. Lidhu me një server në SH.B.A..
 4. Shkoni në faqen e internetit të të rriturve dhe kënaquni!

Filloni Streaming Të rriturit duke notuar tani!

Pse keni nevojë për një VPN për të parë notimin e të rriturve

Swim Adult përmban kryesisht përmbajtje amerikane. Shumica e shfaqjeve të saj janë licencuar vetëm për të transmetuar në SHBA.

Për të parandaluar akordimin e shikuesve nga vendet e tjera, Adult Swim geoblocks përmbajtjen e saj për këdo që ndodhet jashtë SH.B.A..

Nëse përpiqeni të transmetoni Adult Swim nga kudo tjetër, ju merrni një mesazh që thotë se përmbajtja është e bllokuar.

Adult Swim përdor adresën tuaj IP për të zbuluar vendndodhjen tuaj. Ajo bllokon ose zhbllokon përmbajtjen në varësi të asaj nëse gjen një adresë IP të SH.B.A.-së.

VPN rishikojnë trafikun tuaj përmes një serveri shtesë. Nëse një VPN ka një rrjet të mirë, ju mund të zgjidhni se ku në botë dëshironi të jetë ai server.

Nëse lidheni me një server VPN në SH.B.A., adresa amerikane IP e serverit maskon adresën tuaj të vërtetë IP.

Kur lidheni më pas me Adult Swim, faqja mendon se je në SH.B.A. dhe zhbllokon përmbajtjen e tij.

Jo vetëm që kjo ju lejon të transmetoni Adult Swim nga kudo, por gjithashtu do të thotë që mundeni hyr në përmbajtje gjeo-të kufizuara në të gjithë botën thjesht duke u lidhur me serverin e duhur.

Kjo nuk është e gjitha që një VPN mund të bëjë

Kur një VPN rivarron të dhënat tuaja, këtë e bën përmes një tunel i koduar.

Do palë e tretë që përpiqet të monitorojë ose të ndjekë ty online nuk mund të deshifrojë informacionin tënd.

Do gjë që bëni në internet ndërsa përdorni një VPN është plotësisht private dhe anonime.

Disa VPN madje përdorin bllokues të malware ose gjurmimit si një shtresë shtesë e sigurisë.

Nëse shpesh përdorni pika të nxehta publike wi-fi, një VPN është thelbësor.

Wi-fi publik nuk është i sigurt. Hakerët mund ta përdorin atë për të filluar sulme nga njeriu në mes që përgjojnë trafikun tuaj dhe vjedhin të dhënat tuaja të ndjeshme.

Kriptimi i VPN parandalon çdo përgjim të informacionit tuaj.

Kur zgjidhni VPN tuaj, është e rëndësishme të kontrolloni se çfarë lloji të kriptimit përdor shërbimi juaj. Përdorimi më i mirë i VPN-ve Kriptimi i AES i shkallës ushtarake 256-bit, që është niveli më i lartë.

Shtë gjithashtu e rëndësishme të sigurohuni që VPN juaj të mos mbajë ndonjë regjistër.

Kjo do të thotë se nuk mban asnjë shënim të asaj që ke bërë në internet. Ai gjithashtu nuk do të ruajë asnjë informacion identifikues për ju, të tilla si adresën tuaj IP ose vendndodhjen tuaj.

3 VPN më të mira për shikimin e notit të të rriturve

1. NordVPN

NordVPN

NordVPN ju jep gjithçka që ju nevojitet për transmetim të shpejtë dhe të lehtë.

Ajo ofron 1.500 server + në SH.B.A.. Kjo e bën atë të përsosur për transmetimin e shërbimeve amerikane si Adult Swim.

Pjesa tjetër e rrjetit të saj të fuqishëm 5,100+ server është e vendosur në të gjithë botën dhe secila prej tyre ka SmartPlay DNS. Pra ti mundesh zhbllokoni përmbajtjen në pothuajse çdo vend tjetër.

Kam përdorur NordVPN për të hyrë në disa rajone Netflix, si dhe shërbime të tjera si Amazon Prime Video dhe BBC iPlayer.

Kam gjetur gjithashtu shpejtësi mbresëlënëse të NordVPN. Soshtë aq shpejt sa të mundesh lumë Adult Swim plotësisht pa buffer.

NordVPN kodon trafikun tuaj Kriptimi AES 256-bit. Ajo ka një ndërprerës vrasjeje dhe mbrojtje për rrjedhje të DNS që parandalojnë që informacioni juaj të bëhet i dukshëm nëse humbni lidhjen.

Softuer i sigurisë CyberSec bllokon malware dhe adware, duke e mbajtur pajisjen tuaj të sigurt nga hakerat dhe viruset.

Mund të përdorni NordVPN në deri në gjashtë pajisje njëkohësisht. Kjo do të thotë që ju mund të transmetoni Adult Swim në celularin ose TV tuaj të zgjuar dhe të mbroni pajisjet tuaja të tjera në të njëjtën kohë.

Lexoni tonë rishikim i plotë i NordVPN për më shumë informacion ose krijoni mendjen tuaj me një 30 ditë garanci për kthimin e parave.

Karakteristikat kryesore të NordVPN

 • SmartPlay DNS për zhbllokimin dhe transmetimin
 • 1.500+ serverë amerikanë, 5,100+ serverë në të gjithë botën
 • Shikim pa shofer
 • Kriptimi i shkallës ushtarake dhe siguria e CyberSec
 • Gjashtë pajisje të njëkohshme
 • 30 ditë garanci për kthimin e parave
 • Punon me: Adult Swim, Netflix, Hulu, HBO GO, Amazon Prime Video, iPlayer të BBC, Sling TV dhe shumë më tepër
 • Kombinohet me: Windows, macOS, Linux, Android, iOS, TV inteligjent, ruter dhe më shumë

Stream Adult Swim me NordVPN!

2. ExpressVPN

Nëse dëshironi transmetim i shpejtë i garantuar, zgjedhin për ExpressVPN. Slightlyshtë pak më e shtrenjtë por është VPN më e shpejtë ju mund të merrni.

ExpressVPN ka serverë në 28 lokacione serverash në të gjithë SHBA dhe mund ta zhbllokojnë Adult Swim me lehtësi.

Alsoshtë gjithashtu i aftë të zhbllokojë çdo sit tjetër të madh të rrjedhës falë një rrjeti në të gjithë botën 3,000+ serverë në 94 vende.

Ju nuk duhet të shqetësoheni për ExpressVPN ruajtjen e informacionit tuaj. Përdor teknologjinë e Besuar të Serverit për të fshini secilin nga serverat e tij sa herë që fiken.

Kjo do të thotë se nuk mund të ruajë ose t’ia dorëzojë ndonjë nga të dhënat tuaja palëve të treta.

Masat e tjera të sigurisë përfshijnë kriptimin e shkallës ushtarake, një ndërprerës vrasës dhe si mbrojtja e rrjedhjeve DNS dhe IPv6.

ExpressVPN ju jep pesë lidhje të njëkohshme kështu që ju mund të mbroni pajisje të shumta në një kohë.

Ajo gjithashtu ka një 30 ditë garanci për kthimin e parave kështu që ju mund të provoni shpejtësitë e tij për një muaj të plotë, pa rrezik.

Dëshironi të dini më shumë rreth VPN më të shpejtë në treg? Lexoni të plotë Shqyrtimi i ExpressVPN.

Karakteristikat kryesore të ExpressVPN

 • Rrjedha e lehtë me shpejtësinë më të shpejtë
 • 28 lokacione serverash në të gjithë SH.B.A., 3,000+ në të gjithë botën
 • Siguria e klasit boteror
 • 5 lidhje të njëkohshme
 • 30 ditë garanci për kthimin e parave
 • Punon me: Adult Swim, Netflix, HBO GO, Hulu, Amazon Prime Video, iPlayer BBC, Sling TV, dhe më shumë
 • Të pajtueshëm me: macOS, Windows, Linux, Android, iOS, TV të zgjuar, ruter dhe më shumë

Stream Adult Swim me ExpressVPN!

3. CyberGhost

Pajisjet CyberGhost

Nëse nuk jeni i ri për VPN, CyberGhost është një shkëlqyeshëm opsion miqësor për përdoruesin për transmetim Not për të rritur.

Ajo e bën të lehtë transmetimin me një skedë “Për Streaming” që liston të gjithë serverët e saj dhe cilat site mund të zhbllokojnë.

Po ashtu ka 1.100 serverë në SH.B.A. kështu që ju mund të zhbllokoni Adult Swim pa probleme.

Shërbime të tjera CyberGhost mund të zhbllokojnë përfshijnë Netflix, Hulu dhe HBO GO.

CyberGhost nuk ruan asnjë informacion personal ose nuk logon sjelljen tuaj në internet. Ajo ka një politikë e rreptë e mos-logs.

Ai gjithashtu përdor 256-bit encryption dhe një ndërprerës automatik vrasës për të mbrojtur të dhënat tuaja nga sulmet në internet. Serverdo server ka të integruar reklama dhe softuer bllokues të malware.

Ti mundesh lidhen deri në shtatë pajisje në CyberGhost njëkohësisht. Zbulova se një ofertë shumë bujare që më lejonte të mbuloja të gjitha pajisjet e mia dhe disa të tjera në familjen time.

Periudha e saj e provës është gjithashtu shumë bujare. Ju mund të merrni një garanci prej 45 ditësh për kthimin e parave për të provuar shërbimin për veten tuaj.

Gjatësia jonë Rishikim në Cyber shkon në më shumë detaje në lidhje me këtë VPN miqësore për përdoruesit.

Karakteristikat kryesore të CyberGhost

 • Easy-to-use
 • 1,100+ serverë amerikanë, 5,700+ në të gjithë botën
 • Streaming-optimizuar
 • Blloko reklamues dhe keqdashës
 • Shtatë lidhje të njëkohshme
 • Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh
 • Punon me: Adult Swim, iPlayer BBC, Netflix, Hulu, HBO GO, Sky Go, Comedy Central, dhe më shumë
 • Kombinohet me: Windows, macOS, Linux, Android, iOS, Amazon Fire Stick, Android TV

Stream Adult Swim me CyberGhost!

Në përfundim

Adult Swim ka disa nga shfaqjet më të mira përreth dhe nuk duhet të humbasësh vetëm sepse nuk je në SH.B.A..

Zgjidhni një VPN si NordVPN që ofron serverët amerikanë dhe ju mund të zhbllokoni dhe shijoni të gjithë përmbajtjen tuaj të preferuar për të rritur të rritur.

Nëse përdorni udhëzuesin tonë për marrëveshjet më të mira VPN dhe kuponat e këtij muaji, madje mund të transmetoni Adult Swim dhe të mbroni pajisjet tuaja për më pak.

Dëshironi të shijoni disa filma pas rritjes tuaj të rritur? Këtu janë rekomandimet tona kryesore për këtë VPN më të mira për filmat me transmetim.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me