Si të shikoni Sky Sports & Sky shkoni lehtësisht kudo në vitin 2020


Nga garat F1 për të jetuar veprimet e Premier League, njëPërfshirja Sky Sports është një domosdoshmëri për çdo tifoz serioz të sporteve britanike dhe irlandeze mbulimit. Brenda Mbretërisë së Bashkuar dhe Irlandës, rrjeti mund të shihet në faqen e tij personale ose përmes TANI TV, një platformë transmetimi jokontraktuese.

Aplikacioni Sky Go është i shkëlqyeshëm nëse jetoni në Mbretërinë e Bashkuar ose Irlandë dhe dëshironi të hyni në Sky Sports ndërsa jeni jashtë vendit brenda BE-së. Ajo punon në shumicën e pajisjeve dhe tregon kanale në HD të plotë në platformat e desktopit.

për fat të keq, do ta keni shumë të vështirë të shikoni prurjet Sky Sports nëse jeni:

 • jetojnë në Mbretërinë e Bashkuar ose Irlandë por udhëtimi jashtë BE-së
 • udhëtimi brenda BE por janë larg nga MB / Irlanda për një kohë të zgjatur
 • jetojnë jashtë MB dhe Irlandë

Një VPN mund t’ju ndihmojë të anashkaloni kufizimet e gjeo-së në shërbimet e transmetimit, por Sky ka bllokuar me sukses shumë ofrues të VPN, kështu që gjetja e një që funksionon nuk është e lehtë.

Këtu keni gjithçka që duhet të dini për të zgjedhur VPN më e mirë për të marrë rreth blloqeve dhe duke shikuar përmbajtje Sky Sports nga kudo.

Si të shikoni Sky Sports Live: Udhëzues të shpejtë

Ndiqni një nga udhëzuesit e thjeshtë më poshtë, bazuar në atë se a keni tashmë një pajtim Sky Sports:

Nëse keni një pajtim Sky Sports:

 1. Regjistrohu për një VPN. (Ne i kemi testuar ata për të parë se cilat nga ata besojnë në aksesin Sky Sports. Shihni listën tonë më poshtë, përfshirë # 1 CyberGhostVPN.)
 2. Shkarkoni dhe regjistrohuni në aplikacionin VPN.
 3. Zgjidhni një server në Mbretërinë e Bashkuar për të hyrë në rrjedhën Sky.
 4. Shkarkoni dhe hapni aplikacionin Sky Go për pajisjen tuaj.
 5. Vendosni ID dhe fjalëkalimin tuaj Sky.
 6. Tani duhet të jeni në gjendje të shikoni çdo ngjarje live në Sky Sports nga çdo vend!

Nëse nuk keni një pajtim Sky Sports Sky:

 1. Regjistrohuni për të filluar një VPN. (Mos harroni, vetëm një numër i kufizuar i VPN-ve mund të arrijnë në Sky Sports. Ne kemi renditur ato më të mirat më poshtë, duke përfshirë # 1 CyberGhostVPN.)
 2. Shkarkoni dhe regjistrohuni në aplikacionin VPN.
 3. Zgjidhni një server në Mbretërinë e Bashkuar për të hyrë në TV TANI.
 4. Navigoni në Uebfaqen TANI të TV dhe regjistrohuni për shërbimin.
 5. Zgjidhni një kalim ditor ose javor për të parë ndonjë ngjarje në Sky Sports.

Nëse nuk keni një kartë krediti në Mbretërinë e Bashkuar, mund të blini kalime përmes Amazon UK. Përndryshe, mundeni blini një ruter VPN që vjen i paketuar me TANI TV nga Liberty Shield (shiko më poshtë).

Filloni të shikoni Tani

Pse keni nevojë për një VPN për të parë Sky Sports Live

Për shkak të geoblocks në rrjet, nëse jetoni jashtë MB dhe Irlandë, nuk do të keni mundësi të hyni në Sky Sports pa një VPN që rrjeti nuk mund të zbulojë. Por edhe të jetosh brenda këtyre vendeve nuk është e mjaftueshme për të të garantuar hyrjen nëse udhëton jashtë vendit.

Që nga shkurti i vitit 2018, Përdoruesit e Mbretërisë së Bashkuar / Irlandës mund të transmetojnë Sky Sports përmes aplikacionit Sky Go ndërsa ata po udhëtojnë brenda BE. Sidoqoftë, do të duhet të konfirmoni vendbanimin tuaj në Mbretërinë e Bashkuar / Irlandë duke shikuar në mënyrë periodike rrjetin në një pajisje të regjistruar kur jeni në shtëpi.

Kjo do të thotë që madje nëse jeni banor i Mbretërisë së Bashkuar ose Irlandës, do t’ju duhet një VPN e mirë për të hyrë në Sky Sports nga jashtë BE-së – ose edhe nga brenda BE nëse largoheni nga shtëpia për një kohë të gjatë.

Përkeqësimi i çështjeve, rrjeti Sky bllokon adresat e VPN IP nga mijëra në përpjekje për të kufizuar hyrjen dhe për të zbatuar marrëveshjet e saj ndërkombëtare të licencimit. Si rezultat, shumë ofrues të VPN kanë hequr dorë nga sigurimi i aksesit në përmbajtjen Sky. Edhe shumica e VPN-ve me serverë të shumtë në Mbretërinë e Bashkuar dhe Irlandë nuk do të funksionojnë.

Përveç marrjes së gjithë asaj bllokimi, VPN Ideal për Sky Sports do të ketë pa kufij në gjerësinë e brezit apo shpejtësinë e lidhjes. Kjo është veçanërisht e rëndësishme për transmetimin e drejtpërdrejtë të sportit – ju patjetër që nuk dëshironi vonesë ose buffering.

Një VPN është gjithashtu e dobishme nëse doni intimitet më të mirë në internet. Të dhënat tuaja personale do të jenë të sigurta dhe të sigurta larg nga çdo sy priftëror, duke ju lejuar të shfletoni në paqe.

VPN-të më të mira për të shikuar Sky Sports Live

1. CyberGhost

pajisje të shumëfishta cyberghost

CyberGhost është i përsosur për zhbllokimin e shërbimeve si Sky Go dhe TANI TV, dhe shpejtësitë e saj të zakonshme janë më shumë se aq shpejt sa për transmetim. Rrjeti përfshin mbi 300 vende të serverëve për të zgjedhur në Mbretërinë e Bashkuar, dhe 3.700
botëror. Ju mund të përdorni shtatë pajisje njëkohësisht me një llogari, dhe është e përballueshme kur krahasohet me shërbimet e tjera premium VPN.

Shikimi i Sporteve Sky përmes CyberGhost është aq i thjeshtë sa të zgjidhni Opsioni Sky Go në Mbretërinë e Bashkuar në profilin e Zhbllokuar Streaming. Përndryshe, rrjeti mund të arrihet duke mbyllur të gjitha dritaret e shfletuesit, duke lëshuar CyberGhost dhe duke klikuar në Zhbllokimin e Streaming. Pastaj thjesht shtypni lojën nën opsionin BBC dhe kërkoni Sky.

Për sigurinë, CyberGhost ofron 256-bit encryption AES dhe një mori protokollesh për të mbrojtur të dhënat tuaja, si dhe një ndërprerës automatik-vrasës dhe mbrojtje nga rrjedhja DNS dhe IP. Ofruesi gjithashtu ka një politikë të rreptë të mos-logs për t’ju dhënë qetësinë e mendjes. Ne kemi mbledhur qindra vlerësime të përdoruesve të CyberGhost që tregojnë se sa mirë jep premtimet e saj.

Garancia për kthimin e parave:

 • 45 ditë

CyberGhost mund të zhbllokojë:

 • Profili i përkushtuar i transmetimit me serverë të optimizuar për: Netflix, iPlayer BBC, Sky Go, Hulu, Comedy Central, Eurosport, ESPN, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

 • Po; profili i dedikuar tregon vendet dhe numrin e përdoruesve.

CyberGhost punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, Amazon Fire Stick, Android TV, Linux dhe Chrome.

Shikoni me CyberGhost

2. ExpressVPN

Përfitimet e ExpressVPN

ExpressVPN është e përkryer për Sky Sports për shkak të shpejtësive të tij të lidhjes ultrafastike, të cilat janë disa nga më të mirat në treg. Ka disa vendndodhje serverash për të zgjedhur në Angli, dhe është e lehtë të fillosh pasi të jesh regjistruar.

ExpressVPN gjithashtu punon me shumë shërbime të tjera transmetuese si Netflix, YouTube TV dhe Sling TV, duke e bërë atë një mundësi të shkëlqyeshme për të parë të gjitha llojet e aksioneve sportive.

Ky i preferuar i përdoruesit është qartë një opsion premium dhe për këtë arsye kushton më shumë se shumë VPN, por nuk do t’ju heqë dorë kur bëhet fjalë për qasjen, performancën ose intimitetin. Ofruesi nuk mban regjistrat e të dhënave të përdoruesit, dhe të gjitha aplikacionet përfshijnë kriptimin e klasës ushtarake AES-256.

Garancia për kthimin e parave:

 • 30 dite

ExpressVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, dhe iPlayer të BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

ExpressVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Ajo gjithashtu ofron një aplikacion për t’u përdorur me disa ruterë.

Shikoni me ExpressVPN

3. NordVPN

Përfitimet e NordVPN Infographic

NordVPN është një tjetër pretendent i denjë, me 545 serverë me shpejtësi të lartë në Mbretërinë e Bashkuar. Double VPN mbron të dhënat tuaja, dhe serverët janë optimizuar për përdorime të ndryshme, duke përfshirë transmetimin dhe P2P pa kufij të brezit. Rrjeti përfshin serverë të ngatërruar për të marrë rreth blloqeve VPN.

Ky VPN punon me Sky Go dhe Tani TV nga kudo në botë. Thjesht duhet të zgjidhni Mbretërinë e Bashkuar nga harta botërore për të filluar.

Ju mund të lidhni deri në gjashtë pajisje menjëherë me NordVPN, dhe gjithashtu zhbllokon një shumëllojshmëri të shërbimeve streaming në SH.B.A. Pricesmimet e këtij ofruesi janë shumë të arsyeshme për një shërbim premium me një përzierje ideale të shpejtësisë, aksesit dhe sigurisë së ngurtë. Shumica dërrmuese e përdoruesve pajtohen me vlerësimin tonë, duke i dhënë NordVPN disa nga rezultatet më të larta midis të gjitha VPN.

Garancia për kthimin e parave:

 • 30 dite

NordVPN mund të zhbllokohet:

 • Netflix, HBO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video dhe Sling TV.

Mbështet përrua:

 • Po, serverë specialiteti P2P të disponueshëm.

NordVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Compatibleshtë gjithashtu i pajtueshëm me ruterat.

Shikojeni me NordVPN

4. LibertyShield

libertyshield-VPN-pajisje

Ky VPN me qendër në Mbretërinë e Bashkuar është një specialist për zhbllokimin e përmbajtjes nga rajoni. Përveç Sky, ajo mund të përdoret për të hyrë në iPlayer BBC dhe rrymat e tjera britanike, dhe ofruesi e bën atë veçanërisht e lehtë për të hyrë në TV TANI nga kudo duke ofruar ruterë të ngarkuar VPN me mundësinë e transportit ndërkombëtar.

LibertyShield gjithashtu ka një shërbim përfaqësues që përdoret kryesisht për përmbajtje video. megjithatë, lejon vetëm një pajisje për një llogari dhe mban regjistrat e lidhjeve të pjesshme. Sigurohuni që ka zero regjistrime të përdorimit aktual të bandës tuaj ose aktivitetit të shfletimit, duke ju lejuar të ruani privatësinë tuaj në internet.

LibertyShield është një shërbim i specializuar VPN me shumë kufizime, por rishikimet e përdoruesve të kënaqur tregojnë se ai bën atë që premton të bëjë.

Garancia për kthimin e parave: 24 ore

Shikojeni me LibertyShield

5. PrivateVPN

pajisje privatevpn

PrivateVPN ka vendndodhje të serverëve në Londër dhe Manchester, duke e bërë atë një zgjedhje tjetër të mirë nëse jeni të interesuar të transmetoni përmbajtje nga Mbretëria e Bashkuar. Shpejtësitë e lidhjes janë mjaft të shpejta për të trajtuar sportet e gjalla, dhe plani tre-mujor është një vlerë e madhe për paratë tuaja.

Ky ofrues suedez është e shkëlqyeshme për ndarjen e P2P dhe mund të lidhni deri në gjashtë pajisje të njëkohshme. Shërbimi përfshin gamën e masave të sigurisë dhe shtesa që do të prisnit nga një shërbim i lartë VPN, duke përfshirë mbrojtjen e rrjedhjeve IP, encryption të ngurta dhe një ndërprerës vrasës. Mundësia e instalimit në distancë është veçanërisht tërheqës për përdoruesit fillestarë të VPN.

PrivateVPN nuk është aq e ndezur sa VPN-të e tjera më të vlerësuara, por e ndihmon atë me një shërbim të thjeshtë, të aftë.

Garancia për kthimin e parave: 30 dite

Shikoni me PrivateVPN

6. VyprVPN

Me seli në Zvicër, VyprVPN ka mbi 700 lokacione të serverëve në të gjithë botën, përfshirë serverë të shpejtë në Londër dhe Dublin. Shtë e shkëlqyeshme për të parë rrymat Sky nga jashtë, veçanërisht për shkak të teknologjisë së pronarit Chameleon, e cila kamuflon protokollet OpenVPN për të siguruar qasje të lehtë në shumicën e platformave të transmetimit.

VyprVPN gjithashtu zhbllokon përmbajtje shtesë si US Netflix në deri në pesë pajisje të njëkohshme për llogari. megjithatë, ka disa të meta, përfshirë asnjë garanci për kthimin e parave dhe mundësia e pezullimit të llogarisë nëse përdorni rrjetin për përrua.

Sidoqoftë, gjerësia e pakufizuar dhe shpejtësia e madhe e bëjnë VyprVPN një mundësi të vlefshme për transmetimin, dhe vlerësimet nga klientët janë përgjithësisht pozitive.

Garancia për kthimin e parave: 3 ditë

Shikoni me VyprVPN

përmbledhje

Qielli ka shkuar në gjatësi të mëdha për ta bërë të vështirë hyrjen në rrjedhat e tij nga jashtë. Edhe klientët që paguajnë me abonimet ekzistuese mund të gjenden të bllokuar pas të gjitha blloqeve nëse udhëtojnë përtej BE-së ose janë larg shtëpisë për një kohë të gjatë.

VPN-të më të mira – dhe vetëm VPN-të më të mira – do t’ju bëjnë që të kaloni edhe kufizimet gjeo-kufizuese dhe blloqet VPN.. Në këtë proces, ata do të sigurojnë gjithashtu aktivitetin tuaj në internet, duke ju mbrojtur nga krimi në internet, spiunimi i ISP, censura e qeverisë dhe madje edhe reklamat e padëshiruara.

Përfitoni nga provat falas dhe garancitë për kthimin e parave për të provuar VPN-të më të mira dhe për të gjetur atë që jep Sky Sports dhe plotëson të gjitha nevojat tuaja të hyrjes në internet dhe të intimitetit. Pastaj hidhni një sy në faqen tonë të ofertave speciale për të marrë marrëveshjen më të mirë në shërbimin tuaj të zgjedhur!

Filloni Provimin Tuaj falas për CyberGhost Tani

 

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map