Si të shikoni shtëpinë e Owl në vitin 2020

Një adoleshent i lezetshëm, një luftëtar me madhësi të vogël dhe një magjistare rebele – Shtëpia Owl do të jetë e mahnitshme! por, tifozët jashtë SH.B.A. nuk mund ta shikojnë shpalosjen e historisë së Luzit. 

Shfaqja është në dispozicion për të parë në Sling TV, Hulu, Disney Channel dhe aplikacionin Disney Now, të gjitha këto të kufizuar për shikuesit në SH.B.A. dhe kërkojnë një pajtim kabllor.

Si do ta vizitoni Demon Realm nëse jeni jashtë SH.B.A.? E tëra që ju duhet është magjia e një VPN me cilësi të lartë. Në rregull, VPN nuk janë teknikisht magjike, por mënyra se si ata mund të zhbllokojnë përmbajtjen nga e gjithë bota është goxha unike.

Disney, Hulu dhe Sling TV përdorin gjeo-kufizime për të bllokuar shikuesit jashtë SH.B.A.. Ju mund të merrni rreth kësaj duke përdorur një VPN për të maskuar vendndodhjen tuaj, duke ju lejuar qasje në shërbimet e transmetimit jashtë rajonit tuaj.

Unë rekomandoj NordVPN për shkak të serverëve të tij me shpejtësi të lartë, të optimizuar dhe transmetimit të zgjuar të SmartPlay DNS.

Ti mundesh zbuloni se si të përdorni një VPN për të zhbllokuar Shtëpinë Owl më poshtë, si dhe sugjerimet e mia kryesore për VPN-të më të mira për transmetim.

Shikoni Shtëpinë e Owl Tani!

Udhëzues i shpejtë: Si të shikoni shtëpinë e Owl në Hulu

Regjistrimi në Hulu me TV Live ju lejon të shikoni shfaqje nga i gjithë Rrjeti Disney, përfshirë Shtëpinë e Owl.

 1. Zgjidhni një VPN më të vlerësuar. Zgjedhja ime # 1 është  NordVPN për shkak të serverëve të saj me shpejtësi të lartë amerikane që ju lejojnë të transmetoni Hulu në 4K Ultra HD.
 2. Shkarkoni dhe instaloni VPN tuaj në pajisjen ose ruterin tuaj.
 3. Përdorni VPN-në tuaj për t’u lidhur me një server amerikan.
 4. Regjistrohu ose regjistrohu te Hulu dhe fillo të transmetosh Shtëpinë e Owl nga kudo.
 • Para se të zgjidhni: Elfarë tjetër mund të bëjë një VPN?

Këshillë Pro: Hulu kërkon një kartë krediti në SH.B.A.. Mos u shqetëso, mundesh merrni rreth kësaj çështje lehtësisht me një kartë dhuratë Hulu. Bleni një nga MyGiftCardSupply.com dhe ndiqni udhëzimet për ta zbatuar atë në llogarinë tuaj.

Shikoni Shtëpinë e Owl Tani!

Pse keni nevojë për një VPN për të parë Shtëpinë e Owl

Një animacion i bukur me komedinë e tmerrit, The Owl House është një shfaqje televizive që nuk dëshiron ta humbasësh. megjithatë, mund ta transmetosh vetëm nëse je në SH.B.A..

Hulu përdor geoblocks për të parandaluar përdoruesit që jashtë SH.B.A-së të hyjnë në përmbajtjen e tij, përfshirë shfaqjet e Disney Channel si The Owl House.

por ju mund ta mashtroni Hulu duke besuar se jeni në SH.B.A. me një VPN me cilësi të lartë. E tëra çfarë ju duhet të bëni është të lidheni me një server të bazuar në SH.B.A..

Pas teje lidheni me një server në SH.B.A., do t’ju caktohet një adresë IP e SH.B.A.. Ky është çelësi për ta bërë atë të duket sikur po hyni në Hulu nga diku në SH.B.A. Tani mundesh lumë Shtëpia Owl nga kudo. VPN do të fshehë vendndodhjen tuaj të vërtetë. Shtë e sigurt, është e lehtë dhe kërkon vetëm një minutë.

Jo të gjithë VPN-të janë krijuar të barabarta, megjithëse. Hulu përdor softuer anti-VPN për të zbuluar dhe bllokuar VPN inferiorë. Ju mund të shmangni zbulimin nga zgjedhja e një VPN që ka një rrjet të madh të serverëve amerikanë dhe rregullisht riciklon adresat IP të tij.

3 VPN më të mira për shikimin e shtëpisë së Owl

1. NordVPN

NordVPN

Karakteristikat kryesore të NordVPN

 • 5,400 serverë me mbi 1.600+ në SH.B.A.
 • Teknologji unike SmartPlay për lidhje të besueshme
 • Gjerësia e pakufizuar e bandës dhe shpejtësia e flakërimit
 • Kriptimi i AES i shkallës ushtarake 256-bit
 • Politika zero-prerëse
 • Garanci për kthimin e parave pa rrezik, 30 ditë
 • Deri në gjashtë lidhje pajisjesh njëherësh
 • Ekspert 24/7 chat live
 • Punon me: Sling TV, Hulu, Shudder, Netflix, CBS All Access, ESPN, Amazon Prime Video, iPlayer BBC, Philo, Disney+
 • Kombinohet me: Windows, macOS, iOS, Linux, Firefox, Chrome, Android dhe ruter

NordVPN është zgjedhja ime kryesore e VPN për transmetimin e shtëpisë Owl nga kudo tjetër sepse është shërbimi më i shpejtë që kemi testuar. Ju mund të shikoni çdo moment të udhëtimit të Luzit në Demon Realm në HD i gjallë pa vonesë dhe pa buffer – Vetëm transmetim i bukur, i qetë.

Ajo funksionon me të vërtetë rrjeti mbresëlënës amerikan me më shumë se 1.600 serverë. Kjo ju lejon qasje në një numër të madh të adresave IP dhe e lehtëson atë geoblocks e anës së Hulu. NordVPN gjithashtu mund të zhbllokojë Netflix, HBO GO, iPlayer BBC dhe shumë shërbime të tjera streaming.

Aplikacioni i NordVPN përfshin teknologji unike SmartPlay. Kur lidheni me një shërbim transmetimi – si Hulu ose Sling TV, SmartPlay garanton një lidhje të besueshme duke kursyer të dhënat tuaja përmes një serveri që do të shpërthejë geoblocks.

Kjo nuk është gjithçka që mund të bëjë SmartPlay. Po ashtu të lejon kaloni lehtë ndërmjet shërbimeve tuaja të preferuara të transmetimit, pa humbur kohë konfigurimet manuale. Ky është një tipar i kursimit të kohës nëse shikoni përmbajtje nga një larmi sitesh streaming.

Luz mund të kalojë shtigjet me disa njerëz të këqij, por sigurisht që nuk do të kesh kur je nën mbrojtjen e Kriptimi i AES 256-bit i NordVPN. Kriptimi i shkallës ushtarake parandalon çdo spiun në internet të mërzitur të përgjojë të dhënat tuaja ose të ndjekë në gjurmët tuaja virtuale.

Kriptimi i të dhënave tuaja një herë ju siguron një nivel të jashtëzakonshëm mbrojtjeje, por kjo nuk është e mjaftueshme për NordVPN. Me Karakteristikë DoubleVPN, të dhënat tuaja dërgohen përmes jo një, por dy serverë të sigurt, duke e encryptuar atë dy herë.

Rrjedhin me paqe mendore duke e ditur atë të dhënat tuaja të ndjeshme kurrë nuk do të ekspozohen në ueb të pasigurt, falë një ndërprerës automatik vrasës. Nëse papritmas humbni lidhjen tuaj me NordVPN – edhe nëse nuk e vini re – ndërprerësi virtual menjëherë ndërpret lidhjen tuaj në internet derisa aplikacioni të rikthehet përsëri.

Karakteristikat e sigurisë së raftit të lartë nuk mbarojnë këtu. NordVPN është i vendosur në Panama, shumë larg ligjeve për ruajtjen e të dhënave. Si rezultat, mundet operojnë një politikë të rreptë të mos-logs. Ai nuk mbledh ose ruan ndonjë nga të dhënat tuaja. Kjo do të thotë se nuk ka asgjë për t’i shitur ose dorëzuar qeverisë.

Pra, kjo është siguria juaj në internet e mbuluar, por çfarë lidhje me pajisjet tuaja? Mos u shqetësoni, ata janë gjithashtu të mbrojtur, falë suita CyberSec, e cila bllokon malware, reklama të bezdisshme dhe çdo kërcënim tjetër në internet.

Nëse jeni duke kërkuar një sugjerim të serverit ose keni një pyetje, duhet t’ju përgjigjeni, përgjegjës 24/7 chat live është në dorë.

Vendosni NordVPN përmes hapave të tij deri në gjashtë pajisje në të njëjtën kohë me garancinë e kthimit të parave 30-ditore. Kjo do të thotë që ju mund të provoni të gjitha tiparet e VPN premium për muajin e plotë.

Nëse NordVPN shënon të gjitha kutitë, shikoni tona marrëveshje plasaritëse në abonimet e NordVPN.

Për më shumë informacion të thelluar mbi veçoritë e NordVPN, hidhini një sy rishikimi ynë ekspert.

Shikoni Shtëpinë e Owl me NordVPN!

2. ExpressVPN

Karakteristikat kryesore të ExpressVPN

 • 3,000+ server në mbi 90 vende, përfshirë SH.B.A.
 • MediaStreamer për transmetimin në të gjitha pajisjet
 • Shpejtësi të lartë, bandë të pakufizuar dhe pa goditje
 • Kriptimi i shkallës së fortë ushtarake
 • Politika e rreptë e shkrimeve zero
 • 30 ditë garanci për kthimin e parave
 • Pesë lidhje të njëkohshme
 • Punon me: Sling TV, Hulu, Crunchyroll, Shudder, Netflix, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video, SKY GO
 • Pajtueshme me: Windows, macOS, iOS, Chrome, Linux, Android, tastierë lojrash, TV të mençur dhe ruterë

ExpressVPN-së Bandwidth i pakufizuar dhe shpejtësia super e shpejtë garanton transmetim të qetë. Buferimi, vonesa dhe koha e gjatë e ngarkimit nuk do ta prishin përvojën tuaj të transmetimit përsëri.

me mbi 20 lokacione serverash në të gjithë SH.B.A., Geoblocks e Hulu nuk janë ndeshje për ExpressVPN. Me aplikacione intuitive, me performancë të lartë, është gjithashtu jashtëzakonisht e lehtë për t’u përdorur. 

A doni të transmetoni në TV tuaj Smart, por nuk mbështet një aplikacion ExpressVPN? Nuk është problem. Karakteristika MediaStreamer ju lejon të transmetoni Shtëpinë Owl në pajisjet që nuk mbështesin natyrshëm lidhjet VPN. 

Ashtu si Luz mbrohet nga Mbreti luftëtar, ju mbroheni nga ExpressVPN dhe ajo karakteristika të ngurta të sigurisë.

Mbrojtja e rrjedhjes së ExpressVPN ndalon që ndonjë nga kërkesat tuaja DNS të mos jetë e dukshme jashtë tunelit të sigurt VPN.

Karakteristikat shtesë të përparuara të sigurisë të ofruara nga ExpressVPN përfshijnë një ndërprerës automatik vrasës, një politikë e rreptë e shkrimeve zero dhe mbështetje për OpenVPN në të gjitha platformat.

Nëse keni ndonjë çështje, Mbështetja e bisedës live e ekspertëve është në dispozicion 24/7.

Me një 30 ditë garanci për kthimin e parave ju mund të provoni performancën e ExpressVPN për veten tuaj dhe kështu mund të jetë familja me lejohen pesë lidhje të njëkohshme pajisjesh. Sapo të ngrihet bravo, mos harroni ta merrni çmimi më i mirë në pajtimin tuaj ExpressVPN.

Keni nevojë për pak më shumë rreth ExpressVPN? Pa shqetësime, tonat rishikim i thelluar ka shumë informacion më të dobishëm.

Shikoni Shtëpinë e Owl me ExpressVPN!

3. CyberGhost

Pajisjet CyberGhost

Karakteristikat kryesore të CyberGhost

 • 5,900 serverë në mbi 110 vende globale, 1.000+ vende të SH.B.A.-së
 • Serverë të specializuar për transmetim
 • Shpejtësi të shpejtë dhe pa kufij të të dhënave
 • Kriptimi i shkallës ushtarake dhe një politikë pa log
 • Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh
 • Punon me: Sling TV, Hulu, Netflix, Amazon Prime Video, HBO, CBS All Access, Disney +, iPlayer të BBC
 • Kombinohet me: ruterat, konzollat ​​e lojërave, Windows, Android, iOS, macOS, Linux, Chrome

me 1,000 + serverët e Sh.B.A. të CyberGhost në dispozicionin tuaj, kapërcimi i geoblocks të Hulu nuk është aspak problem.

Ju nuk do të humbisni asnjë moment nga aventurat magjike të The Owl House falë serverë të specializuar për transmetim, gjerësi të pakufizuar dhe shpejtësi të shpejtë. Nëse jeni një i varur nga streaming, siç jam unë, CyberGhost mund të sigurojë me siguri rregullimin tuaj të përmbajtjes.

Ju mund të transmetoni dhe të shfletoni pa merak duke e ditur se ekziston një mur i padepërtueshëm i kriptimit të shkallës ushtarake duke parandaluar çdo sy të prishur të vjedhë të dhënat tuaja.

 Kriptimi i pathyeshëm 256-bit mban të fshehura plotësisht gjithçka që bëni në internet. ISP-ja, tregtarët dhe agjensitë qeveritare nuk mund të shohin atë që kërkoni, transmetoni dhe shkarkoni.

Ju jeni gjithashtu të mbrojtur nga rrjedhjet e të dhënave nga një ndërprerës automatik të vrasjes dhe aplikacioneve të provës.

CyberGhost operon një politikë të rreptë të mos-logs, kështu që ju e dini që asnjë nga të dhënat tuaja nuk është e ruajtur në serverat. Me CyberGhost ju mbroheni plotësisht nga të dhënat tuaja që përfundojnë në duar të gabuara.

Nëse jeni një i ri kur bëhet fjalë për sigurinë në internet, CyberGhost ka aplikacione të shkëlqyera për përdoruesit dhe konfigurimin e thjeshtë. Shtë një VPN e shkëlqyeshme për fillestarët, dhe mbështetja e drejtpërdrejtë e bisedës është në dispozicion për disa udhëzime shtesë.

Keni mjaft kohë për të provuar tiparet e CyberGhost me një garanci e gjatë për 45 ditë kthim parash.

Provoni të gjitha tiparet premium të CyberGhost pa rrezik deri në shtatë pajisje menjëherë. Nëse tiparet ju bëjnë përshtypje, kurseni kur regjistroheni me një zbritje e madhe në pajtimin tuaj.

Keni nevojë për pak më shumë informacion para se të kryeni? tonë rishikim i hollësishëm i CyberGost e ke mbuluar.

Rrjedhin shtëpinë e Owl Me CyberGhost!

Para se të zgjidhni: Elfarë tjetër mund të bëjë një VPN?

VPN-të mund t’ju ndihmojnë të shikoni përmbajtje të bllokuar nga kudo në botë, por kjo nuk është gjithçka që ata bëjnë.

Ata gjithashtu:

 1. Parandaloni faqet e mediave sociale, reklamuesit, ISP-në tuaj dhe kriminelët nga gjurmimi dhe shitja e informacionit tuaj personal dhe regjistrat e aktiviteteve.
 2. Siguroni pajisjen tuaj në rrjetet publike WiFi në të mbrojë nga hakerat dhe mbikëqyrjen. 
 3. Bllokoni malware dhe bllokoni mashtrimet e phishing.
 4. Ju lejojnë të shijoni shërbimet e transmetimit dhe faqet e internetit me më pak reklama dhe rreziqe të sigurisë.
 5. Anashkaloni goditjen e ISP dhe bllokimet e rrjetit në rrisni shpejtësinë e lidhjes tuaj në internet.

FAQ

A janë legalë të VPN-ve?

po, VPN-të janë të ligjshme në shumicën e vendeve. Disa vende, të tilla si Kina dhe Rusia, kufizojnë ose bllokojnë përdorimin e VPN-ve.

Nëse doni të dini më shumë rreth ligjshmërisë së VPN-ve në rajonin tuaj, hidhini një sy artikullit tonë në ku VPN-të janë të paligjshme. Dhe për informacion të azhurnuar shikoni tona azhurnime të drejtpërdrejta të lajmeve të censurës në internet.

A kam nevojë për një VPN kur udhëton?

Ka përfitime të shumta për të përdorur një VPN kur udhëtoni. Ju mund të përdorni VPN tuaj për të kapërcyer censurimin dhe geoblocks, për të qëndruar të sigurt në rrjetet publike WiFi dhe për të hyrë në përmbajtje nga vendi juaj amë ndërsa jeni larg. Shikoni artikullin tonë të hollësishëm për të mësuar më shumë rreth pse është e rëndësishme të përdorni një VPN kur udhëtoni.

Ku mund t’i gjej marrëveshjet më të mira të VPN?

Weekdo javë, ne provojmë marrëveshjet më të mira dhe zbritjet VPN për të gjithë ofruesit kryesorë. Kështu që, para se të regjistroheni për një VPN, shikoni tonë Faqja e kuponit VPN në sigurohuni që të merrni marrëveshjen më të mirë.

Në fund të fundit

Ju mund të zhbllokoni Hulu dhe shikojnë Shtëpinë e Owl nga kudo me një VPN më të vlerësuar. 

NordVPN është zgjedhja ime kryesore për transmetimin e shtëpisë Owl. Ajo ka një rrjet të madh serverash amerikanë, karakteristika të sigurisë së rafteve të lartë dhe lidhje me shpejtësi të lartë që garantojnë transmetim të qetë dhe të sigurt.

Unë përdor një VPN çdo herë që shkoni në internet, jo vetëm kur jeni duke transmetuar. Karakteristikat Premium të sigurisë, përfshirë kodimin e klasës ushtarake, mbrojnë të dhënat tuaja të ndjeshme dhe intimitetin në çdo kohë.

A jeni një tifoz i madh i Disney? Shikoni këtë udhëzues të hollësishëm për të zhbllokuar tërë bibliotekën Disney +.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me