Si të shikoni Sezonin Final të Creit në vitin 2020


Duke i thirrur të gjithë tifozët e Schitt-it të ngordhur nga Creek – a jeni gati? Eshte kthyer. Por Sezoni 6 nuk është thjesht ndonjë sezon i vjetër, është sezoni i fundit, ndonjëherë.

Nëse jeni në Kanada, ju mund ta transmetoni atë javore në CBC Gem (CBC) falas. Dhe nëse jeni në SH.B.A., mund ta shikoni direkt përmes Pop TV nëse keni kabllo, ose në Pop TV përmes Sling TV.

Diku tjetër në botë? Atëherë nuk mund të akordoheni, sepse është vetëm për Kanada dhe banorë me qendër në SHBA. Kjo është arsyeja pse ju jeni këtu. Unë kam një zgjidhje!

Nëse përdorni një VPN, mund të lidheni me një server të sigurt në Kanada dhe rrjedh nga kudo ku je. Paralajmërimi i Spoilerit: zgjedhja ime kryesore është NordVPN, falë besueshmërisë, shpejtësisë dhe aftësisë së saj për të anashkaluar geoblocks të CBC Gem.

Unë do t’ju tregoj tre VPN-të e mia të mira për shikimin e sezonit 6 të Schitt’s Creek në CBC Gem, në vend se Pop TV. CBC Gem është i lirë të transmetohet, ndërsa Pop TV nuk është. Dhe nuk dëshiron të paguash diçka, nëse nuk do të duash, a? Nuk mendoi.

Vazhdoni të lexoni tek shiko cilat tre VPN rekomandoj për transmetimin e sezonit përfundimtar kudo në botë. Ose, nëse doni të shkoni atje menjëherë, klikoni këtu.

Udhëzues i shpejtë – Si të shikoni Sezonin 6 të Schitt’s Creek në CBC Gem

 1. Shkarkoni një VPN – zgjedhja ime kryesore është NordVPN për shkak të serverëve të saj të shpejtë Kanadezë.
 2. Instaloni VPN në pajisjen tuaj dhe më pas lidheni me një server në Kanada.
 3. Vizito faqen e internetit CBC Gem dhe regjistrohu.
 4. Filloni të shikoni Sezonin 6 të Schitt’s Creek!

Këshilla PRO: Ju mund të abonoheni falas në CBC Gem, i cili ju lejon të përdorni në Creek Schitt’s. Ose, ju mund të provoni premium, i cili vjen me një provë 30-ditore falas.

Filloni të transmetoni Sezonin 6 të Schitt’s Creek. Tani!

Pse keni nevojë për një VPN për të parë Sezonin 6 të Schitt’s Creek

Nëse keni qenë me Schitt’s Creek që nga fillimi dhe nuk jeni brenda SH.B.A. ose Kanada, ju e dini stërvitjen.

CBC Gem përdor geoblocks për të mbyllur përmbajtjen e saj, duke e mbajtur atë ekskluzive vetëm në Kanada, kështu që gjithçka që shihni është një ekran bosh me një mesazh gabimi. E bën këtë nga përcjellja e vendndodhjes tuaj duke përdorur adresën tuaj IP.

Do uebfaqe që vizitoni dërgon një kërkesë DNS, e cila zbulon adresën tuaj IP. Pra, pasi të shkoni drejt CBC Gem, ai e di se ku jeni, sepse kërkesa juaj DNS tregon vendndodhjen tuaj të saktë fizike. Merrni ndonjëherë ndjenjën që jeni duke shikuar?

Ti mundesh bëjeni veten plotësisht të padukshëm me një VPN, megjithëkëtë, dhe përreth blloqeve gjeografike të CBC Gem.

Ju instaloni një VPN direkt në pajisjen tuaj përmes një aplikacioni, në mënyrë që të keni mundësi lidheni me një server kanadez. Ju është dhënë një adresë IP me bazë në Kanada dhe adresa juaj e vërtetë IP është fshehur plotësisht.

Kur dërgoni një kërkesë tjetër DNS, të gjitha CBC Gem e sheh është adresa juaj e Kanadasë. Dhe kjo do të thotë se Sezoni 6 në tërësinë e tij është gati të shikojë kur të jeni.

Para se të zgjidhni: Elfarë tjetër mund të bëjë një VPN?

A jeni shqetësuar ndonjëherë për sigurinë tuaj në internet? Me një VPN, nuk ju duhet.

Duke përdorur kriptimin e fuqishëm, një VPN i mban të gjitha të dhënat tuaja dhe veprimtarinë në internet të fshehura dhe të sigurta duke e dërguar atë përmes një tuneli të veçantë për të gjithë trafikun tjetër të internetit.

Askush nuk mund të shohë se ku je apo çfarë po bën, madje edhe në WiFi publik. Nëse keni pak për të bërë bankare në internet, fjalëkalimet dhe detajet tuaja janë të sigurta.

Një VPN gjithashtu mund të ju ndihmojë të bëni blerje për marrëveshjet më të mira. Shumë çmime shkojnë lart e poshtë bazuar në vendndodhjen tuaj. Nëse jeni duke planifikuar një udhëtim, të lidheni me vende të ndryshme për të gjetur marrëveshje në fluturime dhe hotele mund t’ju ndihmojnë të kurseni shumë para!

Cfare tjeter Një VPN mund përmirësoni shpejtësinë tuaj të lidhjes (po, me të vërtetë) duke shmangur goditjen, ju lejoni anashkalojë censurën dixhitale, dhe mbajeni pajisjen tuaj i sigurt nga malware dhe përpjekjet e phishing.

3 VPN-të më të mira për shikimin e Schitt’s Creek Sezoni 6

1. NordVPN

NordVPN

Karakteristikat kryesore të NordVPN

 • 400 serverë të shpejtë në Kanada
 • Serverë të disponueshëm të disponueshëm
 • Karakteristikë SmartPlay për transmetim
 • Kriptimi i shkallës ushtarake
 • 30 ditë garanci për kthimin e parave
 • Gjashtë lidhje të njëkohshme
 • 24/7 chat live
 • Punon me: CBC Gem, Netflix, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video, ITV Hub, ESPN, Sky TV, Hulu
 • Pajtueshme me: Windows, Android, iOS, macOS, ruter, Android TV, Amazon Fire TV, Chrome, Firefox

NordVPN merr lehtësisht rreth gelooklloqe të CBC Gem dhe është zgjedhja ime më e mirë për transmetimin e sezonit 6 të Schitt’s Creek.

Ju mund të zgjidhni 400 servera në Kanada, të gjitha janë të besueshme për të hyrë në CBC Gem. Nëse doni të hipni nëpër botë, mund të përdorni mbi 5.400 servera në të gjithë botën me ndërprerës të pakufizuar të serverave.

NordVPN madje ofron serverat e ngatërruar, kështu që nëse jeni duke akorduar nga një vend me censurë të rëndë dixhitale si Kina, është ideal për ju.

 serverat e bezdisshëm fshehin faktin se ju jeni duke përdorur një VPN krejt, kështu që ju jeni plotësisht i padukshëm dhe ofruesi i shërbimit tuaj të internetit (ISP) nuk mund t’ju bllokojë. Nëse keni nevojë për ndihmë duke përdorur këta serverë, hyrni në NordVPN 24/7 chat live për asistencë.

Karakteristika e saj SmartPlay e bën të lehtë përmbajtjen e geobllokuar, si të gjithë serverët janë optimizuar tashmë për transmetim me DNS të zgjuar dhe siguri të nivelit të lartë. Kjo do të thotë se nuk ka hapa shtesë të përfshirë për ju, pasi është një paketë gjithëpërfshirëse.

Shpejtësia e sipërme. Ata janë të shpejtë. Nga fillimi deri në fund, mundeni transmetoni sezonin 6 të Schitt’s Creek në ultra HD, e lirë nga vonesa ose buffering.

Po, dhe çfarë lidhje me reklamat? Me NordVPN bllokues të integruar të reklamave, CyberSec, pajisja juaj është e sigurt nga malware dhe nuk ju shqetëson reklamat që shfaqen.

Ka siguri të nivelit të lartë, përfshirë Kriptimi AES 256-bit, një ndërprerës automatik vrasës, dhe Mbrojtja e rrjedhjes DNS dhe IP. 

Ju gjithashtu keni intimitetin maksimal pa shtigje të të dhënave me të politikë e rreptë e mos-logs.

me gjashtë lidhje të njëkohshme lejohet, ju mund të vini aty ku keni mbetur në një pajisje tjetër me Creitt’s Creek. Ose lejoni që anëtarët e familjes tuaj të akordohen në pajisjet e tyre, nëse mendoni se ndani pajtimin tuaj.

Lexoni më shumë rreth sigurisë së përparuar të NordVPN në rishikimi ynë i hollësishëm.

Paratë tuaja mbrohen gjithashtu, me një 30 ditë garanci për kthimin e parave, kështu që pse mos ta provoni pa rrezik? Kemi një kupon që mund ta përdorni për një zbritje të madhe në pajtimin tuaj.

Stream Schitt’s Creek Sezoni 6 Me NordVPN!

2. ExpressVPN

Pajisjet ExpressVPN

Karakteristikat kryesore të ExpressVPN

 • Servers në pesë lokacione në Kanada
 • Shpejtësi flakëruese
 • Ndarje tunele
 • Të dhëna të pakufizuara
 • Kriptimi AES me 256-bit
 • 30 ditë garanci për kthimin e parave
 • Pesë lidhje të njëkohshme të pajisjes
 • Mbështetje chat live në dispozicion 24/7
 • Punon me: CBC Gem, Sling TV, Netflix, iPlayer të BBC, Disney +, Hulu, HBO GO, YouTube TV, Amazon Prime Video
 • Pajtueshme me: ruterat, konzollat ​​e lojërave, iOS, macOS, Linux, Windows, Android, Chrome, Firefox, Amazon Fire TV, TV të zgjuar

Dëshironi një transmetim të shpejtë dhe të besueshëm pa marrë parasysh se ku jeni në botë? Me ExpressVPN, ju keni vetëm atë.

ExpressVPN ka serverë në pesë lokacione në të gjithë Kanada, dhe më shumë se 3,000 në të gjithë botën. Për të qenë specifik, ka 94 vende mund të lidheni, kështu që të zhbllokoni përmbajtjen gjeo-të kufizuar kudo në botë.

me shpejtësi rrufe dhe të dhëna të pakufizuara, jeni të mbuluar për tërë sezonin e fundit të Schitt’s Creek pa pasur nevojë të shqetësoheni për mbarimin e të dhënave. Ju nuk do të humbisni një moment të vetëm të shenjave të familjes Rose.

Merrni me vete sezonin 6 të Schitt’s Creek pesë pajisje menjëherë, edhe në smartphone ose tablet.

Kriptimi më i mirë në klasë siguron që vendndodhja juaj dhe trafiku i internetit të jenë plotësisht anonimë ndërsa jeni duke transmetuar, dhe ju mban të sigurt nga snoopers në internet. Plus, ka një ndërprerës automatik vrasës për anonimitetin e garantuar nëse humbni lidhjen tuaj VPN.

I shqetësuar për lënien e një shenje kur mbaroni transmetimin? ExpressVPN është të vendosura në Ishujt e Virgjër Britanikë, kështu që vërtet mbështetet një politikë e rreptë e mos-logs. Asnjë nga të dhënat tuaja nuk mbetet prapa në serverë.

Ka edhe protokolle të shumta sigurie për të zgjedhur, në mënyrë që të gjeni më të mirën për pajisjen tuaj. Kjo perfshin protokolli kryesor i industrisë, OpenVPN. Nëse nuk jeni të sigurt se çfarë është më e mira, kontaktoni me shërbimin e klientit. Biseda live është në dispozicion 24/7 live.

Për madje më shumë kontroll mbi seancën tuaj të transmetimit, mund të përdorni ExpressVPN tipar tunelizimi i ndarë. Rrugëzoni shfletuesin ose aplikacionin CBC përmes VPN dhe lini gjithçka tjetër, kështu që të mund të vazhdoni me adresën tuaj IP lokale. Po, ky është përdorimi i njëkohshëm.

Dëshironi të provoni gjithçka që ka për të ofruar? Provoni pa rrezik 30 ditë garanci për kthimin e parave dhe merr gjithë muajin për të eksploruar. Mund të lexoni më shumë rreth veçorive të ExpressVPN në rishikimi ynë i plotë.

Unë gjithmonë kërkoj mënyra për t’ju ndihmuar të kurseni para në pajtimin tuaj VPN. këtu është një zbritje ekskluzive gati për përdorim.

Stream Schitt’s Creek Sezoni 6 me ExpressVPN!

3. CyberGhost

Pajisjet CyberGhost

Karakteristikat kryesore të CyberGhost

 • 230+ serverë në Kanada, 5,900+ në të gjithë botën
 • Serverë të optimizuar të transmetimit për CBC
 • Shpejtësi të shpejtë
 • Kriptimi 256-bit
 • Mbrojtje WiFi
 • Rimbursim i plotë brenda 45 ditëve
 • Shtatë lidhje pajisjesh
 • Mbështetje chat live
 • Punon me: CBC Gem, Disney +, Netflix, Hulu, ESPN, DAZN, Sky TV, Video Prime Amazon, YouTube, Hotstar
 • Pajtueshme me: Linux, Firefox, Chrome, iOS, macOS, Windows, Android, ruterat, Amazon Fire TV, Android TV

CyberGhost ka disa nga mbulimin më të lartë që kam parë në Kanada, me më shumë 230 serverë që përfshijnë tre qytete. Edhe më mbresëlënëse është mbulimi i saj global 5,900 serverë në 90 vende. 

Ajo fluturon me lehtësi nëpër kthesat e gezuara të CBC Gem, kështu që tërësia e antikëve të trëndafilit të drejtë ka të drejtë në majë të gishtave.

Ajo ka shpejtësi mbresëlënëse, gjithashtu, kështu që ju mund të transmetoni në cilësi të lartë. Dhe, ka të dhëna të pakufizuara, që do të thotë, pa dyshim, kufizime se sa nga sezoni i fundit i Schitt’s Creek mund të shikoni.

CyberGhost gjithashtu ka diçka që jo çdo VPN bën: serverë të optimizuar për platforma specifike streaming. Para se të pyesni, po, CBC është në listë. Për të shijuar shpejtësinë dhe cilësinë më të mirë, zgjidhni një server Kanada të optimizuar për CBC nga menyja.

Cilësia më e mirë e transmetimit në botë nuk do të thotë asgjë nëse nuk jeni të sigurt, a e bën atë? CyberGhost ofron kriptimi i shkallës ushtarake, kështu që ju jeni plotësisht privat nga cybrerthieves dhe palëve të treta.

Edhe ju keni Mbrojtja e rrjedhjeve DNS dhe IP, një ndërprerës automatik vrasës dhe një politikë transparente e mos-logave. Kjo është në secilën prej jush shtatë lidhje të njëkohshme të pajisjes, shumë.

Kur jeni duke transmetuar WiFi, ju e merrni këtë mbrojtje, kështu që nuk ka asnjë sulm që të shikoni ndërsa jeni duke qarë me të qeshura (ose me lot) gjatë fundit të epokës së Schitt.

Për çdo pyetje në lidhje me serverët e transmetimit shkoni direkt në CyberGhost mbështetje chat live.

Dëshironi të lexoni më shumë rreth veçorive të CyberGhost? Ne kemi testuar gjithçka që ka për të ofruar. Lexoni rezultatet në rishikimin tonë.

Mund të shkoni përpara përpara dhe ta provoni pa rrezik një garanci prej 45 ditësh për kthimin e parave. Kjo është një periudhë kohore ekstra bujare që ju lejon të provoni gjithçka që ka për të ofruar.

Blerës tru? Ju jeni me fat. Ne kemi një zbritje ekskluzive që mund të përdorni kur regjistrohesh.

Stream Schitt’s Creek Sezoni 6 Me CyberGhost!

FAQs

Bëni që këta VPN të punojnë me faqet e tjera të transmetimit?

Shumica e VPN premium, si ato në këtë listë, mund të zhbllokojnë përmbajtjen e kufizuar nga gjeo-faqet në faqet më të njohura të transmetimit, si Netflix, Hulu dhe Amazon Prime Video. Unë kam listuar faqet e transmetimit për secilën nga rekomandimet e mia, por listat janë mjaft më gjithëpërfshirëse. Për të qenë të sigurt, para se të regjistroheni, kontaktoni mbështetjen e bisedës live me VPN që po e konsideroni.

A janë këto VPN të pajtueshme me pajisjet e mia?

Po. Në pjesën më të madhe, të gjitha VPN-të që kam mbuluar punojnë në pajisjet dhe platformat më të zakonshme. Secili VPN ka një listë të pajisjeve të tij të përputhshme.

A janë legal VPN në Kanada?

Absolutisht. VPN-të janë të ligjshme për t’u përdorur në Kanada, por sepse Kanada është pjesë e Aleanca me pesë sy, Unë rekomandoj të përdorni një VPN për të shmangur vëzhgimet e internetit nga qeveria kur jeni duke përdorur një VPN për përdorim ligjor, të tilla si transmetimi i përmbajtjes së bllokuar. Asnjëherë mos përdorni një VPN për veprimtari të paligjshme.

Në fund të fundit

Tifozët besnikë nuk heqin dorë nga diçka që ata duan, apo jo? Prandaj, mos u dorëzoni nga Creek’s Creek. Ti mundesh lehtë derdhet nga kudo ku jeni me një VPN, duke u lidhur me një server të sigurt në Kanada.

Zgjedhja ime kryesore është NordVPN. Mbulimi i serverit të tij në Kanada, shpejtësi të besueshme dhe aftësia për të anashkaluar kufizimet gjeo-gjeografike janë të vështira për t’u gjetur diku tjetër.

Po mendoni se cilat protokolle të sigurisë janë të përshtatshme për pajisjen tuaj? Read udhëzuesi ynë për protokollet VPN për t’ju ndihmuar të vendosni.

Nëse keni shërbime të tjera streaming në listën tuaj, si Netflix Canada, shikoni zgjedhjet tona më të mira të VPN-ve më të mira për Netflix.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map