Si të shikoni Sezonin 5 të Thirrjes Më të Mirë Saul Online Kudo


I ngazëllyer kur pa se çfarë është në dispozicion për Jimmy tani që ai më në fund ka përqafuar emrin Saul Goodman? Bërja e basteve nëse Walter dhe Jesse do të shfaqen më në fund? Sezoni 5 i Më mirë Thirrje Saulit do të jetë më i madh dhe më i errët se kurrë.

Instalimi i fundit i shfaqjes hit në SHBA arrin në AMC. Por, çfarë nëse nuk keni akses në një ofrues kabllor që tregon AMC ose jeni i vendosur jashtë SH.B.A.?

Të gjitha nuk janë të humbura. Ju duhet vetëm një VPN. Me një VPN, mund të ndryshoni adresën tuaj IP në pajisjen tuaj për të hyrë në sezonin e fundit të Better Call Saul. Kam më shumë lajme të mira. Unë do t’ju jap dy mënyra për ta parë atë me një VPN!

Ju mund ose shikojeni atë përmes Sling TV në SH.B.A., ose mundeni shikojeni në Netflix në Mbretërinë e Bashkuar.

Të dy shërbimet përdorin geoblocks t’u përmbahen licencave të tyre të transmetimit dhe të parandalojnë shikuesit të akordojnë nga vendet e tyre përkatëse. Por me një VPN e shkëlqyeshme si NordVPN, ti mundesh shikoni Sezonin 5 të Thirrjes më të Mirë Saulit nga kudo në botë. Karakteristika e saj # 1 e transmetimit është duke anashkaluar kufizimet gjeo.

Transmetoni më mirë Saul Sezoni 5 me NordVPN!

Udhëzues i shpejtë – Si të shikoni më mirë thirrjen Saul Sezoni 5 me TV Sling

 1. Zgjidhni një VPN me serverë në SH.B.A.. NordVPN është rekomandimi im i lartë për Sling TV për aftësinë e tij të shkëlqyeshme për të shkelur geoblocks.
 2. Regjistrohu për VPN-në dhe shkarkoje në pajisjen tënde.
 3. Lidhu me një server amerikan.
 4. Shkoni në Sling TV dhe shikoni Sezonin 5 të Better Call Saul.

Lexuesit duhet të shënojnë se episodi i parë nuk do të ketë premierën në TV Sling deri në dy orë pasi të transmetohet në AMC.

Këshillë PRO: Nëse tashmë keni një llogari të TV Sling (ky artikull ju tregon se si të merrni një pa një kartë krediti amerikane), atëherë unë ju rekomandoj të përdorni këtë metodë. Nëse tashmë keni një pajtim për Netflix, atëherë unë ju rekomandoj të përdorni metodën e dytë më poshtë.

Filloni transmetimin më të mirë Saul Sezoni 5 Tani!

Udhëzues i shpejtë – Si të shikoni më mirë thirrjen Saul Sezoni 5 në Netflix

Netflix ka të drejta për Better Call Saul në Mbretërinë e Bashkuar, kështu që do të transmetojë episodin e parë kur transmeton në AMC (ndërsa në SH.B.A., ai do të jetë vetëm në Netflix pas transmetimit të tërë sezonit). Nëse tashmë keni një llogari Netflix, gjithçka që ju nevojitet është një VPN me serverë në Mbretërinë e Bashkuar.

 1. Regjistrohuni për një VPN që ka serverë në Mbretërinë e Bashkuar dhe që është e shkëlqyeshme për transmetim. NordVPN ka 600+ serverë në Mbretërinë e Bashkuar.
 2. Shkarkoni VPN në pajisjen tuaj dhe regjistrohuni.
 3. Lidhu me një server në Mbretërinë e Bashkuar.
 4. Hapni Netflix në Mbretërinë e Bashkuar, futuni në llogari dhe shijoni sezonin më të ri të Better Call Saul.

Lexuesit duhet të shënojnë se nëse nuk keni një llogari Netflix, do të duhet të regjistroheni për një të tillë.

Filloni transmetimin më të mirë Saul Sezoni 5 Tani!

Me kohë të shkurtër?

 • Shikoni cilat tre VPN janë më të mirat për transmetimin e sezonit të ri të Better Call Saul
 • Zbuloni se çfarë tjetër mund të bëjë një VPN

Pse keni nevojë për një VPN për të parë më të mirë Saul Sezoni 5

Unë e di që mezi prisni të shikoni Sezonin 5 të Better Call Saul, por transmetuesit dhe shërbimet e transmetimit si Sling TV dhe Netflix duhet të respektojnë ligjet e licencimit që u tregojnë atyre se ku mund dhe nuk mund të transmetojnë përmbajtjen e tyre.

Kjo do të thotë, për të mos lejuar që dikush të transmetojë shfaqjet e tyre jashtë territoreve të tyre të dakorduara, Sling TV dhe Netflix përdorin geoblocks.

Geoblocks punojnë nga duke zbuluar vendndodhjen tuaj duke përdorur adresën tuaj IP. Nëse ata zbulojnë se jeni të vendosur në një vend të gabuar – një shërbim transmetimi nuk lejohet të transmetohet në – ata ju bllokojnë të shikoni shfaqjen tuaj. Kjo do të thotë asnjë Xhimi, asnjë Majk dhe asnjë Gus për ju.

Kur përdorni një VPN, pse? ’Shtë mirë, burrë.

VPN-të janë të afta duke anashkaluar geoblocks duke bërë gjeo-spoofing adresën tuaj IP. Si e bën këtë punë, ju pyesni? ata fshihni adresën tuaj të vërtetë IP dhe maskojeni atë me një prej tyre duke rivotuar të gjithë trafikun tuaj përmes një prej serverëve të tyre privatë.

Pra, nëse doni të përdorni Sling TV ose Netflix në Mbretërinë e Bashkuar, gjithçka që duhet të bëni është lidheni me një server në SH.B.A. ose MB.

Meqenëse trafiku juaj po kalon në serverin VPN në rrugën e tij drejt Sling TV ose Netflix, faqet e transmetimit shohin adresën IP të SH.B.B të serverit VPN në vend të tuajin. Ata mendojnë se ju jeni me qendër në SH.B.A. ose MB dhe zhbllokoni përmbajtjen e tyre.

3 VPN më të mira për shikimin më të mirë të thirrjes Saul Sezoni 5

1. NordVPN

Pajisjet NordVPN

Karakteristikat kryesore të NordVPN

 • 1,600 serverë në SH.B.A. dhe 600+ në Mbretërinë e Bashkuar
 • Karakteristikë SmartPlay për transmetim të lehtë
 • Shpejtësia më e shpejtë e çdo VPN
 • 30 ditë garanci për kthimin e parave
 • Gjashtë lidhje pajisjesh
 • 24/7 chat live
 • Punon me: Sling TV, Netflix, Amazon Prime Video, HBO GO, Hulu, iPlayer në BBC, Disney+
 • Të pajtueshëm me: macOS, iOS, Windows, Android, Linux, Chrome, Firefox, Android TV, ruterat

NordVPN është VPN ime e preferuar për transmetimin e të dy Sling TV dhe Netflix UK sepse ka 600+ serverë në Mbretërinë e Bashkuar dhe 1.600 serverë në SH.B.A.. Mund të zhbllokojë lehtësisht të dy faqet e transmetimit, kështu që është perfekt për të kapur sezonin e ri të Better Call Saul, kudo që dëshironi ta shikoni.

Jo vetëm kaq, por NordVPN mund zhbllokoni çdo shërbim tjetër të madh të transmetimit, too. Gjatë provave të mia, unë kam qenë në gjendje të hyj në çdo rajon tjetër Netflix, të gjitha bibliotekat e Amazon Prime Video dhe faqet e tjera si Hulu dhe HBO GO.

Featureshtë veçori SmartPlay e NordVPN që e bën transmetimin kaq të lehtë. Shtë krijuar për të anashkaluar gjeo-kufizimet në rrjedhë dhe për t’ju dhënë shikim i qetë, i pandërprerë, pa tampon.

Ndihmon që NordVPN gjithashtu të jetë kaq i shpejtë. Në testet tona të shpejtësisë së fundit, NordVPN ishte VPN më e shpejtë që provuam. Ju gjithashtu merrni të dhëna dhe bandë të pakufizuar kështu që ju mund të kapni sa më shumë nga aventurat e Jimmy si ju pëlqen.

NordVPN ju mban të sigurt në internet ndërsa transmetoni. Përdor Kriptimi i AES i shkallës ushtarake 256-bit për tu siguruar që askush nuk mund të hakmirret ose interceptojë trafikun tuaj të internetit.

një kaloni automatik i vrasjes dhe mbrojtja e rrjedhjes DNS të dy sigurojnë që adresa juaj e IP dhe informacioni privat të mos zbulohet kurrë – edhe nëse shkëputeni nga VPN. Shërbimi gjithashtu ka një politikë e rreptë e mos-logs kështu që ju mund të besoni që ajo kurrë nuk ruan, kalon ose shet të dhënat tuaja.

Softuer i sigurisë CyberSec bllokon malware dhe reklama për t’ju mbrojtur nga hakerat dhe viruset.

NordVPN ju lejon të lidheni gjashtë pajisje në të njëjtën kohë, kështu që ju mund të transmetoni më mirë Saul në shtëpi, në lëvizje, ose kudo tjetër. Nëse keni nevojë për ndihmë për të instaluar ose përdorur VPN, ka 24/7 chat live në dispozicion për të ndihmuar. Ju gjithashtu mund ta provoni shërbimin jashtë, pa rrezik, me të 30 ditë garanci për kthimin e parave.

Dëshironi të dini më shumë? Eksploroni tonë Rishikim NordVPN për të parë rezultatet e plota të hulumtimit dhe testimit tonë.

Transmetoni më mirë Saul Sezoni 5 me NordVPN!

2. ExpressVPN

Karakteristikat kryesore të ExpressVPN

 • 26 lokacione të serverëve në SHBA dhe 5 lokacione të serverëve në Mbretërinë e Bashkuar
 • Shpejtësia e rrufeve
 • Split-tunneling
 • Teknologji e besuarServer
 • 30 ditë garanci për kthimin e parave
 • Pesë lidhje të njëkohshme
 • Biseda live në dispozicion 24/7
 • Punon me: Netflix, Sling TV, Hulu, HBO GO, Showtime, Sky TV, Amazon Prime Video, iPlayer të BBC
 • Pajtueshme me: Linux, Chrome, Firefox, macOS, Amazon Fire TV, Windows, iOS, Android, tastierë lojrash, ruter

ExpressVPN ka 26 lokacione të ndryshme serverash në SH.B.A. dhe 5 vendndodhje të serverëve në MB – kjo është më shumë se serverë të mjaftueshëm për të zhbllokuar Sling TV ose Netflix UK dhe të filloni në Sezonin 5.

Shtë gjithashtu i aftë të zhbllokojë Amazon Prime Video, iPlayer të BBC, HBO GO dhe shumicën e faqeve të tjera të transmetimit.

Më pëlqen të transmetoj me ExpressVPN sepse është tepër e shpejtë. përjetova nuk ka kohë ngarkimi, vonesë ose buffering ndërsa isha duke provuar VPN. Ajo madje siguron një test i integruar i shpejtësisë kështu që ju mund të kontrolloni se cili është serveri më i shpejtë në SH.B.A. ose MB për të transmetuar Saul më të mirë.

ExpressVPN ka pa kufizime të të dhënave ose gjerësisë së bandës kështu që ju mund të transmetoni sa më shumë episode të spin-offit tuaj të preferuar Breaking Bad si ju dëshironi.

Ju merrni pesë lidhje të njëkohshme, që do të thotë që ju mund të përdorni VPN në smartphone, laptop, desktop dhe pajisje të tjera.

ExpressVPN gjithashtu ka disa shumë karakteristika të dobishme si tunelimi i ndarë, e cila ju lejon të devijoni një pjesë të trafikut tuaj përmes VPN dhe disa përmes ofruesit tuaj të shërbimit normal të internetit (ISP). Unë e gjeta këtë ideale kur doja të transmetoja me VPN time, por të hyrja në faqet e tjera si banking online ose media sociale duke përdorur adresën time IP të vërtetë.

Masat e sigurisë së ExpressVPN përfshijnë Kriptimi AES me 256-bit, një ndërprerës automatik vrasës dhe mbrojtja e rrjedhjes së DNS dhe IPv6.

Ajo ka një politikë e rreptë e mos-logs me teknologjinë TrustedServer që fshin çdo server çdo herë që rindizet. Ju e dini se të dhënat tuaja dhe aktiviteti në internet janë të garantuara të qëndrojnë private kur janë të lidhur.

Më bëri shumë përshtypje Shërbimi i shkëlqyeshëm i klientit të ExpressVPN. Ka ndihmë 24/7 chat live si dhe mjaft udhëzues dhe udhëzime për t’ju ndihmuar të vendoseni. Shihni veten me ExpressVPN 30 ditë garanci për kthimin e parave. Kjo mundësi pa rrezik ju jep një muaj të tërë për t’u transmetuar me VPN dhe për të kontrolluar tiparet e tjera të saj.

Dëshironi të dini më shumë? Eksploroni tonë Shqyrtimi i ExpressVPN për të parë rezultatet e plota të hulumtimit dhe testimit tonë.

Transmetoni më mirë Thirrni Saulin Sezoni 5 me ExpressVPN!

3. Cyberghost

Pajisjet CyberGhost

Karakteristikat kryesore të CyberGhost

 • 1000+ serverë në SH.B.A. dhe 800+ në Mbretërinë e Bashkuar
 • Rrëmbyes të optimizuar
 • Përdorues miqësor për fillestarët VPN
 • Shpejtësi të shpejtë
 • Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh
 • Shtatë lidhje të njëkohshme lejohen
 • Punon me: Sling TV, Netflix, Hulu, Disney +, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video, Crunchyroll, HBO GO
 • Pajtueshme me: Windows, Android, Firefox, Chrome, macOS, iOS, Linux, TV të mençur, ruterat, tastierat e lojërave

Po kërkoni një mënyrë të shpejtë dhe të lehtë për të transmetuar Sezonin 5 të Më mirë Thirrni Saul? CyberGhost është një nga rekomandimet e mia kryesore për fillestarët e VPN sepse është kështu e thjeshtë dhe e lehtë për t’u përdorur.

Shërbimi ka disa serverë të optimizuar të transmetimit dhe madje i etiketon ato në bazë të cilit ofrues të transmetimit ata janë më të mirët në zhbllokimin, kështu që ju e dini saktësisht se cilin do të zgjidhni për Sling TV ose Netflix. Ka më shumë sesa 1.000 serverë në SH.B.A. dhe mbi 800 në MB, duke ju dhënë mjaft për të zgjedhur.

CyberGhost është i shkëlqyeshëm në duke anashkaluar geoblocks dhe kisha pa asnjë problem zhbllokimin e Netflix ose Sling TV gjatë provave të mia. Unë gjithashtu isha në gjendje të transmetoj përmbajtje në iPlayer të BBC, Hulu dhe Disney+.

Shpejtësitë janë mjaft të shpejta për të rrjedhje e qetë pa buffering. Ju nuk jeni të kufizuar në sa më mirë Thirrni Saulin që doni të transmetoni – të dy të dhënat dhe gjerësia e brezit janë të pakufizuara.

Unë i besoj CyberGhost të më mbajë të sigurt dhe anonim ndërsa shfletoj dhe transmetoj. është enkriptimi i shkallës ushtarake, ndërprerës automatik vrasës dhe politika e prerjeve zero nënkupton që të dhënat tuaja nuk komprometohen, rrjedhin, vjedhen ose shiten kur përdorni VPN.

Cyberghost-së bllokues të integruar dhe bllokues të malware ju ruan kundër viruseve dhe sjelljeve të tjera në internet.

Ju merrni shtatë lidhje të njëkohshme nën një licencë, e cila është e mjaftueshme për të transmetuar në të gjitha pajisjet tuaja dhe madje edhe për të ofruar mbrojtje për të tjerët në familjen tuaj.

CyberGhost mund të trishtojë paksa kur bëhet fjalë për shërbimin ndaj klientit. Ekziston një tipar chat live, por përgjigjet i gjeta pak të padobishme. Sidoqoftë, ka instalimi hap pas hapi dhe udhëzuesit e përdoruesit në dispozicion nëse preferoni t’i përdorni ato.

Mund të shfrytëzoni sa më shumë bujarët e CyberGhost Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh nëse doni të provoni VPN dhe të provoni shërbimin e saj të klientit para se të kryeni.

Dëshironi të dini më shumë? Eksploroni tonë Rishikim në Cyber për të parë rezultatet e plota të hulumtimit dhe testimit tonë.

Transmetoni më mirë Saul Sezoni 5 me CyberGhost!

FAQs

Elsefarë tjetër mund të bëjë një VPN?

Si dhe zhbllokimin e përmbajtjes së rrjedhës, VPN mund të ju ndihmojnë qëndroni privat dhe anonim në internet.

Kur lidheni me një VPN, ai ri-kontrollon trafikun tuaj përmes një tuneli të koduar. Për sa kohë që VPN është duke përdorur një nivel të lartë të kriptimit, askush nuk do të jetë në gjendje të përgjojë të dhënat tuaja ose gjurmoni lëvizjet tuaja nëpër internet.

Mediat sociale, kompanitë e reklamimit, hakerat, dhe madje edhe ISP-ja juaj janë të bllokuar nga monitorimi i trafikut dhe aktivitetit tuaj. Ju merrni anonimitet i plotë ndërsa shfletoni dhe transmetoni.

Një VPN gjithashtu mund ndihmë për hedhjen e bandës. Disa ISP mund të ngadalësojnë qëllimisht lidhjen tuaj nëse zbulojnë aktivitete të rënda të të dhënave si transmetimi. Kur përdorni një VPN, ISP-ja juaj nuk mund të shohë atë që po veproni kështu nuk mund të shpejtoj shpejtësitë tuaja. Të gjitha VPN-të e mia të rekomanduara kanë të dhëna dhe bandë të pakufizuar plus shpejtësi rrufeje në mënyrë që ata të mos ju ngadalësojnë.

A mund ta shikoj Better Call Saul Season 5 falas me një VPN?

Një VPN mund t’ju ndihmojë të transmetoni më mirë Saul nga kudo në botë, por nuk mund t’ju marrë falas Sling TV ose Netflix falas. Ju duhet një hyrje ekzistuese e Netflix ose Sling TV për të parë Sezonin 5 – edhe nëse keni një VPN.

A do të punojë çdo VPN me Netflix dhe Sling TV?

Të dy Sling TV dhe Netflix përdorin blloqe gjeografike – dhe Netflix përdor gjithashtu një program shumë të fortë anti-VPN. Kjo do të thotë që jo çdo VPN është në gjendje të zhbllokojë të dy faqet e transmetimit.

Një VPN duhet të ketë një rrjet të madh, vazhdimisht të azhurnuar për të vazhduar me listën e zezë nga faqet streaming. Të tre VPN-të në listën time kanë rrjete të mëdha globale që mund të zhbllokojnë Sling TV ose Netflix çdo herë.

A janë të paligjshme VPN?

Përdorimi i një VPN nuk është teknikisht i paligjshëm. Usingshtë thjesht duke përdorur një për të kryer veprimtari të paligjshme që është. Sidoqoftë, rregullat dhe rregulloret që kanë të bëjnë me përdorimin e VPN-së mund të ndryshojnë midis vendeve, dhe disa qeveri i kanë ndaluar ato plotësisht.

Ndërsa nuk ka gjasa të keni nevojë për shërbimet e Saul Goodman ende, është mirë të jeni të vetëdijshëm për ligjet në lidhje me VPN-të në vendin tuaj. Ju mund të mësoni më shumë në tonë udhëzues për ligjshmërinë e VPN-ve.

Vija e poshtme

Nuk mund të presim që Xhimi të shndërrohet në avokat të paskrupull, që të gjithë e njohim dhe e duam nga Breaking Bad?

Mos lejoni që Sling TV dhe Netflix gjeo-kufizimet të marrin në mënyrën tuaj të transmetimit Sezonin 5 të Better Call Saul. Përdorni një nga VPN-të e mia të rekomanduara për të anashkaluar përmbajtjen e bllokuar dhe shijoni sezonin e ri, plus të gjitha përmbajtjet e tjera Sling TV dhe Netflix që dëshironi.

Anydo nga rekomandimet e mia do të funksionojë për nevojat tuaja për të parë dhe pa vështirësi, por NordVPN është zgjedhja ime kryesore për shpejtësinë e saj, aftësitë e zhbllokimit dhe rrjedhjen super të lehtë.

Ju madje mund të merrni para nga kjo VPN e shkëlqyer e transmetimit me të fundit NordVPN kupon.

Dëshironi të mësoni më shumë rreth kufizimeve gjeo dhe si t’i kaloni ato? Lexoni tonë udhëzues i plotë për geoblocking.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map