Si të shikoni sezonin 2 të gjërave të çuditshme kudo

Nëse ka një gjë për të cilën nuk është e çuditshme Gjërat e çuditshme, kjo është arsyeja e popullaritetit të saj gjithnjë në rritje. Dhe nëse jeni duke kërkuar për një shfaqje për të parë-parashikuar para premierave të sezonit të dytë në tetor, kjo është padyshim ajo.

Me një përzierje të telekinesis, laboratorë të drejtuar nga qeveria dhe eksperimente mbi lëndët njerëzore, Gjërat e çuditshme mban lart titullin e saj. Sipas tifozëve, sezoni i dytë i shfaqjes gjithnjë e më popullore po kërkon të jetë edhe më tërheqëse, por – në varësi të vendndodhjes suaj – ju nuk mund të merrni për të shijuar atë sa më shpejt që ajo fillon.

Kapja

Këtu është çështja me të cilën disa njerëz përjetojnë Gjërat e çuditshme – është një seri Netflix Original. Nuk ka asgjë të keqe me Netflix (pasi kështu ndodh që të jetë një nga faqet e internetit më të mira që transmetojnë atje), por shtrirja e tij nuk është plotësisht globale që akoma.

Nëse ndodh që të banoni në një vend ku Netflix nuk është i disponueshëm, mund të keni fat.

Netflix gjithashtu ka tendencë të transmetojë serinë e tyre origjinale së pari në SH.B.A. dhe më pas në vendet e tjera. Kështu që ju mund të mos jeni në gjendje të shikoni shfaqjen e parë kur supozohet të transmetohet më 27 tetor.

Për fat të mirë, ju mund të rrjedhë Gjërat e çuditshme në shumicën e vendeve ku Netflix është i disponueshëm, por nëse jetoni në Greqi, Turqi, Xhamajka, Kili, ose Venezuela (dhe disa të tjera), nuk do të keni mundësi të përdorni atë. Kjo është aty ku një VPN vjen në dispozicion.

Shikojnë Gjërat e çuditshme me një VPN

Një VPN është faqja juaj e besueshme nëse doni të përdorni emisione dhe filma që janë të bllokuar (dhe ne kemi një udhëzues të fillestarit për të kuptuar lehtë se si funksionojnë VPN këtu).

Me fjalë të thjeshta, ai kodon të dhënat tuaja dhe maskon adresën tuaj të IP-së, në mënyrë që të paraqiteni sikur të ishit në Amerikë, ose kudo që ju lutemi, me kusht që të ketë lokacione në dispozicion.

Kur bëhet fjalë për konkurset për Netflix, sidoqoftë, nuk është aq e thjeshtë sa të kesh një VPN dhe të harrosh gjithçka. Fatkeqësisht, shërbimi i famshëm i transmetimit mban skedat në proxies dhe veçanërisht VPN:

Adresat VPN shpesh futen në listë të zezë në valë. Shanset janë, edhe nëse jeni pajtuar në një VPN të mirënjohur, do të futeni në gabimin famëkeq të përfaqësuesit të paktën një herë. Atëherë, si siguroheni që të lidheni me Netflix gjatë gjithë kohës?

Zgjidhni një shërbim VPN që dihet se ka kaluar shumë herë testin e Netflix. Ju duhet një VPN që përfshin një bandë të lartë, një shumëllojshmëri të serverëve dhe mbështetje të jashtëzakonshme të klientit (vetëm në rast se ju goditni një pengesë).

Ne kemi përpiluar një listë të VPN-ve më të mira për Netflix më poshtë – kontrolloni!

Siguruesi i Rendit Vlerësimi ynë i Përdoruesit
Zgjedhja e redaktorit 5.0 / 5
Lexoni Shqyrtimin
Zbulo me shume Fillo >> Vizitoni sitin
2 4.9 / 5
Lexoni Shqyrtimin
Zbulo me shume Fillo >> Vizitoni sitin
3 4.8 / 5
Lexoni Shqyrtimin
Zbulo me shume Fillo >> Vizitoni sitin
4 4.8 / 5
Lexoni Shqyrtimin
Zbulo me shume Fillo >> Vizitoni sitin
5 4.7 / 5
Lexoni Shqyrtimin
Zbulo me shume Fillo >> Vizitoni sitin

Pasi të keni zgjedhur VPN tuaj, filloni aplikacionin dhe ndryshoni vendndodhjen tuaj për t’u dukur sikur të ishit në Shtetet. Pastaj, shkoni në faqen në internet Netflix USA. Do t’ju kërkohet të shkruani detajet tuaja dhe të hyni në llogarinë tuaj dhe, voila, të gjithë jeni të vendosur.

Nuk ka nevojë për rrugëkalime të mëtejshme. Tani jeni gati për të shijuar jo vetëm Gjërat e çuditshme, por çdo shfaqje tjetër që ju mund të dashuroj ndërsa prisni për Sezonin Dy në tetor. Më e rëndësishmja, ju do ta keni atë mundësi pavarësisht nga vendndodhja juaj aktuale!

Anydo alternative?

Sigurisht, mund ta gjesh veten lehtësisht një shërbim VPN “falas”, megjithatë, një pjesë e madhe e atyre nuk do të ndihmojnë për të anashkaluar geoblloqe të thjeshta, e lëre më diçka të avancuar si Netflix.

Zgjedhja e një VPN falas do të komprometojë cilësinë tuaj, kohën e duhur dhe besueshmërinë, dhe as mos më fillo për qasjen e dobët. Ju gjithashtu mund të duhet të ndryshoni ofruesit çdo ditë tjetër – shpesh duke u dhënë atyre detajet tuaja private në proces. Për të mos përmendur ligjshmërinë e disa prej këtyre shërbimeve falas, të cilat mund të përshkruhen si të lëkundshme në rastin më të mirë.

Nuk ka pikë në marrjen e një rreziku. Në vend të kësaj, ne do të këshillonim të shkonit për një metodë të thjeshtë, të besuar:

  1. Zgjidhni një VPN të besueshëm me një rekord solid të Netflix.
  2. Niseni atë dhe vendosni vendndodhjen tuaj në diku në Shtetet e Bashkuara.
  3. Hapni Netflix dhe hyrni në llogarinë tuaj.
  4. Shijoni 9 episodet e ardhshme të Gjërat e çuditshme dhe orë të panumërta për të gjitha seritë e tjera të disponueshme.

Jo çdo VPN mund të hyjë në Netflix USA pa fshehje gjatë gjithë kohës, por nëse bëni një zgjedhje të informuar, shanset do të jenë në favorin tuaj. E vetmja gjë që mbetet për të bërë është të shijosh këtë kryevepër të një seriali televiziv.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me