Si të shikoni Oskarët LIVE nga YDO GJITHA


Awardsmimet e 91-të të Akademisë janë në horizont, dhe ne nuk mund të presim të shohim se kush do të marrë kurorën!

Ceremonia do të transmetohet drejtpërdrejt në ABC Go për shikuesit me një pajtim të pajtueshëm të rrjetit televiziv amerikan, po për pjesën tjetër?

unëjetoni jashtë SH.B.A. ose nuk duan të paguajnë për një pajtim TV, ne kemi një hack lehtë për të parë Oskarët jetojnë falas. Gjithçka që ju nevojitet është një VPN me shpejtësi të lartë me serverë në Australi!

Kanali 9 Australia do live streaming Oscars falas në 9NOW, platforma e saj në internet e transmetimit.

9NET përdor teknologjinë e gjeolokacionit në bllokojnë shikuesit e huaj, por është e lehtë për tu anashkaloni këtë bllok me një VPN.

Një VPN cilësore do bëje të duket sikur po derdhet nga brenda Australisë kështu që ju mund të shikoni Oskarët live, si dhe kërkesën pasi të transmetohet.

VPN e duhur gjithashtu kodoni trafikun tuaj të internetit për të mbrojtur informacionin tuaj personal nga hakerat, gjurmuesit dhe hajdutët. Kjo është veçanërisht e rëndësishme nëse ju bleni dyqan, bankë ose paguani për shërbime në internet.

Në këtë udhëzues të thjeshtë, ne do t’ju tregojmë se si të përdorni një VPN për të transmetuar Oskarët falas nga kudo në botë. Ne gjithashtu do të ju ndihmojnë të zgjidhni shërbimin më të mirë për nevojat tuaja.

Si të shikoni Oskarët: Udhëzues i shpejtë

 1. Regjistrohu për një VPN me serverë me shpejtësi të lartë në Australi. Hotspot Shieldis zgjedhja jonë # 1 për 9-TANI!
 2. Instaloni aplikacionin tuaj VPN dhe lidheni me një server Australian.
 3. Krijoni llogarinë tuaj falas 9 dhe tani shkoni te skedari Live TV.
 4. Vendosni kokoshkat, jeni gati për të parë Oskarët!

Filloni të shikoni TANI!

Si të krijoni një llogari falas 9-TANI nga jashtë Australisë

Kur krijoni një llogari të re, 9 TANI do t’ju kërkojë disa detaje themelore, duke përfshirë një kod postar katër shifror. Do të duhet të përdorni një kod postar në Australi, siç janë:

 • 5000 (Adelaide)
 • 6000 (Perth)
 • 7000 (Hobart)

Pse keni nevojë për një VPN për të parë Oskarët nga kudo

Banorët e SH.B.A.s me një pajtim të pajtueshëm të rrjetit TV mund të shikojnë Oskarët drejtpërdrejt në ABC Go. Shikuesit ndërkombëtarë dhe banorët e SHBA pa një shërbim të pajtimit të paguar mund të përdorni një VPN për të transmetuar Oskarët falas në 9NOW.

Kur hapni një rrymë në 9NOW, softveri i tij i gjeolokimit kontrollon vendndodhjen tuaj IP. Nëse jetoni jashtë Australisë, do të hasni në një mesazh gabimi që ju pengon të transmetoni.

për fat të mirë, një VPN mund ta kapërcejë këtë geoblock duke maskuar IP-në për ta bërë të duket sikur po derdhet nga brenda Australisë.

Mund të përdorni VPN-në tuaj hyr në faqet e internetit të geobllokuar dhe shërbimet në të gjithë botën, duke përfshirë Netflix SHBA dhe India Hotstar. E tëra çfarë ju duhet të bëni është të lidheni me një server në vendin ku uebfaqja është në dispozicion, dhe do të jeni gati për të shkuar.

Për përvojën më të shpejtë të transmetimit të mundshëm, do t’ju duhet një VPN me lidhje me shpejtësi të lartë dhe bandë të pakufizuar. Në fund të fundit, nuk mund të qëndroni të azhurnuar me të gjithë dramën e tapeteve të kuqe nëse rryma juaj vazhdon të bëjë buffering!

Një VPN me cilësi të lartë gjithashtu do të mbroni informacionin tuaj personal, si kartat e kreditit dhe detajet e hyrjes. Ju duhet të zgjidhni vetëm një shërbim që ofron Kriptimi 256-bit, një të rreptë politika pa log, dhe një ndërprerës automatik vrasës.

VPN-të më të mira për shikimin e Oskareve në 9NET

1. Mburoja e pikave të nxehta

pajisjet e mburojës së pikave të nxehta

 • Gjykim falas 7-ditor dhe një garanci prej 45 ditësh për kthimin e parave.
 • Aplikime të lehtë për t’u përdorur për të gjitha platformat kryesore.
 • Rrjeti global i serverëve.

Hotspot Shield është zgjedhja jonë kryesore për transmetim. Ajo ofron Bandwidth i pakufizuar në tërrjeti global i serverëve me shpejtësi të lartë. Rrjeti i tij përfshin serverë të besueshëm australianë që munden anashkaloni geoblocks.

Ky VPN popullor do të mbrojë informacionin tuaj personal me Kriptimi 256-bit dhe a politikë e rreptë e mos-logs. Të gjitha aplikacionet e tij paraqesin një ndërprerës automatik vrasës dhe të ndërtuara mbrojtje nga malware dhe phishing.

Aplikimet e saj të thjeshta për t’u instaluar dhe përdorur, madje kjo është hera e parë që përdorni një VPN. Hotspot Shield ofron një Gjykim falas 7 ditor dhe a Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh në të gjitha planet e saj në mënyrë që ta provoni vetë. Mësoni më shumë duke lexuar komente nga përdoruesit e vërtetë të Hotspot Shield.

Shikoni me Mburojën e Hotspot

2. NordVPN

nordvpndevices

 • 30 ditë garanci për kthimin e parave.
 • Kriptimi i dyfishtë VPN.
 • 5,100+ serverë në 61 vende.

NordVPN është perfekt me shpejtesi te larte VPN per transmetim. Ajo ofron Bandwidth i pakufizuar dhe siguri më e lartë karakteristikat në 5,100+ serverë në 61 vende. Me një rrjet kaq të madh, nuk do të mbaroni kurrë nga vendet virtuale për të zgjedhur!

NordVPN-së aplikacionet janë të lehtë për t’u përdorur. Tipari i tij unik SmartPlay e bën të thjeshtë përmbajtjen me përmbajtje të bllokuar. ajo ju lidh automatikisht me serverin që ju nevojitet të anashkaloni çdo gjeobllak me të cilin po përballeni.

Shërbimi i saj mbresëlënës dhe i besueshëm ka fituar vlerësime të shkëlqyera të klientëve të NordVPN. Mund ta provoni pa rrezik me një 30 ditë garanci për kthimin e parave.

Shikojeni me NordVPN

3. ExpressVPN

 • 30 ditë garanci për kthimin e parave dhe prova falas për përdoruesit e celularit.
 • Shërbimi 24/7 ndaj klientit përmes bisedës live.
 • 3,000+ servera në 94 vende.

ExpressVPN është VPN më e shpejtë në dispozicion. Kjo e bën atë një ndeshje të përsosur për transmetimin 9 TANI. Dhe, sepse ofron Bandwidth i pakufizuar, ju mund t’i thoni lamtumirën buffering ndërsa jeni duke parë Oskarët.

ExpressVPN funksionon 3,000+ server në 148 vende, përfshirë katër qytete të mëdha Australiane. Ky rrjet i madh serverësh e lejon atë të zmadhoni geoblocks e kaluara ndërsa e saj Karakteristikat më të mira të sigurisë mbajini të sigurta të dhënat tuaja.

Përdoruesit e rinj mund të shfrytëzojnë sa më shumë 30 ditë garanci për kthimin e parave për të parë se çfarë mund të bëjë ky VPN vetëtimë. Përdoruesit Android dhe iOS gjithashtu do të gëzojnë një Gjykim falas 7 ditor. Për të mësuar më shumë, shikoni se çfarë përdoruesit e vërtetë duhet të thonë për ExpressVPN.

Shikoni me ExpressVPN

4. CyberGhost

CyberGhost VPN

 • Gjykim falas 24-orësh dhe një garanci prej 45 ditësh për kthimin e parave.
 • Ndërfaqe intuitive që është e përkryer për fillestarët.
 • 3.700+ serverë në të gjithë 54 vendet.

Cyberghost-së shpejtësi të lartë dhe bandë të pakufizuar do të sigurojë që festa juaj e shikimit të Oskareve është e qetë.

i saj aplikacione miqësore për përdoruesit bëje më të lehtë të zgjedhësh lidhjen tënde për transmetim në vetëm disa klikime, dhe të saj karakteristika të sigurisë së lartë do ta mbajë private aktivitetin tuaj të shfletimit. Me karakteristika si këto, është e lehtë të shihet pse CyberGhost është një popull i tillë i preferuar.

Mund ta provoni pa rrezik me një Gjykim falas 24-orësh dhe një zemërgjerë Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh. Ajo gjithashtu ofron prova falas deri në 7 ditë për përdoruesit Android, iOS dhe Windows.

Shikoni me CyberGhost

5. SaferVPN

safervpn-pajisje

 • Gjykim falas 24-orësh dhe një garanci për 30 ditë kthim parash.
 • Aplikacione për të gjitha pajisjet, përfshirë ruterat.
 • 700+ servera në 34 vende.

Ky VPN i shpejtë dhe i sigurt është perfekt për transmetim, duke shfletuar dhe gjithçka në mes. SaferVPN ofron shpejtësia më e shpejtë e mundshme dhe Bandwidth i pakufizuar gjithë ditën, çdo ditë.

Ajo operon a rrjeti global i serverave, kështu që ju mund të zhbllokoni përmbajtjen e bllokuar në çdo vend. Mund ta provoni pa rrezik me një provë 24-orëshe falas dhe një 30 ditë garanci për kthimin e parave për të parë se për çfarë shqetësimi bëhet fjalë.

Shikojeni me SaferVPN

përmbledhje

Një VPN është mënyra më e shpejtë për të parë Oskarët jetojnë nga kudo në botë. E tëra çfarë ju duhet të bëni është të lidheni me një server në Australi dhe ju mund ta shikoni ceremoninë live dhe falas në 9 TANI.

Një VPN me cilësi të lartë mund anashkalojë geoblocks dhe zhbllokoni përmbajtje ekskluzive nga e gjithë bota, përfshirë të gjitha shfaqjet dhe filmat tuaj të preferuar.  Ai gjithashtu do të mbrojë informacionin tuaj personal nga hakerat, gjurmuesit dhe spiunët.

Nuk jeni i sigurt se cili VPN është më i miri për çmimet tuaja të Oskar? Ne ju rekomandojmë Hotspot Shield, dhe mund ta provoni falas!

Filloni Gjykimin Tuaj falas të Shield Hotspot tani!

Leximi më tej

Të interesuar për të kursyer paratë e fituara me vështirësi? Ekspertët tanë të kursyer nga buxheti kanë përpiluar një listë të marrëveshjeve më të mira të VPN aktualisht në dispozicion.

Shikoni cilat ofrues të VPN na shpërthejnë në Vmimet VPN 2019.

Të interesuar për më shumë sesa thjesht transmetim i sigurt? Shikoni rekomandimet tona të ekspertëve për më të mirë VPNS pa log.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map