Si të shikoni një sezon 2 milion gjëra të vogla 2 Falas Online!


Pas një sezoni të parë zemërthyer, A Milion Things Little është përsëri për një tjetër reklamues emocional.

Ju mund të transmetoni çdo episod të dramës hit në ABC. Por për shikuesit jashtë SH.B.A., Një Milion Gjëra të Vogla mund të duket e pamundur për të hyrë.

Rrjetet si ABC, NBC dhe CBS ndaloni shikuesit e huaj të hyjnë në filma dhe shfaqje televizive të caktuara, përfshirë një milion gjëra të vogla.

Shtë një proces i quajtur geoblocking, dhe është arsyeja që qëndron pas këtij mesazhi të frikshëm, ‘Ne vetëm u ofrojmë këtë video shikuesve brenda Shteteve të Bashkuara.’

Mos u shqetëso pse Ju mund të shikoni Një Milion Gjëra të Vogla, plus e gjithë përmbajtja gjeo-e kufizuar e ABC, duke përdorur një VPN.

Ajo punon nga duke e lidhur pajisjen tuaj me një server të largët në një vend tjetër. Në atë mënyrë, ju mundeni ngre geoblock dhe filloni të transmetoni një milion Season Little Things 2 pa kufij.

Në këtë udhëzues, unë do t’ju tregoj si të shikoni sezonin 2 të një milion gjërave të vogla me një VPN. Unë gjithashtu do t’ju jap tonën rekomandime për VPN-të më të mira në dispozicion.

Udhëzues i shpejtë – Si të shikoni një sezon 2 milion gjëra të vogla

 1. Zgjidhni një VPN me server në SH.B.A.. ExpressVPN është e shkëlqyeshme në zhbllokimin e ABC!
 2. Shkarkoni dhe instaloni programin tuaj VPN.
 3. Lidhu me një server të largët në SH.B.A..
 4. Drejtohuni tek ABC.go.com dhe filloni transmetimin.

Filloni të transmetoni tani një milion gjëra të vogla tani!

Pse keni nevojë për një VPN për të parë një milion gjëra të vogla Sezoni 2

Geoblocks e ABC janë për shkak të rregulloreve të licencimit dhe shpërndarjes. dhe gati e gjithë përmbajtja e ABC është subjekt i këtyre kufizimeve gjeo-gjeografike. Pra, nëse doni të shihni një Milion Things Little ose ndonjë nga shfaqjet më të mira të ABC, ju duhet një VPN.

Pse? Sepse a VPN mund të maskojë adresën tuaj IP.

Një adresë IP është se si pëlqejnë rrjetet ABC gjurmojnë dhe gjurmojnë shikuesit e tyre. Duke përdorur softuerin e lokacionit, ata mund të shohin adresën tuaj IP, përcaktoni vendndodhjen tuaj dhe mohojeni qasjen te tituj të caktuar.

A VPN anon nga kjo çështje. nga duke e lidhur pajisjen tuaj me një server të largët në SH.B.A., një VPN cparalajmëron adresën tuaj të vërtetë IP duke ju caktuar juve a adresa e re e Sh.B.A. dhe duke koduar trafikun tuaj të internetit.

Kur vizitoni ABC, Uebfaqja do të mendojë se po shihni nga një pajisje brenda SH.B.A.. Në atë mënyrë ju mund të shihni një milion gjëra të vogla plus një milion gjëra të tjera!

Kjo nuk është e gjitha që një VPN mund të bëjë

Pavarësisht se ku jeni, mundeni përdorni një VPN për të hyrë në përmbajtje gjeo-kufizuar. Kështu që herën tjetër kur të jeni me pushime, nuk duhet të humbisni një minutë të shfaqjeve tuaja të preferuara.

Por VPN-të bëjnë më shumë sesa vetëm zhbllokimin e përmbajtjes gjeo-të kufizuar. Ata janë gjithashtu e shkëlqyeshme për t’ju mbajtur të sigurt Online.

Nëse përdorni rrjete shtëpiake ose spote wi-fi publike, tuajat të dhënat u nënshtrohen sulmeve nga malware, reklama të rrezikshme, phishing, cryptojacking, dhe madje edhe mbikëqyrje të qeverisë.

Por, duke përdorur një VPN, ju mundeni mbrojeni veten kundër rreziqeve të tilla. Kjo sepse çdo herë që të lidheni me një server të largët përmes një VPN, ajo krijon një tunel të sigurt që kodon të dhënat tuaja.

Duke mbështetur informacionin tuaj të ndjeshëm në shtresa të kodit, gjëra si emrat e përdoruesve dhe fjalëkalimet bëhen të padepërtueshme ndaj sulmuesve të mundshëm.

Gjithashtu, duke fshehur adresën tuaj IP, a VPN ju jep anonimitet kështu që ju mund të eksploroni internetin pa ekspozuar identitetin tuaj. Shtë mënyra e vetme për të shijoni një internet të pakufizuar në mënyrë të sigurtë.

Tani e dini se sa i dobishëm mund të jetë një VPN, le të shohim tre nga opsionet më të mira përreth.

3 VPN më të mira për shikimin e sezonit 2 milion gjëra të vogla

1. ExpressVPN

ExpressVPN është një nga tonat VPN të preferuara për zhbllokimin e TV amerikan rrjete. Dhe me mbi 3000 servera në 94 vende, përfshirë në SH.B.A., ai ofron shumë mundësi për të parë një milion gjëra të vogla.

Por ajo që e veçon ExpressVPN është e saj shpejtësi. Vlerësohet si një nga VPN-të më të shpejta përreth, ExpressVPN ofron Bandwidth i pakufizuar kështu që ju mund të transmetoni pa u shqetësuar për goditjen e ISP-së, gabimet në proxy ose buffering.

ExpressVPN ofron shpejtësia dhe siguria në masë të barabartë. gëzojnë Kriptimi AES me 256-bit plus a jo-logs politikë, një ndërprerës automatik vrasës, dhe Mbrojtje rrjedhje DNS / IPv6 për paqe të plotë të mendjes.

Por mos harroni vetëm fjalën tonë. Lexoni se çfarë përdoruesit e vërtetë duhet të thonë në tonë rishikim i plotë i ExpressVPN ose provojeni sot me plot 30 ditë garanci për kthimin e parave.

ExpressVPN mund të zhbllokojë:

 • SundanceTV, Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, dhe iPlayer të BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

ExpressVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Ajo gjithashtu ofron një aplikacion për t’u përdorur me disa ruterë.

Shikoni disa milion gjëra të vogla me ExpressVPN!

2. NordVPN

nordvpn

Një VPN me kosto të ulët, me performancë të lartë, NordVPN ka një rekord i shkëlqyeshëm me zhbllokimin e ABC. Jo vetëm që ofron 5,500 serverë të sigurt, përfshirë 1,800+ në SH.B.A., gjithashtu lejon përdoruesit të gjurmojnë se sa të zënë janë serverët e caktuar.

Kjo, plus unike e saj SmartPlay DNS tipar, do të thotë që NordVPN ofron një nga shfaqjet më të mira gjithëpërfshirëse të transmetimit të çdo VPN në treg.

I gjithë trafiku juaj do të mbetet i mbrojtur gjithashtu. gëzojnë Kriptimi i AES i shkallës ushtarake 256-bit, enkriptuar dy herë nga NordVPN Tipar VPN i dyfishtë.  Plus, veçoria CyberSec e NordVPN kujdeset reklama dhe malware.

Dëshironi të zbuloni pse kaq shumë nga lexuesit tanë e duan NordVPN? Pastaj shikoni tonë rishikim i plotë. Ose nëse dëshironi hyr në përmbajtjen e geobllokuar sot, provojeni tani dhe shijoni një 30 ditë garanci për kthimin e parave.

NordVPN mund të zhbllokojë:

 • SundanceTV, Netflix, HBO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video dhe Sling TV.

Mbështet përrua:

 • Po, serverë specialiteti P2P të disponueshëm.

NordVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Compatibleshtë gjithashtu i pajtueshëm me ruterat.

Shikoni disa milion gjëra të vogla me NordVPN!

3. CyberGhost

Nëse doni të transmetoni përmbajtje si Një Milion Gjëra të Vogla, përzierja e CyberGhost performanca dhe siguria e bën atë një zgjedhje të shkëlqyeshme.

Megjithëse jo aq shpejt sa ExpressVPN, CyberGhost ofron Bandwidth i pakufizuar kështu që ju të mund të shijoni shfaqjet tuaja të preferuara pa u buffering.

Ajo ofron një nga zgjedhjet më të mëdha të serverëve në treg gjithashtu. Me mbi 6.000 serverë me shpejtësi të lartë në 90+ vende, përfshirë 1.300 në SH.B.A., ju keni shumë mundësi për të transmetuar ABC.

Pa bujë dhe i lehtë për t’u përdorur, CyberGhost është i përsosur për përdoruesit për herë të parë. Dhe mund të pushoni lehtë duke ditur që të dhënat tuaja mbrohen 256-AES teknologji e shifrimit bit, një të rreptë politika e mos-logs, mbrojtja e rrjedhjeve DNS, dhe një dobishëm vrasin kaloni.

Dëshironi të dini më shumë? Shikoni tonë rishikim i plotë i CyberGost për njohuri të vërteta të përdoruesit. Ose provojeni pa rrezik sot me një Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh. 

CyberGhost mund të zhbllokojë:

 • Profili i përkushtuar i transmetimit me serverë të optimizuar për: SundanceTV, Netflix, iPlayer të BBC, Sky Go, Hulu, Comedy Central, Eurosport, ESPN, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

 • Po, profili i dedikuar tregon vendet dhe numrin e përdoruesve.

CyberGhost punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, Amazon Fire Stick, Android TV, Linux dhe Chrome.

Shikoni disa milion gjëra të vogla me CyberGhost!

përmbledhje

Për shkak të kufizimeve të shpërndarjes dhe licencimit, ABC dhe rrjetet e tjera përdorin teknika të geobllokimit për të siguruar që përmbajtja e tyre të shikohet vetëm nga përdoruesit në SH.B.A..

Mos lejoni që kufizimet gjeografike t’ju ndalojnë të merreni me shfaqjet tuaja të preferuara. Shkarkoni një nga këto VPN premium te rrjedhin pa kufi sot.

Por për shpejtësitë e saj drejtuese në industri dhe sigurinë më të lartë, ExpressVPN është zgjedhja jonë kryesore për të parë një milion gjëra të vogla.

Leximi më tej

Keni nevojë për disa këshilla për zgjedhjen e duhur të VPN-së për ju? Shikoni tonë 8 këshilla për fillestarët.

Ose për të zbuluar më shumë rreth fshehjes së adresës tuaj IP, shikoni në tonë udhëzues i dobishëm.

Nëse dëshironi të zhbllokoni Netflix, shikoni udhëzuesin tonë në internet VPN më të mira për Netflix.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map