Si të shikoni Netflix Amerikan në Apple TV Jashtë SHBA | Përditësuar 2020

Shikimi i Netflix në Apple TV tuaj është një mënyrë e shkëlqyeshme për të transmetuar filmat më të mirë dhe shfaqjet televizive në botë. Por për shkak të kufizimeve gjeo-kufizuese të platformës, mund të jeni duke humbur mijëra tituj të domosdoshëm. Lexoni më tej për të zbuluar si të përdorni një VPN për të anashkaluar këto geoblocks.

Shumë tituj Netflix janë në dispozicion vetëm për klientët në SH.B.A.. Copyrightështjet e të drejtave të autorizimit dhe licencimit do të thotë që Bibliotekat e Netflix në TV tuaj Apple ndryshojnë në varësi të vendit ku jeni.

Kjo është për shkak se përdor Netflix softuer geoblocking për të kufizuar shfaqjet që klientët jashtë SH.B.A.-së mund të kenë qasje.

Sidoqoftë, lajmi i mirë është se mundeni zhbllokoni të gjithë katalogun Netflix të SHBA në Apple TV tuaj duke përdorur një premium VPN.

nga duke maskuar adresën tuaj IP, duke koduar trafikun tuaj të internetit, dhe duke ju lidhur me një server në SH.B.A., ju ndihmon një VPN hyr në përmbajtjen gjeo-kufizuar të Netflix nga kudo.

Në këtë udhëzues, ne do t’ju tregojmë se si ta bëni shikoni Netflix Amerikane në Apple TV tuaj me një VPN. Dhe për shkak se jo të gjitha VPN-të janë në përputhje me Apple TV, ne do t’ju japim rekomandimet tona për këtë shërbimet më të mira VPN në dispozicion.

Udhëzues i shpejtë: Si të shikoni Netflix Amerikan në Apple TV

 1. Zgjidhni një VPN me shpejtësi të lartë me serverë në SH.B.A. dhe një udhëzues të qartë të instalimit të Apple TV – ExpressVPN ka të tre.
 2. Regjistrohu dhe shkarkoni aplikacionin. Hapni aplikacionin, regjistrohuni dhe lidheni me një server në SH.B.A..
 3. Në Apple TV tuaj, shkoni te cilësimet dhe ndryshoni vendndodhjen tuaj të dyqanit të iTunes në SH.B.A. Sigurohuni që kur të shkoni të konsultoheni me udhëzuesin tuaj të instalimit VPN.
 4. Hyni në Netflix dhe gëzoni qindra tituj të rinj!

Shikoni Netflix Amerikan në Apple TV TANI!

Pse keni nevojë për një VPN për të parë Netflix amerikane në Apple TV

Edhe pse Netflix operon në vende në të gjithë botën, e saj bibliotekat e përmbajtjes ndryshojnë në varësi të vendndodhjes tuaj fizike. Shtë një proces i quajtur geoblocking.

Netflix përdor geoblocking për të kufizuar hyrjen në pjesën më të madhe të përmbajtjes së tij, do të thotë miliona shikues mungojnë në filmat më të mirë dhe shfaqjet televizive.

Duke përdorur softuerin e gjeolokimit, Netflix mund të marrë dhe lokalizojë adresat IP të përdoruesve të saj.

Për shembull, nëse përpiqeni të hyni në Netflix Amerikan nga një TV Apple në Mbretërinë e Bashkuar, Netflix do përcaktoni adresën tuaj IP, shihni që nuk jeni në SH.B.A., dhe ju mohojnë qasjen.

Por nga duke fshehur adresën tuaj IP, ju ndihmon një VPN anashkaloni gjeo-kufizimet e Netflix dhe ju lejon të keni akses në çdo titull në platformë. E bën këtë duke krijuar një tunel i sigurt që kodon të dhënat tuaja ndërsa përdorni internetin.

Kështu që kur hyni në Netflix përmes një VPN, informacioni juaj dërgohet përmes këtij tuneli tek a server i largëtmaskon adresën tuaj IP dhe mban vendndodhjen tuaj private.

Duke u lidhur me një server amerikan përmes një VPN, Netflix do të mendojë se jeni duke shikuar në një TV Apple brenda SH.B.A.. Në atë mënyrë, ju mundeni anashkaloni geoblock dhe shikoni Netflix Amerikan nga kudo.

Kjo nuk është e gjitha që një VPN mund të bëjë

VPN-të janë perfekt për të hyrë në përmbajtjen e geobllokuar si Netflix. Por ata gjithashtu ndihmojnë mbani të sigurt dhe të sigurt në internet.

Me më shumë nga ne duke përdorur rrjete publike wi-fi për punë dhe shfletim, ne po i vendosim tonat të dhëna në rrezik nga kriminelët në internet. Këto rrjete të pasigurta janë perfekte për hakerat që të kërkojnë hyrje të vlefshme, fjalëkalime dhe më shumë.

Por a VPN kodon të dhënat tuaja, scrambling informacionin tuaj të ndjeshme, dhe duke e bërë shumë më të vështirë që veprimtaria juaj e internetit të ndërpritet.

Kështu që nëse dëshiron mbajini të sigurta të dhënat tuaja dhe shijoni përfitimet e një interneti të pakufizuar, një VPN premium është mënyra më e mirë për ta bërë atë.

Dhe nuk është vetëm Apple TV që VPN-të janë të shkëlqyera për të. Sepse ata janë në përputhje me shumicën e pajisjeve, ata janë të shkëlqyeshëm për transmetimin e shfaqjeve tuaja të preferuara gjatë pushimeve.

Herën tjetër që po udhëtoni jashtë vendit, përdorni një VPN për të hyr në Netflix dhe përmbajtje të tjera të bllokuara në të gjitha pajisjet tuaja.

Pra, tani e dini se çfarë mund të bëjë një VPN, është koha për të zbuluar tonën zgjedhjet më të mira VPN për shikimin e Netflix Amerikan në Apple TV.

5 VPN-të më të mira për shikimin e Netflix Amerikan në Apple TV

1. ExpressVPN

Kur bëhet fjalë për të parë Netflix Amerikan në Apple TV, ExpressVPN është zgjedhja jonë kryesore. Jo vetëm që ofron shpejtësi të jashtëzakonshme falë saj Bandwidth i pakufizuar, por është gjithashtu një nga VPN më të lehta për t’u instaluar në Apple TV tuaj.

Ndërsa shumica e VPN-ve kërkojnë nga ju që të konfiguroni ruterin tuaj për të punuar me Apple TV, ExpressVPN shet ruterat e parainfiguruar që do t’ju shpëtojë nga një konfigurim i gjatë manual.

Përdoruesit e ExpressVPN përfitojnë gjithashtu nga shërbimi i jashtëzakonshëm i klientit dhe 24/7 mbështetje chat live për të ndihmuar në çdo problem të instalimit.

Por kur bëhet fjalë për transmetimin e Netflix, shpejtësia është thelbësore. me shpejtësi super të shpejtë plus ndërrimi i pakufizuar i serverit, gjithmonë mund të kaloni te serveri që plotëson më së miri nevojat tuaja.

Shfletimi juaj do të mbrohet gjithashtu falë Kriptimi AES me 256-bit, një jo-logs politika, një ndërprerës automatik vrasës, dhe Mbrojtje rrjedhje DNS / IPv6.

Me gjithë këtë, plus një periudhë e rimbursimit 30-ditor pa rrezik, nuk është çudi që ExpressVPN është zgjedhja jonë kryesore për transmetimin e Netflix në Apple TV tuaj. Dëshironi të zbuloni më shumë? Shikoni pse kaq shumë klientë e duan ExpressVPN.

ExpressVPN është më e kushtueshme se VPN-të e tjera në treg, por ofron vlerë të madhe për paratë tuaja. Për një vlerë edhe më të mirë, pajtohuni në ExpressVPN me kodin tonë kupon.

ExpressVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, dhe iPlayer të BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

ExpressVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Ajo gjithashtu ofron një aplikacion për t’u përdorur me disa ruterë, përfshirë Apple TV.

Shikoni Netflix Amerikane me ExpressVPN!

2. NordVPN

NordVPN

me 5,700+ serverë super të shpejtë, duke përfshirë më shumë se 2,000 në SH.B.A., NordVPN është një zgjedhje solide për të shikuar Netflix në Apple TV tuaj.

Megjithë masat e rrepta të zbulimit të Netflix, NordVPN jep vazhdimisht duke anashkaluar gjeo-kufizimet e saj. Kjo për shkak të veçorisë SmartPlay DNS që është e integruar në çdo server NordVPN për performancën optimale.

Dhe nëse po kërkoni instalim të thjeshtë, NordVPN gjithashtu ofron ruterat e parakohshëm për t’ju ndihmuar të vendoseni sa më shpejt që të jetë e mundur. Ose nëse preferoni t’i bëni gjërat me dorë, ndiqni udhëzues për konfigurimin e informacionit.

Ai gjithashtu përfshin një jo-logs politikë, një dobishëm vrasin kaloni plus Mbrojtja e rrjedhjes DNS për t’i mbajtur të dhënat tuaja të sigurta. Kështu që shfrytëzoni sa më shumë garancinë 30-ditore për kthimin e parave dhe provoni NordVPN sot ose shikoni rishikimin tonë të plotë.

Gati për tu pajtuar? Kurseni para me kodin tonë kupon NordVPN.

NordVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, HBO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video dhe Sling TV.

Mbështet përrua:

 • Po, serverë specialiteti P2P të disponueshëm.

NordVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Compatibleshtë gjithashtu i pajtueshëm me ruterat.

Shikoni Netflix Amerikane me NordVPN!

3. CyberGhost

Pajisjet CyberGhost

CyberGhost ofron profile të dedikuara për transmetim për të bërë hyrjen në përmbajtjen e geobllokuar sa me e lehte. Si dhe qasje në mbi 1.000 serverë në SH.B.A., ju mund të shijoni kanale të optimizuara për transmetimin e Netflix.

Shtë e thjeshtë për tu konfiguruar edhe në Apple TV tuaj. Me udhëzime të thjeshta dhe udhëzues vizual, vendosja e CyberGhost për të punuar me ruterin tuaj është pa telashe.

Për më tepër, do të gëzoni një mbrojtje shtesë falë ‘CyberGhost’ 256-AES bit teknologji. Strictshtë e rreptë jo-logs politika gjithashtu siguron që aktiviteti juaj i shfletimit nuk do të ndiqet.

Një e shkëlqyeshme përzierje e vlerës dhe përdorshmërisë, mund të provoni falas shërbimin e CyberGhost falas për një ditë. Ose nëse zgjidhni një plan prej gjashtë muajsh ose më gjatë, do të kënaqeni me një Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh. Dhe ju mund ta bëni këtë VPN miqësor me buxhetin edhe më miqësor me buxhetin me kodin tonë kupon.

Jo i bindur? Shikoni vlerësimin tonë të plotë për CyberGhost.

CyberGhost mund të zhbllokojë:

 • Profili i përkushtuar i transmetimit me serverë të optimizuar për: Netflix, iPlayer BBC, Sky Go, Hulu, Comedy Central, Eurosport, ESPN, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

 • Po; profili i dedikuar tregon vendet dhe numrin e përdoruesve.

CyberGhost punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, Amazon Fire Stick, Android TV, Linux dhe Chrome.

Shikoni Netflix Amerikane me CyberGhost!

4. Surfshark

Pajisjet e sipërfaqes

A VPN të ngurta dhe të besueshme, Surfshark u jep përdoruesve të Apple TV aftësi të shkëlqyera për zhbllokimin e gjeo. Si dhe Netflix, Surfshark ka një rekord të dëshmuar me zhbllokimin e aplikacioneve Apple TV përfshirë Hulu dhe Amazon Prime Video.

Notshtë jo vetëm i besueshëm, por gjithashtu i shpejtë. Surfshark-së shpejtësi të shkëlqyera të shkarkimit duhet të plotësojë më shumë nevojat e Netflix. Plus me përdorimi i pakufizuar i pajisjes, ju mund ta lidhni atë më shumë sesa vetëm TV Apple tuaj. Thjesht ndiqni udhëzuesin e saj manual të instalimit.

Por pasuria më e madhe e Surfshark është siguria e saj. Shijoni mbrojtje të shtuar me një të rreptë jo-logs politikë, një dobishëm vrasin kaloni plus DNS private, dhe mbrojtje rrjedhje.

Gjeni pse Surfshark është duke u bërë një nga VPN-të më të njohura në treg. Ose nëse jeni gati ta provoni, shijoni një 30 ditë garanci për kthimin e parave.

Surfshark mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, CBS, ESPN, Amazon Prime Video, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

Surfshark punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, FireTV, Linux, Chrome dhe Firefox.

Shikoni Netflix Amerikane me Surfshark!

5. VyprVPN

Pajisjet VyprVPN

Kur bëhet fjalë për transmetimin e Netflix në Apple TV tuaj, VyprVPN ka një avantazh të madh. Për dallim nga shumë ofrues të tjerë, Vypr ofron një aplikacioni i ruterit të pronarit kjo e bën instalimin e tij në ruterin tuaj të shpejtë dhe të lehtë.

Ose nëse preferoni instalimin manual, Vypr ekipi i ndihmës së klientit është gjithnjë në krah përkrah saj udhëzues për vendosjen miqësore për përdoruesit.

me encryption fund të lartë dhe transmetim me shpejtësi të lartë, është i përshtatshëm për të parë Netflix. Sidoqoftë, etiketa e lartë e çmimeve është diçka që duhet të mbani në mend.

Dëshironi të zbuloni më shumë? Kontrolloni rishikimin tonë të plotë të VyprVPN ose provoni për veten tuaj me një 30 ditë garanci për kthimin e parave.

Shikoni Netflix Amerikane me VyprVPN!

Përmbledhje dhe lexim i mëtejshëm

Me kaq shumë tituj të shkëlqyeshëm të kufizuar në territoret Amerikane, mos lejoni që gjeo-kufizimet t’ju ndalojnë nga shikimi më i mirë që Netflix ka për të ofruar. Shkarkoni një nga këto VPN premium dhe filloni transmetimin në mënyrë të sigurt dhe të sigurt tani.

Dhe për përvojën më të mirë të mundshme në Apple TV tuaj, zgjidhni një VPN siç është ExpressVPN me instalim i lehtë dhe mbështetje e shkëlqyer e klientit. Për më tepër, tre zgjedhjet tona më të mira ofrojnë të gjitha Bandwidth i pakufizuar dhe servera me shpejtësi të lartë për transmetim optimal.

Dëshironi të mësoni më shumë rreth përdorimit të një VPN me Apple TV tuaj? Shikoni pjesën tonë në 5 VPN-të më të mira për Apple TV. Ose nëse doni të zbuloni VPN-të më të mira për transmetimin e Netflix, lexoni udhëzuesin tonë të dobishëm.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me