Si të shikoni ndonjë gjë në TV Tokio nga kudo në vitin 2020

Nëse jeni në anime, atëherë duhet të merrni TV TOKYO, shtëpia e Naruto, Yu-Gi-Oh !, Pokemon, dhe klasike si seritë Dragon Ball. Rrjeti është gjithashtu një burim i shkëlqyeshëm për mbulimin e lajmeve që provokojnë mendime, filma të pëlqyeshëm globalisht dhe natyrisht, shfaqje të lojërave epike.

Shumë rrjete për të cilët shkruajmë bëjnë disa episode të kaluara në dispozicion të të gjithëve, ndërsa kufizojnë transmetimet drejtpërdrejtë në vendet e tyre të lindjes. TV TOKYO shkon në anën tjetër: transmetimi i drejtpërdrejtë është në dispozicion globalisht, por videot e njohura të shfaqjeve të kaluara janë zhvendosur jashtë Japonisë.

Përmbajtja gjeo-e kufizuar përfshin Pallatin Cambrian, emisioni diskutues i diskutueshëm i organizuar nga romancieri dhe komentatori ekonomik më i shitur Ryu Murakami, së bashku me hitin e adoleshencës të njohur në anglisht si Youth High School Class C.

E vetmja mënyrë për të hyrje të besueshme në TV TOKYO Përmbajtja e ruajtur nga afër e videove është merrni një adresë IP Japoneze duke përdorur një VPN të besueshëm. Ne kemi hulumtuar VPN që jo vetëm anashkalojnë blloqet, por gjithashtu ofrojnë transmetim video të thjeshtë, në mënyrë që të mos humbasësh kurrë një skenë.

Si të shikoni TV Tokyo në internet: Udhëzues i shpejtë

Thjesht ndiqni këto hapa për të transmetuar ndonjë video në faqen e internetit të Tokios TV.

 1. Zgjidhni një VPN të besueshëm me një server japonez për t’u plotësuar për të hyrë në faqen e internetit të TV TOKYO. Do të gjeni VPN-të tona të rekomanduara të listuara më poshtë, kryesuar nga CyberghostVPN.
 2. Regjistrohuni për shërbimin, shkarkoni dhe instaloni aplikacionin VPN në pajisjen tuaj.
 3. Hyni në dhe lidheni me një server në Japoni.
 4. Qasuni në faqen e transmetimit të TV TOKYO (përdorni Google Translate nëse nuk flisni japonisht), zgjidhni çdo video që dëshironi dhe largojeni!

Filloni të shikoni Tani!

Pse keni nevojë për një VPN për të parë TV TOKYO

Për shkak se disa nga përmbajtjet më të mira të transmetimit të TV TOKYO janë në dispozicion vetëm për përdoruesit në Japoni, do të duhet të hyni në sit nga një adresë IP japoneze. Një VPN ju lejon të ndryshoni vendndodhjen tuaj dixhitale duke zgjedhur një server në Japoni, duke eleminuar geoblocks në video.

VPN-të më të mira kanë rrjete të gjera të serverëve që zhbllokojnë të gjithë televizionin kryesor japonez ofruesit, së bashku me përmbajtje nga e gjithë bota, si US Netflix, BBC dhe Sky i Mbretërisë së Bashkuar, dhe më shumë. Ata gjithashtu ofrojnë lidhje ultrafastike dhe bandë të pakufizuar për transmetim të pafund të qetë.

Përdorimi i një VPN mbron gjithashtu privatësinë tuaj në internet dhe ju lejon të anashkaloni çdo përpjekje të qeverisë për censurë në rajonin tuaj. më i lartë VPN mbrojnë të dhënat tuaja me kriptim të ashpër dhe, ndryshe nga ofruesit e shërbimeve të internetit (ISP), mos i ruani ose mos i ndani të dhënat e sesionit tuaj.

Po ai encryption do të jetë gjithashtu ju ndihmojnë të shmangni goditjen e shpejtë nga ISP-ja juaj, e cila mund të ngadalësojë shpejtësinë e lidhjes tuaj në mënyrë dramatike dhe prish përvojën tuaj të transmetimit.

Tregu VPN është i mbushur me ofrues të shërbimeve jo të besueshme dhe të ashtuquajturat shërbime falas që në të vërtetë korrin dhe shesin të dhëna, kështu që rregullisht vendosim qindra VPN në provë. Këtu janë VPN-të që na dhanë transmetim me cilësi të lartë dhe qasje të lehtë dhe për të gjithë TV TOKYO.

5 VPN-të më të mira për shikimin e TV TOKYO

Të gjithë këta VPN ofrojnë serverë të shpejtë, të besueshëm në Japoni dhe aplikacione të drejtpërdrejta që e bëjnë më të lehtë lidhjen me ata serverë në vetëm disa klikime.

1. CyberGhost

pajisje të shumëfishta cyberghost

Ky VPN është një nga më të mirat i lehtë në përdorim shërbime në treg, gjë që e bën atë një zgjedhje popullore për fillestarët dhe përdoruesit me përvojë njësoj.

Profilet e bëra paraprakisht ju ndihmojnë të futeni shpejt në internet dhe të merrni të drejtën e asaj që dëshironi të bëni: zhbllokimin e videos, ndarjen e skedarëve P2P, shfletimin anonim, etj Ju gjithashtu mund të lidheni deri në 7 pajisje për llogari.

Karakteristikat e CyberGhost 20 servera në Japoni (të gjitha lejojnë P2P përveç transmetimit, që është një shpërblim i mirë) dhe e merr seriozisht privatësinë tuaj në internet, duke e mbajtur shkrime zero të ndjeshme. Karakteristika të shumta të sigurisë përfshijnë kriptimin AES-256, mbrojtjen e rrjedhjes së DNS dhe një ndërprerës automatik vrasës.

Mund të provoni CyberGhost në pajisjet celulare me një Gjykim falas 7 ditor, dhe të gjitha planet dhe aplikacionet vijnë me një Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh.

CyberGhost mund të zhbllokojë:

 • Profili i përkushtuar i transmetimit me serverë të optimizuar për: Netflix, iPlayer BBC, Sky Go, Hulu, Comedy Central, Eurosport, ESPN, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

 • Po; profili i dedikuar tregon vendet dhe numrin e përdoruesve.

CyberGhost punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, Amazon Fire Stick, Android TV, Linux dhe Chrome.

Shikoni me CyberGhost Tani

2. ExpressVPN

Përfitimet e ExpressVPN

ExpressVPN operon në 92 vende, dhe rrjeti i saj gjigand prej më shumë se 3000 serverësh përfshin 2 njësi ultra të besueshme në Tokio. Ky VPN është i famshëm për të shpejtësi të lartë, një nga arsyet që përdoruesit e duan atë për transmetimin e videos, të cilën mund ta bëni më tej deri në 5 pajisje pa kufij.

ExpressVPN është gjithashtu i shkëlqyeshëm për ruajtjen e intimitetit në internet absolutisht pa shkrime dhe mbrojtjen e të dhënave tuaja me kriptim 256-bit dhe asnjëherë të plasaritur Protokolli OpenVPN. Aplikacionet mund të vendosen në momente në a gamë të gjerë pajisjesh, përfshirë ruterat.

Disa përdorues e shohin ExpressVPN pak të kushtueshëm, por mbështetet nga një 30 ditë garanci për kthimin e parave kështu që ju mund të shihni vetë nëse ia vlen çmimi i saj. Nëse jeni përdorues i Android ose iOS, mund të përfitoni gjithashtu nga një Gjykim falas 7 ditor.

ExpressVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, dhe iPlayer të BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

ExpressVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Ajo gjithashtu ofron një aplikacion për t’u përdorur me disa ruterë.

Shikoni me ExpressVPN Tani

3. NordVPN

Pajisjet NordVPN

Me një rrjet masiv që përfshin mijëra serverat e optimizuar për video streaming, NordVPN cilësohet lehtësisht si një zgjedhje kryesore për çdo shërbim streaming në të gjithë botën. Me zgjedhjen tuaj të 60 serverëve në Japoni, nuk do të keni asnjë problem të hyrni në çdo video të disponueshme nga TV TOKYO.

Mund të lidhni deri në 6 pajisje menjëherë dhe instalimi është i thjeshtë me të aplikacione të dedikuara për Windows, Mac, Linux, iOS, Android, dhe ruterat.

Me VPN të dyfishtë (e cila i kodon të dhënat tuaja dy herë), a politikë e rreptë e mos-logs, dhe Qepë mbi VPN, privatësia juaj është e siguruar. Të gjitha aplikacionet NordVPN gjithashtu përfshijnë një ndërprerës automatik vrasës dhe mbështesin OpenVPN.

Të gjitha planet e NordVPN mbështeten nga a Garanci 30-ditore dhe 24/7 mbështetje chat live, duke bërë një rrjedhë të vazhdueshme të rishikimeve entuziaste të përdoruesve.

NordVPN mund të zhbllokohet:

 • Netflix, HBO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video dhe Sling TV.

Mbështet përrua:

 • Po, serverë specialiteti P2P të disponueshëm.

NordVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Compatibleshtë gjithashtu i pajtueshëm me ruterat.

Shikoni me NordVPN Tani

4. IPVanish

Pajisjet ipVanish

Përdor IPVanish kriptimi i shkallës ushtarake për të siguruar të gjithë rrjetin e tij, përfshirë 6 serverë në Japoni. Ajo gjithashtu ofron gjerësi të pakufizuar, trafik të pakufizuar P2P, ndërrim të pakufizuar të serverëve, përrua anonime dhe deri në 10 lidhje të njëkohshme të pajisjes.

Dobësi e vetme është që IPVanish është i vendosur në SH.B.A., i cili ngre shqetësime për privatësinë për shkak të shqyrtimit të pesë syve dhe ligjeve kombëtare për ruajtjen e të dhënave. Sidoqoftë, IPVanish përmbahet nga a politikë shumë e rreptë e mos-logs që kemi verifikuar.

IPVanish ofron një Garanci 7-ditore e kthimit të parave dhe 24/7 mbështetje ndaj klientit, midis shumë praktikave të tjera miqësore ndaj klientit që e kanë bërë atë një VPN të preferuar në mesin e përdoruesve.

IPVanish mund të zhbllokojë:

 •  Netflix, iPlayer i BBC.

Mbështet përrua:

 • po.

IPVanish punon në këto pajisje: 

 • Windows, macOS, iOS, Android, FireTV, Windows Phone, Linux, Chromebook, Routers.

Shikoni me IPVanish Tani

5. PrivateVPN

pajisje privatevpn

Ky VPN është një tjetër shërbim i shkëlqyeshëm për adhuruesit e inteligjencës së TV TOKYO të TV. PrivateVPN nuk mban asnjë regjistër të veprimtarisë në internet dhe aplikacionet e tij përmbajnë përveç kësaj Mbrojtja e rrjedhjes DNS / IPv4 / IPv6. Përdoruesit vrapojnë në lidhje me performancën e përgjithshme të këtij VPN të drejtpërdrejtë.

Pavarësisht se ka vetëm 1 server në Tokio, PrivateVPN jep vazhdimisht shpejtësi të lartë per transmetimin e TV TOKYO me pa kufij bandë ose shkarkimesh. Mund ta përdorni më tej deri në 6 pajisje menjëherë në platformat Windows, MacOS, Android, iOS dhe Linux.

PrivateVPN gjithashtu mbështetet nga a 30 ditë garanci për kthimin e parave.

PrivateVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Hotstar, Amazon Prime Video dhe iPlayer i BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P; lista e serverëve të optimizuar P2P të disponueshëm përmes aplikacionit.

PrivateVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android dhe iOS.

Shikoni me PrivateVPN Tani

përmbledhje

Pse të vendosni një pjesë të TV TOKYO kur mund t’i keni të gjitha? Nëse ju jeni një udhëtar japonez që mungon në shfaqjet tuaja të preferuara ose thjesht një tifoz i një TV të shkëlqyeshëm, VPN e duhur do t’ju lejojë të shkelni geoblocks dhe pa probleme transmetoni të gjitha shfaqjet që e bënë të famshme rrjetin.

Zhbllokimi i përmbajtjes së kufizuar është vetëm fillimi i asaj që mund të bëjnë VPN të shkëlqyera për ju. Për të mësuar më shumë, shikoni udhëzuesin tonë të plotë për të gjitha arsyet pse të gjithë ata që hyjnë në internet duhet të marrin mbrojtjen e një VPN.

Pasi të vendosni se cili VPN është i duhuri për ju, drejtohuni tek faqja jonë e marrëveshjeve të brendshëm, ku studiuesit tanë ndajnë të gjitha kodet më të mira të kuponit aktualisht të disponueshëm.

Filloni Provimin Tuaj falas për CyberGhost Tani

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me