Si të shikoni National Geographic nga Jashtë SHBA në vitin 2020

A jeni i egër në lidhje me TV National Geographic? Nat Geo transmeton episodet e sezonit aktual falas në faqen e saj të internetit, por do t’ju duhet një abonim i paguar nga TV në SHBA për t’i shikuar ato. Nëse jetoni jashtë SHBA, mundeni përdorni një VPN për të parë shfaqjet tuaja të preferuara Nat Geo.

Ka dy mënyra për ta bërë këtë.

Ti mundesh përdorni një VPN me cilësi të lartë për të zhbllokuar një katalog të kufizuar direkt nga faqja e internetit e Nat Geo.

Jo-pajtimtarët mund të shikojnë pesë episodet më të fundit të shfaqjeve FOX dhe zgjidh stinët më të vjetra të shfaqjeve National Geographic. Nëse keni kohë në duar, Nat Geo ngarkon shfaqjet e saj të fundit 60 ditë pasi mbaron sezoni në SH.B.A.

Por nëse nuk mund të presësh, Nat Geo është në dispozicion për të transmetuar plotësisht në Hulu. Ju do të duhet një VPN për të zhbllokuar Hulu jashtë SH.B.A. Me këtë metodë, do të keni mundësi shikoni të gjithë katalogun e Hulu-së e shfaqjeve dhe filmave.

VPN gjithashtu mbroni informacionin tuaj personal nga hakerat, gjurmuesit dhe spiunët. Kjo është veçanërisht e rëndësishme nëse bëni bankë ose blini në internet.

Në këtë udhëzues, ne do t’ju tregojmë si të përdorni një VPN për të transmetuar National Geographic në mënyrë që të mos humbni asnjë minutë të shfaqjeve tuaja të preferuara si MARS dhe Jeta Nën Zero. Ne gjithashtu do t’ju japim disa këshilla të ekspertëve për të gjetur shërbimin më të mirë për ju.

Si të shikoni: Udhëzues i shpejtë

Shikoni në faqen e internetit të National Geographic falas

 1. Zgjidhni një VPN të lartë me Serverat amerikanëMburoja e nxehtëështë zgjedhja jonë # 1!
 2. Instaloni VPN tuaj dhe lidheni me një server në SH.B.A..
 3. Drejtohuni në uebfaqen e National Geographic dhe jeni mbaruar!

Mos harroni: ju mund të shihni vetëm një sasi e kufizuar e përmbajtjes në uebfaqen e Nat Geo pa abonim në TV të SHBA.

Shikoni Bibliotekën Gjithë në Hulu

 1. Zgjidhni një VPN të lartë me Serverat amerikanë. 
 2. Instaloni VPN tuaj dhe lidheni me një server në SH.B.A..
 3. Identifikohu ose regjistrohu tek Hulu.
 4. Ju jeni gati të shkoni!

Filloni të shikoni TANI!

Mos keni një llogari Hulu Megjithatë?  

Hulu kërkon që ju të siguroni një adresë të vlefshme të SH.B.A.-së dhe mënyrën e pagesës kur regjistroheni – por mos u shqetësoni! Ekziston një rrugëdalje për këtë. Ju nuk do të duhet as një kod postar amerikan!

 1. Bleni një kartë dhuratë Hulu në MyGiftCardSupply.
 2. Ndiqni udhëzimet e lehta të MyGiftCardSupply për të aplikuar kartën e dhuratës në llogarinë tuaj.
 3. Ju jeni gati për të transmetuar!

Pse keni nevojë për një VPN për të parë National Geographic

Të dy Hulu dhe Nat Geo përdorin kufizime gjeo për të bllokoni shikuesit jo-SH.B.A. nga shikimi i përmbajtjes së tyre. Nëse jetoni ose udhëtoni jashtë SH.B.A., do t’ju duhet një VPN për të eksploruar shfaqjet National Geographic në të dyja platformat.

VPN lidhin pajisjen tuaj me një server të largët përmes një tuneli të sigurt. kjo maskon IP-në tuaj adresën dhe e bën të duket sikur po shikon nga një vend tjetër. Nëse lidheni me një server të SH.B.A., do të keni mundësi anashkaloni këto geoblocks dhe transmetojeni përmbajtjen e zemrës suaj.

Ju gjithashtu mund të përdorni VPN tuaj për të hyr në faqet e internetit të tjera të geobllokuara, si Netflix SHBA dhe Hotstar. E tëra çfarë ju duhet të bëni është të lidheni me një server në një vend ku këto shërbime janë të disponueshme.

VPN me cilësi të lartë mbroni të dhënat tuaja nga hajdutët në internet dhe spiunët. Ata gjithashtu ndalojnë faqet e internetit që vizitoni të grumbullojnë të dhënat tuaja të shfletimit për të shitur për fitim.

Tofarë duhet të kërkoni në një VPN Cilësore

 • Bandwidth i pakufizuar dhe lidhje me shpejtësi të lartë minimizuar kohët e ngarkesës dhe buffering.
 • A rrjeti global i serverave do t’ju ​​mundësojë zhbllokuar përmbajtjen e geobllokuar nga kudo. ju do të duhen serverë amerikanë për të transmetuar shfaqjet Nat Geo.
 • Kriptimi 256-bit mbron informacionin tuaj personal.
 • Një i rreptë politika pa log do të thotë që ofruesi juaj nuk do ta regjistrojë aktivitetin tuaj të shfletimit.
 • një ndërprerës automatik vrasës parandalon të dhëna të pambrojtura duke e lënë rrjetin tuaj në një rast të rrallë që VPN juaj dështon.
 • Lidhje të shumëfishta të njëkohshme ju lejojnë të mbroni të gjitha pajisjet tuaja menjëherë.

VPN-të më të mira për shikimin e National Geographic

1. Mburoja e pikave të nxehta

pajisjet e mburojës së pikave të nxehta

 • Gjykim falas 7 ditor.
 • Zhbllokon Hulu dhe Nat Geo Channel.
 • Mbrojtje e integruar e malware.
 • Lidhni deri në pesë pajisje njëkohësisht.

Hotspot Shield është zgjedhja jonë kryesore kur bëhet fjalë për transmetimin dhe është e lehtë të kuptoni pse!

i saj shpejtësi super të shpejtë dhe Bandwidth i pakufizuar do të thotë që ju nuk duhet të merreni me vonesa dhe buffering. Me një rrjeti i serverave në të gjithë botën, është lehtë anashkalojë geoblocks.

Hotspot Shield ofron Kriptimi 256-bit si dhe mbrojtje nga malware dhe phishing. Do t’ju paralajmërojë nëse uebsajti që po vizitoni dihet se përmban malware, dhe pastaj do ta bllokojë atë.

Atje jane aplikacione për të gjitha pajisjet tuaja kështu që ju mund të derdheni në shtëpi dhe në lëvizje. Ju mund të provoni Hotspot Shield me një Gjykim falas 7 ditor, dhe a Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh në të gjitha pajtimet.

Shikoni me Mburojën e Hotspot

2. NordVPN

Pajisjet NordVPN

 • SmartPlay ju lidh automatikisht me serverin që ju nevojitet.
 • Lidhni deri në gjashtë pajisje njëkohësisht.

NordVPN ka lidhje me shpejtësi të lartë dhe Bandwidth i pakufizuar keni nevojë për një përvojë të rrjedhës pa probleme. Karakteristikat kryesore të sigurisë do ta mbani lidhjen tuaj private si ju lehtë anashkalojë geoblocks.

Ajo operon 5000 server + nëpër 62 vende, kështu që ju mund të ndryshoni vendndodhjen tuaj virtuale në vetëm disa klikime për të zhbllokuar përmbajtjen edhe në vendet e tjera. Pasi të jetë vendosur, është Teknologji SmartPlay do të zbulojë serverin në të cilin duhet të jeni për të zhbllokuar një sit dhe të bëjë ndryshimin automatikisht.

NordVPN i jep përparësi sigurisë suaj. Ajo ofron Kriptimi i dyfishtë VPN, një të rreptë politika pa log, dhe një ndërprerës automatik vrasës. Kriptimi i dyfishtë VPN i kalon të dhënat tuaja përmes dy hops para se të largohet nga rrjeti mbrojtje shtesë.

Me të gjitha këto karakteristika të shkëlqyera, nuk është për tu habitur që NordVPN ka mbledhur komente të tilla të ndezura të klientëve.

Ju mund të provoni NordVPN pa rrezik për seancën tuaj të rradhës Nat Geo me një 30 ditë garanci për kthimin e parave.

Shikojeni me NordVPN

3. ExpressVPN

Pajisjet ExpressVPN

 • Gjykim 7-ditor falas për aplikacionet e lëvizshme.
 • Shpejtësitë më të shpejta në dispozicion – ne i testuam ato!
 • 24/7 mbështetje chat live.
 • Lidhni deri në pesë pajisje njëkohësisht.

ExpressVPN është VPN më e shpejtë për transmetim. Kur bëhet fjalë për shpejtësinë, ExpressVPN shpërthen konkurrencën.

Kombinon ultra-shpejtësi të me Bandwidth i pakufizuar, kështu që nuk do të përjetoni më përsëri vonesë. Ju mund të zgjidhni mbi 3000 servera për të hyrë në çdo sit dhe shërbime që ju pëlqen, nga Hulu te HBO GO, dhe me shume.

Por ExpressVPN nuk është vetëm për transmetim. i saj paketa e lartë e sigurisë shkëlqyen në mbrojtjen e informacionit tuaj personal dhe privatësisë.

Shikoni këtë VPN të preferuar nga turma sot me një Garanci 30-ditore, pa pyetje, për kthimin e parave. Ajo gjithashtu ofron prova falas deri në 7 ditë për përdoruesit celular.

Shikoni me ExpressVPN

4. CyberGhost

pajisje të shumëfishta cyberghost

 • Gjykim 7-ditor falas për përdoruesit e iOS, Android dhe Windows.
 • Profili i para-konfiguruar për transmetim.
 • Aplikacione për të gjitha platformat.
 • Lidhni deri në shtatë pajisje njëkohësisht.

CyberGhost është a super i shpejtë zgjedhje për transmetim. me Bandwidth i pakufizuar dhe a profil i parainfiguruar vetëm për transmetim, ju do të shikoni me vëmendje One Strange Rock në vetëm disa klikime.

Ajo operon mbi 5.700 servera në 89 vende, kështu që nuk do të keni kurrë më pak diçka për të parë. Dhe eshte karakteristikat më të mira në klasë të sigurisë do të mbrojë lidhjen tuaj nga kriminelët dhe sulmet dashakeqe.

Shihni veten pse CyberGhost është një zgjedhje popullore për transmetim duke shfrytëzuar sa më shumë bujarët e saj Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh dhe prova falas deri në 7 ditë për përdoruesit Android, iOS dhe Windows.

Shikoni me CyberGhost

5. Ivacy VPN 

ivacy-pajisje

 • 30 ditë garanci për kthimin e parave.
 • Zgjedhja me qëllim të zgjuar e bën të lehtë konfigurimin.
 • Pesë pajisje për licencë.

Ju nuk mund të gaboni me Ivacy VPN aplikacione intuitive, lartë-shpejtësi të, dhe Bandwidth i pakufizuar. Sshtë shoku më i mirë i një personi me varësi në rrjedhë!

Ivacy VPN është e shkëlqyeshme për fillestarët. Zgjedhja me qëllim të zgjuar ju ndihmon rregulloje VPN-në tuaj me vetëm disa klikime.

Ajo operon serverat në 110+ vendndodhje Pra ti mundesh anashkalojë geoblocks kudo që të lutem.

Karakteristikat më të larta të linjës së sigurisë ruajnë të dhënat tuaja, përfshirë Kriptimi 256-bit, një automatik vrasin kaloni, si dhe Mbrojtja e rrjedhjeve IPv6 dhe DNS. Ivacy VPN mban asnje rekord të aktivitetit tuaj të shfletimit.

Ky VPN i lartë i mbështet të gjitha shërbimet e tij me një 30 ditë garanci për kthimin e parave. Mësoni më shumë duke lexuar se çfarë duhet të thonë klientët e vërtetë.

Shikojeni me Ivacy

përmbledhje

Mund të derdhet Biblioteka e plotë e Nat Geo në Hulu duke përdorur një VPN. Ose, përdorni një VPN për të zhbllokuar episodet e kufizuara në faqen e internetit të Nat Geo.

VPN-të që ju rekomandojmë do srespektoni të dhënat tuaja, mbajtja e informacionit tuaj personal nga duart e hakerave. Ata gjithashtu do të ju lejojnë hyrje në uebfaqe të tjera të geobllokuara dhe shërbime, si HBO GO dhe NBC.

Nuk mund të vendosni se cili VPN është më i miri për ju? Ne ju rekomandojmë Hotspot Shield, dhe mund ta provoni falas!

Filloni Gjykimin Tuaj falas të Shield Hotspot tani!

Leximi më tej

Dëshironi të kurseni disa nga paratë tuaja të fituara me vështirësi? Ekspertët tanë të kursyer nga buxheti kanë përpiluar një listë të marrëveshjeve më të mira të VPN aktualisht në dispozicion.

Shikoni cilat ofrues të VPN na mahnitën në Vmimet VPN për vitin 2020.

Të interesuar për më shumë sesa thjesht transmetim i sigurt? Shikoni rekomandimet tona të ekspertëve për më të mirë VPNS pa log.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me