Si të shikoni misteret e Murdoch Anywhere Online në Janar 2020

Fillimi i një hetimi se si ju mund të shikoni Murdoch Mysteries nga kudo në botë?

Nëse keni qenë duke pasur probleme për të parë Sezoni 13 i Murdoch Mysteries online, gjeo-kufizimet janë fajtori i mundshëm.

Ju mund të shikoni Mysoch Mysteries online falas në CBC Gem. 

Kthesë komplot është ajo mund të akordoheni vetëm nëse jeni në Kanada. Nëse nuk jeni jashtë kufijve kanadezë, CBC Gem geoblocks përmbajtjen e saj.

Kjo është arsyeja pse është koha që ju të veproni si Murdoch dhe të përqafoni inovacionin me një VPN. Një VPN mund t’ju ​​japë adresën IP të Kanadasë që ju duhet për të parë Murdoch Mysteries në CBC Gem.

Në këtë skedar rasti, ju tregoj si të përdorni një VPN për të parë Murdoch Mysteries nga jashtë Kanadasë. Unë gjithashtu rekomandoj tre VPN më të mira për transmetimin e CBC Gem.

Udhëzues i shpejtë – Si të shikoni misteret e Murdoch në Gem CBC

 1. Ndiqni një VPN me serverë kanadezë dhe aftësi të mëdha zhbllokimi. Unë gjithmonë e përdor NordVPN për transmetim.
 2. Shkarkoni dhe instaloni aplikacionin ose klientin përkatës VPN.
 3. Lidhu me një server në Kanada.
 4. Kthehuni tek CBC Gem dhe kënaquni!

Filloni Streaming Mysoch Mysteries Tani!

Pse keni nevojë për një VPN për të parë Misteret Murdoch

CBC Gem është shërbimi në internet i transmetimit të CBC, dhe nëse nuk jeni në Kanada, do të futeni në geoblocks.

Kur përpiqeni të shikoni përmbajtjen CBC Gem nga kudo tjetër, ju merrni mesazhin: “Kjo përmbajtje nuk është e disponueshme jashtë Kanadasë.”

Pra, cili është motivi? Sipas CBC Gem, çështjet e të drejtave janë problemi.

Transmetuesit shpesh negociojnë të drejtat e transmetimit në bazë të një vendi-pas-vendi. Meqenëse CBC është një transmetuese kanadeze, ajo ka vetëm një licencë për të transmetuar shfaqjet e saj te shikuesit në Kanada.

Për të mos lejuar që dikush tjetër të shikojë emisione si Murdoch Mysteries, CBC Gem përdor kufizime gjeografike.

Me program geoblocking, shërbimi i transmetimit përdor adresën tuaj IP për të zbuluar vendndodhjen tuaj. Nëse nuk jeni në vendin e duhur, CBC Gem ju bllokon të shikoni përmbajtjen e saj. Nuk ka asgjë për të zgjidhur këtu. Ju nuk mund të shikoni Murdoch Mysteries.

Një VPN mund t’ju ndihmojë të merrni rreth kësaj gjëje gjeo-spoofing adresën tuaj IP.

Kur lidheni me një server VPN, e gjithë trafiku juaj rivarroset përmes një serveri në vendin e kërkuar– në këtë rast, Kanada. Anydo uebfaqe që lidhni për të parë adresën IP të serverit VPN në vend të tuajin.

Kur vendosni të lidheni me një server VPN në një vend të caktuar, ju po zgjidhni maskoni adresën tuaj të vërtetë IP me një adresë IP nga ai vend.

Për shembull, kur lidheni me një server VPN në Kanada, çdo uebfaqe në të cilën keni akses mendoni se jeni në Kanada. Nuk ka asnjë mister tani, sa i përket faqes së transmetimit.

Me një VPN, ju mundeni mashtroni Gem CBC për të menduar se jeni në Kanada. ajo zhbllokon shfaqjet e saj dhe je i lirë të transmetosh sa më shumë episode të Mardoch Mysteries sa të pëlqen.

Kjo nuk është e gjitha që një VPN mund të bëjë

Ndërsa shumë njerëz përdorin VPN për të hyrë në përmbajtje gjeo-kufizuar, shumë njerëz përdorni ato për intimitet në internet, shumë.

Përdorimi i një VPN të besuar garanton anonimitetin dhe sigurinë tuaj në internet.

Kur përdorni një VPN, i gjithë trafiku juaj është i koduar–Usualisht nga niveli më i lartë i kriptimit AES i shkallës ushtarake 256-bit.

encryption parandalon cilindo që të përgjojë të dhënat tuaja, të gjurmojë lëvizjet tuaja nëpër internet, ose duke monitoruar sjelljen tuaj në internet.

Anonimiteti është i dobishëm kur bëhet fjalë duke mbrojtur privatësinë tuaj por mund të ndihmojë transmetim i shpejtë, shumë.

Shumë ofrues të shërbimeve të internetit (ISP) hedh bandën tuaj ose shpejtësinë në kohë të ngjeshura, ose nëse ato zbuloni përdorimin e rëndë të të dhënave si transmetimi.

Kur përdorni një VPN, ISP-ja juaj nuk mund të monitorojë aktivitetin tuaj. Meqenëse nuk mund të shohë se çfarë po bën, nuk mund të të ngadalësojë – do të thotë shpejtësi të shpejtë dhe zbutje e rrjedhjes për ty.

VPN-të mund t’ju mbrojnë gjithashtu nga malware, viruset dhe hakerat. Shumë shërbime premium vijnë bllokues të integruar të malware dhe softuer të sigurisë në internet. 

3 VPN më të mira për shikimin e mistereve të Murdoch

1. NordVPN

NordVPN është VPN ime e preferuar për shikimin e TV në internet. Kjo ju jep gjithçka që ju nevojitet rrjedhë e shpejtë, e zhbllokimit të lehtë dhe e shpejtë, e pandërprerë.

Më bëri veçanërisht përshtypje nga SmartPlay DNS i NordVPN, i cili është përfshirë në secilin prej serverëve të tij. SmartPlay ka një dizajn që është specifik për të zhbllokuar përmbajtjen e transmetimit dhe garanton që ju të merrni një përvojë e qetë e shikimit.

NordVPN është një shërbim i shkëlqyeshëm për zhbllokimin e shfaqjeve kanadeze si Murdoch Mysteries. rreth 400 nga 5,300 serverët e tij janë në Kanada. Nuk kam përjetuar ndonjë problem duke anashkaluar gjeo-kufizimet e CBC Gem.

Me një rrjet serveri kaq të madh, NordVPN mund të zhbllokojë çdo shërbim tjetër kryesor të transmetimit në të gjithë botën, gjithashtu. Isha në gjendje ta hyr në Netflix, Hulu, HBO GO, dhe shumë më tepër.

Mund të presësh gjithashtu shpejtësi rrufeje. NordVPN është VPN më e shpejtë ne kemi testuar.

Përdor Kriptimi AES 256-bit për të ruajtur lidhjen tuaj. Edhe nëse humbni lidhjen me VPN, të dhënat tuaja nuk rrjedhin kurrë tek dikush që pret në krahë për të hyrë në të, falë një ndërprerës automatik vrasës dhe mbrojtje për rrjedhje DNS.

Serverdo server është i pajisur me Softuer i sigurisë CyberSec, që zbulon dhe bllokon malware dhe kërcënime të tjera.

Mund të ndizni deri në gjashtë pajisje njëkohësisht– të gjitha familjet tuaja do të vijnë në argëtim të Mysteries Murdoch.

Mësoni më shumë rreth aftësive streaming të NordVPN në tonë rishikim i thelluar. Testoni shpejtësitë e tij të transmetimit për veten tuaj kur përfitoni nga garancia për 30 ditë kthim parash.

Mos u shqetësoni nëse diçka ju pengon si një mister. Kontaktoni mbështetjen tuaj në çdo kohë të ditës ose natës, pasi ndihma 24/7 është gjithmonë në dispozicion.

Karakteristikat kryesore të NordVPN

 • 5,300 serverë në të gjithë botën me 400 në Kanada
 • SmartPlay DNS për zhbllokim të shpejtë dhe transmetim
 • VPN më e shpejtë në testet e shpejtësisë
 • Karakteristikat e sigurisë në shkallë ushtarake me softuerin CyberSec
 • Politika e rreptë e mos-logs
 • 30 ditë garanci për kthimin e parave
 • Gjashtë lidhje të njëkohshme
 • 24/7 mbështetje chat live
 • Punon me: CBC Gem, Netflix, Hulu, HBO GO, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video, TANI TV, Sky TV
 • Pajtueshme me: Windows, macOS, Android, iOS, Chrome, Firefox, Linux, Raspberry Pi, TV të zgjuar, ruter

Stream Murdoch Mysteries With NordVPN!

2. ExpressVPN

shprehin imazhin e shitësit

Deri vonë, ExpressVPN ishte VPN më e shpejtë që kam përdorur ndonjëherë. Tani është e dyta vetëm për NordVPN – kështu që ju e dini se mundeni presin shpejtësi rrufeje për transmetimin e mistereve Murdoch.

ExpressVPN është e shkëlqyeshme në zhbllokimin e përmbajtjes gjeo-kufizuar, falë një rrjet global me 3,000 + serverë. Ajo ka pesë lokacione serverash në të gjithë Kanadanë, kështu që duhet të kesh nuk ka probleme duke anashkaluar geoblocks të CBC Gem për të akorduar në misteret.

Zhbllokimi i çdo shërbimi tjetër streaming është gjithashtu një detyrë e thjeshtë. Unë kam qenë në gjendje të përdorin ExpressVPN për të hyr në rajonet Netflix në të gjithë botën, si dhe faqet e tjera si Amazon Prime Video dhe HBO GO.

Ndërsa ExpressVPN përqendrohet në shpejtësinë, nuk do të të lejojë më shumë sigurinë. Përdor kriptimi i shkallës ushtarake për të siguruar anonimitetin tuaj dhe të dhënat private. 

Ekziston gjithashtu një kaloni vrasës dhe mbrojtje për rrjedhje nga DNS siguroni që IP dhe informacioni juaj të mos e ekspozojnë kurrë në internetin e pasigurt, duhet të bjerë lidhja juaj VPN.

ExpressVPN mbron më tej privatësinë tuaj me të një politikë e rreptë e mos-logs dhe teknologjia TrustedServer. Kjo teknologji rregullisht fshin të dhënat dhe aktivitetin tuaj nga serverat e ExpressVPN.

VPN nuk mund të ruajë ose të kalojë të dhënat tuaja– edhe nëse do të donte. Një e kohëve të fundit Raporti i transparencës Cure53 në ExpressVPN mbështet këtë kërkesë.

ExpressVPN ju lejon deri në pesë lidhje nën një licencë. Mund ta provoni pa rrezik një 30 ditë garanci për kthimin e parave.

Lexoni më shumë rreth sigurisë mbresëlënëse në tonë rishikim i plotë i ExpressVPN. Dhe mos u turpëroni nëse keni pyetje ose probleme me shërbimin, 24/7 chat live po pret të të ndihmojë.

Karakteristikat kryesore të ExpressVPN

 • 3,000+ serverë në të gjithë botën me 5 qendra të serverave në Kanada
 • Shpejtësia e rrufeve
 • Kriptimi AES me 256-bit
 • Politika e mos-logs me teknologjinë TrustedServer
 • 30 ditë garanci për kthimin e parave
 • Lejohen pesë lidhje pajisjesh
 • 24/7 chat live
 • Punon me: CBC Gem, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video, Netflix, Hulu, HBO GO, SKY GO, YouTube TV
 • Pajtueshme me: Chrome, Firefox, Safari, macOS, Windows, Android, iOS, tastierë lojrash, TV të zgjuar, ruter

Stream Murdoch Mysteries With ExpressVPN!

3. CyberGhost

Pajisjet CyberGhost

CyberGhost është një të përballueshëm, miqësor VPN që është fantastik për transmetim.

Krenohet me një rrjet mbresëlënës të 5,500 server + 230 + prej të cilëve janë në Kanada. Unë kam qenë në gjendje të zhbllokoj CBC Gem dhe të rrjedhë Murdoch Mysteries lehtë.

CyberGhost gjithashtu e bën të lehtë transmetimin duke paraqitur disa serverë të optimizuar për përdorim me shërbime të ndryshme transmetimi. Secili nga këta serverë është etiketuar qartë, kështu që mundeni lidheni shpejt dhe shkoni dhe futeni menjëherë në episodin tjetër të krimit dhe misterit.

Isha në gjendje ta zhbllokoni disa site të tjera streaming, si p.sh. Netflix SHBA dhe Hulu, duke përdorur këtë listë.

Shpejtësitë janë mjaft të shpejta për të transmetim pa tampon, dhe më pëlqeu shpejtësia e shpejtë e lidhjes në disa serverë në të gjithë botën gjatë provave të mia. Kjo ju garanton se nuk e humbisni kurrë momentin që Murdoch zbulon zilijtë e tij.

Gjej CyberGhost një mundësi e mirë nëse kujdeseni për sigurinë e internetit, por jo domosdoshmërisht të shpenzoni kohë për të konfiguruar cilësimet tuaja. i saj kaloni kill është automatik dhe ka mbrojtje të rrjedhjes DNS dhe IPv6 për të siguruar të dhënat tuaja në çdo kohë.

Ai gjithashtu përdor Kriptimi AES me 256-bit dhe ka një politikë e rreptë e mos-logs. Cyberghost nuk i ruan, transferon ose shet të dhënat e tua dhe ka nxjerrë një raporti i transparencës për ta vërtetuar atë!

Ka madje një bllokues të integruar dhe bllokues të malware për të mbrojtur pajisjen tuaj nga sulmet në internet dhe viruset.

Duke folur për pajisjet, CyberGhost ju lejon Connect deri në shtatë në të njëjtën kohë. 

Mësoni më shumë rreth aftësive transmetuese të CyberGhost në tonë rishikim i plotë i ekspertëve. Përndryshe, hidhni një sy vetes me një zemërgjerë Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh.

Merrni ndihmë kur të keni nevojë duke kontaktuar CyberGhost ekipi i mbështetjes së bisedave të drejtpërdrejta.

Karakteristikat kryesore të CyberGhost

 • 5,500+ serverë në të gjithë botën me 230+ në Kanada
 • Rrëmbyes të optimizuar
 • Bllokues i integruar dhe bllokues i malware
 • Politika zero-prerëse
 • Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh
 • Shtatë lidhje të njëkohshme
 • Mbështetje chat live në dispozicion
 • Punon me: CBC Gem, Netflix, Amazon Prime Video, iPlayer BBC, Hulu, HBO GO, SKY GO, Hotstar
 • Pajtueshme me: Windows, macOS, Chrome, Linux, Firefox, Android, iOS, TV të zgjuar, Amazon Fire TV, ruter

Stream Murdoch Mysteries With CyberGhost!

FAQs

Ku mund të shikoj çdo sezon të disponueshëm të Mysteries Murdoch?

Murdoch Mysteries është në dispozicion në disa platforma të ndryshme transmetimi, përveç CBC Gem. Këto platforma përfshijnë AcornTV, YouTube, Hulu dhe Amazon Prime Video.

A e ndryshoi Mardoch Mysteries emrin e saj?

Ovation, një kanal amerikan, e ndryshoi emrin. Pas sezonit të parë Ovation zgjodhi serialin dhe e quajti atë ‘Detective Artful’, më pas u riemërtua atë Murdoch Mysteries për sezonin 12 në 2019. Titulli mbeti Murdoch Mysteries për stacione dhe shërbime jashtë SH.B.A..

A është e paligjshme të shikosh Murdoch Mysteries në CBC Gem duke përdorur një VPN?

Jo, CBC Gem është një mënyrë falas për të parë seritë për përdoruesit në Kanada. Ndërsa hyrja nga jashtë vendit nuk promovohet, nuk është as e paligjshme. Përdorimi i VPN-ve në përgjithësi nuk është i paligjshëm në shumicën e vendeve, megjithëse ekzistojnë disa përjashtime.

Në fund të fundit

Zhbllokimi i CBC Gem nuk është një rast i mbyllur. Ekzistojnë më shumë se prova të mjaftueshme për të sugjeruar një VPN premium si NordVPN mund të ju ndihmojë të lehtë transmetoni Murdoch Mysteries nga kudo në botë.

Vetëm mos harroni të shikoni për të shpejtësi të shpejtë, Serverat e Kanadasë, dhe aftësi të mëdha zhbllokimi. 

Ashtu si tingulli i rekomandimit tim të lartë? Ju mund të merrni para nga pajtimi juaj me një Zbritje NordVPN.

Mos u shqetësoni nëse ende nuk jeni plotësisht të qartë se si funksionojnë geoblocks. Lexoni tonë udhëzues i plotë për geoblocking për të zbuluar më shumë.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me