Si të shikoni MasterChef Australia Online Falas (Përditësimi 2020)


Salcat në gati! ’Shtë koha për një sezon tjetër të MasterChef Australi.

Seria televizive e mahnitshme e realitetit ka nisur karrierat e ushqimit gjatë disa sezoneve dhe është rikthyer me garues dhe receta të reja.

Pavarësisht nëse jeni një dashnor i ushqimit apo një entuziast i gatimit, MasterChef Australia është një konkurs për kafshimin e thonjve dhe disa momente të tensionuara që do t’ju mbajnë të fiksuar gjatë gjithë sezonit.

Nëse jetoni në Australi, ju mund të shikoni MasterChef në Rrjetin Dhjetë.

Sidoqoftë, nëse jetoni jashtë, do të jetë pak e vështirë pasi shfaqja është në dispozicion vetëm për njerëzit në Australi.

Por mos u shqetësoni – ne ju kemi mbuluar! Lexoni më tej për të zbuluar se si.

Udhëzues i shpejtë: Si të shikoni MasterChef Australi 

 1. Instaloni dhe konfiguroni VPN-në tuaj. NordVPN është zgjedhja jonë # 1!
 2. Lidhu me një server në Australi.
 3. Drejtohuni tek 10 Luaj dhe kënaquni!

Nëse jeni duke përdorur një bllokues reklamash, do të duhet të shtoni 10 Luaj në listën tuaj të bardhë.

Filloni të shikoni TANI!

Pse keni nevojë për një VPN për të parë MasterChef Australi 

Nëse nuk jeni jashtë Australisë dhe doni të shihni MasterChef Australi, do të duhet ta transmetoni atë në 10 Luaj.

Problemi është se 10 Luaj nuk do t’ju lejojë të shikoni nëse zbulon një IP jo-Australiane.

Kur përpiqeni të shikoni 10 Luaj nga jashtë Australisë, do të merrni mesazhin, “Um, kjo është e vështirë. 10 Lojë nuk është në dispozicion në rajonin tuaj. “

10 loja nuk është në dispozicion në rajonin tuaj.

Për të transmetuar MasterChef Australia drejtpërdrejt në pajisjen tuaj, duhet të regjistroheni duke përdorur një IP Australiane. Një VPN mund t’ju ndihmojë të merrni adresën IP që ju nevojitet. 

VPN-të maskojnë adresën tuaj IP për ta bërë të duket sikur po transmetoni nga një vendndodhje tjetër. Duke u lidhur me një server VPN në Australi, ju mund ta mashtroni 10 Luajnë duke menduar se jeni shikues lokal.

Një VPN me cilësi të lartë do të shifrojë gjithashtu trafikun tuaj të internetit për t’ju mbrojtur nga hakerat, gjurmuesit dhe spiunët.

Sepse 10 Play është një kanal pa streaming, nuk keni nevojë për një kartë krediti për t’u regjistruar.

Gjithçka që ju nevojitet është një VPN e besueshme që operon serverë në Australi.

Tofarë duhet të kërkoni në një VPN për Streaming 

Shtë e rëndësishme të zgjidhni VPN e duhur për të mbajtur lidhjen tuaj të internetit të sigurt dhe të shpejtë. Shikoni për një VPN që përdor Kriptimi 256-bit, ofertat dhe ndërprerës automatik vrasës, dhe mban një politikë e rreptë e mos-logs.

VPN-të më të mira për transmetimin më të shpejtër Bandwidth i pakufizuar në serverat me shpejtësi të lartë. Shtë e rëndësishme që shërbimi të zgjidhni operon serverë në Australi në mënyrë që të mund të shikoni MasterChef.

Ju do të duhet një VPN që ofron aplikacione për të gjitha pajisjet tuaja. Nëse dëshironi të argëtoni të gjithë familjen tuaj menjëherë, mbajini kujdes VPN-të që ofrojnë lidhje të shumta të njëkohshme.

VPN-të më të mira për të parë MasterChef Australi

Të gjithë këta VPN janë të besueshëm për shfaqjet transmetuese, kanë një bandë të pakufizuar dhe kanë serverë në Australi

1. NordVPN 

Pajisjet NordVPN

NordVPN-së shpejtësi të lartë, Bandwidth i pakufizuar, dhe siguria më e lartë tiparet do t’ju ndihmojnë të transmetoni MasterChef Australia shpejt dhe me siguri.

Ajo operon servera në mbi 60 vende, përfshirë Australinë.

Atje jane aplikacionet për shumicën e pajisjeve kryesore, dhe ju mundeni lidhni deri në gjashtë pajisje në të njëjtën kohë.

Të dhënat tuaja do të jenë të sigurta me sigurinë e gradës ushtarake të NordVPN, e cila përfshin Kriptimi 256-bit, një politikë e rreptë e mos-logs, dhe një ndërprerës automatik vrasës.

Ju mund ta provoni këtë VPN më të vlerësuar me 30 ditë garanci për kthimin e parave.

NordVPN mund të zhbllokohet:

 • Netflix, HBO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video dhe Sling TV.

Mbështet përrua:

 • Po, serverë specialiteti P2P të disponueshëm.

NordVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Compatibleshtë gjithashtu i pajtueshëm me ruterat.

Shikoni ofertat NordVPN

2. ExpressVPN

Pajisjet ExpressVPN

Mund të transmetosh me shpejtësi të lartë me ExpressVPN, kampioni ynë i testit të shpejtësisë.

Gjerësia e bandës së pakufizuar në serverat e specializuar të transmetimit do të thotë që ju mund t’i thoni lamtumirë buffering, dhe përshëndetje për enët e shijshme MasterChef. Ju mund të zgjidhni nga e sipër 3,000 servera në 94 vende, përfshirë Australinë.

ExpressVPN-së tiparet e sigurisë janë nga arti më i lartë. Ka përdorime të lehta aplikacione për të gjitha platformat kryesore, dhe ju mundeni mbrojnë deri në tre pajisje në të njëjtën kohë.

Përdorni ExpressVPN 30 ditë garanci për kthimin e parave për të parë pse përdoruesit e duan atë për transmetim. Ekziston edhe një Gjykim falas 7 ditor për aplikacionet Android dhe iOS.

ExpressVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, dhe iPlayer të BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

ExpressVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Ajo gjithashtu ofron një aplikacion për t’u përdorur me disa ruterë.

Shikoni ofertat ExpressVPN

3. Cyberghost

Cyberghost-së servera super të shpejtë dhe bandë të pakufizuar bëjeni një zgjedhje popullore për transmetim.

Ajo operon 3.600 servera në 60 vende, përfshirë Australinë. me aplikacione për të gjitha platformat kryesore, do të kapeni në MasterChef Australi në asnjë kohë fare. Mund edhe lidhen deri në shtatë pajisje në të njëjtën kohë.

Por CyberGhost nuk është thjesht i shkëlqyeshëm për transmetimin. i saj karakteristika të sigurisë së lartë gjithashtu do t’i ruajë të dhënat tuaja personale të sigurta. Ju mund ta provoni CyberGhost për veten tuaj me një Gjykim falas 24-orësh dhe një zemërgjerë Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh.

CyberGhost mund të zhbllokojë:

 • Profili i përkushtuar i transmetimit me serverë të optimizuar për: Netflix, iPlayer BBC, Sky Go, Hulu, Comedy Central, Eurosport, ESPN, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

 • Po; profili i dedikuar tregon vendet dhe numrin e përdoruesve.

CyberGhost punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, Amazon Fire Stick, Android TV, Linux dhe Chrome.

Shikoni marrëveshjet CyberGhost

4. Surfshark

Surfshark është një tjetër zgjidhje solide për transmetimin e 10 Play. Ajo ofron me shpejtësi të lartë dhe bandë të pakufizuar në një rrjet global të serverëve, i cili përfshin tre servera Australianë.

Surfshark-së karakteristika të fuqishme të sigurisë do të mbrojë lidhjen tuaj ndërsa bëni streaming. Ajo siguron aplikacione për pothuajse të gjitha pajisjet. Më e mira nga të gjitha, ajo ofron lidhje të pakufizuara të njëkohshme. Nuk është çudi që përdoruesit ta vlerësojnë kaq lartë!

Shfrytëzoni sa më shumë 30 ditë garanci për kthimin e parave të shihni vetë pse Surfshark është një nga VPN-të më të mira për transmetim.

Surfshark mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, CBS, ESPN, Amazon Prime Video, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

Surfshark punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, FireTV, Linux, Chrome dhe Firefox.

Shikoni marrëveshjet e Surfshark-ut

5. PrivateVPN

Pajisjet privateVPN

PrivateVPN është një ofruesi i përshtatshëm për buxhetin me tiparet më të mira të sigurisë dhe Bandwidth i pakufizuar.

Shtë e lehtë për t’u përdorur, dhe e shkëlqyeshme për fillestarët. Ndërsa nuk ka mbështetje live chat, mund të keni një agjent për mbështetjen e klientit të instalojë programin tuaj VPN për ju përmes ndihmës në distancë.

Shfrytëzoni sa më shumë Gjykim falas 7 ditor dhe 30 ditë garanci për kthimin e parave për të zbuluar pse përdoruesit rekomandojnë PrivateVPN.

PrivateVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Hotstar, Amazon Prime Video dhe iPlayer i BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P; lista e serverëve të optimizuar P2P të disponueshëm përmes aplikacionit.

PrivateVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android dhe iOS.

Shikoni marrëveshjet privateVPN

përmbledhje

Nëse dëshironi të shihni kuzhinierët me yje garojnë kundër njëri-tjetrit për famë dhe një çmim të madh parash, shikoni MasterChef Australia duke përdorur një VPN.

Ende nuk jam i sigurt se cili VPN i përshtatet shijeve tuaja? Ne ju rekomandojmë NordVPN, dhe mund ta provoni falas!

Filloni gjyqin tuaj falas NordVPN TANI!

Ju gjithashtu mund të dëshironi

Nëse e doni Masterchef Australia mund të jeni të interesuar të shikoni Celebrity MasterChef. Shikoni videon më poshtë për të mësuar se si të përdorni Surfshark për të parë Celebrity MasterChef nga kudo në vitin 2020.

Leximi më tej

 • 5 VPN më të mira për Australinë – Cila është më e shpejtë?
 • Netflix Australia vs Netflix SHBA dhe Si të Mbyllet Boshllëku
 • Si për të parë iPlayer BBC në Australi
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map