Si të shikoni M6 jashtë Francës


Ndoshta ju jeni një udhëtar francez që nuk mund të durojë të humbasë një episod të Scénes de Ménages ndërsa jeni jashtë vendit. Ndoshta jeni duke mësuar frëngjisht dhe do të dëshironit të mpreh aftësitë tuaja duke i dhënë vetes një të qeshur dhe duke shikuar Kaamelott. Ndoshta ju jeni një folës francez që jeton jashtë Francës që dëshiron një shfaqje të re për tu fiksuar dhe e di atë Përzierja unike e M6 e shfaqjeve franceze dhe amerikane është vendi i përsosur për ta gjetur atë.

Cilado qoftë arsyeja juaj për të dashur të shikoni M6, një gjë ju ndalon të veproni kështu: M6 transmetohet vetëm në Francë dhe shikimi i tij jashtë kufijve të vendit mund të jetë afër i pamundur.

Por mos u shqetëso! Ju mund lehtë rregulloni këtë problem duke marrë një VPN të mirë dhe të lidheni me një server në Francë. Pasi të keni VPN të duhur, qasja e pakufizuar në shfaqjet e M6 është e gjitha juaja!

Si të shikoni: Udhëzues i shpejtë

Për të parë M6 jashtë Francës, thjesht duhet të ndiqni pesë hapa të thjeshtë:

 1. Zgjidhni një ofrues VPN duke ofruar servera në Francë. Shihni rekomandimet tona kryesore më poshtë, si Cyberghost VPN.
 2. Shkarkoni dhe instaloni aplikacionin tuaj VPN në pajisjen tuaj.
 3. Zgjidhni një server francez nga lista e serverëve në dispozicion të VPN dhe lidheni.
 4. Shkoni në faqen e internetit 6Play për të hyrë në rrjedhën M6 dhe zgjidhni shfaqjen që dëshironi të shihni.
 5. Shijoni transmetimin pa probleme të shfaqjeve tuaja të preferuara franceze!

Filloni të shikoni TANI!

Pse keni nevojë për një VPN për të parë M6 jashtë Francës

Rrjetet televizive mund të transmetojnë vetëm në rajone të veçanta për shkak të marrëveshjeve të licencimit. Kjo është arsyeja pse rrjeti M6 është i disponueshëm vetëm në Francë. Sidoqoftë, mund të punoni me lehtësi rreth këtij kufizimi gjeografik dhe të përdorni qasjet tuaja të preferuara M6 nëse keni një VPN, e cila ndryshon adresën tuaj IP bazuar në vendndodhjen e serverit që ju zgjidhni. vetëm përdorni një VPN për t’u lidhur me një server në Francë, dhe ju do të keni të njëjtën qasje në M6 si dikush që shikon në shtëpi në Paris!

Një VPN mbron gjithashtu privatësinë tuaj në internet duke koduar aktivitetin dhe të dhënat tuaja, duke siguruar anonimitetin tuaj në internet. Ndërsa ka shumë VPN falas të disponueshme në treg, një numër prej tyre në të vërtetë ua shesin të dhënat tuaja palëve të treta ashtu si ISP-të. Prandaj është e rëndësishme të zgjidhni një që nuk do të komprometojë identitetin tuaj në internet.

Në zgjedhjen e një VPN për të parë M6 jashtë vendit, përparësia juaj kryesore duhet të jetë gjetja e një VPN me performancë e shkëlqyer e transmetimit dhe a numër i lartë i serverëve francez. Performanca e mirë e transmetimit kërkon një lidhje të shpejtë, të besueshme për të parandaluar dhimbjen e kokës, ndërsa një numër i lartë i serverëve në Francë përmirëson shumë shanset tuaj për të gjetur një me trafik të ulët.

Do të dëshironi gjithashtu një VPN me Bandwidth i pakufizuar dhe, në mënyrë ideale, serverat e optimizuar për transmetim.

VPN-të më të mira për shikimin e M6 jashtë Francës

1. CyberGhost

pajisje të shumëfishta cyberghost

Nëse jeni i ri në botën e VPN dhe doni atë që ndërthur performanca e nivelit të lartë me vendosja e lehtë dhe a ndërfaqe shumë miqësore për përdoruesit, atëherë CyberGhost është basti juaj më i mirë.

Ky VPN nuk merr shkurtore me sigurinë, gjithashtu, duke ofruar kriptim AES-256, protokolle të shumta tunelizimesh dhe një ndërprerës automatik vrasjeje që ju mban të fshehur edhe nëse lidhja e serverit tuaj është ndërprerë.

CyberGhost gjithashtu ka 240 servera në Francë, duke e bërë atë një zgjedhje të shkëlqyeshme për transmetimin e M6 jashtë vendit – një nga shumë arsye që është më e preferuara në mesin e fillestarëve dhe profesionistëve të VPN.

Për të marrë çmimin më të mirë në këtë VPN, do të doni një abonim afatgjatë, por mos u shqetësoni, nuk do të duhet ta bëni atë angazhim pa e ditur se çfarë mund të bëjë për ju. Cyberghost ofron një provë 1-ditore falas për Windows dhe një provë 7-ditore falas për aplikacionet celularë, perfekt për përdoruesit që duan të provojnë së pari shërbimet e tyre. Ekziston edhe një Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh për pajtimtarët.

Shikoni marrëveshjet CyberGhost

2. NordVPN

Nëse jeni duke kërkuar për një VPN që ofron shpejtësi mbresëlënëse, siguri të patejkalueshme dhe një nga rrjetet më të mëdha të serverëve në dispozicion, atëherë NordVPN është për ju.

NordVPN-së Teknologji SmartPlay lejon përdoruesit e saj të anashkalojnë kufizimet gjeo-faqet e faqeve në internet nga e gjithë bota, duke ju dhënë juve të lehtë dhe qasje të pakufizuar në shfaqjet tuaja të preferuara M6. Përqendrimi i tij në performancën e transmetimit dhe maskimin e plotë të identitetit të përdoruesve e bën NordVPN një emër kryesor në industrinë VPN, me klientë të kënaqur që merren me shërbimet e saj.

Edhe pse pajtimi në NordVPN mund të kushtojë pak më shumë sesa tarifat e tjera të VPN-ve, 30 ditë garanci për kthimin e parave do të thotë që ju paguani vetëm nëse e doni.

NordVPN ofron 157 serverë francezë, shumë prej tyre optimizuan për transmetim.

Shikoni ofertat NordVPN

3. Express VPN

Përfitimet e ExpressVPN

Me shpejtësinë e lidhjeve udhëheqëse të industrisë dhe një angazhim të dëshmuar për privatësinë e përdoruesit, ExpressVPN rekomandohet shumë për shikuesit që dëshirojnë të hyjnë në M6 përtej kufijve të Francës.

Tre lokacione të serverëve francezë mund të mos duket mjaftueshëm, por aftësia e këtij VPN për të dhënë në mënyrë të vazhdueshme, lidhje të qëndrueshme dhe bandë të pakufizuar kudo që operon na ka bindur që do të shijoni një transmetim të qetë të M6 pa marrë parasysh se ku jeni.

Nuk është për t’u habitur që përdoruesit i besojnë ExpressVPN kur bëhet fjalë për mbrojtjen e anonimitetit të tyre dhe zhbllokimin e qasjes në përmbajtje gjeo-kufizuar.

Ndërsa ky VPN mund të jetë një opsion më i shtrenjtë se shumë prej konkurrentëve të tij, reputacioni i tij si një nga VPN-të më të mira në treg, 24/7 mbështetje live, dhe eshte 30 ditë garanci për kthimin e parave bëjeni mirë që vlen kohën tuaj për të parë se çfarë ExpressVPN ka për t’ju ofruar. Ekziston edhe një Provë 7-ditore falas për pajisjet Android dhe iOS.

Shikoni ofertat ExpressVPN

4. VyprVPN

Kur kërkoni një VPN për të parë M6 kur nuk jeni në Francë, lidhja me shpejtësi rrufe është e domosdoshme. VyprVPN jep ato shpejtësi, pjesërisht sepse është në pronësi të Golden Frog, një konglomerat në internet me të rrjeti i serverëve të vet.

Zgjerimet e fundit të bazës së serverit të kompanisë në Francë do të thotë që ju do të keni qasje të lehtë në M6 nga kudo. VyprVPN është i vendosur në Zvicrën fqinje, një vend me një angazhim kombëtar për mbrojtjen e intimitetit, një nga arsyet që ky ofrues ka fituar mbi një pjesë të mirë të klientëve të kënaqur.

VyprVPN gjithashtu ofron Bandwidth i pakufizuar dhe siguria e protokollit OpenVPN.

Vini re, megjithatë, që megjithëse VyprVPN ofron një Garanci 3-ditore për kthimin e parave, duhet pak punë për të anulluar shërbimin për të mos u ngarkuar.

Shikoni marrëveshjet e VyprVPN

5. PrivateVPN

pajisje privatevpn

PrivateVPN ofron të gjitha tiparet thelbësore që duhet të ketë VPN – kriptim i fuqishëm i të dhënave, aftësia për të anashkaluar gjeo-kufizimet, një politikë e rreptë e mos-logs për të mbrojtur anonimitetin tuaj, dhe një ndërprerës automatik vrasjeje. Këto karakteristika garantojnë se nuk do të sakrifikoni sigurinë tuaj në internet për të parë programet M6 nga jashtë Francës.

PrivateVPN është gjithashtu një shërbim i shkëlqyeshëm VPN për fillestarët. Falë saj faqe interneti informuese dhe eshte desktop të drejtpërdrejtë dhe aplikacione celular, Përdoruesit për herë të parë nuk do të kenë asnjë problem të lidhen për të transmetuar shfaqjet e tyre të preferuara.

Ndërsa PrivateVPN ofron mbështetje 24/7 për klientët e saj, nuk ka asnjë mundësi bisede live, kështu që përdoruesit duhet të plotësojnë një formular standard kontakti për të paraqitur pyetjet e tyre. Kjo zakonisht nënkupton një kohë më të ngadaltë të përgjigjes sesa me VPN-të e tjera në këtë listë. Sidoqoftë, shërbimi i shkëlqyeshëm i PrivateVPN ka bërë përshtypje shumë përdoruesve të lumtur në mbarë globin.

Provojeni vetveten me 30 ditë garanci për kthimin e parave.

Shikoni marrëveshjet privateVPN

përmbledhje

Me një VPN, të shijosh komoditete të caktuara – siç është shikimi i shfaqjeve të tua më të dashura M6 – është e mundur në vendet që nuk e keni menduar kurrë se mund të ishin. Vetëm mos harroni të zgjidhni një shërbim me shumë vlera që mund t’ju japë 99.9% në kohë pa kufij shpejtësie ose gjerësi bande për përvojën më të mirë të mundshme të shikimit. Përveç ngritjes së geoblock M6, një VPN e mirë maskon identitetin tuaj në internet në mënyrë që shfletimi juaj në internet të jetë anonim dhe i sigurt.

Me fjalë të tjera, VPN-të janë për të gjithë, jo vetëm përdoruesit që duan të dinë të shikojnë M6 nga jashtë Francës. Dhe për t’i ndihmuar të gjithë të lidhen me një VPN të besueshëm, edhe nëse janë me një buxhet të shtrënguar, ne vazhdimisht shikojmë për marrëveshjet më të mira atje në pajtimet VPN.

Filloni Provimin Tuaj FALAS CyberGhost Tani

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map